Resultat för Limfjords Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
STRUER ENERGI PARK |
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. jan 2022 to 30. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Nyeboe Nørgaard |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
42.61 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
44.75 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
45.34 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
46.60 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Lyseng IF |
|
|
49.11 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
51.59 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Lyseng IF |
|
|
56.45 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-01-2022 11:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
|
29.93 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.03 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Smajic |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.72 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.48 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.18 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.01 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.72 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
IHF Svømning |
|
|
35.58 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.22 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
39.29 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gisli Magnusson |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
39.61 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
40.40 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
40.41 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
42.35 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
42.96 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.23 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
45.17 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
47.37 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
54.26 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Herbert Redlich |
2009 |
Lyseng IF |
|
|
56.11 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-01-2022 11:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.29 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik N Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
31.09 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
31.95 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer S. Haue |
2006 |
Frem Odense |
|
|
32.16 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
|
32.93 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
33.20 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
33.49 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
34.39 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
34.43 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.90 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
36.22 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
39.06 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-01-2022 11:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Lønstrup |
1993 |
Struer Svømmeklub |
|
|
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-01-2022 11:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-01-2022 11:46.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|