Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hänninen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
3:05.23 |
+42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
3:20.83 |
+58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:29.19 |
+1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden kosketus seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
2:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
2:18.72 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
2:21.18 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
2:29.43 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
2:30.08 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
2:35.39 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Virta |
1998 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
2:38.16 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 14.12.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
3:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
3:03.93 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:05.88 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda Pentikäinen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
3:06.49 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Suvi Sipari |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
3:07.53 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
3:12.48 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
3:14.36 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
2:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
2:31.74 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Peltola |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
2:36.82 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
2:50.60 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
3:05.86 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
3:19.67 |
+50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 14.23.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jooa Hotanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
57.15 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
49.19 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandr Rostikov |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
50.87 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
51.69 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
52.25 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
52.61 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
58.50 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Verneri Jaako |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Aatu Pukki |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
-.-- |
|
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonne Ekman |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
39.91 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Scharin |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
43.94 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juhani Tuomaala |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
50.92 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
34.87 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
35.34 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
36.36 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikko Seppänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
36.68 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Ukkonen |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
36.77 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artur Kavtaskin |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
39.73 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Aittola |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
40.41 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 14.33.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset 9 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erin Korpilammi |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset 10-11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Ekman |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
51.14 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
52.29 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Vlasova |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
54.19 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
55.46 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
57.23 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
58.56 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:02.26 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmi Palmola |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:10.55 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
39.17 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
39.24 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Tarjala |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
42.07 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
44.56 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
48.69 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
54.27 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Lindqvist |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
55.05 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
55.27 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Sinisalo |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
57.49 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:02.91 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Peltola |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
36.18 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Netta Korkalainen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
39.83 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
41.98 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
45.93 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
47.06 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 14.46.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 400m Vapaauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
5:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
5:41.52 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
5:43.00 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
5:58.54 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Lahtinen |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
6:03.48 |
+41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 400m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
4:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
4:40.41 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
4:48.83 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
4:49.97 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iurii Evseev |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
5:53.54 |
+1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 14.59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 15.00.46 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
5:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
5:30.58 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
5:33.32 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Tarjala |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
5:53.65 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
6:05.44 |
+40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
6:16.59 |
+51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
6:16.72 |
+52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
6:30.88 |
+1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
6:39.54 |
+1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 400m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
4:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
5:10.94 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
6:09.01 |
+1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 15.22.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.75 |
|
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.64 |
|
1:14.62 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Manskinen |
2008 |
Heinolan Isku |
+0.66 |
|
1:21.66 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.70 |
|
1:22.55 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.74 |
|
1:24.54 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.80 |
|
1:26.69 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.84 |
|
1:26.93 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Hänninen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+0.81 |
|
1:29.53 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.89 |
|
1:36.97 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.53 |
|
1:47.62 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleks Jermuss |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Järvinen |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.83 |
|
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
1:06.81 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
+0.76 |
|
1:13.27 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 15.22.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.70 |
|
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.81 |
|
1:17.37 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.39 |
|
1:27.98 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.73 |
|
1:32.72 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
1:36.99 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.98 |
|
1:38.02 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.92 |
|
1:47.22 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.68 |
|
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
+0.74 |
|
1:13.09 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 15.37.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eelis Lahtinen |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
42.48 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
45.01 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hänninen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
38.71 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleks Jermuss |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
40.02 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Länsivuori |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
44.07 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
28.67 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
28.72 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miro Järvinen |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
28.73 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
28.78 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikko Seppänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
29.16 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
29.20 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
29.63 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Ukkonen |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
36.89 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iurii Evseev |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
39.81 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jesse Aittola |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
40.95 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 15.38.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
41.93 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
48.92 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
49.69 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Vlasova |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
55.34 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:02.38 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
38.00 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
38.80 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
38.93 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
39.31 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
39.64 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linda Pentikäinen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
40.83 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Suvi Sipari |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
41.08 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Tarjala |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
42.34 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
46.85 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
49.19 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Peltola |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
31.45 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
33.24 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Kärkkäinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
35.61 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Vehmaa |
1995 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
36.71 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Netta Korkalainen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
37.76 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
38.48 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
41.03 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 15.40.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Sekauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:42.59 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Sekauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:20.92 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Scharin |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:37.80 |
+33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juhani Tuomaala |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:43.49 |
+39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Manskinen |
2008 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Sekauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:01.63 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:09.25 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:14.17 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artur Kavtaskin |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:25.83 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 15.49.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:48.70 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:19.36 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:19.75 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.15 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:26.78 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:30.32 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:31.39 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:32.21 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:38.88 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:43.04 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:44.34 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:45.59 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Piiparinen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:48.60 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:58.68 |
+41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:16.36 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Netta Korkalainen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:21.05 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:27.05 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 15.57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 15.57.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eelis Lahtinen |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
+1.08 |
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.96 |
|
45.98 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.63 |
|
51.84 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.57 |
|
52.48 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Togneri |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
|
53.54 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jooa Hotanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.86 |
|
55.63 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+1.00 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Uima-asu tai -varuste ei hyväksyttävä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 16.49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.70 |
|
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+1.03 |
|
36.61 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hänninen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+1.24 |
|
38.78 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonne Ekman |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.82 |
|
39.79 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 16.49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
+0.71 |
|
27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.91 |
|
30.12 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miro Järvinen |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.93 |
|
30.55 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iurii Evseev |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
39.93 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Aittola |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
+0.94 |
|
40.40 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 16.49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 16.50.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
+0.89 |
|
42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.83 |
|
44.07 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.99 |
|
45.90 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
47.66 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
48.99 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.69 |
|
50.44 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.71 |
|
51.63 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Palmola |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
52.59 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.97 |
|
54.58 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+1.17 |
|
1:01.22 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erin Korpilammi |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
|
1:02.56 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.94 |
|
1:03.22 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Vlasova |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
+1.14 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
- |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.16 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 16.59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.70 |
|
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
+0.63 |
|
37.76 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linda Pentikäinen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+0.65 |
|
39.96 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Suvi Sipari |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+1.06 |
|
40.56 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.97 |
|
40.72 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.66 |
|
41.95 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
|
46.03 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.84 |
|
48.47 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Piiparinen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.88 |
|
49.58 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Kolhinoja |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+1.08 |
|
1:04.18 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefina Mutku |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.99 |
|
1:13.33 |
+38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 16.59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Kärkkäinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.82 |
|
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
+0.74 |
|
35.14 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 16.59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 17.00.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
41.23 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
41.97 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
34.74 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Lahtinen |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
35.52 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
35.56 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
35.86 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
36.71 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
38.36 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksandr Rostikov |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
41.61 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Verneri Jaako |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
43.89 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
48.06 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samuel Togneri |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
48.93 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aatu Pukki |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:00.18 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miro Rinkinen |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Manskinen |
2008 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hänninen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
31.78 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viljami Kälviäinen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
33.75 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
34.80 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juhani Tuomaala |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
37.63 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
25.40 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miro Järvinen |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
26.60 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
26.65 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
26.94 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
27.61 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
27.62 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
27.73 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
27.82 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
28.87 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Ukkonen |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
29.70 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jesse Aittola |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
31.62 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 17.23.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset 9 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erin Korpilammi |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:01.73 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset 10-11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
37.61 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
38.84 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
38.86 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
39.96 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Ekman |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
41.63 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Vlasova |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
44.09 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riia Salmi |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
45.19 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
45.94 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
46.95 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
46.99 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
48.46 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmi Palmola |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
51.48 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
51.75 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
52.82 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
33.39 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nea Kailio |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
33.57 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Suvi Sipari |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
34.03 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
34.54 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
35.66 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
36.40 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Sinisalo |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
40.21 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Lindqvist |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
41.56 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
41.58 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotta Kolhinoja |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
57.60 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefina Mutku |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:08.92 |
+36.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Peltola |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
30.74 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
30.81 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Vehmaa |
1995 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
33.22 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
33.84 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
34.60 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
35.19 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelly Hoikkala |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
37.02 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Kärkkäinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 17.33.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Ukkola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Kapulainen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:50.70 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandr Rostikov |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:56.74 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jooa Hotanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
-.-- |
|
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Scharin |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:39.20 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artur Kavtaskin |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:30.30 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 17.39.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riia Salmi |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:59.31 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
2:07.64 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:26.77 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
1:28.64 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:31.35 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:32.24 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Tarjala |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:34.03 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:34.65 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:35.80 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:39.57 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:39.82 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:41.19 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:54.66 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:19.99 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:22.29 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Netta Korkalainen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:25.91 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:41.33 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 17.47.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:16.99 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Saari |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:19.00 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:19.13 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Lahtinen |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:19.34 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:21.69 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Simola |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:29.25 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:31.40 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:36.31 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Togneri |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:54.12 |
+39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Manskinen |
2008 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
1:07.17 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleks Jermuss |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:10.00 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:12.81 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:13.21 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Järvinen |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kendro Bobkov |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
58.66 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
59.49 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
59.52 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:00.37 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikko Seppänen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:00.71 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
1:01.35 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:03.51 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Ukkonen |
2007 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:10.24 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 17.56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 17.56.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
19 02 2022 - 19 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:27.47 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:29.40 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:30.42 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:33.74 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Vlasova |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:37.28 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:39.03 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eve Huovila |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:41.02 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:53.36 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:55.26 |
+34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 18.08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
|
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:13.36 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:13.38 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:13.79 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Suvi Sipari |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:17.70 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:24.78 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Westerlund |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:27.56 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:30.10 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Sinisalo |
2009 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:30.18 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:30.40 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:33.81 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:49.34 |
+39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Lindqvist |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 18.08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
-.-- |
|
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:06.12 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:07.81 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:08.27 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:09.14 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:15.92 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
1:17.15 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
1:17.50 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
1:18.76 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelly Hoikkala |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 19.2.2022 18.08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-02-2022 18.08.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|