Results for HCA Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 47, 200m Brystsvømning Herrer (js) - Indledende |
|
|
HCA reko |
2:19.31 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DK) |
Odense (DK) |
08-05-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
568 |
2:32.21 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.18 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.59 |
540 |
2:34.81 |
+2.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-15.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
530 |
2:35.80 |
+3.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.71 |
(+10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
400 |
2:51.17 |
+18.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.09 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
361 |
2:56.98 |
+24.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:51.23 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
340 |
3:00.59 |
+28.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:58.55 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.83 |
290 |
3:10.50 |
+38.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-19.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
266 |
3:15.98 |
+43.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.03 |
(+1:01.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
+0.72 |
249 |
3:20.30 |
+48.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.61 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.68 |
243 |
3:21.85 |
+49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
v 150 m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-05-2022 10:39:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15:13.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|