Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
367 |
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
354 |
2:24.09 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Thorning |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
278 |
2:36.27 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
267 |
2:38.22 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
233 |
2:45.63 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
221 |
2:48.56 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Scott Halfdan Hausne Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
183 |
2:59.41 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Bindslev Albrektsen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
178 |
3:01.12 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Grove Sørensen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
139 |
3:16.73 |
+54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
137 |
3:17.55 |
+55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
132 |
3:20.22 |
+57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Constantin Ortmann |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
130 |
3:21.26 |
+58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
110 |
3:32.70 |
+1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
471 |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
388 |
2:19.83 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
359 |
2:23.39 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
347 |
2:25.12 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
344 |
2:25.51 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
309 |
2:30.74 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
309 |
2:30.79 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
307 |
2:31.17 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
305 |
2:31.42 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
304 |
2:31.60 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
303 |
2:31.73 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Víkingur Geirdal |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
293 |
2:33.54 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
278 |
2:36.24 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
270 |
2:37.79 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
263 |
2:39.18 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
214 |
2:50.47 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Almar Sindri Daníelsson Glad |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
156 |
3:09.34 |
+58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Agnarsson |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
516 |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
423 |
2:15.86 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
393 |
2:19.15 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer 19-100 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
505 |
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 12:08.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|