Results for Øst Årgang 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, DGI-Huset Vordingborg |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vordingborg Idræts |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
1. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
629 |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
585 |
1:10.93 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
519 |
1:13.80 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.63 |
496 |
1:14.93 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
487 |
1:15.40 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
485 |
1:15.52 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
477 |
1:15.92 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.25 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
468 |
1:16.39 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
468 |
1:16.41 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
445 |
1:17.70 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
441 |
1:17.92 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.40 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
440 |
1:17.99 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.94 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
433 |
1:18.42 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
429 |
1:18.66 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.82 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
421 |
1:19.16 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.76 |
412 |
1:19.71 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
404 |
1:20.23 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
393 |
1:21.01 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
381 |
1:21.83 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
372 |
1:22.50 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
371 |
1:22.53 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.65 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
364 |
1:23.06 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.67 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
364 |
1:23.07 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
362 |
1:23.20 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
361 |
1:23.29 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
358 |
1:23.56 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.11 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
351 |
1:24.12 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.44 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
349 |
1:24.27 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.82 |
348 |
1:24.32 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
341 |
1:24.89 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.98 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
339 |
1:25.04 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.32 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.78 |
331 |
1:25.78 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
329 |
1:25.88 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
319 |
1:26.77 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.56 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.59 |
316 |
1:27.12 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.18 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
312 |
1:27.47 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.46 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
310 |
1:27.59 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
304 |
1:28.19 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.86 |
284 |
1:30.22 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
279 |
1:30.73 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
270 |
1:31.78 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.07 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
261 |
1:32.75 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.80 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.80 |
237 |
1:35.84 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.51 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.41 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-04-2022 18:01:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-04-2022 18:04.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|