Tulokset Viking Line- uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
ilta: ikäsarjat T13, T15, N ja N Masters sekä P14, P16, M ja M Masters
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
12 02 2022 - 12 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m pu P16, M 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.67 |
463 |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.73 |
419 |
1:06.05 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiro Räty |
2006 |
Nokian Pyry |
+0.71 |
321 |
1:12.22 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.83 |
320 |
1:12.23 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.71 |
283 |
1:15.26 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
280 |
1:15.55 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oiva Saarinen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.76 |
263 |
1:17.12 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
208 |
1:23.37 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.76 |
186 |
1:26.57 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Savolainen |
2007 |
Nokian Pyry |
|
186 |
1:26.58 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Finn Taylor |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
+0.93 |
160 |
1:30.97 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.97 |
110 |
1:43.17 |
+39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12.2.2022 18.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m pu P16, M 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
+0.74 |
583 |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
545 |
1:00.53 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto |
+0.72 |
422 |
1:05.90 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.74 |
376 |
1:08.48 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nardi Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
372 |
1:08.71 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
317 |
1:12.48 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miika Tuominen |
2005 |
Uimaseura Kaarina |
+0.72 |
289 |
1:14.71 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 12.2.2022 18.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18.40.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|