Resultater for SB Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 18-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:16.13 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.33 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.30 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Høffer |
2001 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:16:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.01 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:15.78 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:15.95 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Poulsen |
2006 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:16.60 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.18 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:17.20 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Nielsen |
2006 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:21.78 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.52 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:28.76 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Sams |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.82 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:16:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:25.38 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:31.44 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:31.98 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:32.46 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:33.23 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Jacobsen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:37.53 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:37.79 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:38.27 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Doolewerdt |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone arme v. fly |
|
|
|
SW 8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Petersen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:16:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:30.44 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:32.70 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:35.47 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:39.00 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:40.37 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:41.21 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
1:42.02 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:51.56 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut 1 hånd 25 m |
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:16:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Afsl. ryg på mave |
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:16:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:05.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|