Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
|
664 |
39.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inger Plum |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
485 |
41.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup |
|
532 |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Johansen |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
280 |
43.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Becktor |
1967 |
Gentofte Svømme Klub |
|
594 |
33.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pia Vibe Petersen |
1964 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
521 |
34.53 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Metzsch |
1968 |
Swim Team Odense |
|
664 |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Jensen |
1971 |
Swim Team Odense |
|
583 |
31.43 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
|
500 |
33.09 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruth Therkildsen |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
438 |
34.59 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henriette Lilleør |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
316 |
38.54 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bettina Honore |
1971 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
652 |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Kousgard |
1974 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
599 |
31.18 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jurate Pranckeviciene |
1975 |
Torpedos |
|
468 |
33.86 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
|
366 |
36.74 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim Birkerød |
|
363 |
36.84 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Hinsch |
1980 |
Gentofte Svømme Klub |
|
460 |
33.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim Allerød |
|
564 |
30.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Parasport Korsør |
|
239 |
40.41 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-15.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
537 |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helen Riley |
1988 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
533 |
31.03 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Rübner-Petersen |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
701 |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Schmidt |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
695 |
28.22 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Finnja Becker |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
624 |
29.25 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
570 |
30.15 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
543 |
30.63 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Giogia Vezzani |
1995 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
457 |
32.44 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefania Gallone |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veronika Mantzius Postgaard |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
30.90 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
32.07 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Ringbæk |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
32.15 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:37.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|