Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
434 |
2:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
347 |
2:53.29 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
320 |
2:57.98 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
296 |
3:02.64 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
248 |
3:13.81 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
273 |
3:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 10:14.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Butterfly Herrer 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
462 |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Deren |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
356 |
2:36.21 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
320 |
2:41.82 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
292 |
2:46.72 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
246 |
2:56.57 |
+33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 09:51:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Butterfly Herrer 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
396 |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 09:51:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 09:52.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
428 |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.59 |
426 |
1:16.33 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
425 |
1:16.38 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
425 |
1:16.41 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.75 |
406 |
1:17.53 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
392 |
1:18.44 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
377 |
1:19.52 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.72 |
369 |
1:20.08 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
366 |
1:20.25 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.79 |
358 |
1:20.87 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.95 |
358 |
1:20.90 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.67 |
335 |
1:22.65 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
332 |
1:22.89 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
329 |
1:23.16 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
320 |
1:23.95 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
306 |
1:25.21 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.67 |
303 |
1:25.46 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
281 |
1:27.65 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Camilla Schnabl |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
274 |
1:28.45 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
261 |
1:29.86 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.73 |
253 |
1:30.72 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.89 |
253 |
1:30.75 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.81 |
251 |
1:31.03 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.76 |
250 |
1:31.09 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
234 |
1:33.10 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.87 |
233 |
1:33.32 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.77 |
212 |
1:36.25 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
195 |
1:39.00 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eva Júlíana Bjarnadóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
+0.97 |
170 |
1:43.60 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:24:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
511 |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
474 |
1:13.66 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.62 |
450 |
1:14.93 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.72 |
444 |
1:15.29 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
438 |
1:15.63 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
437 |
1:15.66 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
430 |
1:16.11 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
390 |
1:18.63 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
362 |
1:20.57 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
355 |
1:21.08 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.96 |
344 |
1:21.98 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
328 |
1:23.22 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
328 |
1:23.27 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.82 |
310 |
1:24.81 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freyja Hrönn Jónsdóttir |
2006 |
Sundfélag Akraness |
+0.86 |
169 |
1:43.79 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:24:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
283 |
1:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
260 |
1:29.93 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
+0.79 |
252 |
1:30.88 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.79 |
223 |
1:34.66 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.79 |
221 |
1:34.92 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.77 |
207 |
1:37.03 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.83 |
171 |
1:43.42 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Schrøder |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.93 |
167 |
1:44.17 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.77 |
162 |
1:45.36 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
159 |
1:45.99 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.79 |
157 |
1:46.31 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.83 |
154 |
1:46.98 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.64 |
150 |
1:47.99 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
+0.72 |
147 |
1:48.83 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.84 |
140 |
1:50.39 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.78 |
140 |
1:50.60 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Abildgaard Michaelsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.48 |
121 |
1:55.89 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.68 |
116 |
1:57.69 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.68 |
99 |
2:03.89 |
+36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Brendstrup Andersen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Blomsterberg |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Dalgaard |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Kirstine Dam Thomsen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:24:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 10:24.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.73 |
528 |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.66 |
443 |
1:08.00 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.71 |
402 |
1:10.25 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
365 |
1:12.49 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.71 |
360 |
1:12.84 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
359 |
1:12.91 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.82 |
322 |
1:15.60 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
295 |
1:17.82 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.57 |
290 |
1:18.27 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
289 |
1:18.37 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nuoyan Jiang |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.72 |
279 |
1:19.30 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
273 |
1:19.85 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.78 |
271 |
1:20.08 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
264 |
1:20.76 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Winther Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
253 |
1:21.93 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
235 |
1:23.95 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malik Hessellund |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.84 |
231 |
1:24.44 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Købke |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.70 |
222 |
1:25.56 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Kjær Sørensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.69 |
198 |
1:28.84 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.77 |
186 |
1:30.83 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Almar Sindri Daníelsson Glad |
2008 |
Sundfélag Akraness |
+0.75 |
151 |
1:37.34 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:40:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.64 |
503 |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
407 |
1:09.95 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:40:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 19-100 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
443 |
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:40:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.75 |
306 |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
298 |
1:17.56 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.59 |
262 |
1:20.95 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.91 |
246 |
1:22.72 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.71 |
228 |
1:24.81 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.79 |
214 |
1:26.57 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
186 |
1:30.72 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sinus Andersson |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.76 |
165 |
1:34.46 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.82 |
161 |
1:35.31 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Kristiansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.97 |
160 |
1:35.47 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Bindslev Albrektsen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.81 |
159 |
1:35.54 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.62 |
150 |
1:37.50 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Constantin Ortmann |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.67 |
148 |
1:37.94 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carlos Nicolas Jensen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.80 |
146 |
1:38.31 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.57 |
144 |
1:38.72 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.82 |
133 |
1:41.44 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Kijne |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.72 |
108 |
1:48.67 |
+31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Hardy |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.92 |
102 |
1:50.88 |
+33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aksel Otto Duelund-Hansen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.83 |
101 |
1:51.23 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bertram Thorning |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.95 |
99 |
1:52.07 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noa Deren |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.87 |
84 |
1:58.07 |
+41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jamal Hessellund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.89 |
84 |
1:58.26 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sander Kijne |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.75 |
72 |
2:04.56 |
+47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
EFB v 50m |
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:40:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 11:17.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
570 |
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
507 |
36.73 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kamilla Figurski |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
475 |
37.55 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
459 |
37.98 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
408 |
39.50 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
374 |
40.65 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
344 |
41.80 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
338 |
42.05 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
293 |
44.08 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
286 |
44.47 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
279 |
44.82 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
264 |
45.64 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
258 |
46.02 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aldís Lilja Viðarsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
240 |
47.13 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
236 |
47.38 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
215 |
48.85 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
207 |
49.52 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
207 |
49.53 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
193 |
50.62 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexandra Ósk Hermóðsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
185 |
51.33 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
179 |
51.95 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
128 |
58.13 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Martha Enevoldsen |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
120 |
59.28 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
411 |
39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
399 |
39.78 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
374 |
40.64 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
342 |
41.88 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
335 |
42.16 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
326 |
42.57 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Poulsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
305 |
43.49 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Íris Arna Ingvarsdóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
301 |
43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
260 |
45.90 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
259 |
45.93 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Schrøder |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
221 |
48.45 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
216 |
48.76 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
205 |
49.64 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
192 |
50.71 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
175 |
52.33 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucca Hegested |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
172 |
52.59 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
164 |
53.44 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
150 |
55.10 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Tegllund Blaabjerg |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
149 |
55.19 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
115 |
1:00.14 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
109 |
1:01.19 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
90 |
1:05.36 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
87 |
1:05.94 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
86 |
1:06.14 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
86 |
1:06.27 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
80 |
1:07.78 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Christoffersen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
crawlben eft hvert bens |
|
|
|
|
- |
|
Clara Dalgaard |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 11:38.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
503 |
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
438 |
34.16 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
413 |
34.82 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
391 |
35.48 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
383 |
35.73 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
368 |
36.20 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Rasmussen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
333 |
37.43 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
285 |
39.40 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
279 |
39.69 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
268 |
40.20 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Winther Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
236 |
41.96 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
208 |
43.75 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christopher Perplies Nielsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
198 |
44.50 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:20:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
524 |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
|
516 |
32.34 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
481 |
33.11 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
475 |
33.24 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
470 |
33.37 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
390 |
35.49 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
35.73 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
269 |
40.17 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:20:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
267 |
40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
187 |
45.36 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
130 |
51.12 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
126 |
51.64 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
120 |
52.60 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Hardy |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
111 |
53.85 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
97 |
56.35 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Otto Duelund-Hansen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
94 |
56.96 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carlos Nicolas Jensen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
75 |
1:01.35 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
65 |
1:04.41 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samuel Reimer Christensen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
56 |
1:07.62 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
46 |
1:12.17 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Villads Grove Sørensen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:20:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 11:20.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Damer 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
294 |
2:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
220 |
3:07.01 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
196 |
3:14.32 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucca Hegested |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
168 |
3:24.41 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
148 |
3:33.41 |
+43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Christoffersen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
118 |
3:49.72 |
+59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
548 |
2:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
528 |
2:19.74 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
468 |
2:25.51 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
439 |
2:28.59 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
434 |
2:29.14 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
430 |
2:29.57 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
417 |
2:31.16 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
416 |
2:31.25 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
393 |
2:34.19 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
370 |
2:37.25 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
366 |
2:37.87 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
364 |
2:38.22 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
349 |
2:40.32 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
314 |
2:46.05 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
314 |
2:46.16 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
313 |
2:46.25 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
312 |
2:46.51 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
287 |
2:51.13 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Camilla Schnabl |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
273 |
2:54.05 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
261 |
2:56.67 |
+38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sunna Dís Skarphéðinsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
260 |
2:56.96 |
+38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
248 |
2:59.69 |
+41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
242 |
3:01.16 |
+43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Svava Guðfinna Ingvarsdóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
|
230 |
3:04.20 |
+46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
222 |
3:06.46 |
+48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
508 |
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
503 |
2:22.03 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
501 |
2:22.21 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
476 |
2:24.67 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
392 |
2:34.35 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
391 |
2:34.38 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
374 |
2:36.70 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
304 |
2:47.96 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 11:54.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
367 |
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
354 |
2:24.09 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Thorning |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
278 |
2:36.27 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
267 |
2:38.22 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
233 |
2:45.63 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
221 |
2:48.56 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Scott Halfdan Hausne Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
183 |
2:59.41 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Bindslev Albrektsen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
178 |
3:01.12 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Grove Sørensen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
139 |
3:16.73 |
+54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
137 |
3:17.55 |
+55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
132 |
3:20.22 |
+57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Constantin Ortmann |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
130 |
3:21.26 |
+58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
110 |
3:32.70 |
+1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
471 |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
388 |
2:19.83 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
359 |
2:23.39 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
347 |
2:25.12 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
344 |
2:25.51 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
309 |
2:30.74 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
309 |
2:30.79 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
307 |
2:31.17 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
305 |
2:31.42 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
304 |
2:31.60 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
303 |
2:31.73 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Víkingur Geirdal |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
293 |
2:33.54 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
278 |
2:36.24 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
270 |
2:37.79 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
263 |
2:39.18 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
214 |
2:50.47 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Almar Sindri Daníelsson Glad |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
156 |
3:09.34 |
+58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Agnarsson |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
516 |
2:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
423 |
2:15.86 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
393 |
2:19.15 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer 19-100 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
505 |
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 12:08.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4x100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Piger 1 |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
507 |
|
|
4:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
+0.76 |
36.20 |
1:13.68 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
38.75 |
1:22.01 |
|
|
|
2:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
32.75 |
1:11.36 |
|
|
|
3:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
|
29.61 |
1:01.79 |
|
|
|
4:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hovedstaden søheste |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
502 |
|
|
4:49.86 |
+1.02 |
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
+0.64 |
36.72 |
1:15.83 |
|
|
|
1:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
36.73 |
1:18.54 |
|
|
|
2:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
|
34.98 |
1:12.83 |
|
|
|
3:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
|
30.27 |
1:02.66 |
|
|
|
4:49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 Tan Team |
14 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
455 |
|
|
4:59.39 |
+10.55 |
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
+0.60 |
37.28 |
1:17.04 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
|
36.63 |
1:17.97 |
|
|
|
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
|
33.13 |
1:12.73 |
|
|
|
3:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
|
34.51 |
1:11.65 |
|
|
|
4:59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KVIK Piger 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
431 |
|
|
5:04.81 |
+15.97 |
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
+0.69 |
37.46 |
1:17.86 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
|
41.09 |
1:27.42 |
|
|
|
2:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
|
33.11 |
1:10.84 |
|
|
|
3:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
|
32.51 |
1:08.69 |
|
|
|
5:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
2 1/2 Tunfisk |
17 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
413 |
|
|
5:09.34 |
+20.50 |
|
|
|
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
+0.75 |
36.75 |
1:16.05 |
|
|
|
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
0824AU |
|
39.90 |
1:25.57 |
|
|
|
2:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
|
37.58 |
1:20.90 |
|
|
|
4:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
|
31.54 |
1:06.82 |
|
|
|
5:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fr.sund 1 |
17 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
413 |
|
|
5:09.37 |
+20.53 |
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
+0.60 |
37.65 |
1:19.24 |
|
|
|
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Sonne |
2005 |
0532AX |
|
42.58 |
1:30.31 |
|
|
|
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
33.38 |
1:12.96 |
|
|
|
4:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
31.79 |
1:06.86 |
|
|
|
5:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
KVIK Piger 3 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
394 |
|
|
5:14.13 |
+25.29 |
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
+0.78 |
37.91 |
1:16.02 |
|
|
|
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
|
41.90 |
1:31.00 |
|
|
|
2:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
34.89 |
1:18.20 |
|
|
|
4:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
33.09 |
1:08.91 |
|
|
|
5:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hovedstadens Gopler |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
379 |
|
|
5:18.28 |
+29.44 |
|
|
|
|
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
+0.75 |
37.60 |
1:18.06 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
|
43.62 |
1:32.94 |
|
|
|
2:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
33.29 |
1:13.00 |
|
|
|
4:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
|
35.42 |
1:14.28 |
|
|
|
5:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
A6 Sommerpi'r |
13 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
332 |
|
|
5:32.52 |
+43.68 |
|
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
+0.76 |
38.89 |
1:19.46 |
|
|
|
1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Dyveke Larsen |
2009 |
0956AE |
|
44.01 |
1:33.06 |
|
|
|
2:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
|
35.85 |
1:19.88 |
|
|
|
4:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
0936AE |
|
38.07 |
1:20.12 |
|
|
|
5:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fr.sund 2 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
298 |
|
|
5:44.79 |
+55.95 |
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
+0.76 |
44.50 |
1:31.30 |
|
|
|
1:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lindberg |
2007 |
0702AS |
|
41.37 |
1:30.38 |
|
|
|
3:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
|
39.72 |
1:30.35 |
|
|
|
4:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
0938AI |
|
33.53 |
1:12.76 |
|
|
|
5:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fr.sund 3 |
13 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
1160AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Kunak |
2010 |
1012AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
1156AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HILS 1 |
15 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
0778AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Poulsen |
2007 |
0774AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Jørgensen |
2008 |
0864AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
0764AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:35:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:53.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4x100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Drenge 1 |
21 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
497 |
|
|
4:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
+0.66 |
32.01 |
1:05.64 |
|
|
|
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
|
34.67 |
1:13.53 |
|
|
|
2:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
|
29.58 |
1:05.64 |
|
|
|
3:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
|
26.62 |
56.18 |
|
|
|
4:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fr.sund 1 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
482 |
|
|
4:23.67 |
+2.68 |
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
+0.66 |
33.40 |
1:08.96 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
34.74 |
1:15.45 |
|
|
|
2:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
27.67 |
1:01.58 |
|
|
|
3:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
|
27.40 |
57.68 |
|
|
|
4:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Remoulade drengene 1 |
18 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
480 |
|
|
4:23.94 |
+2.95 |
|
|
|
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
+0.56 |
30.06 |
1:02.84 |
|
|
|
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
|
34.42 |
1:15.74 |
|
|
|
2:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Jensen |
2006 |
0691AN |
|
30.20 |
1:07.41 |
|
|
|
3:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
0669AF |
|
27.24 |
57.95 |
|
|
|
4:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 Badejern |
20 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
428 |
|
|
4:34.36 |
+13.37 |
|
|
|
|
Morten Østergaard |
2002 |
|
+0.67 |
32.13 |
1:07.90 |
|
|
|
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Svendsen |
2007 |
|
|
33.21 |
1:12.47 |
|
|
|
2:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
|
30.14 |
1:05.57 |
|
|
|
3:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
32.09 |
1:08.42 |
|
|
|
4:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fr.sund 2 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
365 |
|
|
4:49.14 |
+28.15 |
|
|
|
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
0967AA |
+0.64 |
37.81 |
1:16.51 |
|
|
|
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
|
37.75 |
1:22.67 |
|
|
|
2:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
0843AD |
|
32.04 |
1:08.05 |
|
|
|
3:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
|
29.45 |
1:01.91 |
|
|
|
4:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HILS 2 |
15 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
354 |
|
|
4:52.06 |
+31.07 |
|
|
|
|
Gustav Kammer |
2008 |
0861AN |
+0.85 |
38.66 |
1:18.73 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
0757AG |
|
36.36 |
1:22.57 |
|
|
|
2:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Deren |
2007 |
0711AQ |
|
31.11 |
1:07.77 |
|
|
|
3:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Købke |
2007 |
0717AM |
|
30.05 |
1:02.99 |
|
|
|
4:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mandemænd |
17 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
319 |
|
|
5:02.54 |
+41.55 |
|
|
|
|
Lukas Hansen |
2008 |
0863AJ |
+0.67 |
38.74 |
47.49 |
|
|
|
47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
William Larsen |
2006 |
0611AO |
|
1:06.10 |
44.34 |
|
|
|
1:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Miland |
2005 |
0553AQ |
|
1:37.53 |
1:04.92 |
|
|
|
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
0653AL |
|
2:36.75 |
2:25.79 |
|
|
|
5:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HILS 3 |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
130 |
|
|
6:47.97 |
+2:26.9 |
|
|
|
|
Silas Bindslev Albrektsen |
2010 |
1007AG |
+0.82 |
45.00 |
1:36.09 |
|
|
|
1:36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Grove Sørensen |
2010 |
1005AG |
|
56.15 |
2:00.97 |
|
|
|
3:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Thorning |
2009 |
0973BC |
|
43.10 |
1:38.25 |
|
|
|
5:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Eggert |
2009 |
0925AC |
|
43.22 |
1:32.66 |
|
|
|
6:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK Drenge 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK Drenge 3 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
0849AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:42.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Medley Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
547 |
5:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
510 |
5:33.22 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
445 |
5:48.81 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
401 |
6:01.15 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
369 |
6:11.19 |
+45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:15:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Medley Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
439 |
5:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:15:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:15.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
462 |
5:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
320 |
5:56.36 |
+40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
242 |
6:31.18 |
+1:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v300m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
468 |
5:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
465 |
5:14.64 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
438 |
5:20.99 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:47.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.65 |
325 |
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
270 |
41.71 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.83 |
182 |
47.60 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.73 |
178 |
47.96 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.94 |
149 |
50.83 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.78 |
140 |
51.87 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.64 |
103 |
57.47 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Mols Lindor |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.76 |
74 |
1:04.07 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Blomsterberg |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
508 |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
426 |
35.83 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.59 |
426 |
35.85 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
409 |
36.34 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
405 |
36.44 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.72 |
403 |
36.51 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
353 |
38.14 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
334 |
38.85 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.70 |
330 |
39.01 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.87 |
320 |
39.41 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
309 |
39.87 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.73 |
307 |
39.97 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
284 |
41.04 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
269 |
41.77 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.76 |
262 |
42.14 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
238 |
43.48 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
234 |
43.77 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexandra Ósk Hermóðsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
+0.84 |
230 |
43.98 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.75 |
224 |
44.41 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
201 |
46.02 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.87 |
197 |
46.36 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.90 |
148 |
50.99 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.63 |
536 |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
504 |
33.89 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
483 |
34.37 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.95 |
454 |
35.09 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
406 |
36.43 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
+0.79 |
314 |
39.69 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freyja Hrönn Jónsdóttir |
2006 |
Sundfélag Akraness |
+0.78 |
160 |
49.61 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 18-100 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.78 |
332 |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:48.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
200 |
40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.82 |
138 |
46.04 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
131 |
46.84 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.72 |
108 |
49.95 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
73 |
56.76 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Bjørnøy Sommersel |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.01 |
65 |
59.15 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:48:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.65 |
526 |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.63 |
434 |
31.42 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Deren |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.76 |
321 |
34.75 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
285 |
36.13 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Winther Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.54 |
278 |
36.46 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
238 |
38.37 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
219 |
39.47 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Agnarsson |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:48:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.60 |
576 |
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.75 |
412 |
31.96 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
234 |
38.59 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:48:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:48.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
395 |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
331 |
1:14.72 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
229 |
1:24.51 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
223 |
1:25.25 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
209 |
1:27.06 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
185 |
1:30.63 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
171 |
1:32.99 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
168 |
1:33.64 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Tegllund Blaabjerg |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
168 |
1:33.71 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Abildgaard Michaelsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
160 |
1:35.08 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
134 |
1:40.90 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
122 |
1:44.04 |
+33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
98 |
1:51.92 |
+41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Mols Lindor |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
95 |
1:53.03 |
+42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
70 |
2:05.38 |
+54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Brendstrup Andersen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Kirstine Dam Thomsen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:21:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
546 |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
462 |
1:06.88 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
453 |
1:07.32 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
446 |
1:07.67 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
444 |
1:07.76 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
443 |
1:07.79 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
437 |
1:08.11 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
426 |
1:08.68 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
425 |
1:08.75 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
416 |
1:09.26 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
415 |
1:09.32 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
1:10.51 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
392 |
1:10.60 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
353 |
1:13.13 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
350 |
1:13.35 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
348 |
1:13.50 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
328 |
1:14.98 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
323 |
1:15.31 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
323 |
1:15.36 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
318 |
1:15.72 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
306 |
1:16.73 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
296 |
1:17.58 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Camilla Schnabl |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
293 |
1:17.79 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
287 |
1:18.34 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sunna Dís Skarphéðinsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
286 |
1:18.48 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
273 |
1:19.63 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Svava Guðfinna Ingvarsdóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
|
269 |
1:20.02 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
240 |
1:23.15 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
235 |
1:23.72 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aldís Lilja Viðarsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
212 |
1:26.60 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eva Júlíana Bjarnadóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
|
209 |
1:27.09 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alexandra Ósk Hermóðsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
207 |
1:27.37 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Martha Enevoldsen |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
146 |
1:38.02 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:21:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer 15-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
546 |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
523 |
1:04.17 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
513 |
1:04.57 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
506 |
1:04.89 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
460 |
1:06.96 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
458 |
1:07.06 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
456 |
1:07.14 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
431 |
1:08.42 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
421 |
1:08.94 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
414 |
1:09.33 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
400 |
1:10.13 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
400 |
1:10.18 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
398 |
1:10.28 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
375 |
1:11.70 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
365 |
1:12.31 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
322 |
1:15.41 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freyja Hrönn Jónsdóttir |
2006 |
Sundfélag Akraness |
|
210 |
1:26.89 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:21:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer 18-100 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
|
435 |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:21:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 14:21.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
409 |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
348 |
1:06.64 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
348 |
1:06.69 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
326 |
1:08.09 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
315 |
1:08.90 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
238 |
1:15.62 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
222 |
1:17.42 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Scott Halfdan Hausne Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
201 |
1:20.07 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Kristiansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
191 |
1:21.40 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
185 |
1:22.26 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
173 |
1:24.13 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sinus Andersson |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
168 |
1:24.93 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
131 |
1:32.15 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
127 |
1:33.31 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
116 |
1:36.10 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Constantin Ortmann |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
114 |
1:36.63 |
+33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
111 |
1:37.39 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
107 |
1:38.66 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
101 |
1:40.50 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jamal Hessellund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
87 |
1:45.79 |
+42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noa Deren |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
83 |
1:47.42 |
+44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sander Kijne |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
82 |
1:47.65 |
+44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Andreasen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:49:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
524 |
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
478 |
59.98 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
457 |
1:00.87 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Købke |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
386 |
1:04.40 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
375 |
1:05.05 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
348 |
1:06.69 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
347 |
1:06.72 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
346 |
1:06.78 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
345 |
1:06.87 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Nissen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
332 |
1:07.70 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Víkingur Geirdal |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
324 |
1:08.23 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
318 |
1:08.71 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
316 |
1:08.80 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
316 |
1:08.85 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malik Hessellund |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
297 |
1:10.24 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christopher Perplies Nielsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
295 |
1:10.46 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Kjær Sørensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
290 |
1:10.87 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
288 |
1:10.97 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
284 |
1:11.29 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
260 |
1:13.49 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Almar Sindri Daníelsson Glad |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
143 |
1:29.58 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Agnarsson |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:49:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
545 |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
522 |
58.25 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
510 |
58.69 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Klitten |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
489 |
59.53 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
488 |
59.56 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Espinoza |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
484 |
59.72 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
479 |
59.95 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
442 |
1:01.56 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
438 |
1:01.74 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
266 |
1:12.85 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:49:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer 19-100 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
496 |
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 14:49:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 14:49.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
169 |
4:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
122 |
4:39.48 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Scharlé |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
113 |
4:46.87 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v100m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 15:00:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
589 |
2:45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
568 |
2:47.76 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
469 |
2:58.80 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
430 |
3:04.04 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
369 |
3:13.58 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamilla Figurski |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
364 |
3:14.52 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
363 |
3:14.71 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
358 |
3:15.61 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
351 |
3:16.83 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
306 |
3:26.09 |
+40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
262 |
3:36.94 |
+51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
253 |
3:39.42 |
+53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
230 |
3:46.67 |
+1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
220 |
3:49.85 |
+1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Cr armtag v 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 15:00:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
449 |
3:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
388 |
3:10.38 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
369 |
3:13.55 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
359 |
3:15.45 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Lindberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
339 |
3:19.09 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
324 |
3:22.28 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Poulsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
293 |
3:28.97 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Íris Arna Ingvarsdóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 15:00:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 15:01.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
289 |
3:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Kijne |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
93 |
4:38.18 |
+1:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 15:28:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
453 |
2:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
438 |
2:45.98 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
433 |
2:46.60 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
395 |
2:51.85 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
373 |
2:55.10 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
358 |
2:57.54 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
343 |
3:00.00 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Rasmussen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
339 |
3:00.70 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
339 |
3:00.73 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
327 |
3:02.88 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
319 |
3:04.39 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
315 |
3:05.29 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
229 |
3:26.10 |
+41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nuoyan Jiang |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
227 |
3:26.70 |
+42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 15:28:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
372 |
2:55.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 15:28:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 15:28.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 4x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Mix 1 |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
|
26.76 |
|
|
|
|
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
|
26.71 |
|
|
|
|
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
28.65 |
|
|
|
|
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
|
28.32 |
|
|
|
|
1:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK Mix 2 |
21 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:50.69 |
+0.25 |
|
|
|
|
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
|
27.47 |
|
|
|
|
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
|
26.43 |
|
|
|
|
53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
28.41 |
|
|
|
|
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
|
28.38 |
|
|
|
|
1:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 Snøfler |
15 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:51.79 |
+1.35 |
|
|
|
|
Harald Svendsen |
2007 |
|
|
26.30 |
|
|
|
|
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
|
27.27 |
|
|
|
|
53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
|
29.50 |
|
|
|
|
1:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
|
28.72 |
|
|
|
|
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fr.sund 1 |
17 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:52.54 |
+2.10 |
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
26.30 |
|
|
|
|
26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
30.21 |
|
|
|
|
56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
30.63 |
|
|
|
|
1:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
|
25.40 |
|
|
|
|
1:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hovedstadens Tyrehajer |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:54.43 |
+3.99 |
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
|
27.26 |
|
|
|
|
27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
|
27.22 |
|
|
|
|
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
29.57 |
|
|
|
|
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
|
30.38 |
|
|
|
|
1:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HILS 1 MIX |
16 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.15 |
+5.71 |
|
|
|
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
0794AY |
|
32.13 |
|
|
|
|
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
0778AM |
|
30.57 |
|
|
|
|
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Klitten |
2006 |
0667AL |
|
27.07 |
|
|
|
|
1:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Jensen |
2006 |
0691AN |
|
26.38 |
|
|
|
|
1:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Top Star Mix |
17 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:56.45 |
+6.01 |
|
|
|
|
William Larsen |
2006 |
0611AO |
|
28.29 |
|
|
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
|
30.02 |
|
|
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Miland |
2005 |
0553AQ |
|
28.25 |
|
|
|
|
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
|
29.89 |
|
|
|
|
1:56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fr.sund 2 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.46 |
+6.02 |
|
|
|
|
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
|
27.64 |
|
|
|
|
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Sonne |
2005 |
0532AX |
|
31.55 |
|
|
|
|
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
|
30.67 |
|
|
|
|
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
26.60 |
|
|
|
|
1:56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Red Stags 1 |
14 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:00.98 |
+10.54 |
|
|
|
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
0867AH |
|
28.16 |
|
|
|
|
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
0809AH |
|
30.17 |
|
|
|
|
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Pedersen |
2008 |
0822AJ |
|
30.10 |
|
|
|
|
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
1034AO |
|
32.55 |
|
|
|
|
2:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
STT Sprint Warriors |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:01.18 |
+10.74 |
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
|
29.96 |
|
|
|
|
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
|
31.10 |
|
|
|
|
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
|
30.52 |
|
|
|
|
1:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
|
29.60 |
|
|
|
|
2:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
A6 Cookies |
14 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.23 |
+11.79 |
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
31.47 |
|
|
|
|
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
|
31.14 |
|
|
|
|
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
|
32.72 |
|
|
|
|
1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
|
|
26.90 |
|
|
|
|
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roskilde 2 |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:03.37 |
+12.93 |
|
|
|
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
|
32.46 |
|
|
|
|
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
|
27.54 |
|
|
|
|
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
0850AX |
|
34.81 |
|
|
|
|
1:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
|
28.56 |
|
|
|
|
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fr.sund 3 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.60 |
+13.16 |
|
|
|
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
0843AD |
|
28.72 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
|
33.30 |
|
|
|
|
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
0938AI |
|
32.22 |
|
|
|
|
1:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
0967AA |
|
29.36 |
|
|
|
|
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matador Mix |
16 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:06.30 |
+15.86 |
|
|
|
|
Lukas Hansen |
2008 |
0863AJ |
|
31.42 |
|
|
|
|
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
0824AU |
|
30.65 |
|
|
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
0653AL |
|
31.65 |
|
|
|
|
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
|
32.58 |
|
|
|
|
2:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Red Stags 2 |
14 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:06.90 |
+16.46 |
|
|
|
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
1025AD |
|
30.92 |
|
|
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Slente Türck |
2008 |
0897AH |
|
32.55 |
|
|
|
|
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Schnabl |
2008 |
0832AJ |
|
32.86 |
|
|
|
|
1:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
1088AC |
|
30.57 |
|
|
|
|
2:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
STT Xtreme Race Pacers |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:07.13 |
+16.69 |
|
|
|
|
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
|
32.96 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
32.08 |
|
|
|
|
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Møller |
2007 |
0762AK |
|
30.24 |
|
|
|
|
2:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Roskilde 3 |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:08.61 |
+18.17 |
|
|
|
|
Viktor Lange |
2007 |
0723AK |
|
30.46 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva De Maeyer |
2009 |
0918AB |
|
33.90 |
|
|
|
|
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hauch |
2009 |
0936AJ |
|
35.21 |
|
|
|
|
1:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
0785AI |
|
29.04 |
|
|
|
|
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sundfélag Akraness 1 |
15 |
Sundfélag Akraness |
|
|
|
|
|
2:17.24 |
+26.80 |
|
|
|
|
Víkingur Geirdal |
2007 |
105073160 |
|
30.40 |
|
|
|
|
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
2508073170 |
|
33.07 |
|
|
|
|
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Almar Sindri Daníelsson Glad |
2008 |
1908084320 |
|
37.40 |
|
|
|
|
1:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Sunna Dís Skarphéðinsdóttir |
2008 |
2006082770 |
|
36.37 |
|
|
|
|
2:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fr.sund 4 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.66 |
+29.22 |
|
|
|
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
1061AK |
|
37.82 |
|
|
|
|
37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
1048AC |
|
36.02 |
|
|
|
|
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
|
36.96 |
|
|
|
|
1:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
|
28.86 |
|
|
|
|
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roskilde 5 |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:32.17 |
+41.73 |
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
34.42 |
|
|
|
|
34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Ballarin |
2010 |
1021AD |
|
35.54 |
|
|
|
|
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
40.42 |
|
|
|
|
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
41.79 |
|
|
|
|
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Fr.sund 5 |
12 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:34.18 |
+43.74 |
|
|
|
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
1156AE |
|
37.86 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
1160AE |
|
40.44 |
|
|
|
|
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
1027AH |
|
38.18 |
|
|
|
|
1:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
1065AA |
|
37.70 |
|
|
|
|
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Roskilde 4 |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:47.43 |
+56.99 |
|
|
|
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
1153AB |
|
40.35 |
|
|
|
|
40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
1063AI |
|
41.30 |
|
|
|
|
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
41.83 |
|
|
|
|
2:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dam |
2011 |
1182AF |
|
43.95 |
|
|
|
|
2:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
HILS 4c |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:52.39 |
+1:01.9 |
|
|
|
|
Asta Abildgaard Michaelsen |
2011 |
1166AJ |
|
41.95 |
|
|
|
|
41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
1176AJ |
|
42.80 |
|
|
|
|
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Kijne |
2010 |
1033AM |
|
42.93 |
|
|
|
|
2:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jamal Hessellund |
2012 |
1297AE |
|
44.71 |
|
|
|
|
2:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HILS 4d |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Sophia Wordenskjold Nørregaard |
2011 |
1174AJ |
|
45.79 |
|
|
|
|
45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
1238AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Kijne |
2012 |
1203AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Johannesen |
2010 |
1031AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK Mix 3 |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
31.90 |
|
|
|
|
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorkild Bjørn |
2007 |
0739AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK Mix 4 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
30.74 |
|
|
|
|
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roskilde 1 |
17 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
|
26.33 |
|
|
|
|
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HILS 4a |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Constantin Ortmann |
2012 |
1283AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Brendstrup Andersen |
2010 |
1048AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Scott Halfdan Hausne Stevenson |
2010 |
1033AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Lykke |
2012 |
1294AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HILS 4b |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
1173AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Sauer |
2012 |
1214AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Kirstine Dam Thomsen |
2010 |
1076AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Deren |
2012 |
1281AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 15:40:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 15:41.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
265 |
3:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
+0.75 |
251 |
3:15.50 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.75 |
181 |
3:37.77 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
452 |
2:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
418 |
2:44.93 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
411 |
2:45.78 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.77 |
386 |
2:49.37 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
353 |
2:54.46 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.80 |
330 |
2:58.34 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.83 |
277 |
3:09.14 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
277 |
3:09.15 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.88 |
265 |
3:11.98 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.66 |
478 |
2:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
472 |
2:38.41 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
397 |
2:47.82 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.71 |
392 |
2:48.42 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
374 |
2:51.17 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.92 |
343 |
2:56.06 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
332 |
2:58.12 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Rud |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.62 |
314 |
3:01.39 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:58:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 10:03.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.66 |
225 |
3:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.80 |
212 |
3:07.46 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.62 |
157 |
3:27.38 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:10:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.65 |
490 |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.64 |
407 |
2:30.93 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.68 |
373 |
2:35.44 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
364 |
2:36.73 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.83 |
352 |
2:38.44 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.56 |
281 |
2:50.80 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:10:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.63 |
492 |
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
+0.76 |
225 |
3:03.94 |
+42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:10:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 10:48.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
267 |
1:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
244 |
1:42.58 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
225 |
1:45.32 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Schrøder |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
223 |
1:45.66 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Christoffersen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
215 |
1:47.01 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
214 |
1:47.05 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
163 |
1:57.20 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucca Hegested |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
162 |
1:57.63 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
158 |
1:58.47 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
98 |
2:18.88 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
94 |
2:20.79 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
82 |
2:27.14 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Dalgaard |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
474 |
1:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
452 |
1:23.53 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
395 |
1:27.36 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
388 |
1:27.88 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
375 |
1:28.88 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
368 |
1:29.48 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
306 |
1:35.15 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
300 |
1:35.72 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
294 |
1:36.43 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
279 |
1:38.09 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
274 |
1:38.67 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
265 |
1:39.75 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aldís Lilja Viðarsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
255 |
1:41.04 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
242 |
1:42.82 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
225 |
1:45.42 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
1:45.44 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
214 |
1:47.12 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eva Júlíana Bjarnadóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
|
182 |
1:53.00 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
428 |
1:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
394 |
1:27.42 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
370 |
1:29.30 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
360 |
1:30.13 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
339 |
1:31.92 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
334 |
1:32.36 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Poulsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
318 |
1:33.88 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
213 |
1:47.38 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Stoltz |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
|
530 |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 10:47.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
253 |
1:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
209 |
1:35.73 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
163 |
1:43.97 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
153 |
1:46.14 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Kristiansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
135 |
1:50.84 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
117 |
1:56.19 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Bindslev Albrektsen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
102 |
2:01.50 |
+31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
94 |
2:04.72 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Otto Duelund-Hansen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
90 |
2:06.62 |
+36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
427 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
427 |
1:15.53 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
378 |
1:18.61 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
355 |
1:20.26 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
351 |
1:20.60 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
340 |
1:21.48 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
339 |
1:21.53 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
318 |
1:23.27 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
294 |
1:25.47 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Rasmussen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
291 |
1:25.78 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
271 |
1:27.82 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nuoyan Jiang |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
236 |
1:31.95 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Winther Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
224 |
1:33.58 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
203 |
1:36.71 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christopher Perplies Nielsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
190 |
1:38.82 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
188 |
1:39.21 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Almar Sindri Daníelsson Glad |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
186 |
1:39.48 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Storm Købke |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
442 |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
439 |
1:14.79 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
241 |
1:31.32 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 10:47.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
231 |
39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
207 |
41.25 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
206 |
41.35 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
166 |
44.44 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucca Hegested |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
145 |
46.50 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
139 |
47.06 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
137 |
47.30 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
112 |
50.61 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Christoffersen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
83 |
55.94 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
67 |
1:00.01 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
62 |
1:01.49 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Clara Dalgaard |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:39:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
455 |
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
447 |
31.93 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
444 |
32.01 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
434 |
32.25 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
372 |
33.95 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
359 |
34.35 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
350 |
34.66 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
346 |
34.77 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
318 |
35.76 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
318 |
35.79 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
270 |
37.76 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
260 |
38.27 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
256 |
38.43 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
245 |
39.02 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
229 |
39.93 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
210 |
41.04 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
201 |
41.70 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
200 |
41.71 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
192 |
42.34 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexandra Ósk Hermóðsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
182 |
43.07 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
172 |
43.91 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
170 |
44.07 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
164 |
44.58 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Svava Guðfinna Ingvarsdóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
|
141 |
46.92 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
ved start |
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:39:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
580 |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
425 |
32.47 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
414 |
32.77 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
396 |
33.26 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
363 |
34.24 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
351 |
34.61 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
344 |
34.84 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
336 |
35.14 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
325 |
35.51 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
311 |
36.02 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
36.88 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
279 |
37.37 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:39:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:40.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Butterfly Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
310 |
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
259 |
34.91 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
240 |
35.82 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
155 |
41.37 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
138 |
43.01 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carlos Nicolas Jensen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
132 |
43.69 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
126 |
44.35 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
124 |
44.62 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
114 |
45.86 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
90 |
49.58 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Hardy |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
73 |
53.22 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Otto Duelund-Hansen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
71 |
53.64 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
62 |
56.12 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Villads Grove Sørensen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Niels Andreasen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
426 |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
426 |
29.59 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
421 |
29.70 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
416 |
29.82 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
406 |
30.06 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Deren |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
404 |
30.11 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
356 |
31.42 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
351 |
31.57 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Víkingur Geirdal |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
338 |
31.96 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
319 |
32.57 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
319 |
32.59 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Nissen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
305 |
33.05 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
264 |
34.71 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malik Hessellund |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
260 |
34.85 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
254 |
35.14 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
|
598 |
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
541 |
27.33 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
525 |
27.59 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
28.91 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
432 |
29.44 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
424 |
29.64 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Klitten |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
412 |
29.91 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
396 |
30.31 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Butterfly Herrer 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:43.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 3 af 3 heat |
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
466 |
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
450 |
2:44.51 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
437 |
2:46.08 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
392 |
2:52.27 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
380 |
2:54.00 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
358 |
2:57.52 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
354 |
2:58.27 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
346 |
2:59.61 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
320 |
3:04.25 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Poulsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
296 |
3:09.05 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
290 |
3:10.53 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
284 |
3:11.83 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
234 |
3:24.44 |
+41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aldís Lilja Viðarsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
204 |
3:34.16 |
+51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sunna Dís Skarphéðinsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:31.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
311 |
2:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
268 |
2:56.63 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
251 |
3:00.71 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
241 |
3:03.15 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:53:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
449 |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
413 |
2:33.05 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
401 |
2:34.54 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
392 |
2:35.64 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
363 |
2:39.77 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
2:43.77 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
317 |
2:47.07 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
310 |
2:48.38 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
282 |
2:53.65 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
253 |
3:00.15 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
3:00.46 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
235 |
3:04.63 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:53:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
501 |
2:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
478 |
2:25.77 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
220 |
3:08.84 |
+45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:53:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:53.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4x100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Piger 1 |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
578 |
|
|
4:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
30.30 |
1:03.31 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
|
30.48 |
1:03.52 |
|
|
|
2:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
29.75 |
1:02.11 |
|
|
|
3:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
|
29.90 |
1:02.67 |
|
|
|
4:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HILS 1 |
16 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
491 |
|
|
4:25.73 |
+14.12 |
|
|
|
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
0764AO |
|
31.73 |
1:06.07 |
|
|
|
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
0794AY |
|
32.67 |
1:10.12 |
|
|
|
2:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
0778AM |
|
34.05 |
1:09.60 |
|
|
|
3:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
|
28.06 |
59.94 |
|
|
|
4:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK Piger 2 |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
476 |
|
|
4:28.43 |
+16.82 |
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
33.75 |
1:09.07 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
|
30.79 |
1:05.25 |
|
|
|
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
32.45 |
1:08.32 |
|
|
|
3:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
31.03 |
1:05.79 |
|
|
|
4:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
2 1/2 Tunfisk |
17 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
462 |
|
|
4:31.16 |
+19.55 |
|
|
|
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
|
31.86 |
1:06.27 |
|
|
|
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
|
32.15 |
1:08.16 |
|
|
|
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
|
33.00 |
1:08.55 |
|
|
|
3:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
0824AU |
|
31.72 |
1:08.18 |
|
|
|
4:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fr.sund 1 |
17 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
453 |
|
|
4:32.92 |
+21.31 |
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
|
32.87 |
1:08.70 |
|
|
|
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Sonne |
2005 |
0532AX |
|
33.45 |
1:11.02 |
|
|
|
2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
31.81 |
1:05.99 |
|
|
|
3:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
32.22 |
1:07.21 |
|
|
|
4:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sundfélag Akraness 1 |
15 |
Sundfélag Akraness |
|
|
270 |
|
|
5:24.19 |
+1:12.5 |
|
|
|
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
2508073170 |
|
34.54 |
1:14.83 |
|
|
|
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sunna Dís Skarphéðinsdóttir |
2008 |
2006082770 |
|
37.91 |
1:19.10 |
|
|
|
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svava Guðfinna Ingvarsdóttir |
2009 |
0207093240 |
|
40.19 |
1:24.40 |
|
|
|
3:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aldís Lilja Viðarsdóttir |
2008 |
0506083360 |
|
40.84 |
1:25.86 |
|
|
|
5:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fr.sund 2 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
267 |
|
|
5:25.33 |
+1:13.7 |
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
|
38.85 |
1:22.85 |
|
|
|
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
1048AC |
|
39.59 |
1:23.81 |
|
|
|
2:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
1156AE |
|
39.72 |
1:26.70 |
|
|
|
4:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
|
34.21 |
1:11.97 |
|
|
|
5:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hubba bubba hils |
14 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
252 |
|
|
5:31.82 |
+1:20.2 |
|
|
|
|
Emilie Pedersen |
2009 |
0970BJ |
|
35.58 |
1:18.63 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Runa Berthelsen |
2008 |
0806AZ |
|
39.50 |
1:26.28 |
|
|
|
2:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
0916BE |
|
40.02 |
1:26.25 |
|
|
|
4:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sterup |
2009 |
0986BF |
|
37.52 |
1:20.66 |
|
|
|
5:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HILS 3 |
12 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
198 |
|
|
5:59.42 |
+1:47.8 |
|
|
|
|
Andrea Christoffersen |
2010 |
1028AJ |
|
48.02 |
1:41.70 |
|
|
|
1:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Hegested |
2010 |
1024AJ |
|
43.47 |
1:33.50 |
|
|
|
3:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
1112AD |
|
35.30 |
1:18.17 |
|
|
|
4:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
1152AJ |
|
40.75 |
1:26.05 |
|
|
|
5:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK Piger 3 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
35.22 |
1:15.91 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:10:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 12:11.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
Efter 2 af 2 heat |
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 4x100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Remoulade drengene 1 |
18 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
536 |
|
|
3:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
|
26.44 |
55.48 |
|
|
|
55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Klitten |
2006 |
0667AL |
|
27.94 |
59.03 |
|
|
|
1:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
0669AF |
|
28.22 |
59.13 |
|
|
|
2:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Jensen |
2006 |
0691AN |
|
27.88 |
57.97 |
|
|
|
3:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK Drenge 1 |
21 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
498 |
|
|
3:57.48 |
+5.87 |
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
|
30.09 |
1:03.81 |
|
|
|
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
|
27.69 |
58.59 |
|
|
|
2:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
|
27.67 |
58.26 |
|
|
|
3:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
|
26.81 |
56.82 |
|
|
|
3:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fr.sund 2 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
406 |
|
|
4:14.17 |
+22.56 |
|
|
|
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
0843AD |
|
30.06 |
1:01.98 |
|
|
|
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
0967AA |
|
29.63 |
1:03.49 |
|
|
|
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
0799AH |
|
31.17 |
1:07.74 |
|
|
|
3:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
|
28.54 |
1:00.96 |
|
|
|
4:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HILS 2 |
16 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
386 |
|
|
4:18.33 |
+26.72 |
|
|
|
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
|
28.67 |
59.91 |
|
|
|
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Deren |
2007 |
0711AQ |
|
30.89 |
1:05.26 |
|
|
|
2:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Platon Svietlikov |
2010 |
1097AP |
|
31.09 |
1:05.35 |
|
|
|
3:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
0977BA |
|
32.25 |
1:07.81 |
|
|
|
4:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fr.sund 3 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
290 |
|
|
4:44.22 |
+52.61 |
|
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
|
32.97 |
1:09.49 |
|
|
|
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
1027AH |
|
39.12 |
1:24.40 |
|
|
|
2:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
0755AB |
|
32.66 |
1:09.16 |
|
|
|
3:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
|
28.34 |
1:01.17 |
|
|
|
4:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK Drenge 3 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
273 |
|
|
4:49.84 |
+58.23 |
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
31.71 |
1:07.26 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
0849AJ |
|
37.09 |
1:19.71 |
|
|
|
2:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
35.05 |
1:13.80 |
|
|
|
3:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
33.36 |
1:09.07 |
|
|
|
4:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HILS 3 |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
146 |
|
|
5:57.28 |
+2:05.6 |
|
|
|
|
Theodor Ortmann |
2010 |
1001AG |
|
39.61 |
1:23.75 |
|
|
|
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Silas Bindslev Albrektsen |
2010 |
1007AG |
|
38.40 |
1:23.51 |
|
|
|
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Eggert |
2009 |
0925AC |
|
44.19 |
1:36.22 |
|
|
|
4:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Otto Duelund-Hansen |
2010 |
1033AD |
|
44.76 |
1:33.80 |
|
|
|
5:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fr.sund 1 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
28.05 |
58.61 |
|
|
|
58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
|
27.94 |
58.86 |
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-01-0001 00:00:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 12:18.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
553 |
4:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
537 |
4:50.81 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
496 |
4:58.63 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
471 |
5:03.80 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
466 |
5:04.91 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
453 |
5:07.68 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
440 |
5:10.83 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
413 |
5:17.36 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
405 |
5:19.55 |
+31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
382 |
5:25.62 |
+37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
380 |
5:26.25 |
+38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
333 |
5:40.88 |
+52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
301 |
5:52.78 |
+1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
218 |
6:32.80 |
+1:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 13:45:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
529 |
4:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
471 |
5:03.87 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
470 |
5:03.97 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
459 |
5:06.52 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
344 |
5:37.25 |
+44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 13:45:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 14:18.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
479 |
4:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
468 |
4:43.27 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
462 |
4:44.54 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
336 |
5:16.25 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Bantz Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
298 |
5:29.15 |
+48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
296 |
5:30.11 |
+48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
403 |
4:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
518 |
4:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:16:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 14:18.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
443 |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
363 |
33.17 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
281 |
36.10 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Schrøder |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
251 |
37.51 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
249 |
37.58 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
243 |
37.93 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
216 |
39.42 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
195 |
40.76 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
190 |
41.13 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
188 |
41.29 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
148 |
44.70 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
138 |
45.79 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:17:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
481 |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Pedersen |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
466 |
30.53 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
456 |
30.75 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
435 |
31.23 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
410 |
31.85 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
371 |
32.92 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
370 |
32.96 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
369 |
32.98 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
359 |
33.30 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
356 |
33.38 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
355 |
33.42 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
337 |
34.00 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
336 |
34.03 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sunna Dís Skarphéðinsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
330 |
34.25 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
316 |
34.74 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
305 |
35.16 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
300 |
35.35 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
295 |
35.55 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
285 |
35.96 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
270 |
36.59 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Svava Guðfinna Ingvarsdóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
|
266 |
36.79 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
262 |
36.95 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aldís Lilja Viðarsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
262 |
36.97 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
37.44 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexandra Ósk Hermóðsdóttir |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
243 |
37.91 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eva Júlíana Bjarnadóttir |
2009 |
Sundfélag Akraness |
|
239 |
38.10 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
239 |
38.12 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:17:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
489 |
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
488 |
30.06 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
479 |
30.24 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
456 |
30.74 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
447 |
30.95 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
441 |
31.08 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
441 |
31.09 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
440 |
31.10 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
440 |
31.10 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
414 |
31.74 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
414 |
31.75 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Sonne |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
407 |
31.92 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
392 |
32.34 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
369 |
32.98 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
354 |
33.43 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Rud |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
298 |
35.40 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freyja Hrönn Jónsdóttir |
2006 |
Sundfélag Akraness |
|
198 |
40.58 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:17:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Stoltz |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
|
504 |
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
342 |
33.82 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:17:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 14:17.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
372 |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
345 |
29.81 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
31.56 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
286 |
31.72 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
195 |
36.05 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Kristiansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
176 |
37.29 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
483 |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
443 |
27.42 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nyland |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
439 |
27.51 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
420 |
27.91 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
386 |
28.71 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
381 |
28.84 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
380 |
28.85 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nuoyan Jiang |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
371 |
29.08 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
370 |
29.11 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
359 |
29.41 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
335 |
30.10 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Nissen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
333 |
30.16 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
331 |
30.20 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Rasmussen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
330 |
30.25 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
329 |
30.28 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
316 |
30.67 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malik Hessellund |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
315 |
30.70 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christopher Perplies Nielsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
284 |
31.79 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
281 |
31.91 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
266 |
32.48 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
261 |
32.70 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Almar Sindri Daníelsson Glad |
2008 |
Sundfélag Akraness |
|
173 |
37.47 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Víkingur Geirdal |
2007 |
Sundfélag Akraness |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
- |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Storm Købke |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
520 |
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
496 |
26.40 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
489 |
26.54 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
484 |
26.62 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
477 |
26.75 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Klitten |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
468 |
26.92 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
463 |
27.01 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
356 |
29.50 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Nissen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
331 |
30.21 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
293 |
31.48 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:18:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 14:19.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
460 |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
458 |
1:11.94 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
433 |
1:13.31 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
421 |
1:14.00 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
332 |
1:20.10 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
326 |
1:20.61 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
261 |
1:26.78 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
249 |
1:28.08 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
206 |
1:33.93 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
204 |
1:34.12 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
154 |
1:43.32 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:52:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
488 |
1:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
454 |
1:12.17 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
397 |
1:15.43 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
236 |
1:29.73 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:52:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 14:53.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Butterfly Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Scott Jensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
208 |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
144 |
1:34.16 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
96 |
1:47.70 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:50:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Deren |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
413 |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
396 |
1:07.33 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
351 |
1:10.08 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loui Krag |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
349 |
1:10.21 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
333 |
1:11.28 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
312 |
1:12.87 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
224 |
1:21.33 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Winther Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
118 |
1:40.80 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:50:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
459 |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
454 |
1:04.33 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
392 |
1:07.53 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
361 |
1:09.42 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Nissen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 14:50:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 14:51.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hillerød Langbane Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
30. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Medley Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fr.sund 1 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
+0.59 |
33.88 |
|
|
|
|
33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
|
31.90 |
|
|
|
|
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
|
27.00 |
|
|
|
|
1:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
|
28.80 |
|
|
|
|
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK Mix 1 |
21 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:02.68 |
+1.10 |
|
|
|
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
+0.64 |
30.53 |
|
|
|
|
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
|
33.21 |
|
|
|
|
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
|
30.29 |
|
|
|
|
1:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
|
28.65 |
|
|
|
|
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HILS 1 MIX |
18 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.37 |
+1.79 |
|
|
|
|
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
0764AO |
+0.80 |
36.84 |
|
|
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
|
33.03 |
|
|
|
|
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
|
25.84 |
|
|
|
|
1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
|
27.66 |
|
|
|
|
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fr.sund 2 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.51 |
+6.93 |
|
|
|
|
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
+0.59 |
30.69 |
|
|
|
|
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
0781AJ |
|
33.59 |
|
|
|
|
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
|
32.25 |
|
|
|
|
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
0938AI |
|
31.98 |
|
|
|
|
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roskilde 1 |
17 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:08.75 |
+7.17 |
|
|
|
|
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
+0.72 |
29.73 |
|
|
|
|
29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
|
40.11 |
|
|
|
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
|
27.07 |
|
|
|
|
1:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
|
31.84 |
|
|
|
|
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK Mix 2 |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:09.04 |
+7.46 |
|
|
|
|
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
+0.63 |
31.36 |
|
|
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
38.07 |
|
|
|
|
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
|
29.04 |
|
|
|
|
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
30.57 |
|
|
|
|
2:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STT Sprint Warriors |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:10.48 |
+8.90 |
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
+0.63 |
34.63 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
|
34.58 |
|
|
|
|
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
|
31.69 |
|
|
|
|
1:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
|
29.58 |
|
|
|
|
2:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Top Star Mix |
17 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:14.54 |
+12.96 |
|
|
|
|
Lukas Hansen |
2008 |
0863AJ |
+0.57 |
35.94 |
|
|
|
|
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
0824AU |
|
38.82 |
|
|
|
|
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Miland |
2005 |
0553AQ |
|
29.29 |
|
|
|
|
1:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
|
30.49 |
|
|
|
|
2:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roskilde 2 |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:16.73 |
+15.15 |
|
|
|
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
0785AI |
+0.67 |
34.19 |
|
|
|
|
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva De Maeyer |
2009 |
0918AB |
|
40.64 |
|
|
|
|
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
|
28.73 |
|
|
|
|
1:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
|
33.17 |
|
|
|
|
2:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fr.sund 3 |
18 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.37 |
+15.79 |
|
|
|
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
1048AC |
+0.75 |
41.76 |
|
|
|
|
41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Sonne |
2005 |
0532AX |
|
39.76 |
|
|
|
|
1:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
|
29.70 |
|
|
|
|
1:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
26.15 |
|
|
|
|
2:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
STT Xtreme Race Pacers |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:18.22 |
+16.64 |
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
+0.67 |
36.89 |
|
|
|
|
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
36.81 |
|
|
|
|
1:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
|
33.09 |
|
|
|
|
1:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
|
31.43 |
|
|
|
|
2:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
KVIK Mix 3 |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:19.40 |
+17.82 |
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
+0.68 |
36.27 |
|
|
|
|
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
40.35 |
|
|
|
|
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
32.19 |
|
|
|
|
1:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
|
30.59 |
|
|
|
|
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Red Stags 1 |
14 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:21.25 |
+19.67 |
|
|
|
|
Victoria Pedersen |
2008 |
0822AJ |
+0.74 |
36.25 |
|
|
|
|
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
0998AI |
|
44.43 |
|
|
|
|
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
0867AH |
|
30.89 |
|
|
|
|
1:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
0809AH |
|
29.68 |
|
|
|
|
2:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fr.sund 4 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.84 |
+23.26 |
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
+0.78 |
43.77 |
|
|
|
|
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
|
41.81 |
|
|
|
|
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
0843AD |
|
30.35 |
|
|
|
|
1:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
0967AA |
|
28.91 |
|
|
|
|
2:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
KVIK Mix 4 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:28.24 |
+26.66 |
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
+0.73 |
35.43 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
41.09 |
|
|
|
|
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
37.59 |
|
|
|
|
1:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
0849AJ |
|
34.13 |
|
|
|
|
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sundfélag Akraness 1 |
15 |
Sundfélag Akraness |
|
|
|
|
|
2:32.68 |
+31.10 |
|
|
|
|
Arna Karen Gisladóttir |
2007 |
2508073170 |
+0.91 |
41.03 |
|
|
|
|
41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Almar Sindri Daníelsson Glad |
2008 |
1908084320 |
|
44.83 |
|
|
|
|
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Víkingur Geirdal |
2007 |
105073160 |
|
31.08 |
|
|
|
|
1:56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Sunna Dís Skarphéðinsdóttir |
2008 |
2006082770 |
|
35.74 |
|
|
|
|
2:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Red Stags 2 |
14 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:35.46 |
+33.88 |
|
|
|
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
1025AD |
+0.59 |
37.16 |
|
|
|
|
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Slente Türck |
2008 |
0897AH |
|
45.25 |
|
|
|
|
1:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Unold |
2009 |
0988AF |
|
42.62 |
|
|
|
|
2:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
1088AC |
|
30.43 |
|
|
|
|
2:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Roskilde 3 |
16 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:39.46 |
+37.88 |
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
+0.79 |
49.68 |
|
|
|
|
49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
50.66 |
|
|
|
|
1:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
0797AC |
|
30.07 |
|
|
|
|
2:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Borch |
2006 |
0699AO |
|
29.05 |
|
|
|
|
2:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fr.sund 5 |
15 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.64 |
+40.06 |
|
|
|
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
1156AE |
+0.85 |
49.61 |
|
|
|
|
49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
0779AJ |
|
36.50 |
|
|
|
|
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
0799AH |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
1160AE |
|
40.48 |
|
|
|
|
2:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roskilde 5 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:46.35 |
+44.77 |
|
|
|
|
Marie Borch |
2011 |
1144AC |
+0.73 |
42.46 |
|
|
|
|
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Borch |
2009 |
0930BB |
|
47.93 |
|
|
|
|
1:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
39.46 |
|
|
|
|
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Ballarin |
2010 |
1021AD |
|
36.50 |
|
|
|
|
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hovedstadens Tyrehajer |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.78 |
36.22 |
|
|
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
|
35.86 |
|
|
|
|
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
|
32.54 |
|
|
|
|
1:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:21:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 15:21.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|