Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ØstJunior/Senior Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride Badet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
NR |
27.42 |
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
(FIN) |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
|
|
DR |
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
744 |
29.77 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.55 |
729 |
29.97 |
+0.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
720 |
30.09 |
+0.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
702 |
30.35 |
+0.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
696 |
30.44 |
+0.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.60 |
693 |
30.48 |
+0.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
689 |
30.54 |
+0.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.70 |
653 |
31.09 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.60 |
642 |
31.26 |
+1.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
636 |
31.36 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
625 |
31.55 |
+1.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.62 |
615 |
31.72 |
+1.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
614 |
31.73 |
+1.96 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
608 |
31.83 |
+2.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
596 |
32.05 |
+2.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
592 |
32.13 |
+2.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
591 |
32.14 |
+2.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
588 |
32.20 |
+2.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.66 |
585 |
32.25 |
+2.48 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
575 |
32.44 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
574 |
32.46 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
573 |
32.48 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
568 |
32.56 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.64 |
565 |
32.63 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0 |
565 |
32.63 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
558 |
32.76 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
556 |
32.80 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
555 |
32.82 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.61 |
544 |
33.04 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
543 |
33.06 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.58 |
542 |
33.08 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
541 |
33.11 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
528 |
33.36 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
525 |
33.43 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
525 |
33.44 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
516 |
33.62 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
515 |
33.65 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
503 |
33.91 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
501 |
33.96 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Svømmeklubben Vest/Brøndby |
+0.60 |
499 |
34.01 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
497 |
34.04 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.79 |
497 |
34.05 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.65 |
493 |
34.13 |
+4.36 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.60 |
493 |
34.14 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
473 |
34.61 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
458 |
34.99 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
455 |
35.06 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.67 |
454 |
35.08 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
454 |
35.10 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
452 |
35.14 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
440 |
35.47 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.79 |
432 |
35.67 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
428 |
35.78 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.63 |
425 |
35.87 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
352 |
38.18 |
+8.41 |
|
|
S17 |
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW6.3 >15m u/vand |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:22:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 15:36.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|