Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
27.05 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.14 |
+0.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
27.22 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.56 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
27.66 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.74 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.05 |
+2.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
29.20 |
+2.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.58 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
30.26 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:00:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.28 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.78 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
30.01 |
+0.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
30.79 |
+1.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.26 |
+3.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
34.28 |
+5.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
34.50 |
+5.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.75 |
+5.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
35.23 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
36.16 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.22 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.24 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:00:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.61 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.44 |
+3.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.62 |
+4.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
35.16 |
+4.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
36.03 |
+5.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
36.32 |
+5.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.15 |
+10.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
43.37 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.23 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:00:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.10 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
37.83 |
+2.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.99 |
+4.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.30 |
+5.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.92 |
+6.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
42.18 |
+7.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.91 |
+9.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.52 |
+12.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.97 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:02.42 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.06 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.93 |
+33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:00:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 10:01.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.32 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
30.60 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
30.81 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.99 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
33.86 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
34.55 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.60 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:22:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.66 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.46 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.87 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
35.40 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
36.50 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.87 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
42.11 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:22:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
38.61 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.91 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.75 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.16 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
42.29 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.44 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:22:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 17:36.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
28.05 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
30.26 |
+2.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+3.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.50 |
+3.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
32.24 |
+4.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.92 |
+4.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.11 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.21 |
+5.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.13 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.49 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.66 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.10 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+2.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.07 |
+2.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.32 |
+3.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
33.23 |
+4.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.37 |
+4.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.42 |
+4.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.53 |
+4.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.73 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
36.39 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.41 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.43 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
36.70 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.78 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.87 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.09 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.19 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
38.73 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.07 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.80 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.90 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.91 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.40 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.77 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Kortnum |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.32 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.35 |
+2.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
36.92 |
+5.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.60 |
+6.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.59 |
+7.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
38.84 |
+7.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.99 |
+7.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.91 |
+9.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.92 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.73 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.08 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
43.29 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.67 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.11 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.35 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
45.43 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.26 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
52.38 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
52.81 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
54.95 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:02.24 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
Karen Dyg Nielsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.49 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.34 |
+3.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
47.41 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
52.95 |
+9.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.38 |
+10.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
56.23 |
+12.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
56.85 |
+13.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.04 |
+15.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.20 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.99 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Kasyanenko |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:05:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 10:06.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.84 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
32.35 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
32.68 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
33.13 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.28 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.69 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.61 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:22:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.72 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
36.50 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.96 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.36 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.69 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.83 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:22:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
49.30 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.98 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.63 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
54.76 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.94 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:22:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 17:36.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Medley Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
5:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
5:21.18 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
5:32.28 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:42.86 |
+41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:20.07 |
+1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 10:07.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Medley Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Medley Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:27.42 |
+47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Medley Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
6:21.89 |
+55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 10:14.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
38.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
40.18 |
+1.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.32 |
+1.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.13 |
+2.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.46 |
+9.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.24 |
+10.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
49.81 |
+11.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.05 |
+13.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.79 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.45 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.32 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
55.07 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Aksel Holdt Christensen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Pych |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.91 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
34.25 |
+1.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
37.37 |
+4.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
38.57 |
+5.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.47 |
+7.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.25 |
+8.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
41.79 |
+8.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.00 |
+10.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.89 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
47.14 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.29 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.62 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.72 |
+1.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
31.81 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.20 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.19 |
+4.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
34.70 |
+5.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.07 |
+5.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
35.11 |
+5.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
35.71 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
37.57 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
40.18 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.34 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
30.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
30.14 |
+0.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
31.08 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
34.36 |
+4.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:35:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 10:49.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.60 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.19 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.36 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
48.49 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.31 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.46 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
51.59 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:47:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
34.11 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
36.70 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.75 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.67 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.58 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
41.59 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
42.06 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:47:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.45 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.45 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
31.93 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
34.41 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.79 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.83 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
34.98 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:47:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 17:47.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.13 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.73 |
+1.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.69 |
+2.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
46.28 |
+3.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
46.31 |
+3.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.35 |
+6.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
49.87 |
+6.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.90 |
+6.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
51.92 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
56.05 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:12.25 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.86 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.31 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.71 |
+2.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.15 |
+4.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.01 |
+6.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.50 |
+6.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
44.56 |
+7.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Jensen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
45.98 |
+9.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
48.14 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.02 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:02.00 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.13 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.67 |
+0.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
35.34 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+2.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.60 |
+3.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
38.90 |
+4.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.95 |
+5.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
41.71 |
+7.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.14 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
45.79 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.45 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebekka From |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Frida Grønnehøj |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Hestbech |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.67 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.10 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.54 |
+0.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
36.01 |
+3.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
36.77 |
+4.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.48 |
+5.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
38.66 |
+5.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 10:47:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 10:49.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.17 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
45.88 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
47.38 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
47.47 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.57 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.96 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
48.78 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.80 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.39 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.15 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
44.38 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.75 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Jensen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
45.92 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
49.14 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.10 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
35.07 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.82 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.52 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
38.48 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.78 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
41.08 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 17:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 17:56.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:24.08 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:25.96 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:29.11 |
+5.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:29.39 |
+5.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:31.85 |
+7.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:32.11 |
+8.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:37.68 |
+13.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:41.36 |
+17.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.40 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.59 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:44.19 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:54.66 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:54.76 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:55.70 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:56.85 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:59.02 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:11.24 |
+47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 11:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:13.97 |
+2.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:18.17 |
+6.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.17 |
+9.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:21.41 |
+9.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:21.60 |
+10.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.72 |
+10.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:21.96 |
+10.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:25.40 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:25.44 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:26.70 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:27.17 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:34.17 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:43.55 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:59.19 |
+47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 11:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:10.69 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.00 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:15.08 |
+4.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.11 |
+4.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.92 |
+6.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:17.81 |
+7.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:22.65 |
+11.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:23.04 |
+12.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:25.53 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 11:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:01.88 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:03.33 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:06.20 |
+4.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:08.91 |
+7.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 11:05:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 11:05.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.43 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.76 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:33.47 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:35.56 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.25 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:41.62 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 18:24:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer 13-14 år - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:18.22 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:18.87 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.38 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.50 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:24.51 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:25.70 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 18:24:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer 15-16 år - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.41 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:14.05 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.86 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.20 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:19.45 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:23.67 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:24.58 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 18:24:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Herrer 17 og ældre - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:06.21 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:09.50 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 18:24:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 18:24.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:33.96 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:37.82 |
+3.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:38.51 |
+4.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.45 |
+8.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:43.44 |
+9.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:45.29 |
+11.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:49.22 |
+15.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:49.41 |
+15.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:50.13 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:50.82 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:51.10 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:51.26 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:53.76 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:53.97 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:54.00 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:09.47 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:12.50 |
+38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Malou Sølvhviid Larsen |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Kasyanenko |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 11:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.84 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.80 |
+3.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.65 |
+6.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:22.20 |
+7.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:23.21 |
+8.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:23.40 |
+8.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:24.62 |
+9.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:27.66 |
+12.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:31.43 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:32.01 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:32.65 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:33.48 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:33.64 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:33.95 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.60 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:35.80 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:35.96 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.18 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.44 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:36.61 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Jensen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:38.15 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.32 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:40.14 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:41.44 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:44.70 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:44.73 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:45.54 |
+30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Dyg Nielsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Licht |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 11:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:14.28 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.26 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:15.32 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:15.87 |
+1.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.34 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.83 |
+3.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.28 |
+4.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:21.16 |
+6.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:21.23 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:21.23 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.71 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:24.51 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:25.16 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.42 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:25.89 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:25.92 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:25.96 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:26.05 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:30.59 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:31.97 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:33.68 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Frida Grønnehøj |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Kortnum |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebekka From |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 11:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.15 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:12.94 |
+5.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:14.97 |
+7.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:18.00 |
+10.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:21.78 |
+14.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:24.67 |
+17.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:27.65 |
+20.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Stærmose |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:34.58 |
+27.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 11:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 11:31.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 11 og yngre - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:38.49 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:39.25 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:43.46 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:47.94 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:48.45 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:48.59 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 18:38:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 12-13 år - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.27 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:20.80 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.32 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:23.40 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:24.52 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:27.78 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 18:38:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 14-15 år - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.82 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:15.65 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:15.68 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.44 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.85 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.93 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:20.75 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 18:38:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Damer 16 og ældre - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:10.53 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:14.58 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:19.51 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:21.11 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:24.05 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:29.39 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Stærmose |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:36.56 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 18:38:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 18:39.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:11.93 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:15.51 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:01:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:23.92 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:30.34 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:32.63 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:34.00 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:39.88 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:41.21 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:46.42 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:47.16 |
+28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:48.27 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:58.55 |
+40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:59.14 |
+40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:03.69 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:16.58 |
+58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:01:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:14.93 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:15.26 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:18.09 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:18.89 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:19.14 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:21.51 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:22.16 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asmus Knudsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:56.67 |
+44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:02.63 |
+50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:01:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:02.99 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:06.98 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:08.61 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:12.67 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:12.70 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:16.31 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:01:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 12:01.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:23.72 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:47.25 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Did not touch wall at the turn or finish |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:28.46 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:35.83 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:47.76 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:57.89 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:05.48 |
+42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:06.24 |
+43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Jensen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:11.34 |
+48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
3:16.17 |
+53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:17.50 |
+54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:34.75 |
+1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:21.35 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:27.20 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:28.34 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:42.24 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:44.73 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:49.24 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:54.98 |
+47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebekka From |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:14.40 |
+1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Hestbech |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:14.88 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:20.47 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:37.01 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:43.93 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Stærmose |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:50.39 |
+38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 12:15.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:14.88 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
3:26.07 |
+35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:50.02 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:55.90 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:04.17 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 12:42.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:25.86 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:38.03 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:33.17 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:43.00 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:46.10 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:53.33 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
- |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:07.56 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:19.82 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:28.59 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
3:31.26 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:37.33 |
+34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dina Pedersen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
4:12.07 |
+1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Grønnehøj |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:59.32 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:04.59 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 12:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 12:42.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:28.23 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:32.43 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:34.12 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.29 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:39.91 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.55 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:45.47 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:46.11 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:50.19 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:52.50 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:57.99 |
+33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Pych |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:03.68 |
+39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Holdt Christensen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:21.29 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:22.17 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:27.24 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:32.31 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.65 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:32.78 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:33.45 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:33.46 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:12.93 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:14.34 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.57 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.69 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:22.76 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:24.98 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.92 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Asmus Knudsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:05:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 13:05.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:36.60 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:42.33 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:55.02 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:58.23 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:36.85 |
+1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Kasyanenko |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:13:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:21.53 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.64 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:27.99 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:29.68 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:30.06 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:33.03 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:38.40 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.15 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.09 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:48.86 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:50.23 |
+34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:55.55 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Karen Dyg Nielsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:13:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:14.55 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:17.18 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:18.35 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.73 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:20.83 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.76 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:22.63 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:24.63 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.04 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:25.54 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:27.43 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:28.14 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.49 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:34.30 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Frederikke M. Kejlstrup |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Hestbech |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:13:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:10.45 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:11.55 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:20.26 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:22.93 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:22.99 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:24.43 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:29.89 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:30.38 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:13:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 13:16.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.81 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:35.06 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:00:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.31 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.50 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:09.22 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:10.34 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:11.33 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:16.84 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:17.07 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:20.69 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:00:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:00.94 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:04.64 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.93 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:08.61 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:09.25 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:09.89 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:00:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14:00.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:50:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.32 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:41.06 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Kortnum |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:50:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:10.20 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:11.59 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:14.95 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:20.26 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 13:50:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 13:50.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:52.00 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
5:14.33 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
5:14.91 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
5:43.20 |
+55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
7:15.36 |
+2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
4:47.03 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:55.10 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:01.76 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:11.68 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:46.77 |
+1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asmus Knudsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
6:16.93 |
+1:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:37.89 |
+1:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Friis Knudsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
4:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
4:34.85 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14:00.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:58.04 |
+36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
6:24.24 |
+1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:28.95 |
+1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
6:59.40 |
+1:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:18:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
4:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
5:04.27 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:09.26 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:14.19 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:23.22 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
5:37.57 |
+47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
6:05.62 |
+1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:18:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
4:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Stærmose |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
5:46.82 |
+59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:58.45 |
+1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 14:18:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 14:20.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.48 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.44 |
+1.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.88 |
+2.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.74 |
+5.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.70 |
+8.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.94 |
+8.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.97 |
+8.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
55.03 |
+10.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
55.44 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
58.68 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.33 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.55 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:00.98 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.16 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.34 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.42 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
35.08 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.78 |
+3.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
39.15 |
+4.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
40.13 |
+5.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
43.78 |
+8.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
45.96 |
+10.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.57 |
+37.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
34.45 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.82 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.49 |
+2.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.54 |
+2.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.53 |
+3.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
37.81 |
+3.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
38.05 |
+3.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
38.06 |
+3.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.20 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.77 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.81 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.95 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.23 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.64 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.13 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
32.62 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
32.94 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.10 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.62 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.79 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.25 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 10:03.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
45.70 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.78 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.42 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.49 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.63 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
54.10 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:06:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.62 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
38.37 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
40.73 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
42.98 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
46.57 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:06:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.66 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.34 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
37.37 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.60 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
37.95 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
38.23 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
39.08 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:06:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 16:11.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.09 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.61 |
+4.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.84 |
+4.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
54.76 |
+6.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.16 |
+7.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.85 |
+7.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
56.69 |
+8.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.90 |
+9.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
58.16 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
58.82 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
59.37 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:00.46 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.33 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Kasyanenko |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:04:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
42.41 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.86 |
+0.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.50 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.58 |
+1.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.42 |
+2.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
44.64 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.87 |
+2.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
46.04 |
+3.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
46.44 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
47.56 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.61 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
48.48 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
49.60 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.89 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.05 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.05 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.08 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.53 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
53.65 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
55.04 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
56.21 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karen Dyg Nielsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:10.16 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
- |
|
Marie Licht |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:04:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
35.08 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
37.20 |
+2.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
39.19 |
+4.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.56 |
+5.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.87 |
+5.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.92 |
+5.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.22 |
+6.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
41.22 |
+6.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.80 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
42.00 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.16 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.90 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.06 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
43.81 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
44.25 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.73 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.61 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
47.52 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.08 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
50.20 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dina Pedersen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
52.40 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.55 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke prior to touch at turn or finish |
|
|
|
|
- |
|
Signe Hestbech |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Grønnehøj |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:04:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.49 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.14 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.15 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
42.22 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
46.86 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.34 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.59 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:04:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 10:04.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
51.05 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
51.48 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.52 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.92 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.12 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
57.63 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:13:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
43.54 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
43.72 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.77 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.86 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
44.34 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.14 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.69 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:13:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.63 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
38.74 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
40.04 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.32 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.73 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
40.80 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.03 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:13:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 16:13.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.98 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.09 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.93 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
35.72 |
+2.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.15 |
+3.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
37.39 |
+4.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.56 |
+4.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.73 |
+5.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.19 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.60 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.98 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.23 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.48 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.35 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.46 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.92 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.93 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.89 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.31 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albert Pych |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
50.96 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Holdt Christensen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
30.35 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
31.23 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
31.52 |
+1.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.11 |
+1.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.28 |
+1.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.43 |
+2.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.60 |
+2.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.70 |
+2.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.72 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.75 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.66 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.00 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.55 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.58 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
38.61 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
40.94 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.79 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
26.21 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
26.38 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.56 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.94 |
+0.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.18 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=6 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.12 |
+1.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=6 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
28.12 |
+1.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.33 |
+2.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.37 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.41 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.82 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.32 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.80 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.98 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.29 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
30.48 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
30.67 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
31.67 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.17 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.51 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.80 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.04 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
25.08 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
25.59 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
25.75 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
26.06 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
27.35 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
27.63 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 10:12.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.18 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.29 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
35.16 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.42 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.33 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
38.72 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.93 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:39:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.62 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.78 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
31.81 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.04 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.07 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
32.45 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.59 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:39:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.27 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.61 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
26.92 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
27.46 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.03 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
28.21 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.09 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:39:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 16:44.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.79 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.81 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.87 |
+1.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.86 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+2.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.30 |
+2.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.36 |
+4.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.70 |
+4.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.76 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.41 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
41.41 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
42.36 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.62 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.82 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
44.28 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malou Sølvhviid Larsen |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
45.13 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.84 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.09 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:00.54 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicole Kasyanenko |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:26:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.21 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.62 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.40 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
33.39 |
+3.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.33 |
+4.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.50 |
+4.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.53 |
+4.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Jensen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
35.37 |
+5.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
35.50 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.53 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.06 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
37.54 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.59 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
40.76 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.86 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
43.74 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
45.52 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karen Dyg Nielsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.97 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:26:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.64 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.90 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.29 |
+0.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.59 |
+0.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
29.61 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.63 |
+1.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.85 |
+2.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.92 |
+2.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
31.31 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
31.35 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.88 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.08 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
32.13 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.43 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.55 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
33.12 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
33.13 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.17 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.20 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.28 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.47 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.14 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebekka From |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.93 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
41.37 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dina Pedersen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
45.69 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Did not touch wall at the turn or finish |
|
|
|
|
- |
|
Frida Grønnehøj |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Kortnum |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Hestbech |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:26:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
27.45 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
28.34 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.50 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
30.05 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
30.12 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.54 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.11 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.50 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
33.55 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.69 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
33.73 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Stærmose |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.21 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:26:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 10:26.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.76 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.32 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.58 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.96 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
38.57 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.86 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.50 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:45:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.27 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.50 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
33.37 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.79 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.42 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.89 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Jensen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
35.44 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:45:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale, Gruppe B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.93 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
29.21 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.31 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
29.53 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.41 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.49 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.63 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 16:45:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 16:46.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:19.50 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:40.26 |
+20.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:54:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:38.34 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:40.31 |
+1.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:55.24 |
+16.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:59.49 |
+21.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:01.69 |
+23.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
3:02.11 |
+23.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:06.93 |
+28.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:54:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:21.33 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:28.51 |
+7.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:35.44 |
+14.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:35.46 |
+14.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:37.37 |
+16.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:38.35 |
+17.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:42.08 |
+20.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:42.20 |
+20.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:46.57 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:53.44 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:56.98 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:54:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:24.72 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:25.42 |
+0.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:34.37 |
+9.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 10:54:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 10:54.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Herrer 12 og yngre - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:40.52 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 17:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Herrer 13-14 år - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:36.45 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:52.94 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:01.32 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:02.00 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:07.38 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 17:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Herrer 15-16 år - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:28.57 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Prytz |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:32.06 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:32.10 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:38.24 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:40.33 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:42.36 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:44.03 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 17:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Herrer 17 og ældre - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:24.97 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:34.32 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 17:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 17:24.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:35.30 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:52.01 |
+16.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:03.58 |
+28.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:15.49 |
+40.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:06:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:59.95 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:02.93 |
+2.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:05.43 |
+5.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:18.62 |
+18.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:26.66 |
+26.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:26.86 |
+26.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:32.33 |
+32.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:32.87 |
+32.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:38.95 |
+39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:44.31 |
+44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:45.20 |
+45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:06:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:32.68 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:43.97 |
+11.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:44.28 |
+11.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:47.83 |
+15.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:50.79 |
+18.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:52.79 |
+20.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:54.55 |
+21.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:58.16 |
+25.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Riisgaard |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
3:05.64 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:08.56 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:09.11 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:12.58 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:06:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:29.05 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:32.19 |
+3.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:33.27 |
+4.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:34.03 |
+4.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:44.27 |
+15.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:04.71 |
+35.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:06:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 11:13.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 11 og yngre - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:53.65 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:01.26 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:06.82 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 17:45:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 12-13 år - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:59.27 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:59.96 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:17.10 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:20.79 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:23.84 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
3:29.21 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:30.60 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 17:45:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 14-15 år - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:42.96 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:43.34 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:48.64 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:49.91 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:51.44 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:55.49 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:00.14 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 17:45:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 16 og ældre - Finale, Gruppe A-B-C-D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:32.56 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:32.95 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:33.42 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:48.71 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:02.06 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 17:45:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 17:45.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:38.42 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:52.10 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:04.44 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:11.12 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:13.19 |
+38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:35.03 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:40.93 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:00.08 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:21:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 11:21.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:48.68 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:59.60 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:07.32 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:23.87 |
+42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:28:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:54.21 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:58.76 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:06.34 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Kortnum |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:28:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:28.10 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:29.84 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:51.95 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:56.37 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:08.59 |
+41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:28:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 11:28.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:36.84 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:54.74 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:07.30 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:58:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:33.97 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:42.48 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 11:58:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 11:58.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:14.04 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:15.23 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:16.14 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:16.56 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:23.74 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.70 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:26.06 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:26.23 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:26.27 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:28.47 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:29.00 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.42 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:37.15 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.55 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.83 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:39.06 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.55 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:41.46 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albert Pych |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:55.97 |
+42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Holdt Christensen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:03.43 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:05.07 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:08.39 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:09.15 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:10.68 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.12 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.89 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:12.69 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:13.11 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:14.06 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:14.12 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:14.67 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:17.51 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:22.55 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:27.32 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:30.25 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.88 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:00.37 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:01.42 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:03.04 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:03.34 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:04.08 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:05.14 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:06.08 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:08.56 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:08.66 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:09.34 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:10.10 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.17 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.45 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:20.32 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asmus Knudsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.27 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:22.45 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
54.50 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
56.09 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
57.15 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Als Olsen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
58.60 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
58.82 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
59.28 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:00.76 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 12:23.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.94 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:26.18 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:29.64 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:29.98 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:31.71 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:35.18 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:35.68 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:35.87 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:36.26 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:37.85 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:38.03 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.25 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.94 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:53.27 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gudrun Johansen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:54.69 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:02.04 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:16.65 |
+52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Nicole Kasyanenko |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:33:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.79 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.59 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:12.25 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:13.52 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:18.37 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.74 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:20.02 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:20.04 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Jensen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:20.67 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:21.74 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:24.62 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:24.93 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:26.41 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:28.26 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:29.82 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.33 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:30.50 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:34.92 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:41.79 |
+37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:42.59 |
+38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:47.75 |
+43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karen Dyg Nielsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:50.99 |
+46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Licht |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:33:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:05.04 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:05.73 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:06.57 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.52 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:08.92 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:10.37 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:10.60 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.88 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:11.91 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.07 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:15.45 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:16.25 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:18.54 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:18.80 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:20.52 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.15 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:22.89 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:28.03 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebekka From |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:28.10 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Kortnum |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Hestbech |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:33:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:02.98 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:04.42 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:06.73 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:07.18 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:07.94 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:09.09 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:13.14 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:15.06 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Line Stærmose |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:19.11 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:33:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 12:33.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:51.81 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:00.75 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:01.27 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:04.70 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:11.39 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:15.66 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:51:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:27.44 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:33.51 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:34.14 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:36.58 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:36.63 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:37.21 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:38.00 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:40.09 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:40.40 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:01.79 |
+44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:51:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:18.13 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.54 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:22.06 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:22.55 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:24.57 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:25.07 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:43.02 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:51:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:11.48 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:15.92 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:15.94 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 12:51:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 12:51.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Sølvhviid Larsen |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:57.29 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:57.36 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:15.31 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:16.58 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:33.94 |
+49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Arm movements not simultaneous or not in the same horizontal plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 13:07:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:36.22 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:36.25 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.68 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:41.14 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.86 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:44.37 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:49.84 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:51.44 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:52.69 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:54.41 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:56.94 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:57.29 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
2:00.75 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Jensen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 13:07:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:25.74 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:26.79 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:27.08 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:28.42 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:29.55 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:30.06 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.00 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:33.22 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.81 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:38.02 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.82 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.39 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:40.57 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:44.94 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Paulina Holmgaard Hansen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
1:50.35 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:00.09 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Grønnehøj |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 13:07:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:20.72 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
1:28.06 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:37.91 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.15 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 13:07:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 13:09.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
9:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
10:30.56 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
11:05.53 |
+1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 13:41:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
9:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
9:45.94 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
9:53.97 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
10:02.72 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
10:11.75 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asmus Knudsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
12:42.88 |
+3:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 13:41:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
9:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
9:25.89 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
9:30.60 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
9:32.10 |
+28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
9:42.09 |
+38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 13:41:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 13:41.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 800m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
10:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
10:40.20 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 14:05:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 800m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
10:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
10:15.62 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
10:40.06 |
+39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
10:46.59 |
+46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
11:28.40 |
+1:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
12:29.41 |
+2:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 14:05:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 800m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
9:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
9:40.91 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
10:01.23 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Stærmose |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
11:55.18 |
+2:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
12:23.01 |
+2:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 14:05:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 14:09.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 4x50m Frisvømning Mix - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
De røde djævle |
18 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
|
28.82 |
|
|
|
|
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
27.38 |
|
|
|
|
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
|
25.30 |
|
|
|
|
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
|
25.17 |
|
|
|
|
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ringsted 1 |
18 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:49.44 |
+2.77 |
|
|
|
|
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
|
25.40 |
|
|
|
|
25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
|
25.92 |
|
|
|
|
51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
|
28.17 |
|
|
|
|
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
|
29.95 |
|
|
|
|
1:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle mix 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:52.79 |
+6.12 |
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
|
26.87 |
|
|
|
|
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
2007 |
0737AL |
|
28.37 |
|
|
|
|
55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
|
29.15 |
|
|
|
|
1:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
|
28.40 |
|
|
|
|
1:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
De vilde kaniner |
20 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:53.80 |
+7.13 |
|
|
|
|
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
0576AZ |
|
59.41 |
|
|
|
|
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
0249AL |
|
27.47 |
|
|
|
|
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
|
26.92 |
|
|
|
|
1:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ringsted 2 |
18 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:56.68 |
+10.01 |
|
|
|
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
|
26.54 |
|
|
|
|
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
|
26.89 |
|
|
|
|
53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
|
53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
|
1:56.68 |
|
|
|
|
1:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vejle mix 2 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.72 |
+11.05 |
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
|
26.88 |
|
|
|
|
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
28.25 |
|
|
|
|
55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
|
31.59 |
|
|
|
|
1:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
|
31.00 |
|
|
|
|
1:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sønderborg Torpedoer |
15 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
1:58.89 |
+12.22 |
|
|
|
|
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
|
30.32 |
|
|
|
|
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Max Sierszecki |
2007 |
0735AK |
|
29.67 |
|
|
|
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
|
27.51 |
|
|
|
|
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
0985BA |
|
31.39 |
|
|
|
|
1:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK1 |
19 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:59.37 |
+12.70 |
|
|
|
|
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
|
25.54 |
|
|
|
|
25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
|
28.76 |
|
|
|
|
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vaupell |
2008 |
0886AR |
|
32.20 |
|
|
|
|
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Lunderskov |
2007 |
0710AX |
|
32.87 |
|
|
|
|
1:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vejle mix 3 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.14 |
+13.47 |
|
|
|
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
0799AI |
|
28.86 |
|
|
|
|
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
0705AB |
|
29.20 |
|
|
|
|
58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
|
30.49 |
|
|
|
|
1:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Ebel |
2006 |
0654AY |
|
31.59 |
|
|
|
|
2:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Team Okker 1 - Skive |
16 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
2:01.05 |
+14.38 |
|
|
|
|
Jasmin Haaning |
2007 |
0778AL |
|
30.01 |
|
|
|
|
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Kristensen |
2006 |
0681AR |
|
1:01.06 |
|
|
|
|
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ellebye |
2006 |
0612AW |
|
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Larsen |
2006 |
0689AS |
|
2:01.05 |
|
|
|
|
2:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Turbo Delfinerne |
15 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.41 |
+16.74 |
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
31.12 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
0758AK |
|
30.26 |
|
|
|
|
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
0788AA |
|
31.64 |
|
|
|
|
1:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Hesse |
2007 |
0797AO |
|
30.39 |
|
|
|
|
2:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vejle mix 4 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.57 |
+16.90 |
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
29.70 |
|
|
|
|
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
0749AG |
|
30.54 |
|
|
|
|
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
|
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
0818AE |
|
2:03.57 |
|
|
|
|
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ringsted 3 |
18 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:07.10 |
+20.43 |
|
|
|
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
0489AM |
|
27.37 |
|
|
|
|
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
|
33.83 |
|
|
|
|
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
|
32.52 |
|
|
|
|
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
1053AF |
|
33.38 |
|
|
|
|
2:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vejle mix 5 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:07.81 |
+21.14 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
|
30.01 |
|
|
|
|
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
|
30.83 |
|
|
|
|
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hansen |
2006 |
0678AU |
|
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
|
2:07.81 |
|
|
|
|
2:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vejle mix 7 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.32 |
+22.65 |
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
|
30.23 |
|
|
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Gram Møller |
2006 |
0674AM |
|
33.73 |
|
|
|
|
1:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
0779AB |
|
32.34 |
|
|
|
|
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Turbo Frøerne |
15 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.47 |
+22.80 |
|
|
|
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
0778AK |
|
31.64 |
|
|
|
|
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Kvorning |
2008 |
0825AR |
|
31.81 |
|
|
|
|
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Raunskov |
2009 |
0914AD |
|
32.51 |
|
|
|
|
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
0815AM |
|
33.51 |
|
|
|
|
2:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vejle mix 6 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.36 |
+23.69 |
|
|
|
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
0857AE |
|
32.15 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
0721AR |
|
33.74 |
|
|
|
|
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
|
33.01 |
|
|
|
|
1:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
|
31.46 |
|
|
|
|
2:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
HSK2 |
24 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:10.78 |
+24.11 |
|
|
|
|
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
|
27.23 |
|
|
|
|
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Hornsá |
2004 |
0493AS |
|
27.25 |
|
|
|
|
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
40.82 |
|
|
|
|
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
|
35.48 |
|
|
|
|
2:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
HSK3 |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:11.08 |
+24.41 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
|
28.09 |
|
|
|
|
28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
0765AO |
|
30.80 |
|
|
|
|
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
36.99 |
|
|
|
|
1:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Bahnsen |
2007 |
0712BA |
|
35.20 |
|
|
|
|
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Team Pokker 1 - Skive |
15 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
2:12.69 |
+26.02 |
|
|
|
|
Rikke Andresen |
2007 |
0754AN |
|
32.61 |
|
|
|
|
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Riisgaard |
2007 |
0726AX |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
1011AH |
|
35.61 |
|
|
|
|
1:41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
0723AR |
|
31.42 |
|
|
|
|
2:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vejle mix 10 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.03 |
+40.36 |
|
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Skov |
2011 |
1137AH |
|
1:17.85 |
|
|
|
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
0994BE |
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
|
2:27.03 |
|
|
|
|
2:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vejle mix 8 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.53 |
+43.86 |
|
|
|
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
0886AE |
|
32.36 |
|
|
|
|
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
0712AU |
|
35.09 |
|
|
|
|
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Møller |
2010 |
1049AO |
|
38.15 |
|
|
|
|
1:45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andresen |
2012 |
1239AE |
|
44.93 |
|
|
|
|
2:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ringsted 5 |
16 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:30.68 |
+44.01 |
|
|
|
|
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
|
37.25 |
|
|
|
|
37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
1108AD |
|
38.07 |
|
|
|
|
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiliam Kabat |
2008 |
0811AR |
|
37.22 |
|
|
|
|
1:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
0977BH |
|
38.14 |
|
|
|
|
2:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vejle mix 13 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:31.68 |
+45.01 |
|
|
|
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
0943AE |
|
41.41 |
|
|
|
|
41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
1257AG |
|
42.95 |
|
|
|
|
1:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
0768AP |
|
31.20 |
|
|
|
|
1:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Brederode |
2009 |
0912AI |
|
36.12 |
|
|
|
|
2:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ringsted 7 |
26 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:38.82 |
+52.15 |
|
|
|
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
|
35.34 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pych |
2011 |
1131AI |
|
53.38 |
|
|
|
|
1:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Oggesen |
2010 |
1074AQ |
|
42.69 |
|
|
|
|
2:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Johansen |
1996 |
9661AE |
|
27.41 |
|
|
|
|
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
SSK mix 2 fri |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.22 |
+54.55 |
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
|
39.14 |
|
|
|
|
39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
|
38.69 |
|
|
|
|
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
1164AD |
|
58.56 |
|
|
|
|
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
1206AE |
|
24.83 |
|
|
|
|
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ringsted 6 |
16 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:43.62 |
+56.95 |
|
|
|
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
|
37.67 |
|
|
|
|
37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Sørensen |
2009 |
0923BB |
|
43.64 |
|
|
|
|
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
|
36.52 |
|
|
|
|
1:57.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
|
45.79 |
|
|
|
|
2:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vejle mix 16 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:43.91 |
+57.24 |
|
|
|
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
1086AH |
|
39.48 |
|
|
|
|
39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
0976AC |
|
36.51 |
|
|
|
|
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hansen |
2010 |
1007AO |
|
41.99 |
|
|
|
|
1:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rixen |
2011 |
1125AC |
|
45.93 |
|
|
|
|
2:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
SSK mix 1 fri |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:53.33 |
+1:06.6 |
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
|
47.55 |
|
|
|
|
47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
|
39.45 |
|
|
|
|
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
1112AJ |
|
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
1162AH |
|
2:53.33 |
|
|
|
|
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vejle mix 15 |
12 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
38.08 |
|
|
|
|
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
1048AP |
|
56.95 |
|
|
|
|
1:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Eg |
2010 |
1009AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Grove |
2010 |
1057AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ringsted 8 |
13 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.1 Swimmer did not start with a dive |
|
|
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
1306AC |
|
1:01.12 |
|
|
|
|
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
1078AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gudrun Johansen |
2011 |
1192AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
0916BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ringsted 4 |
14 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
0857AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
0809AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Super Power |
17 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Hansen |
2005 |
0538AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
0663AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Hesse |
2007 |
0797AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 19:09:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 19:40.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 4x50m Medley Mix - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
De røde djævle |
18 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
32.72 |
|
|
|
|
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
|
32.11 |
|
|
|
|
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
28.52 |
|
|
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
|
25.20 |
|
|
|
|
1:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ringsted 1 |
18 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:04.94 |
+6.39 |
|
|
|
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
|
32.75 |
|
|
|
|
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
0489AM |
|
34.47 |
|
|
|
|
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
|
27.49 |
|
|
|
|
1:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
|
30.23 |
|
|
|
|
2:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sønderborg Delfiner |
15 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
2:05.06 |
+6.51 |
|
|
|
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
|
32.25 |
|
|
|
|
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Boris Gamishev |
2007 |
0717AA |
|
32.66 |
|
|
|
|
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
|
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Prytz |
2007 |
0735AG |
|
2:05.06 |
|
|
|
|
2:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
De røde lyn |
20 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.24 |
+7.69 |
|
|
|
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
0663AG |
|
31.75 |
|
|
|
|
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
0249AL |
|
33.65 |
|
|
|
|
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
32.12 |
|
|
|
|
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
|
28.72 |
|
|
|
|
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejle mix 2 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.79 |
+10.24 |
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
|
33.66 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
0705AB |
|
38.03 |
|
|
|
|
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
|
28.50 |
|
|
|
|
1:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
|
28.60 |
|
|
|
|
2:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vejle mix 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.02 |
+10.47 |
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
|
29.39 |
|
|
|
|
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
|
39.10 |
|
|
|
|
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
31.15 |
|
|
|
|
1:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
|
29.38 |
|
|
|
|
2:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ringsted 2 |
18 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:13.47 |
+14.92 |
|
|
|
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
|
39.04 |
|
|
|
|
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
|
34.44 |
|
|
|
|
1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
|
27.75 |
|
|
|
|
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
|
32.24 |
|
|
|
|
2:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Super Power |
17 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.97 |
+18.42 |
|
|
|
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
0618AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
1:18.11 |
|
|
|
|
1:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
|
29.26 |
|
|
|
|
1:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
0576AZ |
|
29.60 |
|
|
|
|
2:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HSK1 |
19 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:17.46 |
+18.91 |
|
|
|
|
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
|
30.97 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Lunderskov |
2007 |
0710AX |
|
40.37 |
|
|
|
|
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
|
33.81 |
|
|
|
|
1:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vaupell |
2008 |
0886AR |
|
32.31 |
|
|
|
|
2:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vejle mix 3 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.55 |
+19.00 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
|
33.24 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
39.23 |
|
|
|
|
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
|
32.38 |
|
|
|
|
1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
|
32.70 |
|
|
|
|
2:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vejle mix 4 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.39 |
+21.84 |
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
|
36.22 |
|
|
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
|
40.84 |
|
|
|
|
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
0749AG |
|
33.40 |
|
|
|
|
1:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
2007 |
0737AL |
|
29.93 |
|
|
|
|
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vejle mix 8 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.42 |
+26.87 |
|
|
|
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
0994BE |
|
39.19 |
|
|
|
|
39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
0757AL |
|
32.84 |
|
|
|
|
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Gram Møller |
2006 |
0674AM |
|
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
|
2:25.42 |
|
|
|
|
2:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ringsted 3 |
16 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:26.87 |
+28.32 |
|
|
|
|
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
|
39.78 |
|
|
|
|
39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
|
44.03 |
|
|
|
|
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
|
29.15 |
|
|
|
|
1:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
1053AF |
|
33.91 |
|
|
|
|
2:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Turbo Frøerne |
16 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.51 |
+28.96 |
|
|
|
|
Emilie Boulund |
2006 |
0606AU |
|
38.17 |
|
|
|
|
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
0778AK |
|
41.65 |
|
|
|
|
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Kvorning |
2008 |
0825AR |
|
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Hesse |
2007 |
0797AO |
|
2:27.51 |
|
|
|
|
2:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vejle mix 5 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.61 |
+32.06 |
|
|
|
|
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
|
36.04 |
|
|
|
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
|
41.79 |
|
|
|
|
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Ebel |
2006 |
0654AY |
|
36.87 |
|
|
|
|
1:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
0986BG |
|
35.91 |
|
|
|
|
2:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
HSK2 |
18 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:30.94 |
+32.39 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
|
32.78 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
53.05 |
|
|
|
|
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Hornsá |
2004 |
0493AS |
|
30.50 |
|
|
|
|
1:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Jensen |
2009 |
0926BJ |
|
34.61 |
|
|
|
|
2:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vejle mix 7 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:34.57 |
+36.02 |
|
|
|
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
0721AR |
|
39.90 |
|
|
|
|
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
|
44.62 |
|
|
|
|
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
0857AE |
|
35.71 |
|
|
|
|
2:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hansen |
2006 |
0678AU |
|
34.34 |
|
|
|
|
2:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vejle mix 13 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:38.12 |
+39.57 |
|
|
|
|
Astrid Hartmann |
2008 |
0886AC |
|
39.52 |
|
|
|
|
39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
|
39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
0779AB |
|
2:02.86 |
|
|
|
|
2:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
0922AI |
|
35.26 |
|
|
|
|
2:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
SSK Mix 1 IM |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:42.28 |
+43.73 |
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
|
38.29 |
|
|
|
|
38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Høgh |
2009 |
0906BE |
|
46.32 |
|
|
|
|
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Johansen |
2010 |
1037AK |
|
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
|
2:42.28 |
|
|
|
|
2:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
HSK3 |
24 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:44.62 |
+46.07 |
|
|
|
|
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
|
35.20 |
|
|
|
|
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
|
53.47 |
|
|
|
|
1:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
0827AN |
|
38.49 |
|
|
|
|
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Bahnsen |
2007 |
0712BA |
|
37.46 |
|
|
|
|
2:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vejle mix 6 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:47.82 |
+49.27 |
|
|
|
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
0886AE |
|
37.62 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
0818AE |
|
42.68 |
|
|
|
|
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
0943AE |
|
58.99 |
|
|
|
|
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
0799AI |
|
28.53 |
|
|
|
|
2:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vejle mix 12 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:49.10 |
+50.55 |
|
|
|
|
Sofie Hartmann |
2011 |
1178AA |
|
42.93 |
|
|
|
|
42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
0768AP |
|
41.68 |
|
|
|
|
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Møller |
2010 |
1049AO |
|
43.46 |
|
|
|
|
2:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hansen |
2010 |
1007AO |
|
41.03 |
|
|
|
|
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sønderborg Guldfisk |
13 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
2:50.48 |
+51.93 |
|
|
|
|
Niclas Petersen |
2009 |
0997BA |
|
34.82 |
|
|
|
|
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Kuettel |
2009 |
0993AF |
|
40.66 |
|
|
|
|
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Træger |
2012 |
1258AD |
|
55.83 |
|
|
|
|
2:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Spilling |
2010 |
1032AP |
|
39.17 |
|
|
|
|
2:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
SSK mix 2 IM |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:53.38 |
+54.83 |
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
40.08 |
|
|
|
|
40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
1160AH |
|
53.28 |
|
|
|
|
1:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
42.45 |
|
|
|
|
2:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
1168AD |
|
37.57 |
|
|
|
|
2:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
SSK mix 3 IM |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:53.95 |
+55.40 |
|
|
|
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
1012AK |
|
43.03 |
|
|
|
|
43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
|
2:15.75 |
|
|
|
|
2:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
|
38.20 |
|
|
|
|
2:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vejle mix 16 |
12 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:54.07 |
+55.52 |
|
|
|
|
Hector Eg |
2010 |
1009AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
1:47.43 |
|
|
|
|
1:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Lindberg |
2011 |
1180AH |
|
33.67 |
|
|
|
|
2:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Grove |
2010 |
1057AK |
|
32.97 |
|
|
|
|
2:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Turbo Delfinerne |
14 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:56.19 |
+57.64 |
|
|
|
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
0815AM |
|
42.76 |
|
|
|
|
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fie Nørregaard |
2009 |
0912BF |
|
44.92 |
|
|
|
|
1:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
0980BH |
|
42.24 |
|
|
|
|
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
1039AM |
|
46.27 |
|
|
|
|
2:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vejle mix 14 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:02.04 |
+1:03.4 |
|
|
|
|
Oliver Skov |
2011 |
1137AH |
|
48.93 |
|
|
|
|
48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Doan Nguyen |
2010 |
1098AS |
|
48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
0976AC |
|
2:22.23 |
|
|
|
|
2:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
1009AO |
|
39.81 |
|
|
|
|
3:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
SSK mix 4 IM |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:14.09 |
+1:15.5 |
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
|
46.22 |
|
|
|
|
46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2010 |
1052AP |
|
46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
|
2:33.16 |
|
|
|
|
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
1206AE |
|
40.93 |
|
|
|
|
3:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ringsted 7 |
12 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:15.58 |
+1:17.0 |
|
|
|
|
Albert Pych |
2011 |
1131AI |
|
55.70 |
|
|
|
|
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
|
57.32 |
|
|
|
|
1:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Oggesen |
2010 |
1074AQ |
|
1:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pych |
2011 |
1131AI |
|
3:15.58 |
|
|
|
|
3:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
SSK mix 5 IM |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:26.05 |
+1:27.5 |
|
|
|
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
1112AJ |
|
48.80 |
|
|
|
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
|
2:42.13 |
|
|
|
|
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Rams Quistgaard |
2011 |
1162AH |
|
43.92 |
|
|
|
|
3:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vejle mix 15 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:33.65 |
+1:35.1 |
|
|
|
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
1086AH |
|
44.80 |
|
|
|
|
44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rixen |
2011 |
1125AC |
|
1:01.55 |
|
|
|
|
1:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Brederode |
2009 |
0912AI |
|
1:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andresen |
2012 |
1239AE |
|
3:33.65 |
|
|
|
|
3:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vejle mix 10 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
Ella Brederode |
2009 |
0912AI |
|
42.49 |
|
|
|
|
42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
0712AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
1257AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ringsted 5 |
16 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
0977BH |
|
42.91 |
|
|
|
|
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
|
49.37 |
|
|
|
|
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Sørensen |
2009 |
0923BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ringsted 8 |
13 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.1 Swimmer did not start with a dive |
|
|
|
Gudrun Johansen |
2011 |
1192AJ |
|
53.06 |
|
|
|
|
53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
1078AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
0916BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
1306AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ringsted 4 |
14 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
0857AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
0809AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ringsted 6 |
16 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Wiliam Kabat |
2008 |
0811AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
1108AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-02-2022 19:40:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-02-2022 19:40.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madwave Dronning Dorothea Cup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SlotssøBadet |
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. feb 2022 to 27. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 8x50m Frisvømning Mix - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK1 |
24 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
|
24.26 |
|
|
|
|
24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
|
25.78 |
|
|
|
|
50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
|
26.92 |
|
|
|
|
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
|
27.14 |
|
|
|
|
1:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
|
27.80 |
|
|
|
|
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
|
27.64 |
|
|
|
|
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
|
28.51 |
|
|
|
|
3:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
|
28.69 |
|
|
|
|
3:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
De røde djævle |
20 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:42.73 |
+5.99 |
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
27.75 |
|
|
|
|
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
|
28.39 |
|
|
|
|
56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
0576AZ |
|
29.37 |
|
|
|
|
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
30.24 |
|
|
|
|
1:55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
|
26.41 |
|
|
|
|
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Als Olsen |
2004 |
0461AJ |
|
27.16 |
|
|
|
|
2:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
0249AL |
|
27.25 |
|
|
|
|
3:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Busk |
2005 |
0583AK |
|
26.16 |
|
|
|
|
3:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ringsted 1 |
18 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:45.54 |
+8.80 |
|
|
|
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
|
26.34 |
|
|
|
|
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
|
25.62 |
|
|
|
|
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
|
26.11 |
|
|
|
|
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
|
26.57 |
|
|
|
|
1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
|
27.73 |
|
|
|
|
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
|
30.18 |
|
|
|
|
2:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
|
31.44 |
|
|
|
|
3:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
|
31.55 |
|
|
|
|
3:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle mix 1 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:49.90 |
+13.16 |
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
|
27.10 |
|
|
|
|
27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
2007 |
0737AL |
|
28.72 |
|
|
|
|
55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
|
26.46 |
|
|
|
|
1:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
27.21 |
|
|
|
|
1:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
|
28.97 |
|
|
|
|
2:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
|
29.22 |
|
|
|
|
2:47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
|
31.05 |
|
|
|
|
3:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
|
31.17 |
|
|
|
|
3:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
De røde lyn |
16 |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:00.62 |
+23.88 |
|
|
|
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
0788AA |
|
31.59 |
|
|
|
|
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
|
30.31 |
|
|
|
|
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
29.88 |
|
|
|
|
1:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
0758AK |
|
29.71 |
|
|
|
|
2:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Hesse |
2007 |
0797AO |
|
29.47 |
|
|
|
|
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
0663AG |
|
27.59 |
|
|
|
|
2:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Kvorning |
2008 |
0825AR |
|
31.14 |
|
|
|
|
3:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
30.93 |
|
|
|
|
4:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK2 |
16 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:04.29 |
+27.55 |
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
|
29.21 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vaupell |
2008 |
0886AR |
|
32.98 |
|
|
|
|
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Lunderskov |
2007 |
0710AX |
|
33.10 |
|
|
|
|
1:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
0708AX |
|
32.67 |
|
|
|
|
2:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
|
27.79 |
|
|
|
|
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
|
27.81 |
|
|
|
|
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
|
28.89 |
|
|
|
|
3:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
0827AN |
|
31.84 |
|
|
|
|
4:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vejle mix 2 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:04.32 |
+27.58 |
|
|
|
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
0799AI |
|
29.05 |
|
|
|
|
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
0705AB |
|
29.82 |
|
|
|
|
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
30.23 |
|
|
|
|
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
0749AG |
|
29.90 |
|
|
|
|
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Ebel |
2006 |
0654AY |
|
32.81 |
|
|
|
|
2:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
|
30.87 |
|
|
|
|
3:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
|
30.61 |
|
|
|
|
3:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
0818AE |
|
31.03 |
|
|
|
|
4:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vejle mix 3 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:22.59 |
+45.85 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
|
30.13 |
|
|
|
|
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
|
30.63 |
|
|
|
|
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
0857AE |
|
41.15 |
|
|
|
|
1:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hansen |
2010 |
1007AO |
|
30.68 |
|
|
|
|
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hansen |
2006 |
0678AU |
|
33.39 |
|
|
|
|
2:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
|
32.52 |
|
|
|
|
3:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
|
32.66 |
|
|
|
|
3:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
|
31.43 |
|
|
|
|
4:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sønderborg Hajer |
15 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
4:25.01 |
+48.27 |
|
|
|
|
Max Sierszecki |
2007 |
0735AK |
|
29.52 |
|
|
|
|
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
0985BA |
|
31.61 |
|
|
|
|
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
|
29.70 |
|
|
|
|
1:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Spilling |
2010 |
1032AP |
|
42.11 |
|
|
|
|
2:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Træger |
2012 |
1258AD |
|
38.74 |
|
|
|
|
2:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
0842AA |
|
27.94 |
|
|
|
|
3:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Kuettel |
2009 |
0993AF |
|
32.62 |
|
|
|
|
3:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Niclas Petersen |
2009 |
0997BA |
|
32.77 |
|
|
|
|
4:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ringsted 2 |
18 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:25.71 |
+48.97 |
|
|
|
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
0489AM |
|
27.32 |
|
|
|
|
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
|
33.82 |
|
|
|
|
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
|
33.27 |
|
|
|
|
1:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
1053AF |
|
32.85 |
|
|
|
|
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
|
35.70 |
|
|
|
|
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
|
36.32 |
|
|
|
|
3:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
0857AN |
|
34.72 |
|
|
|
|
3:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Hardt Andersen |
2008 |
0809AJ |
|
31.71 |
|
|
|
|
4:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSK3 |
16 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:28.40 |
+51.66 |
|
|
|
|
Ulrik Stark |
2007 |
0749AQ |
|
30.30 |
|
|
|
|
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zsolt Bokor |
2006 |
0627AP |
|
28.40 |
|
|
|
|
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
|
35.10 |
|
|
|
|
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
36.28 |
|
|
|
|
2:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Jensen |
2009 |
0926BJ |
|
36.13 |
|
|
|
|
2:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
40.85 |
|
|
|
|
3:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Meyer |
2009 |
0903BA |
|
31.59 |
|
|
|
|
3:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
0765AO |
|
29.75 |
|
|
|
|
4:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SSK Mix 1 |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:45.75 |
+1:09.0 |
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
|
33.67 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
34.36 |
|
|
|
|
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
34.20 |
|
|
|
|
1:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Johansen |
2010 |
1037AK |
|
34.20 |
|
|
|
|
2:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
|
37.51 |
|
|
|
|
2:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
1012AK |
|
36.36 |
|
|
|
|
3:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Høgh |
2009 |
0906BE |
|
37.36 |
|
|
|
|
4:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
1168AD |
|
38.09 |
|
|
|
|
4:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vejle mix 5 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:05.64 |
+1:28.9 |
|
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
|
48.70 |
|
|
|
|
48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
1013AF |
|
37.43 |
|
|
|
|
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
1047AO |
|
42.30 |
|
|
|
|
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
1053AK |
|
40.50 |
|
|
|
|
2:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
0922AI |
|
36.19 |
|
|
|
|
3:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
|
32.32 |
|
|
|
|
3:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
0994BE |
|
34.05 |
|
|
|
|
4:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
|
34.15 |
|
|
|
|
5:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ringsted 3 |
16 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:06.80 |
+1:30.0 |
|
|
|
|
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
|
37.06 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiliam Kabat |
2008 |
0811AR |
|
37.09 |
|
|
|
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
1108AD |
|
37.81 |
|
|
|
|
1:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
|
39.57 |
|
|
|
|
2:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lykke Christensen |
2009 |
0977BH |
|
37.67 |
|
|
|
|
3:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
David Sørensen |
2009 |
0923BB |
|
43.02 |
|
|
|
|
3:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
|
37.58 |
|
|
|
|
4:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
|
37.00 |
|
|
|
|
5:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SSK mix 2 |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:13.03 |
+1:36.2 |
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
34.96 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
|
40.44 |
|
|
|
|
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
|
35.17 |
|
|
|
|
1:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
1160AH |
|
44.28 |
|
|
|
|
2:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
|
38.11 |
|
|
|
|
3:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
1164AD |
|
43.57 |
|
|
|
|
3:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
|
38.01 |
|
|
|
|
4:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2010 |
1052AP |
|
38.49 |
|
|
|
|
5:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ringsted 4 |
26 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
6:14.48 |
+2:37.7 |
|
|
|
|
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
|
44.25 |
|
|
|
|
44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pych |
2011 |
1131AI |
|
51.92 |
|
|
|
|
1:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
1306AC |
|
1:04.62 |
|
|
|
|
2:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
0916BI |
|
41.59 |
|
|
|
|
3:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Gudrun Johansen |
2011 |
1192AJ |
|
52.42 |
|
|
|
|
4:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
1078AQ |
|
48.73 |
|
|
|
|
5:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Oggesen |
2010 |
1074AQ |
|
43.65 |
|
|
|
|
5:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Johansen |
1996 |
9661AE |
|
27.30 |
|
|
|
|
6:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-02-2022 18:04:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 18:04.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|