Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
433 |
1:22.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
422 |
1:22.77 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
391 |
1:24.87 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.41 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
383 |
1:25.51 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.93 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
379 |
1:25.82 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
379 |
1:25.82 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.71 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.78 |
357 |
1:27.48 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.10 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
353 |
1:27.83 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.51 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
333 |
1:29.59 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.81 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.83 |
331 |
1:29.70 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.56 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
322 |
1:30.56 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.92 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
320 |
1:30.76 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.98 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.86 |
315 |
1:31.28 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.79 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
308 |
1:31.89 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.54 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.87 |
308 |
1:31.93 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.90 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
307 |
1:31.98 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.80 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
307 |
1:32.01 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.56 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
293 |
1:33.51 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.81 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
289 |
1:33.85 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.29 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.89 |
285 |
1:34.32 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.79 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
283 |
1:34.58 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.63 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.88 |
274 |
1:35.58 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.76 |
264 |
1:36.76 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.49 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
264 |
1:36.81 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.59 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.76 |
262 |
1:36.95 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.36 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.79 |
259 |
1:37.40 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.97 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
258 |
1:37.49 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.16 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
248 |
1:38.83 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.69 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
246 |
1:39.08 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.87 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.18 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:51:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
583 |
1:14.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
575 |
1:14.67 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
538 |
1:16.35 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.80 |
526 |
1:16.94 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
512 |
1:17.63 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
510 |
1:17.71 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
506 |
1:17.93 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.75 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
499 |
1:18.26 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
470 |
1:19.88 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
466 |
1:20.10 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.90 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
455 |
1:20.70 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.93 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
453 |
1:20.82 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.90 |
450 |
1:21.02 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
443 |
1:21.45 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.85 |
422 |
1:22.74 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.41 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.78 |
421 |
1:22.85 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
421 |
1:22.87 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
419 |
1:22.98 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.60 |
419 |
1:22.99 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.48 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.96 |
417 |
1:23.07 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.76 |
417 |
1:23.09 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.42 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.84 |
414 |
1:23.28 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
412 |
1:23.41 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.10 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.74 |
411 |
1:23.49 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.52 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
410 |
1:23.54 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
404 |
1:23.95 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
402 |
1:24.14 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.96 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
397 |
1:24.44 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
392 |
1:24.85 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
387 |
1:25.21 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.10 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
385 |
1:25.37 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.49 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.64 |
383 |
1:25.46 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.67 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.87 |
383 |
1:25.46 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
382 |
1:25.53 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
382 |
1:25.56 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.10 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.95 |
381 |
1:25.64 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.91 |
381 |
1:25.65 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.74 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.84 |
375 |
1:26.11 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
372 |
1:26.32 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.91 |
363 |
1:27.00 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
362 |
1:27.09 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.78 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.88 |
361 |
1:27.20 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.73 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
360 |
1:27.26 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.67 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
360 |
1:27.28 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.54 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
359 |
1:27.35 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.04 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
356 |
1:27.59 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.11 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.88 |
353 |
1:27.81 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.11 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
351 |
1:27.98 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.47 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
351 |
1:27.99 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
349 |
1:28.16 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.35 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
349 |
1:28.19 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.36 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
347 |
1:28.36 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.08 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.44 |
346 |
1:28.46 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
343 |
1:28.70 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.04 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
342 |
1:28.73 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
340 |
1:28.94 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.93 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
340 |
1:28.95 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.83 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
337 |
1:29.25 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
334 |
1:29.47 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.81 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
331 |
1:29.70 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.47 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
331 |
1:29.71 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.02 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.83 |
330 |
1:29.86 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.37 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.71 |
329 |
1:29.90 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
324 |
1:30.35 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.85 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
322 |
1:30.58 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
316 |
1:31.15 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.26 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=67 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.84 |
311 |
1:31.67 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=67 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
311 |
1:31.67 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.87 |
295 |
1:33.29 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.67 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 11:51:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:55.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
373 |
1:16.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
372 |
1:16.23 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
367 |
1:16.58 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.54 |
349 |
1:17.87 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
336 |
1:18.85 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.22 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
335 |
1:18.89 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
329 |
1:19.40 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
325 |
1:19.69 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.96 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
302 |
1:21.72 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
300 |
1:21.83 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
291 |
1:22.65 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
289 |
1:22.92 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.62 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
287 |
1:23.04 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
278 |
1:23.94 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.99 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
276 |
1:24.19 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.87 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.57 |
269 |
1:24.84 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.51 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
268 |
1:25.01 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.18 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
256 |
1:26.25 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.34 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
256 |
1:26.31 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
250 |
1:27.01 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.51 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
246 |
1:27.47 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
242 |
1:27.89 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.35 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.62 |
241 |
1:28.05 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.60 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
236 |
1:28.68 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.50 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
236 |
1:28.70 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.19 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.57 |
235 |
1:28.74 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.66 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
232 |
1:29.14 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
231 |
1:29.32 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.51 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
229 |
1:29.58 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
228 |
1:29.73 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.15 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
226 |
1:29.96 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
224 |
1:30.23 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.89 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
222 |
1:30.54 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.65 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
219 |
1:30.93 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.46 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.60 |
216 |
1:31.28 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.76 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
214 |
1:31.63 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.42 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
212 |
1:31.88 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.07 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
212 |
1:31.92 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.31 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
204 |
1:33.08 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.35 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.92 |
203 |
1:33.16 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.82 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
194 |
1:34.59 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 15:06:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
518 |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
462 |
1:10.90 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
423 |
1:13.04 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
421 |
1:13.10 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
412 |
1:13.68 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.58 |
409 |
1:13.83 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
406 |
1:14.02 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
400 |
1:14.39 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
385 |
1:15.33 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
384 |
1:15.41 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
383 |
1:15.45 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
383 |
1:15.49 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
374 |
1:16.06 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
372 |
1:16.19 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
369 |
1:16.41 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
364 |
1:16.77 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
358 |
1:17.16 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
345 |
1:18.14 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.96 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
345 |
1:18.14 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
343 |
1:18.30 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.16 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
339 |
1:18.62 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
338 |
1:18.65 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
334 |
1:18.99 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.74 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
334 |
1:19.00 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
330 |
1:19.31 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
330 |
1:19.32 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
328 |
1:19.43 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
311 |
1:20.91 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
302 |
1:21.64 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
302 |
1:21.66 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.49 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
299 |
1:21.91 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.47 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
299 |
1:21.94 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.55 |
299 |
1:21.96 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.54 |
299 |
1:21.97 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.50 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
291 |
1:22.68 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.12 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
290 |
1:22.82 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.49 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
286 |
1:23.13 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
286 |
1:23.19 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.85 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
286 |
1:23.22 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.13 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
281 |
1:23.67 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
280 |
1:23.78 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
278 |
1:24.01 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.68 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
277 |
1:24.10 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
274 |
1:24.41 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.91 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
270 |
1:24.76 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
268 |
1:25.04 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.20 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
261 |
1:25.69 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.52 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
259 |
1:25.93 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.83 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
253 |
1:26.67 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
241 |
1:28.08 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.99 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
222 |
1:30.43 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.41 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 15:06:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:56.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
348 |
37.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
348 |
37.68 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
346 |
37.74 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
330 |
38.36 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
316 |
38.90 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
304 |
39.44 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.88 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.81 |
298 |
39.66 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
285 |
40.26 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
282 |
40.41 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.78 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
276 |
40.72 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
267 |
41.17 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.80 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
254 |
41.83 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.93 |
251 |
42.00 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.12 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
248 |
42.17 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.94 |
244 |
42.41 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
236 |
42.87 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.97 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
234 |
42.98 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
218 |
44.03 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.10 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
214 |
44.31 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
206 |
44.89 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.39 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
204 |
45.05 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.57 |
200 |
45.29 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
199 |
45.40 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.88 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.93 |
185 |
46.54 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.06 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.93 |
184 |
46.61 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.39 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.74 |
160 |
48.75 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.41 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
152 |
49.66 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
142 |
50.72 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
141 |
50.88 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.02 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:10:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
535 |
32.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
514 |
33.10 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
485 |
33.74 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
481 |
33.84 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
461 |
34.32 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
442 |
34.79 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
431 |
35.10 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
424 |
35.28 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
407 |
35.77 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
401 |
35.95 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
399 |
36.00 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
399 |
36.01 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
390 |
36.29 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.85 |
373 |
36.81 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
372 |
36.85 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
370 |
36.92 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
365 |
37.08 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
365 |
37.09 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
358 |
37.34 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.77 |
356 |
37.40 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
353 |
37.50 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
352 |
37.55 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
350 |
37.63 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
349 |
37.64 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
346 |
37.77 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
339 |
38.02 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
336 |
38.12 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.83 |
331 |
38.30 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
331 |
38.30 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
329 |
38.39 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.80 |
328 |
38.42 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
323 |
38.64 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.51 |
321 |
38.70 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.66 |
318 |
38.85 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.63 |
317 |
38.88 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
316 |
38.92 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.94 |
315 |
38.96 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.60 |
315 |
38.97 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.90 |
313 |
39.02 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
313 |
39.04 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.70 |
311 |
39.13 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
304 |
39.44 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
303 |
39.46 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
300 |
39.58 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
297 |
39.72 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.06 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
297 |
39.73 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.92 |
295 |
39.80 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.57 |
295 |
39.81 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.55 |
286 |
40.21 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.84 |
274 |
40.80 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
274 |
40.81 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.93 |
266 |
41.22 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
264 |
41.31 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.84 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.57 |
264 |
41.31 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
256 |
41.76 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.28 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
251 |
42.02 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=57 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.86 |
248 |
42.21 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=57 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
248 |
42.21 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
239 |
42.68 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.89 |
238 |
42.75 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.86 |
235 |
42.92 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
230 |
43.24 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
227 |
43.44 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
225 |
43.59 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.12 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
218 |
44.06 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.82 |
209 |
44.63 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
208 |
44.74 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.54 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
188 |
46.22 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.02 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:10:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:59.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
397 |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
336 |
33.78 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
327 |
34.09 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
324 |
34.19 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
323 |
34.23 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.78 |
315 |
34.52 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
310 |
34.71 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
304 |
34.93 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
303 |
34.95 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
295 |
35.27 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
274 |
36.15 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
268 |
36.42 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.19 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
262 |
36.68 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
250 |
37.29 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
250 |
37.30 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
246 |
37.46 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
244 |
37.57 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
229 |
38.39 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
223 |
38.73 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
220 |
38.92 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
219 |
38.94 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
204 |
39.90 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
196 |
40.42 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
193 |
40.60 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
187 |
41.09 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.88 |
186 |
41.15 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.76 |
183 |
41.33 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.50 |
181 |
41.52 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
175 |
41.95 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.81 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
170 |
42.37 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
164 |
42.87 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
162 |
43.10 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
162 |
43.10 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
158 |
43.45 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
158 |
43.46 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
153 |
43.93 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
147 |
44.51 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
135 |
45.74 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
120 |
47.58 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.09 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
118 |
47.81 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.51 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 15:26:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
475 |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.53 |
463 |
30.37 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
407 |
31.70 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
402 |
31.83 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
391 |
32.12 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
360 |
33.02 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
360 |
33.03 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
345 |
33.49 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
341 |
33.61 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
337 |
33.76 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.76 |
334 |
33.84 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
327 |
34.09 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.57 |
324 |
34.19 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.91 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.62 |
321 |
34.31 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
320 |
34.33 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
312 |
34.64 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
301 |
35.05 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
298 |
35.16 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
292 |
35.40 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
287 |
35.59 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
280 |
35.88 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
274 |
36.17 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
271 |
36.31 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
268 |
36.44 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
266 |
36.54 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
261 |
36.77 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
260 |
36.80 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
257 |
36.92 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
257 |
36.96 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
250 |
37.30 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
250 |
37.30 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.62 |
249 |
37.35 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.19 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.66 |
247 |
37.45 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
244 |
37.58 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
243 |
37.63 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.67 |
234 |
38.10 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
228 |
38.46 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
227 |
38.48 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.91 |
227 |
38.50 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
226 |
38.56 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
220 |
38.88 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
214 |
39.28 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.51 |
213 |
39.31 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
212 |
39.37 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
208 |
39.63 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.86 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
205 |
39.83 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
205 |
39.84 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.26 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
204 |
39.87 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
182 |
41.46 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
171 |
42.28 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 15:26:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:59.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.97 |
391 |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.87 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
383 |
1:14.97 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
382 |
1:15.07 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
350 |
1:17.28 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.89 |
340 |
1:17.97 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.84 |
333 |
1:18.56 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
326 |
1:19.09 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.76 |
326 |
1:19.10 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
325 |
1:19.15 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.42 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.87 |
323 |
1:19.34 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
322 |
1:19.47 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.26 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.52 |
320 |
1:19.56 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
313 |
1:20.19 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
312 |
1:20.25 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
311 |
1:20.34 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.99 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.98 |
304 |
1:20.98 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
300 |
1:21.28 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
297 |
1:21.59 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.45 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
292 |
1:22.03 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
286 |
1:22.67 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.80 |
275 |
1:23.68 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
270 |
1:24.18 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.82 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
270 |
1:24.27 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.77 |
264 |
1:24.83 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.84 |
263 |
1:24.99 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
258 |
1:25.47 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.99 |
256 |
1:25.73 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.90 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.98 |
253 |
1:26.07 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
249 |
1:26.52 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.52 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
248 |
1:26.63 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.94 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
245 |
1:27.01 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.47 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
230 |
1:28.90 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.62 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:42:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
551 |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.86 |
537 |
1:07.01 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
531 |
1:07.26 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.34 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
496 |
1:08.77 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.90 |
486 |
1:09.27 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
482 |
1:09.46 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
479 |
1:09.59 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.57 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
474 |
1:09.82 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
465 |
1:10.30 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.71 |
455 |
1:10.77 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
452 |
1:10.94 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.48 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
452 |
1:10.97 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
443 |
1:11.43 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
425 |
1:12.40 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
422 |
1:12.61 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.82 |
415 |
1:12.98 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
414 |
1:13.08 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.70 |
412 |
1:13.20 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-11.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
410 |
1:13.32 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
400 |
1:13.88 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
398 |
1:14.00 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
397 |
1:14.10 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
394 |
1:14.26 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
392 |
1:14.39 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.77 |
388 |
1:14.66 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.28 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.55 |
384 |
1:14.91 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.79 |
383 |
1:14.99 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
379 |
1:15.22 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
379 |
1:15.25 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
377 |
1:15.35 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
377 |
1:15.39 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
369 |
1:15.91 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.87 |
368 |
1:16.01 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.98 |
364 |
1:16.28 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.47 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
364 |
1:16.28 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
361 |
1:16.48 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
359 |
1:16.57 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
356 |
1:16.79 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.94 |
356 |
1:16.81 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.85 |
354 |
1:16.95 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.93 |
353 |
1:17.04 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.52 |
353 |
1:17.05 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.40 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
344 |
1:17.72 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
342 |
1:17.83 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.36 |
(-24.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.87 |
341 |
1:17.90 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.99 |
340 |
1:17.98 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
340 |
1:18.00 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.32 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.91 |
339 |
1:18.05 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.44 |
336 |
1:18.34 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.59 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.90 |
335 |
1:18.36 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
331 |
1:18.67 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
330 |
1:18.76 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
328 |
1:18.96 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
327 |
1:19.02 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.39 |
(-14.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
324 |
1:19.24 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
317 |
1:19.82 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.60 |
313 |
1:20.15 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.63 |
(+8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
313 |
1:20.18 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.02 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.85 |
312 |
1:20.30 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.56 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
309 |
1:20.54 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
307 |
1:20.66 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.91 |
306 |
1:20.77 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.53 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=63 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.92 |
297 |
1:21.64 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=63 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
297 |
1:21.64 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.86 |
296 |
1:21.67 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
296 |
1:21.69 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.16 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
295 |
1:21.81 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
282 |
1:23.06 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.84 |
270 |
1:24.23 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
260 |
1:25.26 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 12:42:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:55.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
405 |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
358 |
1:08.06 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
358 |
1:08.06 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
350 |
1:08.62 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
348 |
1:08.73 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
336 |
1:09.57 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.36 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
315 |
1:11.02 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.92 |
309 |
1:11.51 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
307 |
1:11.64 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
304 |
1:11.91 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.49 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.90 |
300 |
1:12.24 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.97 |
298 |
1:12.41 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.88 |
292 |
1:12.84 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
291 |
1:12.94 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
284 |
1:13.56 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.20 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
278 |
1:14.09 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
270 |
1:14.77 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
268 |
1:14.96 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.91 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
263 |
1:15.48 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
258 |
1:15.96 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.94 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
258 |
1:15.97 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
256 |
1:16.10 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
249 |
1:16.82 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
247 |
1:17.04 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
244 |
1:17.32 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
244 |
1:17.36 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
241 |
1:17.69 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.37 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
233 |
1:18.60 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
229 |
1:19.05 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
229 |
1:19.06 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
228 |
1:19.16 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.38 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
219 |
1:20.20 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.58 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.87 |
212 |
1:21.09 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.82 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.59 |
211 |
1:21.18 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.88 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
205 |
1:22.01 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
204 |
1:22.07 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
203 |
1:22.29 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.79 |
201 |
1:22.47 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.65 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.80 |
193 |
1:23.60 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
176 |
1:26.16 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
170 |
1:27.22 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.89 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.82 |
167 |
1:27.68 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 16:01:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
485 |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
465 |
1:02.39 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.80 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
438 |
1:03.66 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
423 |
1:04.41 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
409 |
1:05.16 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.27 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
407 |
1:05.26 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
400 |
1:05.61 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
400 |
1:05.62 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
390 |
1:06.19 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.10 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.61 |
384 |
1:06.51 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
382 |
1:06.65 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.88 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
370 |
1:07.33 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
369 |
1:07.39 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.72 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
369 |
1:07.39 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.06 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
360 |
1:07.98 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
358 |
1:08.09 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.76 |
357 |
1:08.17 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
355 |
1:08.30 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
353 |
1:08.38 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.59 |
348 |
1:08.74 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
348 |
1:08.75 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
345 |
1:08.92 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
345 |
1:08.96 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
342 |
1:09.15 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
341 |
1:09.23 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.06 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.84 |
339 |
1:09.34 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
338 |
1:09.41 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.70 |
326 |
1:10.27 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
323 |
1:10.49 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
312 |
1:11.27 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
312 |
1:11.30 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
312 |
1:11.31 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
309 |
1:11.52 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.74 |
307 |
1:11.66 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
305 |
1:11.79 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
304 |
1:11.88 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
300 |
1:12.19 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
299 |
1:12.32 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
297 |
1:12.42 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
292 |
1:12.85 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.67 |
282 |
1:13.70 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.58 |
281 |
1:13.84 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
280 |
1:13.90 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.82 |
279 |
1:13.94 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
278 |
1:14.09 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.82 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
|
272 |
1:14.63 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
265 |
1:15.30 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
259 |
1:15.81 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.77 |
257 |
1:16.02 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.94 |
254 |
1:16.32 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
248 |
1:16.98 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
246 |
1:17.19 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
244 |
1:17.31 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.93 |
220 |
1:20.08 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 16:01:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:56.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 4x100m IM Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Fast Girlz 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
35.72 |
1:16.95 |
|
|
|
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
+0.52 |
36.12 |
1:17.69 |
|
|
|
2:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
+0.10 |
39.11 |
1:27.94 |
|
|
|
4:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
+0.38 |
38.04 |
1:24.42 |
|
|
|
5:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LSK Piger I |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:32.50 |
+5.50 |
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
36.98 |
1:23.89 |
|
|
|
1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
+0.53 |
39.55 |
1:23.91 |
|
|
|
2:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
+0.32 |
38.53 |
1:25.79 |
|
|
|
4:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
+0.33 |
35.87 |
1:18.91 |
|
|
|
5:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK Delfiner |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:36.42 |
+9.42 |
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
38.62 |
1:23.64 |
|
|
|
1:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
+0.43 |
39.16 |
1:23.94 |
|
|
|
2:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
+0.57 |
40.21 |
1:29.51 |
|
|
|
4:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
+0.44 |
35.15 |
1:19.33 |
|
|
|
5:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:42.43 |
+15.43 |
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
37.71 |
1:17.78 |
|
|
|
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.79 |
40.03 |
1:27.53 |
|
|
|
2:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.46 |
39.65 |
1:27.62 |
|
|
|
4:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.59 |
40.20 |
1:29.50 |
|
|
|
5:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GTI Dolphins |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
5:45.86 |
+18.86 |
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
39.41 |
1:25.83 |
|
|
|
1:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
+0.38 |
40.60 |
1:24.95 |
|
|
|
2:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
+0.17 |
40.60 |
1:27.56 |
|
|
|
4:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
+0.34 |
41.59 |
1:27.52 |
|
|
|
5:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kvik piger |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
5:47.14 |
+20.14 |
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
39.29 |
1:32.08 |
|
|
|
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
+0.62 |
36.35 |
1:21.54 |
|
|
|
2:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
+0.44 |
39.71 |
1:27.74 |
|
|
|
4:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
+0.36 |
38.06 |
1:25.78 |
|
|
|
5:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma Fast Girlz 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:48.79 |
+21.79 |
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
38.67 |
1:25.43 |
|
|
|
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
+0.26 |
41.76 |
1:28.36 |
|
|
|
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
+0.37 |
40.05 |
1:27.60 |
|
|
|
4:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
+0.26 |
37.76 |
1:27.40 |
|
|
|
5:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kvik piger 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
6:03.90 |
+36.90 |
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
42.68 |
1:32.84 |
|
|
|
1:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
+0.68 |
41.07 |
1:34.51 |
|
|
|
3:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
+0.35 |
43.36 |
1:31.22 |
|
|
|
4:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
+0.02 |
37.84 |
1:25.33 |
|
|
|
6:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby Piger II |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:04.26 |
+37.26 |
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
41.73 |
1:28.70 |
|
|
|
1:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
+0.34 |
40.96 |
1:31.23 |
|
|
|
2:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
44.49 |
1:36.94 |
|
|
|
4:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
+0.37 |
39.59 |
1:27.39 |
|
|
|
6:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK Rejer |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:07.26 |
+40.26 |
|
|
|
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
|
43.57 |
1:32.28 |
|
|
|
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
1136AA |
+0.45 |
43.70 |
1:32.90 |
|
|
|
3:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
1196AC |
+0.71 |
44.96 |
1:33.00 |
|
|
|
4:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
+0.27 |
39.71 |
1:29.08 |
|
|
|
6:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gentofte Piger 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
|
40.63 |
1:28.61 |
|
|
|
1:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
1032AE |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
1022AE |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 13:15:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:52.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 4x100m IM Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK Drenge I |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
33.67 |
1:14.38 |
|
|
|
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
+0.31 |
33.70 |
1:14.59 |
|
|
|
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
+0.45 |
34.00 |
1:13.94 |
|
|
|
3:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
+0.19 |
33.77 |
1:17.62 |
|
|
|
5:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:08.52 |
+7.99 |
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
32.04 |
1:13.14 |
|
|
|
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.40 |
33.73 |
1:15.19 |
|
|
|
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.33 |
35.80 |
1:18.66 |
|
|
|
3:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.37 |
36.39 |
1:21.53 |
|
|
|
5:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Strong Boyz 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:14.30 |
+13.77 |
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
36.66 |
1:18.50 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
+0.00 |
36.28 |
1:18.21 |
|
|
|
2:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
+0.32 |
36.82 |
1:20.03 |
|
|
|
3:56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
+0.44 |
35.29 |
1:17.56 |
|
|
|
5:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søllerød Sharks |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:20.31 |
+19.78 |
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
|
34.34 |
1:14.22 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
+0.45 |
38.28 |
1:24.77 |
|
|
|
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
+0.43 |
36.03 |
1:16.51 |
|
|
|
3:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
+0.69 |
39.66 |
1:24.81 |
|
|
|
5:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gentofte Drenge 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:31.35 |
+30.82 |
|
|
|
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
0981AF |
|
34.65 |
1:18.05 |
|
|
|
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
+0.64 |
36.95 |
1:21.43 |
|
|
|
2:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
+0.50 |
37.50 |
1:26.45 |
|
|
|
4:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
+0.50 |
39.92 |
1:25.42 |
|
|
|
5:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK Søløver |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:36.51 |
+35.98 |
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
37.28 |
1:22.22 |
|
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Parker French |
2010 |
1017AA |
+0.54 |
40.30 |
1:28.70 |
|
|
|
2:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
+0.50 |
40.97 |
1:28.08 |
|
|
|
4:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
+0.44 |
35.17 |
1:17.51 |
|
|
|
5:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Triton Drenge |
13 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
5:37.61 |
+37.08 |
|
|
|
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
1081AC |
|
42.67 |
1:32.65 |
|
|
|
1:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
1013AB |
+0.54 |
39.20 |
1:24.84 |
|
|
|
2:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
0963AF |
+0.28 |
39.84 |
1:20.35 |
|
|
|
4:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
+0.37 |
33.82 |
1:19.77 |
|
|
|
5:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigma Strong Boyz 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:38.54 |
+38.01 |
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
|
36.52 |
1:19.31 |
|
|
|
1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
+0.40 |
39.99 |
1:23.84 |
|
|
|
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
0975AG |
+0.32 |
37.87 |
1:24.67 |
|
|
|
4:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
+0.49 |
42.53 |
1:30.72 |
|
|
|
5:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby Drenge II |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:41.72 |
+41.19 |
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
37.52 |
1:20.64 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
+0.40 |
40.59 |
1:30.04 |
|
|
|
2:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
+0.41 |
40.82 |
1:30.88 |
|
|
|
4:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
+0.58 |
35.59 |
1:20.16 |
|
|
|
5:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Benian |
2009 |
0955AB |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-04-2022 16:18:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:52.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK Piger I |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
+0.70 |
35.71 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
+0.20 |
40.30 |
|
|
|
|
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
+0.42 |
34.40 |
|
|
|
|
1:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
+0.46 |
30.86 |
|
|
|
|
2:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.01 |
+5.74 |
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.66 |
38.09 |
|
|
|
|
38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
+0.74 |
38.24 |
|
|
|
|
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.67 |
35.57 |
|
|
|
|
1:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
+0.48 |
35.11 |
|
|
|
|
2:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gentofte Piger 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:27.22 |
+5.95 |
|
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
+0.67 |
38.78 |
|
|
|
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
+0.48 |
41.57 |
|
|
|
|
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
1032AE |
+0.40 |
33.98 |
|
|
|
|
1:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
1022AE |
+0.41 |
32.89 |
|
|
|
|
2:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kvik piger |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:28.78 |
+7.51 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
+0.75 |
36.38 |
|
|
|
|
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
+0.80 |
46.01 |
|
|
|
|
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
+0.34 |
34.39 |
|
|
|
|
1:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
+0.00 |
32.00 |
|
|
|
|
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK Delfiner |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.32 |
+8.05 |
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
+0.73 |
35.33 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hansen |
2010 |
1096AA |
+0.69 |
44.22 |
|
|
|
|
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
+0.39 |
37.30 |
|
|
|
|
1:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
+0.50 |
32.47 |
|
|
|
|
2:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Fast Girlz 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:30.78 |
+9.51 |
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
+0.59 |
38.07 |
|
|
|
|
38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
+0.38 |
42.26 |
|
|
|
|
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
+0.23 |
36.58 |
|
|
|
|
1:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
33.87 |
|
|
|
|
2:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GTI Dolphins |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:31.06 |
+9.79 |
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
+0.84 |
37.21 |
|
|
|
|
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
+0.23 |
45.18 |
|
|
|
|
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
+0.62 |
37.11 |
|
|
|
|
1:59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
+0.09 |
31.56 |
|
|
|
|
2:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Køge piger |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:33.05 |
+11.78 |
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
+0.67 |
39.16 |
|
|
|
|
39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
+0.24 |
42.23 |
|
|
|
|
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
+0.58 |
38.35 |
|
|
|
|
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
+0.19 |
33.31 |
|
|
|
|
2:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby Piger II |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:35.74 |
+14.47 |
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
+0.80 |
39.28 |
|
|
|
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
+0.64 |
43.01 |
|
|
|
|
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
+0.22 |
37.80 |
|
|
|
|
2:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
+0.04 |
35.65 |
|
|
|
|
2:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helsingør piger |
12 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.32 |
+16.05 |
|
|
|
|
Filippa Transel |
2011 |
1102AE |
+0.69 |
41.33 |
|
|
|
|
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Gaudesen |
2010 |
1016AD |
+0.87 |
44.99 |
|
|
|
|
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
1096AC |
+0.51 |
34.49 |
|
|
|
|
2:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Katixa Gudme |
2011 |
1194AD |
|
36.51 |
|
|
|
|
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSK Rejer |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:42.41 |
+21.14 |
|
|
|
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
1078AP |
+0.65 |
41.07 |
|
|
|
|
41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
+0.50 |
43.24 |
|
|
|
|
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
1136AA |
+0.54 |
44.32 |
|
|
|
|
2:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
+0.35 |
33.78 |
|
|
|
|
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik piger 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
+0.85 |
39.35 |
|
|
|
|
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
+0.60 |
45.82 |
|
|
|
|
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
-0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Fast Girlz 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
+0.78 |
38.51 |
|
|
|
|
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
+0.26 |
39.70 |
|
|
|
|
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 11:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:53.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK Drenge I |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
+0.72 |
33.77 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
+0.43 |
38.94 |
|
|
|
|
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
+0.31 |
30.93 |
|
|
|
|
1:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
+0.45 |
29.58 |
|
|
|
|
2:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.78 |
+1.56 |
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.66 |
35.29 |
|
|
|
|
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.13 |
36.11 |
|
|
|
|
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.67 |
33.18 |
|
|
|
|
1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.33 |
30.20 |
|
|
|
|
2:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
K3-drenge |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:16.65 |
+3.43 |
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
+0.81 |
33.45 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
+0.72 |
42.01 |
|
|
|
|
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
+0.16 |
31.50 |
|
|
|
|
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
+0.43 |
29.69 |
|
|
|
|
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Strong Boyz 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:18.26 |
+5.04 |
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
+0.66 |
34.83 |
|
|
|
|
34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
+0.35 |
39.85 |
|
|
|
|
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
+0.35 |
34.70 |
|
|
|
|
1:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
+0.42 |
28.88 |
|
|
|
|
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søllerød Sharks |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.49 |
+5.27 |
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
+0.64 |
36.91 |
|
|
|
|
36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
+0.38 |
37.92 |
|
|
|
|
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
+0.74 |
31.52 |
|
|
|
|
1:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
+0.60 |
32.14 |
|
|
|
|
2:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Strong Boyz 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:23.27 |
+10.05 |
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
+0.56 |
35.90 |
|
|
|
|
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
+0.46 |
39.43 |
|
|
|
|
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
+0.24 |
34.40 |
|
|
|
|
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
0975AG |
+0.39 |
33.54 |
|
|
|
|
2:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gentofte Drenge 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:24.53 |
+11.31 |
|
|
|
|
Ming Qi |
2010 |
1091AB |
+0.64 |
39.02 |
|
|
|
|
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
+0.59 |
39.34 |
|
|
|
|
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
+0.42 |
33.44 |
|
|
|
|
1:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
+0.42 |
32.73 |
|
|
|
|
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.13 |
+11.91 |
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.82 |
36.23 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.25 |
39.39 |
|
|
|
|
1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Benian |
2009 |
0955AB |
+0.24 |
36.79 |
|
|
|
|
1:52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
32.72 |
|
|
|
|
2:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby Drenge II |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.40 |
+12.18 |
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
+0.70 |
36.08 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
+0.30 |
40.49 |
|
|
|
|
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
+0.09 |
35.94 |
|
|
|
|
1:52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
+0.60 |
32.89 |
|
|
|
|
2:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Triton Drenge |
13 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:26.62 |
+13.40 |
|
|
|
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
1081AC |
+0.71 |
42.88 |
|
|
|
|
42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
0963AF |
+0.42 |
39.51 |
|
|
|
|
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
1013AB |
+0.36 |
34.31 |
|
|
|
|
1:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
+0.16 |
29.92 |
|
|
|
|
2:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSK Søløver |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:26.82 |
+13.60 |
|
|
|
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
+0.64 |
39.09 |
|
|
|
|
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
+0.25 |
42.99 |
|
|
|
|
1:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
+0.13 |
31.66 |
|
|
|
|
1:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
+0.40 |
33.08 |
|
|
|
|
2:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
K3-drenge 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:32.17 |
+18.95 |
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
+0.81 |
39.10 |
|
|
|
|
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
+0.47 |
41.01 |
|
|
|
|
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
+0.89 |
37.59 |
|
|
|
|
1:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
+0.55 |
34.47 |
|
|
|
|
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 15:10:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:53.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.88 |
425 |
2:58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.72 |
(-9.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
404 |
3:01.06 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.56 |
(-12.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
391 |
3:03.16 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.32 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.66 |
376 |
3:05.48 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.61 |
(-10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
371 |
3:06.37 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.65 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
365 |
3:07.41 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
352 |
3:09.61 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
331 |
3:13.61 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.85 |
330 |
3:13.68 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.77 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
323 |
3:15.12 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.38 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
322 |
3:15.32 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
309 |
3:18.01 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
307 |
3:18.38 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.83 |
306 |
3:18.59 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
288 |
3:22.62 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
287 |
3:23.00 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
276 |
3:25.48 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
274 |
3:26.10 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
272 |
3:26.52 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
271 |
3:26.86 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.77 |
261 |
3:29.50 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.92 |
(-27.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
260 |
3:29.65 |
+31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.65 |
259 |
3:30.08 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
238 |
3:35.85 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.60 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
238 |
3:36.11 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:24:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
566 |
2:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.65 |
(-9.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
560 |
2:42.45 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.62 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.94 |
547 |
2:43.74 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.70 |
(-12.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
509 |
2:47.65 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.20 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
488 |
2:50.06 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.53 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
483 |
2:50.62 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.90 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
482 |
2:50.77 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.97 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.61 |
469 |
2:52.30 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.72 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
461 |
2:53.33 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.93 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
456 |
2:53.91 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.89 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
437 |
2:56.42 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.78 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.83 |
437 |
2:56.48 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.91 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
436 |
2:56.53 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.91 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
432 |
2:57.16 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.18 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
423 |
2:58.36 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.17 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
420 |
2:58.75 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.35 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.78 |
416 |
2:59.33 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.54 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
413 |
2:59.78 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.34 |
(-16.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
412 |
2:59.86 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.95 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.84 |
411 |
3:00.07 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.42 |
(-22.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
407 |
3:00.69 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.54 |
(-11.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
406 |
3:00.80 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.75 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.71 |
406 |
3:00.85 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.96 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.60 |
403 |
3:01.23 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
400 |
3:01.67 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.13 |
(-12.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.93 |
395 |
3:02.45 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.30 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
392 |
3:02.96 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.28 |
(-24.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
391 |
3:03.04 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
390 |
3:03.28 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.34 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.84 |
389 |
3:03.42 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.32 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
382 |
3:04.56 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.16 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
381 |
3:04.60 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.87 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.97 |
378 |
3:05.18 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.93 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
376 |
3:05.52 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.41 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
374 |
3:05.77 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
366 |
3:07.08 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.56 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
366 |
3:07.21 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.73 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
365 |
3:07.37 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.73 |
(-10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
365 |
3:07.40 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.19 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
363 |
3:07.63 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.67 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.55 |
361 |
3:07.99 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.91 |
(-9.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.53 |
359 |
3:08.34 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.41 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
357 |
3:08.78 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.50 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
352 |
3:09.67 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.24 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
349 |
3:10.20 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
349 |
3:10.21 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.67 |
346 |
3:10.64 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.10 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
341 |
3:11.65 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.40 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
339 |
3:11.95 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.60 |
(-15.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
337 |
3:12.44 |
+30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
336 |
3:12.52 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
333 |
3:13.13 |
+31.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.48 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
331 |
3:13.45 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
328 |
3:14.18 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
328 |
3:14.20 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.13 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
327 |
3:14.29 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.12 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.89 |
326 |
3:14.48 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.04 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
321 |
3:15.42 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.93 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.80 |
315 |
3:16.81 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
311 |
3:17.51 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
311 |
3:17.53 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.83 |
310 |
3:17.72 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
308 |
3:18.20 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.54 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
305 |
3:18.78 |
+36.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.65 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
299 |
3:20.25 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.45 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
296 |
3:20.93 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.30 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:24:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:56.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
389 |
2:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.55 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
372 |
2:46.26 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
371 |
2:46.40 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.26 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
361 |
2:47.82 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
360 |
2:48.08 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
325 |
2:53.85 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
324 |
2:54.01 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.66 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
323 |
2:54.25 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.94 |
(-13.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
312 |
2:56.28 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.80 |
311 |
2:56.36 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.80 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
305 |
2:57.56 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.75 |
303 |
2:57.98 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.67 |
300 |
2:58.63 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.70 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.56 |
293 |
2:59.91 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.51 |
(-25.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
290 |
3:00.56 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.03 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
289 |
3:00.82 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.86 |
284 |
3:01.92 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.37 |
(-9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.64 |
278 |
3:03.13 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
275 |
3:03.84 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.64 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
272 |
3:04.51 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.41 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
270 |
3:04.98 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.54 |
265 |
3:06.13 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.46 |
(-25.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
259 |
3:07.42 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.05 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
259 |
3:07.52 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
257 |
3:07.95 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.74 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
254 |
3:08.72 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.56 |
249 |
3:10.00 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.16 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
249 |
3:10.10 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
242 |
3:11.78 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
239 |
3:12.67 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
237 |
3:13.18 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.18 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.68 |
230 |
3:15.02 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.96 |
(-25.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.66 |
229 |
3:15.26 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
225 |
3:16.56 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
221 |
3:17.71 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.07 |
(-11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.95 |
221 |
3:17.72 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.98 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
216 |
3:19.21 |
+35.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.64 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
214 |
3:19.77 |
+36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
204 |
3:23.03 |
+39.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.44 |
(-9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 16:02:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.60 |
526 |
2:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.01 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
464 |
2:34.45 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.20 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
463 |
2:34.55 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.30 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
440 |
2:37.21 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.34 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
426 |
2:38.92 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.26 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
425 |
2:39.04 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.69 |
(-10.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
417 |
2:39.97 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.52 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
406 |
2:41.48 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.76 |
(-11.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
391 |
2:43.43 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.85 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.88 |
381 |
2:44.91 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.67 |
(-9.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
380 |
2:45.04 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.30 |
(-14.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
379 |
2:45.13 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.95 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
377 |
2:45.53 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.02 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.49 |
369 |
2:46.68 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.06 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
368 |
2:46.86 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.75 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
362 |
2:47.74 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.92 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.76 |
361 |
2:47.89 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.43 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
353 |
2:49.09 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.07 |
(-15.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
348 |
2:49.88 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.52 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
343 |
2:50.72 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.76 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
342 |
2:50.97 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.97 |
(-13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
341 |
2:51.09 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.02 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
341 |
2:51.09 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
336 |
2:52.01 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.90 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
333 |
2:52.43 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.52 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
330 |
2:52.98 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.20 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
322 |
2:54.32 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.26 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.57 |
317 |
2:55.28 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.44 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
311 |
2:56.35 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.13 |
(-14.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
302 |
2:58.15 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.17 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
298 |
2:58.90 |
+30.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.42 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.86 |
298 |
2:59.03 |
+30.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.23 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
295 |
2:59.52 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.03 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
295 |
2:59.61 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
286 |
3:01.42 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.05 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.81 |
286 |
3:01.45 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.99 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
281 |
3:02.55 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.03 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
278 |
3:03.07 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.93 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
275 |
3:03.73 |
+35.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.53 |
(-10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
269 |
3:05.25 |
+37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
268 |
3:05.34 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
268 |
3:05.45 |
+37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
255 |
3:08.60 |
+40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.53 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Svøm på maven v/75m |
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 16:02:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:57.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
430 |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
397 |
1:23.27 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.83 |
389 |
1:23.78 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
355 |
1:26.42 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
344 |
1:27.35 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.74 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
343 |
1:27.36 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.82 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
343 |
1:27.38 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.92 |
331 |
1:28.45 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.77 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
319 |
1:29.52 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.10 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
316 |
1:29.86 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.28 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
315 |
1:29.91 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.02 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
307 |
1:30.72 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.67 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
305 |
1:30.92 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
302 |
1:31.15 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.08 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.79 |
297 |
1:31.64 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.13 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
293 |
1:32.13 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
291 |
1:32.32 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.59 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
290 |
1:32.39 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.64 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.98 |
287 |
1:32.76 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.96 |
(-33.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
275 |
1:34.06 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(-11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.77 |
274 |
1:34.22 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.45 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.86 |
261 |
1:35.67 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.01 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
256 |
1:36.37 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.60 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.81 |
253 |
1:36.70 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.71 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
249 |
1:37.29 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.16 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
248 |
1:37.34 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.17 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
240 |
1:38.46 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.97 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.89 |
202 |
1:44.30 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4. Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4. Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:44:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
541 |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
535 |
1:15.39 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
516 |
1:16.27 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
511 |
1:16.53 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
504 |
1:16.88 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
482 |
1:18.04 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
460 |
1:19.24 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.11 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
448 |
1:19.97 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
438 |
1:20.55 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.94 |
434 |
1:20.83 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
428 |
1:21.18 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.91 |
425 |
1:21.41 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.13 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.86 |
424 |
1:21.46 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.91 |
417 |
1:21.87 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
411 |
1:22.28 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
407 |
1:22.56 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
407 |
1:22.57 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.82 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
407 |
1:22.59 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.36 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.93 |
397 |
1:23.25 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.54 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.85 |
391 |
1:23.64 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
388 |
1:23.86 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.52 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
387 |
1:23.96 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
379 |
1:24.51 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.31 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.97 |
378 |
1:24.65 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
374 |
1:24.91 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.88 |
371 |
1:25.14 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
369 |
1:25.30 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.87 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
368 |
1:25.36 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.33 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.81 |
367 |
1:25.46 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.81 |
364 |
1:25.67 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
362 |
1:25.87 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.81 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.88 |
360 |
1:25.99 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.05 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
359 |
1:26.07 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
356 |
1:26.36 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
353 |
1:26.55 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
351 |
1:26.70 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.24 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.96 |
351 |
1:26.74 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.54 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.67 |
349 |
1:26.89 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.61 |
(-11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
348 |
1:27.01 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.70 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
347 |
1:27.05 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
346 |
1:27.11 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
346 |
1:27.12 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.75 |
(-8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
345 |
1:27.21 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
340 |
1:27.64 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.86 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
338 |
1:27.87 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.98 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
332 |
1:28.38 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.90 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.85 |
329 |
1:28.65 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.21 |
(-7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.88 |
320 |
1:29.40 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.96 |
319 |
1:29.52 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
317 |
1:29.74 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
315 |
1:29.94 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
309 |
1:30.53 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
306 |
1:30.78 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
302 |
1:31.15 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.62 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.67 |
301 |
1:31.28 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.41 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
294 |
1:32.02 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.91 |
292 |
1:32.21 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.80 |
290 |
1:32.43 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.48 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
287 |
1:32.77 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.07 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.95 |
253 |
1:36.73 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.25 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
235 |
1:39.18 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.62 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
231 |
1:39.66 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.02 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 12:44:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:57.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
423 |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.22 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.56 |
379 |
1:15.07 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
361 |
1:16.30 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.88 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.89 |
360 |
1:16.31 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
358 |
1:16.51 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
338 |
1:17.96 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.93 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
324 |
1:19.03 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.90 |
323 |
1:19.17 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
320 |
1:19.39 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.41 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
318 |
1:19.53 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.55 |
(-10.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
302 |
1:20.95 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.70 |
298 |
1:21.27 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.17 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
296 |
1:21.45 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
283 |
1:22.71 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
272 |
1:23.85 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.92 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
268 |
1:24.22 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
268 |
1:24.23 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
265 |
1:24.54 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.57 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
261 |
1:24.93 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
259 |
1:25.14 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.89 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
256 |
1:25.48 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.99 |
250 |
1:26.17 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.41 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
249 |
1:26.35 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.93 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
245 |
1:26.74 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
245 |
1:26.81 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.30 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
242 |
1:27.16 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
235 |
1:28.00 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.76 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.80 |
232 |
1:28.34 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.73 |
(-16.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
232 |
1:28.39 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
230 |
1:28.56 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.49 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
228 |
1:28.81 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.06 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
228 |
1:28.88 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.34 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
225 |
1:29.28 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.43 |
(-12.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
224 |
1:29.40 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.50 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
216 |
1:30.50 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.19 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
211 |
1:31.14 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.04 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.63 |
203 |
1:32.37 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.97 |
201 |
1:32.73 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.06 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
200 |
1:32.82 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.88 |
198 |
1:33.11 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.98 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.78 |
197 |
1:33.29 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.40 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
194 |
1:33.82 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.98 |
185 |
1:35.34 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4. Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 16:32:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
478 |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
416 |
1:12.77 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
388 |
1:14.45 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
388 |
1:14.48 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.91 |
378 |
1:15.11 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
375 |
1:15.34 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
374 |
1:15.39 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.20 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
370 |
1:15.65 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
369 |
1:15.68 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
357 |
1:16.55 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.10 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
354 |
1:16.75 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.55 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
347 |
1:17.31 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
346 |
1:17.35 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.40 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.76 |
338 |
1:17.96 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
336 |
1:18.08 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.83 |
328 |
1:18.73 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
326 |
1:18.90 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.86 |
320 |
1:19.42 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.90 |
315 |
1:19.82 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.81 |
312 |
1:20.02 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
312 |
1:20.04 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
311 |
1:20.15 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
306 |
1:20.61 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.62 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
304 |
1:20.74 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.93 |
298 |
1:21.33 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.33 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
297 |
1:21.34 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.09 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.71 |
297 |
1:21.41 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.93 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
289 |
1:22.15 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
287 |
1:22.35 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
286 |
1:22.41 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.55 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
286 |
1:22.44 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.83 |
285 |
1:22.53 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
278 |
1:23.20 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
275 |
1:23.46 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.33 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
275 |
1:23.52 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.23 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.99 |
268 |
1:24.18 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.34 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.91 |
264 |
1:24.64 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.61 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
263 |
1:24.70 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.10 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
262 |
1:24.85 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
260 |
1:25.07 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.72 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
257 |
1:25.38 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
257 |
1:25.39 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
256 |
1:25.49 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.29 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.88 |
254 |
1:25.74 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.03 |
(-14.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
253 |
1:25.90 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.24 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
252 |
1:25.92 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
248 |
1:26.40 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.18 |
(-7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
232 |
1:28.39 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.01 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
214 |
1:30.74 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.24 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
AKUT |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 16:32:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:57.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
378 |
42.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
356 |
43.57 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.57 |
349 |
43.84 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
343 |
44.11 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
334 |
44.48 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
327 |
44.82 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
319 |
45.15 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
305 |
45.87 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
298 |
46.21 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.75 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
283 |
47.01 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.26 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.73 |
282 |
47.08 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
276 |
47.39 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
262 |
48.21 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.82 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
249 |
49.05 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.14 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.49 |
247 |
49.19 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.95 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.66 |
245 |
49.31 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
238 |
49.76 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
238 |
49.77 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.34 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
238 |
49.78 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.71 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
233 |
50.13 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.86 |
232 |
50.21 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
225 |
50.75 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.35 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
214 |
51.56 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.33 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
212 |
51.71 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
207 |
52.12 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.85 |
204 |
52.42 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.20 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
200 |
52.76 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.88 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
169 |
55.79 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
167 |
55.98 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 13:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
556 |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
458 |
40.05 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
453 |
40.20 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
448 |
40.34 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
436 |
40.72 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.48 |
419 |
41.26 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
413 |
41.45 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
412 |
41.49 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.63 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
391 |
42.21 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
389 |
42.28 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
386 |
42.39 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
368 |
43.06 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
359 |
43.43 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
358 |
43.46 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.52 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.99 |
355 |
43.58 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.62 |
355 |
43.58 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
350 |
43.79 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.83 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.84 |
348 |
43.88 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.54 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.81 |
345 |
44.01 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.89 |
345 |
44.02 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
344 |
44.04 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.15 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
342 |
44.14 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
337 |
44.36 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.87 |
332 |
44.56 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.70 |
329 |
44.71 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.86 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
322 |
45.04 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.61 |
322 |
45.05 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
313 |
45.44 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
313 |
45.47 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.02 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
313 |
45.47 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.41 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.82 |
312 |
45.51 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
312 |
45.51 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
311 |
45.54 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
311 |
45.54 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.61 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
304 |
45.89 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
303 |
45.94 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
301 |
46.04 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.47 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.58 |
297 |
46.28 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.46 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
296 |
46.30 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
295 |
46.37 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.33 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.71 |
294 |
46.41 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
290 |
46.63 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.62 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
287 |
46.80 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.28 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.89 |
286 |
46.83 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.79 |
286 |
46.84 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.50 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
274 |
47.54 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.53 |
272 |
47.63 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
270 |
47.74 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.18 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
269 |
47.80 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.55 |
268 |
47.89 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.89 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.68 |
265 |
48.03 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.65 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
261 |
48.31 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
259 |
48.39 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
253 |
48.82 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
249 |
49.08 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
245 |
49.31 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.87 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
241 |
49.57 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(-27.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
234 |
50.09 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.04 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
233 |
50.12 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.68 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
233 |
50.13 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.45 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
231 |
50.27 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.02 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
230 |
50.36 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
227 |
50.55 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.33 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
220 |
51.12 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
219 |
51.17 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
206 |
52.26 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.75 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
179 |
54.72 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 13:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:59.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
355 |
38.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
352 |
38.76 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.25 |
(-10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
328 |
39.70 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
294 |
41.14 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
291 |
41.31 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
287 |
41.50 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
284 |
41.64 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
269 |
42.40 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
262 |
42.76 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.38 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
249 |
43.48 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.43 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
247 |
43.62 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
232 |
44.55 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.73 |
232 |
44.55 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.24 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
228 |
44.78 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.85 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
227 |
44.85 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.26 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
221 |
45.22 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.82 |
221 |
45.24 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
214 |
45.76 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.64 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.48 |
212 |
45.91 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.90 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
201 |
46.72 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.96 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.76 |
199 |
46.84 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
196 |
47.11 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.62 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
195 |
47.19 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.26 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
194 |
47.25 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.26 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
191 |
47.54 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.92 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.88 |
188 |
47.73 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.54 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
187 |
47.84 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.87 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
182 |
48.28 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.11 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.89 |
182 |
48.31 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
179 |
48.56 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
172 |
49.22 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
171 |
49.29 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.57 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
170 |
49.42 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.03 |
(-10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
169 |
49.45 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
163 |
50.06 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.16 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
162 |
50.14 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.84 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
162 |
50.17 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.76 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
160 |
50.39 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.92 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.47 |
157 |
50.73 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
153 |
51.18 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.34 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
151 |
51.40 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
145 |
52.09 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.28 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
141 |
52.51 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.53 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 17:01:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
420 |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.59 |
394 |
37.33 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
376 |
37.93 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
374 |
37.99 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
367 |
38.24 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
352 |
38.76 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
341 |
39.19 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.53 |
338 |
39.28 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.13 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
323 |
39.90 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
319 |
40.05 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
313 |
40.29 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
308 |
40.51 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.58 |
305 |
40.66 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.75 |
302 |
40.80 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
293 |
41.18 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
293 |
41.21 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
290 |
41.33 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
290 |
41.35 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
289 |
41.41 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.04 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
275 |
42.06 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
275 |
42.09 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
271 |
42.30 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
271 |
42.31 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
270 |
42.33 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.30 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
269 |
42.37 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
265 |
42.59 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.84 |
261 |
42.82 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.97 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
260 |
42.89 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
259 |
42.93 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
255 |
43.14 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
253 |
43.27 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
247 |
43.58 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.57 |
247 |
43.62 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.95 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
247 |
43.62 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
246 |
43.67 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
244 |
43.77 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.10 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
239 |
44.07 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
236 |
44.26 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
235 |
44.35 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
232 |
44.55 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.52 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
228 |
44.81 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.60 |
217 |
45.55 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.39 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.74 |
211 |
45.95 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
210 |
46.00 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
201 |
46.72 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.55 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
195 |
47.14 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
193 |
47.37 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.08 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
189 |
47.71 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
187 |
47.86 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
186 |
47.95 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.29 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 To armtag u/vand v/25m |
|
|
|
|
- |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
AKUT |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 17:01:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:58.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Fast Girlz 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
+0.69 |
29.74 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
+0.57 |
30.17 |
|
|
|
|
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
+0.50 |
32.00 |
|
|
|
|
1:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
+0.40 |
32.89 |
|
|
|
|
2:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GTI Dolphins |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:08.75 |
+3.95 |
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
+0.69 |
31.97 |
|
|
|
|
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
+0.68 |
33.14 |
|
|
|
|
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
+0.30 |
33.10 |
|
|
|
|
1:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
+0.59 |
30.54 |
|
|
|
|
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK Piger I |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.86 |
+4.06 |
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
+0.81 |
33.90 |
|
|
|
|
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
+0.33 |
30.86 |
|
|
|
|
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
+0.66 |
32.01 |
|
|
|
|
1:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
+0.17 |
32.09 |
|
|
|
|
2:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSK Supergirls |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.09 |
+5.29 |
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
+0.70 |
33.01 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
1170AB |
+0.72 |
34.57 |
|
|
|
|
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
+0.10 |
31.75 |
|
|
|
|
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
+0.25 |
30.76 |
|
|
|
|
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.90 |
+6.10 |
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
+0.82 |
31.05 |
|
|
|
|
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.82 |
31.89 |
|
|
|
|
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.40 |
34.22 |
|
|
|
|
1:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.50 |
33.74 |
|
|
|
|
2:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kvik piger |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:12.56 |
+7.76 |
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
33.95 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
+0.32 |
33.29 |
|
|
|
|
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
+0.34 |
31.66 |
|
|
|
|
1:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
+0.30 |
33.66 |
|
|
|
|
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK Delfiner |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.49 |
+8.69 |
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
+0.78 |
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
+0.41 |
33.23 |
|
|
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
+0.38 |
34.56 |
|
|
|
|
1:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
+0.53 |
31.21 |
|
|
|
|
2:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gentofte Piger 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:13.87 |
+9.07 |
|
|
|
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
1098AD |
+0.84 |
35.32 |
|
|
|
|
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
+0.44 |
31.41 |
|
|
|
|
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
+0.25 |
32.80 |
|
|
|
|
1:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
1022AE |
+0.44 |
34.34 |
|
|
|
|
2:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kvik piger 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:18.02 |
+13.22 |
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
+0.77 |
32.45 |
|
|
|
|
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
+0.76 |
34.96 |
|
|
|
|
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
+0.37 |
34.86 |
|
|
|
|
1:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
+0.73 |
35.75 |
|
|
|
|
2:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigma Fast Girlz 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:18.94 |
+14.14 |
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
+0.47 |
34.92 |
|
|
|
|
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
+0.48 |
33.42 |
|
|
|
|
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
+0.56 |
35.58 |
|
|
|
|
1:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
+0.38 |
35.02 |
|
|
|
|
2:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Køge piger |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.76 |
+15.96 |
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
+0.62 |
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
+0.80 |
36.52 |
|
|
|
|
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
+0.33 |
36.03 |
|
|
|
|
1:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
+0.47 |
33.72 |
|
|
|
|
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSK Rejer |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.72 |
+17.92 |
|
|
|
|
Ida Hansen |
2010 |
1096AA |
+0.70 |
35.79 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
1196AC |
+0.69 |
36.09 |
|
|
|
|
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
1078AP |
+0.46 |
35.04 |
|
|
|
|
1:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
+0.14 |
35.80 |
|
|
|
|
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lyngby Piger II |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.94 |
+25.14 |
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
+0.76 |
36.27 |
|
|
|
|
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
+0.35 |
38.47 |
|
|
|
|
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
+0.92 |
38.82 |
|
|
|
|
1:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
+0.59 |
36.38 |
|
|
|
|
2:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 13:25:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:53.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK Drenge I |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
+0.69 |
29.50 |
|
|
|
|
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
+0.42 |
29.52 |
|
|
|
|
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
+0.57 |
30.22 |
|
|
|
|
1:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
+0.49 |
29.97 |
|
|
|
|
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.44 |
+1.23 |
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.71 |
30.22 |
|
|
|
|
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.37 |
30.73 |
|
|
|
|
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.25 |
29.77 |
|
|
|
|
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.41 |
29.72 |
|
|
|
|
2:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
K3-drenge |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:00.90 |
+1.69 |
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
+0.75 |
30.29 |
|
|
|
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
+0.43 |
29.98 |
|
|
|
|
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
+0.54 |
30.53 |
|
|
|
|
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
+0.58 |
30.10 |
|
|
|
|
2:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Strong Boyz 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:01.67 |
+2.46 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
+0.70 |
29.48 |
|
|
|
|
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
+0.25 |
30.90 |
|
|
|
|
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
+0.53 |
30.75 |
|
|
|
|
1:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
+0.52 |
30.54 |
|
|
|
|
2:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søllerød Sharks |
13 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.54 |
+4.33 |
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
+0.64 |
29.61 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
+0.54 |
29.71 |
|
|
|
|
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
+0.77 |
32.29 |
|
|
|
|
1:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
1007AF |
+0.72 |
31.93 |
|
|
|
|
2:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.54 |
+7.33 |
|
|
|
|
Albert Benian |
2009 |
0955AB |
+0.66 |
31.74 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.42 |
31.84 |
|
|
|
|
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
+0.62 |
32.22 |
|
|
|
|
1:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.59 |
30.74 |
|
|
|
|
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSK Superboys |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.89 |
+10.68 |
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
+0.63 |
31.65 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
+0.60 |
34.02 |
|
|
|
|
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
+0.53 |
31.54 |
|
|
|
|
1:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
+0.29 |
32.68 |
|
|
|
|
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigma Strong Boyz 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:10.34 |
+11.13 |
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
+0.62 |
32.46 |
|
|
|
|
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
+0.31 |
31.31 |
|
|
|
|
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
+0.21 |
33.04 |
|
|
|
|
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
0975AG |
+0.27 |
33.53 |
|
|
|
|
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
K3-drenge 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:12.41 |
+13.20 |
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
+0.77 |
30.89 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
+0.64 |
33.53 |
|
|
|
|
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
+0.82 |
35.16 |
|
|
|
|
1:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
+0.58 |
32.83 |
|
|
|
|
2:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK Søløver |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.32 |
+14.11 |
|
|
|
|
Simon Nyhus |
2009 |
0937AA |
+0.76 |
30.24 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
+0.74 |
34.93 |
|
|
|
|
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Parker French |
2010 |
1017AA |
+0.84 |
35.76 |
|
|
|
|
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
+0.29 |
32.39 |
|
|
|
|
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Triton Drenge |
13 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:13.73 |
+14.52 |
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
+0.62 |
29.84 |
|
|
|
|
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
1081AC |
+0.73 |
39.81 |
|
|
|
|
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
0963AF |
+0.42 |
32.34 |
|
|
|
|
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
1013AB |
+0.46 |
31.74 |
|
|
|
|
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gentofte Drenge 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:14.42 |
+15.21 |
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
+0.73 |
34.43 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.73 |
34.43 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
+0.29 |
32.54 |
|
|
|
|
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.29 |
32.54 |
|
|
|
|
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
+0.38 |
33.45 |
|
|
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.38 |
33.45 |
|
|
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
+0.41 |
34.00 |
|
|
|
|
2:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.41 |
34.00 |
|
|
|
|
2:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lyngby Drenge II |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.96 |
+17.75 |
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
+0.75 |
32.38 |
|
|
|
|
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
+0.89 |
36.96 |
|
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
+0.14 |
35.04 |
|
|
|
|
1:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
+0.46 |
32.58 |
|
|
|
|
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 17:15:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:53.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|