Resultater for Øst Børnemedley 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 11.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
430 |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
397 |
1:23.27 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.83 |
389 |
1:23.78 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
355 |
1:26.42 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
344 |
1:27.35 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.74 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
343 |
1:27.36 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.82 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
343 |
1:27.38 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.92 |
331 |
1:28.45 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.77 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
319 |
1:29.52 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.10 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
316 |
1:29.86 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.28 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
315 |
1:29.91 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.02 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
307 |
1:30.72 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.67 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
305 |
1:30.92 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
302 |
1:31.15 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.08 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.79 |
297 |
1:31.64 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.13 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
293 |
1:32.13 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
291 |
1:32.32 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.59 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
290 |
1:32.39 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.64 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.98 |
287 |
1:32.76 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.96 |
(-33.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
275 |
1:34.06 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(-11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.77 |
274 |
1:34.22 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.45 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.86 |
261 |
1:35.67 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.01 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
256 |
1:36.37 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.60 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.81 |
253 |
1:36.70 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.71 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
249 |
1:37.29 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.16 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
248 |
1:37.34 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.17 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
240 |
1:38.46 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.97 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.89 |
202 |
1:44.30 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4. Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4. Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:44:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
541 |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
535 |
1:15.39 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
516 |
1:16.27 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
511 |
1:16.53 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
504 |
1:16.88 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
482 |
1:18.04 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
460 |
1:19.24 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.11 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
448 |
1:19.97 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
438 |
1:20.55 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.94 |
434 |
1:20.83 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
428 |
1:21.18 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.91 |
425 |
1:21.41 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.13 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.86 |
424 |
1:21.46 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.91 |
417 |
1:21.87 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
411 |
1:22.28 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
407 |
1:22.56 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
407 |
1:22.57 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.82 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
407 |
1:22.59 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.36 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.93 |
397 |
1:23.25 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.54 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.85 |
391 |
1:23.64 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
388 |
1:23.86 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.52 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
387 |
1:23.96 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
379 |
1:24.51 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.31 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.97 |
378 |
1:24.65 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
374 |
1:24.91 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.88 |
371 |
1:25.14 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
369 |
1:25.30 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.87 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
368 |
1:25.36 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.33 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.81 |
367 |
1:25.46 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.81 |
364 |
1:25.67 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
362 |
1:25.87 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.81 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.88 |
360 |
1:25.99 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.05 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
359 |
1:26.07 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
356 |
1:26.36 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
353 |
1:26.55 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
351 |
1:26.70 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.24 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.96 |
351 |
1:26.74 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.54 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.67 |
349 |
1:26.89 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.61 |
(-11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
348 |
1:27.01 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.70 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
347 |
1:27.05 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
346 |
1:27.11 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
346 |
1:27.12 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.75 |
(-8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
345 |
1:27.21 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
340 |
1:27.64 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.86 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
338 |
1:27.87 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.98 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
332 |
1:28.38 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.90 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.85 |
329 |
1:28.65 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.21 |
(-7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.88 |
320 |
1:29.40 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.96 |
319 |
1:29.52 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
317 |
1:29.74 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
315 |
1:29.94 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
309 |
1:30.53 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
306 |
1:30.78 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
302 |
1:31.15 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.62 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.67 |
301 |
1:31.28 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
294 |
1:32.02 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.91 |
292 |
1:32.21 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.80 |
290 |
1:32.43 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.48 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
287 |
1:32.77 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.07 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.95 |
253 |
1:36.73 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.25 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
235 |
1:39.18 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.62 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
231 |
1:39.66 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.02 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:44:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:57.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|