Resultater for Øst Årgang 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 14.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, DGI-Huset Vordingborg |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vordingborg Idræts |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
636 |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.61 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
607 |
2:21.21 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.24 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
605 |
2:21.37 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.56 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
534 |
2:27.37 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.81 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.57 |
534 |
2:27.39 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.74 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
520 |
2:28.65 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.74 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
516 |
2:29.06 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.64 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
510 |
2:29.60 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.88 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
504 |
2:30.24 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.86 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
501 |
2:30.53 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.30 |
(-12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
491 |
2:31.53 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.93 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
485 |
2:32.12 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.70 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
482 |
2:32.44 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.37 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
480 |
2:32.71 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.93 |
(-12.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
469 |
2:33.92 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.96 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
465 |
2:34.29 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.73 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
442 |
2:36.92 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.10 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
434 |
2:37.93 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.55 |
433 |
2:38.01 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.05 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
428 |
2:38.62 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.58 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
427 |
2:38.79 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.91 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.81 |
425 |
2:39.06 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.31 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
416 |
2:40.11 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.43 |
(-23.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Ellegaard Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
416 |
2:40.14 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
414 |
2:40.39 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.05 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
413 |
2:40.54 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.16 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
406 |
2:41.51 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.51 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
400 |
2:42.29 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.37 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
393 |
2:43.25 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.72 |
(-13.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
392 |
2:43.39 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.94 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.76 |
392 |
2:43.41 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.58 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
384 |
2:44.52 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.61 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
380 |
2:45.03 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.91 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Houman |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bev. v. 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Flere flyben efter 125 m |
|
|
|
|
- |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 14:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
747 |
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.88 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
701 |
2:14.59 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.77 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
676 |
2:16.24 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.53 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
641 |
2:18.65 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.67 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
637 |
2:18.98 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.45 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
610 |
2:20.97 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.11 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
607 |
2:21.21 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.56 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
598 |
2:21.94 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.56 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
590 |
2:22.56 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.57 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
576 |
2:23.73 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.77 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.76 |
571 |
2:24.11 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.38 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
569 |
2:24.29 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.63 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.71 |
567 |
2:24.43 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.91 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
567 |
2:24.44 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.33 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
567 |
2:24.46 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.62 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Johansen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
566 |
2:24.56 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.97 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
565 |
2:24.65 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.32 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
561 |
2:24.99 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.67 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
553 |
2:25.67 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.95 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
552 |
2:25.77 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.50 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.67 |
549 |
2:26.00 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.00 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
541 |
2:26.69 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.63 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
523 |
2:28.43 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.92 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
519 |
2:28.77 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.87 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.70 |
511 |
2:29.58 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.43 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
511 |
2:29.59 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.49 |
(-9.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
499 |
2:30.76 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.85 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
498 |
2:30.79 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.81 |
(+6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
487 |
2:31.97 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.88 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
486 |
2:32.09 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.97 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathias Garset Petersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
484 |
2:32.25 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.04 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
483 |
2:32.40 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.94 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.69 |
480 |
2:32.65 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.34 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
480 |
2:32.72 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.03 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
479 |
2:32.85 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.83 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johan Paaske |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.58 |
476 |
2:33.09 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.45 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
William Hvid |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.55 |
475 |
2:33.22 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.15 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.59 |
472 |
2:33.51 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.22 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
470 |
2:33.78 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.26 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
469 |
2:33.88 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.94 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
456 |
2:35.29 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.74 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
452 |
2:35.83 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.34 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
446 |
2:36.49 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.81 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
443 |
2:36.86 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.49 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
433 |
2:38.04 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.12 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
424 |
2:39.12 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.08 |
(+11.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 14:50:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2022 14:58.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|