Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Gruppe A Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.76 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.00 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.99 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
38.35 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
38.96 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne-Marie Toft |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.07 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Christensen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.27 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.32 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
39.42 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.95 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mejse Jakobsen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.58 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.19 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Høyer |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.58 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.77 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
42.34 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
42.95 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.35 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.79 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
45.49 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
51.37 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Gruppe B Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.22 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.78 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.29 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.77 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.35 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.00 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Nygaard Kofoed |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
50.15 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.89 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.12 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.13 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.92 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.27 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.96 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.79 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
54.01 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.05 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
54.39 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
56.20 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
56.72 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
56.84 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.42 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.67 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.64 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:01.18 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.99 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:05.92 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:06.14 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
- |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Head not breaking surface during the last complete or incomplete cycle preceding the touch |
|
|
|
|
- |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Gruppe C Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.66 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
55.69 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.01 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.02 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.72 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:00.99 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:01.83 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Hellström |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.27 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:06.29 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:09.15 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.22 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malou Jakobsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:15.18 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.88 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Agaard Karas |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Gruppe D Piger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:05.77 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
1:29.43 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 13:19.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|