Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:21.04 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:21.98 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:22.00 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:22.07 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:31.76 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:42.81 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Christiansen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:12.10 |
+56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:12.92 |
+57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:29.56 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:34.15 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:35.67 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:41.76 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:44.40 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:51.81 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:56.41 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
3:04.38 |
+36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:09.18 |
+41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
3:13.12 |
+45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:49.30 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:49.76 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:52.65 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:55.66 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:59.02 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:02.95 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
3:22.42 |
+40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:32.65 |
+51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:38.71 |
+57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:02.06 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:38.50 |
+40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 17:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:30.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:09.50 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:10.60 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:15.17 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:15.42 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:23.77 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:30.43 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:40.90 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:14.59 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
|
2:18.49 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
2:23.42 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:29.18 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:31.19 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:33.77 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:41.99 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:59.18 |
+48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
H2Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:38.42 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:39.08 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:44.07 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:49.40 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
2:54.39 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:03.65 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:06.39 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:25.78 |
+55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:32.24 |
+1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:28.93 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:57.09 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:10.84 |
+47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:11.79 |
+47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:18.75 |
+54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:58.68 |
+1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:58.86 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:31:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:30.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.34 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.17 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.05 |
+2.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.30 |
+2.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.73 |
+3.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
39.66 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
40.41 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.94 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.91 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
46.66 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Christiansen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
49.23 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
51.51 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Bay |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
38.75 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.58 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.85 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.64 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.74 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.93 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
44.78 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
44.80 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.23 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
47.12 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
49.89 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50.11 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
51.43 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.51 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
52.23 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.99 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
54.05 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50.77 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
51.19 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
54.56 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
58.80 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
59.38 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:07.11 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.93 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 20:04.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.74 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
48.50 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50.63 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.43 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
52.43 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:47:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
49.80 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50.20 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.76 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
57.27 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
59.89 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:47:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:47:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 16:54.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.25 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.96 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.03 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.71 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.60 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.66 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
37.96 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.49 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.87 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.87 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.17 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.46 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
37.61 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.75 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
39.20 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.14 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
40.66 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
41.02 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.25 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
46.52 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
48.78 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
49.39 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
44.71 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.81 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
53.90 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands not pushed forward together from the breast on, under or over the water |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.91 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
46.29 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.16 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
48.93 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
49.48 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50.42 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.84 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.59 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
54.04 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
|
|
55.85 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:02.18 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.25 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
54.81 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
55.20 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:01.38 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
55.63 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 18:30:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 20:03.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.58 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50.58 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:52:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.09 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
45.42 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
48.75 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
49.08 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
49.62 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:52:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
53.46 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
55.57 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:01.17 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:52:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
53.38 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 16:52:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 16:54.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
2:52.06 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
2:54.30 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:55.10 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:56.02 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:57.93 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:00.13 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:06.75 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Bay |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:54.24 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
2:59.19 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:02.17 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:02.96 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:08.55 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:09.37 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:13.41 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:13.89 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
3:18.92 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidig armtag |
|
|
|
|
- |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:10.03 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:19.36 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:22.18 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:25.45 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:27.34 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:27.83 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:37.17 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:38.03 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidig arme |
|
|
|
|
- |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Crawlben v. 15 m |
|
|
|
|
- |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Ej samtidig berørring v. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:42.23 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:56.64 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:06.02 |
+45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:08.55 |
+47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Asynkrone armtag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:31.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:27.25 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:37.26 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:42.01 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
2:42.94 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:43.82 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:49.00 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:52.17 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Beier |
2007 |
H2Odense |
|
|
2:52.52 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:53.06 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:02.36 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ej samtidig berøring v. 125m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:20:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
2:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:38.32 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
|
2:40.72 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:40.92 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
2:41.40 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
2:44.62 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:46.03 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:50.46 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:50.59 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:58.06 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:58.48 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
2:59.98 |
+30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:01.19 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
3:04.96 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:20:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:54.99 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:10.83 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:20:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:53.20 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
2:56.58 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:23.06 |
+37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:27.84 |
+42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:29.56 |
+43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:42.92 |
+57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:00.46 |
+1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:20:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:20:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:31.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:11.15 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:13.57 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.87 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:14.45 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.57 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.53 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:26.49 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:35.72 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:54:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:19.53 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:20.39 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.19 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.35 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:36.75 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:56.30 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:54:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:54:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:51.79 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:10.09 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:54:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 20:03.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.19 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.53 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:13.53 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:14.32 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.47 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:56:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.53 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:19.31 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.38 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.91 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:35.22 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:56:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 16:59.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.45 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:05.67 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.84 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.27 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:08.61 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:08.97 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.87 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:16.08 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Beier |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:19.55 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.48 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.89 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:11.07 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.09 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.88 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:14.15 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.31 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.50 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.67 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:19.28 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:20.98 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 20:03.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.65 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:04.23 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.55 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.86 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:08.50 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 17:01:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:08.20 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:11.02 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:11.28 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.46 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:12.56 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 17:01:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 17:03.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:23.87 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:06.62 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:10.13 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
3:24.08 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
3:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 20:02.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:13.76 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
2:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:34.29 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:35.41 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:44.81 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:49.48 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:29.09 |
+55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
2:58.29 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:19.18 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:37.10 |
+47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:38.21 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
3:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
|
DNF |
|
|
|
v. 150m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
3:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 20:00:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 20:02.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 11 af 11 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.94 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.98 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.25 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.68 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.82 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.80 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.13 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.61 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.88 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.91 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Christiansen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.98 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.27 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.82 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.32 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.09 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.57 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.10 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.17 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.31 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.70 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
36.09 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
37.88 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.96 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.42 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.61 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.77 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.89 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.59 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.80 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
38.74 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.05 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.26 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
39.38 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
39.87 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
40.02 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
43.09 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
44.98 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
45.57 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Cecillia da Rocha Lopes |
2010 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.00 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.69 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.36 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.37 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
39.50 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.39 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
41.20 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
42.97 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
43.50 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
45.90 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.45 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
52.37 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.06 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
45.78 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
48.57 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.67 |
+34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Margrethe Malling |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 9 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 10:47.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.24 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.17 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.23 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.77 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.95 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.77 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.89 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.60 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
39.20 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
43.63 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
44.52 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
46.73 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:12.77 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 17:14.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 14 af 14 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
25.31 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
25.62 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.98 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.44 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.72 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.95 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
27.15 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.23 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
27.45 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.89 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.19 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.20 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.92 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
30.55 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.02 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.05 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Beier |
2007 |
H2Odense |
|
|
32.50 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.81 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.69 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
|
27.93 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.23 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.39 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
30.37 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.05 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.07 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.27 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.68 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.72 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.00 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.60 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
H2Odense |
|
|
35.53 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.33 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.65 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
31.96 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.40 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
34.19 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.50 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
35.43 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
35.59 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.38 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.44 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.87 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.74 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.35 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.32 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.19 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.80 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.96 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.17 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.78 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.20 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.26 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.10 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
|
|
40.88 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
H2Odense |
|
|
44.92 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
46.31 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ejnar Viggo Laubuch |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
54.28 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Did not touch wall at the turn or finish |
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
34.97 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.16 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
40.26 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
42.65 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
H2Odense |
|
|
45.19 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Nissen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
46.31 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milad Fahim |
2011 |
H2Odense |
|
|
47.82 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
49.87 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.46 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
43.13 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:05.83 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 10:48.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.22 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.45 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
31.89 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.58 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.90 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.86 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.74 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.30 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.70 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
36.30 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.22 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
39.07 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
42.22 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
H2Odense |
|
|
44.48 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
41.73 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.88 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.71 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:24:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 17:25.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 8 af 8 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:11.92 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:12.81 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.18 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:18.54 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:23.47 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:25.07 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.03 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.01 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:18.22 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:23.22 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.48 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.21 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:25.27 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:31.64 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:32.55 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:32.91 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:33.24 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.53 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:30.92 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:31.71 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:36.73 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.19 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.75 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aya Dall Hansen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:41.74 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Cecillia da Rocha Lopes |
2010 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.32 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.37 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:55.65 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
2:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:09.57 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 11:07.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.21 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:14.25 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:17.87 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:22.55 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:16.44 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.90 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:23.43 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.04 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.45 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 17:00.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 7 af 7 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:02.90 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:07.14 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:14.92 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.84 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:19.59 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:24.79 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.04 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:11.35 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:11.97 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:11.99 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.49 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.70 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.71 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:14.80 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.29 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:18.31 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:18.60 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.16 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:21.76 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:36.94 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.69 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn) during the race or at the finish |
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.04 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:30.76 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.29 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
H2Odense |
|
|
2:05.48 |
+47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ejnar Viggo Laubuch |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milad Fahim |
2011 |
H2Odense |
|
|
2:07.41 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 11:14.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:03.45 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:06.22 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.10 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.83 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:19.57 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:08:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.65 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:08.37 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:11.20 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:11.57 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.74 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:08:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 17:09.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 7 af 7 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:19.96 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:20.27 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.08 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:24.02 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:24.06 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:24.91 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.41 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:25.84 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:31.09 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:36.67 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:39.77 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.48 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.97 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:34.30 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:34.54 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:36.75 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:38.01 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:44.47 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:45.23 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Unauthorised use of tape, device or swimsuit aiding speed, buoyancy or endurance, power bands or adhesive |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.71 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:43.44 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:47.86 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:48.23 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:51.14 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:52.06 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:01.43 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:56.35 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:15.30 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:17.22 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Margrethe Malling |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 11:44.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.95 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:19.58 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:21.66 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:22.01 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:24.27 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:28.49 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:28.58 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:33.72 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:36.20 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:36.81 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 17:31.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 5 af 5 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:13.05 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.35 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.91 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:19.39 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:23.40 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.20 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:31.91 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:32.44 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.60 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:39.22 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:47.29 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:45.62 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:49.60 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:50.44 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:50.44 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:50.70 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:13.73 |
+48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 11:57.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:11.64 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:15.57 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.38 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:19.28 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:22.96 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:35:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.19 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:37.44 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.18 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:35:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 17:35.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 10 af 10 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.22 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:17.56 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:18.70 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:19.09 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.10 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.30 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:26.30 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:27.94 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:34.23 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Christiansen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.85 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.19 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:24.41 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:24.42 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:24.69 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.09 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.55 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.61 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.70 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:26.56 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:30.76 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:31.09 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:33.81 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:33.87 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:37.67 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.78 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:43.22 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:31.00 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:31.94 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:32.08 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:34.18 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:36.38 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:37.63 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:39.08 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
1:40.09 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:40.14 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:41.25 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.86 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:43.20 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:52.57 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:59.04 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Ej udadvendte fødder v. 60 m |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:33.67 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.93 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.12 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.89 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:47.51 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:53.29 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:53.55 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:51.03 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 12:25.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:14.98 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.08 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:18.87 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:19.60 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:20.90 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.08 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.40 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.55 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:25.18 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:32.25 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.79 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:30.70 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:33.64 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:36.06 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:36.07 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:33.07 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:33.91 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:40.29 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.01 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:46.78 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:53.56 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 17:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 17:57.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 13 af 13 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.38 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.64 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.96 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.49 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.78 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.72 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:10.53 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:10.69 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:14.91 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:15.46 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.96 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.08 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.19 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.07 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.42 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Beier |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:21.23 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:09.77 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:11.22 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:11.63 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.11 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.81 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:14.94 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:15.80 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.21 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.33 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:16.64 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:18.59 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:18.61 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:18.65 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:19.68 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.92 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.58 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:22.93 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.10 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:23.30 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:24.66 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.59 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:27.56 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:31.03 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:36.68 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:21.82 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:22.94 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:26.03 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:26.47 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:27.65 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.72 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:35.95 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.98 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:40.20 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:51.41 |
+35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke v.75 m |
|
|
|
|
- |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:18.37 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:20.24 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:22.45 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.13 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:33.56 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:34.65 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:36.89 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.01 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:44.57 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:44.94 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:45.49 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:50.33 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:53.64 |
+35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:36.97 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:39.89 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:51.57 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:54.80 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ej samtidige arme ved 77m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 12:45.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:00.96 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:03.76 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.49 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.04 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.76 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 18:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:09.34 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:09.87 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:10.89 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:11.51 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.41 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 18:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:21.42 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.79 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:25.41 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:25.96 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:30.04 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 18:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:18.04 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:21.73 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.00 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:34.90 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:36.52 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 18:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:39.57 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:41.29 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:53.36 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:59.99 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 18:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 18:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 18:12.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Familien Sild |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
|
32.71 |
|
|
|
|
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
|
1:09.00 |
|
|
|
|
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
|
29.11 |
|
|
|
|
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
|
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 Piger 1 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:12.44 |
+1.62 |
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
|
34.34 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
|
34.82 |
|
|
|
|
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
|
32.33 |
|
|
|
|
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
|
30.95 |
|
|
|
|
2:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Piger |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.32 |
+3.50 |
|
|
|
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
|
33.88 |
|
|
|
|
33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
|
36.20 |
|
|
|
|
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
|
34.56 |
|
|
|
|
1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
|
29.68 |
|
|
|
|
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esbjerg Vikings Årgang Piger |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.28 |
+7.46 |
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
|
38.04 |
|
|
|
|
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
0856AE |
|
35.75 |
|
|
|
|
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
0858AP |
|
34.53 |
|
|
|
|
1:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
0882AH |
|
29.96 |
|
|
|
|
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Piger 2 |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:28.28 |
+17.46 |
|
|
|
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
|
41.16 |
|
|
|
|
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mygind |
2008 |
0878AG |
|
40.93 |
|
|
|
|
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
|
31.52 |
|
|
|
|
1:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
34.67 |
|
|
|
|
2:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nyborg |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.47 |
+21.65 |
|
|
|
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
1040AF |
|
39.74 |
|
|
|
|
39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Krogshede |
2009 |
0920AJ |
|
44.45 |
|
|
|
|
1:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
0938AA |
|
35.28 |
|
|
|
|
1:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
0852AT |
|
33.00 |
|
|
|
|
2:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esbjerg kb1 piger 1 |
13 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:33.79 |
+22.97 |
|
|
|
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
0904AG |
|
41.09 |
|
|
|
|
41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
0916AE |
|
42.86 |
|
|
|
|
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Riddersholm |
2009 |
0918BC |
|
37.17 |
|
|
|
|
2:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
|
32.67 |
|
|
|
|
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
A6 piger 2 |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:36.06 |
+25.24 |
|
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
|
42.90 |
|
|
|
|
42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dyveke Larsen |
2009 |
0956AE |
|
43.51 |
|
|
|
|
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
33.58 |
|
|
|
|
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
0936AE |
|
36.07 |
|
|
|
|
2:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esbjerg kb1 piger 2 |
13 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.01 |
+26.19 |
|
|
|
|
Isabelle Weber |
2009 |
0966AI |
|
38.63 |
|
|
|
|
38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lagoni |
2009 |
0906AI |
|
43.81 |
|
|
|
|
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
|
40.81 |
|
|
|
|
2:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
1098AE |
|
33.76 |
|
|
|
|
2:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
RSK Piger 2 |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:41.66 |
+30.84 |
|
|
|
|
Justine Keinicke |
2008 |
0862AW |
|
40.20 |
|
|
|
|
40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
0834AV |
|
47.65 |
|
|
|
|
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
0818AB |
|
35.64 |
|
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
1068AL |
|
38.17 |
|
|
|
|
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
FREM HVIDHAJER |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
2:42.41 |
+31.59 |
|
|
|
|
Trine Larsen |
2009 |
0954AF |
|
41.60 |
|
|
|
|
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
0838AF |
|
48.32 |
|
|
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
0944AF |
|
36.29 |
|
|
|
|
2:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Strømkjær |
2009 |
0980BA |
|
36.20 |
|
|
|
|
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nyborg 1 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:47.79 |
+36.97 |
|
|
|
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
|
39.90 |
|
|
|
|
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Johannsen |
2009 |
0964BH |
|
54.18 |
|
|
|
|
1:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
0928AA |
|
35.97 |
|
|
|
|
2:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lindstedt |
2010 |
1092AG |
|
37.74 |
|
|
|
|
2:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
RSK Piger 3 |
12 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:51.68 |
+40.86 |
|
|
|
|
Mille Lundgreen |
2010 |
1076AE |
|
41.77 |
|
|
|
|
41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
1010AM |
|
50.77 |
|
|
|
|
1:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
1008AE |
|
42.01 |
|
|
|
|
2:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
1186AB |
|
37.13 |
|
|
|
|
2:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
STO |
14 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
2:54.50 |
+43.68 |
|
|
|
|
Truc Mai Vu |
2010 |
1054AN |
|
51.83 |
|
|
|
|
51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
0942BE |
|
47.23 |
|
|
|
|
1:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
|
35.41 |
|
|
|
|
2:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Meta Ostenfeldt Müller |
2010 |
1010AG |
|
40.03 |
|
|
|
|
2:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nyborg 2 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:08.24 |
+57.42 |
|
|
|
|
Karla Krog |
2011 |
1172AC |
|
45.07 |
|
|
|
|
45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
1002AC |
|
51.02 |
|
|
|
|
1:36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
1128AC |
|
48.39 |
|
|
|
|
2:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
43.76 |
|
|
|
|
3:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nyborg 3 |
11 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:31.27 |
+1:20.4 |
|
|
|
|
Anne Hangaard |
2011 |
1102AI |
|
48.50 |
|
|
|
|
48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
1198AH |
|
57.73 |
|
|
|
|
1:46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
|
51.27 |
|
|
|
|
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Pedersen |
2012 |
1288AE |
|
53.77 |
|
|
|
|
3:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 18:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 18:41.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x50m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
|
27.68 |
|
|
|
|
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
William Bendixen |
2007 |
0719AK |
|
32.85 |
|
|
|
|
1:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
|
29.19 |
|
|
|
|
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
|
27.43 |
|
|
|
|
1:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.78 |
+3.63 |
|
|
|
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
0751AB |
|
28.91 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
0723AB |
|
32.53 |
|
|
|
|
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
|
34.57 |
|
|
|
|
1:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Peacock |
2007 |
0751AG |
|
24.77 |
|
|
|
|
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg Vikings Årgang Drenge |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.83 |
+3.68 |
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
|
30.80 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Neuber |
2007 |
0765AF |
|
35.58 |
|
|
|
|
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
|
28.14 |
|
|
|
|
1:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
0751AD |
|
26.31 |
|
|
|
|
2:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nyborg |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.77 |
+7.62 |
|
|
|
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
0799AB |
|
33.66 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
30.10 |
|
|
|
|
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
|
32.02 |
|
|
|
|
1:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Vaarning |
2007 |
0781AB |
|
28.99 |
|
|
|
|
2:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STO - A |
15 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
2:10.41 |
+13.26 |
|
|
|
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
|
33.81 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
0705AO |
|
37.57 |
|
|
|
|
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
0849AI |
|
28.33 |
|
|
|
|
1:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
0851AK |
|
30.70 |
|
|
|
|
2:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rsk Drenge 1 |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:11.60 |
+14.45 |
|
|
|
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
|
30.73 |
|
|
|
|
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
|
40.62 |
|
|
|
|
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
0881AE |
|
31.25 |
|
|
|
|
1:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
|
29.00 |
|
|
|
|
2:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
FREM BLÆKSPRUTTER |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
2:12.79 |
+15.64 |
|
|
|
|
Conrad Johansen |
2008 |
0897AQ |
|
34.32 |
|
|
|
|
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
0751AL |
|
38.79 |
|
|
|
|
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
0835AD |
|
29.64 |
|
|
|
|
1:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Neto |
2007 |
0707AH |
|
30.04 |
|
|
|
|
2:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
RSK Drenge 2 |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:23.17 |
+26.02 |
|
|
|
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
0765AH |
|
35.92 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
0893AK |
|
41.64 |
|
|
|
|
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Mygind |
2009 |
0933AD |
|
33.71 |
|
|
|
|
1:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
0801AD |
|
31.90 |
|
|
|
|
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nyborg 2 |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.04 |
+27.89 |
|
|
|
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
0709AM |
|
37.18 |
|
|
|
|
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Stokholm |
2007 |
0719AM |
|
40.65 |
|
|
|
|
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
0849AM |
|
35.77 |
|
|
|
|
1:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
0915AA |
|
31.44 |
|
|
|
|
2:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
STO - B |
15 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
2:25.56 |
+28.41 |
|
|
|
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
1031AB |
|
35.85 |
|
|
|
|
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
0801AR |
|
39.46 |
|
|
|
|
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Beier |
2007 |
0703AO |
|
34.92 |
|
|
|
|
1:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Quistgaard |
2008 |
0827AS |
|
35.33 |
|
|
|
|
2:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esbjerg kb1 drenge 1 |
13 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.11 |
+32.96 |
|
|
|
|
Rasmus Neuber |
2010 |
1039AF |
|
41.98 |
|
|
|
|
41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
|
40.28 |
|
|
|
|
1:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
|
36.58 |
|
|
|
|
1:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
1011AD |
|
31.27 |
|
|
|
|
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nyborg 3 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:39.26 |
+42.11 |
|
|
|
|
Jakob Nielsen |
2008 |
0847AM |
|
42.65 |
|
|
|
|
42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
0889AD |
|
45.52 |
|
|
|
|
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
34.48 |
|
|
|
|
2:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Kristensen |
2009 |
0961BA |
|
36.61 |
|
|
|
|
2:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
STO - C |
13 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
2:43.40 |
+46.25 |
|
|
|
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
1185AA |
|
43.23 |
|
|
|
|
43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
0929BE |
|
45.03 |
|
|
|
|
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
1201AA |
|
39.96 |
|
|
|
|
2:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
1163AH |
|
35.18 |
|
|
|
|
2:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nyborg 4 |
13 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:05.84 |
+1:08.6 |
|
|
|
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
1013AD |
|
48.59 |
|
|
|
|
48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Andersen |
2009 |
0953AB |
|
48.96 |
|
|
|
|
1:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Thuelund |
2010 |
1045AB |
|
47.83 |
|
|
|
|
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nielsen |
2010 |
1025AE |
|
40.46 |
|
|
|
|
3:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
A6 drenge 3 |
12 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:21.41 |
+1:24.2 |
|
|
|
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
1129AF |
|
56.12 |
|
|
|
|
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
59.28 |
|
|
|
|
1:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
41.60 |
|
|
|
|
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Christensen |
2012 |
1243AG |
|
44.41 |
|
|
|
|
3:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nyborg 5 |
13 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:29.80 |
+1:32.6 |
|
|
|
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
1265AF |
|
2:49.03 |
|
|
|
|
2:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
1065AK |
|
40.77 |
|
|
|
|
3:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Stadnicki |
2009 |
0947AC |
|
3:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
1229AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 drenge 1 |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
0781AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 drenge 2 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
0923BA |
|
39.62 |
|
|
|
|
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nyborg 1 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
|
34.42 |
|
|
|
|
34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
1015AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2022 18:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2022 18:54.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
31.18 |
|
|
QF |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.59 |
+0.41 |
|
QF |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.59 |
+1.41 |
|
QF |
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
32.84 |
+1.66 |
|
QF |
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.85 |
+3.67 |
|
QF |
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
35.20 |
+4.02 |
|
QF |
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.10 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.98 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.08 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.54 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
45.97 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
53.16 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.56 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.86 |
+0.30 |
|
QE |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.21 |
+2.65 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.76 |
+3.20 |
|
QE |
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.85 |
+3.29 |
|
QE |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.50 |
+4.94 |
|
QE |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.56 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.10 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
40.31 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.88 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.01 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
41.60 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.77 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
43.61 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.53 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.36 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.75 |
+1.39 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.75 |
+2.39 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.06 |
+2.70 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
41.44 |
+3.08 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.59 |
+4.23 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.29 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.48 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.96 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
47.06 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.76 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.24 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
46.42 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50.82 |
+4.40 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.08 |
+4.66 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
54.81 |
+8.39 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
57.77 |
+11.35 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
58.40 |
+11.98 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
55.85 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:03.49 |
+7.64 |
|
QB |
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 10:25.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.64 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.46 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.89 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.50 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
43.27 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 15:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
47.98 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
49.96 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
53.53 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
53.63 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.53 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 15:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:07.95 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 15:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 15:51.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.41 |
|
|
QF |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
26.54 |
+0.13 |
|
QF |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.28 |
+0.87 |
|
QF |
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.74 |
+1.33 |
|
QF |
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.40 |
+1.99 |
|
QF |
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.79 |
+2.38 |
|
QF |
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.34 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.62 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.62 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.41 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.42 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.65 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Beier |
2007 |
H2Odense |
|
|
34.34 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.01 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
28.19 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.21 |
+1.02 |
|
QE |
|
|
|
|
|
3 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.32 |
+3.13 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.33 |
+4.14 |
|
QE |
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.42 |
+4.23 |
|
QE |
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.60 |
+4.41 |
|
QE |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.18 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
33.26 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
34.30 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
34.86 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.87 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
35.26 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.62 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.37 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
37.05 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
38.59 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.61 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.92 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.32 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
33.43 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.80 |
+1.37 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.95 |
+1.52 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.07 |
+2.64 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.14 |
+3.71 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.22 |
+8.79 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.38 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.65 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.05 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.13 |
+0.08 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
41.54 |
+6.49 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
41.71 |
+6.66 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.67 |
+7.62 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.42 |
+10.37 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
46.18 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.97 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.24 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.93 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.28 |
+33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
40.24 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 10:35:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 10:48.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.99 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.17 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.80 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.25 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.81 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 15:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.94 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.77 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
41.23 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.47 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.05 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 15:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 15:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 15:56.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:03.17 |
|
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:03.27 |
+0.10 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.17 |
+1.00 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:04.27 |
+1.10 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:04.32 |
+1.15 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:04.76 |
+1.59 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:05.13 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:05.21 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.11 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:09.00 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:09.08 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:09.50 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:10.12 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:11.19 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:13.66 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.70 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.11 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.27 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Christiansen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:26.46 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:06.38 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:08.40 |
+2.02 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.22 |
+2.84 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:10.30 |
+3.92 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.31 |
+4.93 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.84 |
+7.46 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.68 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.41 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
1:17.61 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.26 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:22.36 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.57 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.91 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:15.38 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.09 |
+0.71 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:20.07 |
+4.69 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.60 |
+9.22 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:28.07 |
+12.69 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:30.48 |
+15.10 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:31.32 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:31.80 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:32.58 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:32.91 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:40.35 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:22.60 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.81 |
+0.21 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.13 |
+2.53 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:26.52 |
+3.92 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.68 |
+6.08 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.27 |
+6.67 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:32.40 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:34.36 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.09 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.63 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:42.95 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:43.03 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:44.14 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:45.61 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:55.24 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:35.64 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:40.71 |
+5.07 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:43.53 |
+7.89 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
1:44.06 |
+8.42 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:59.87 |
+24.23 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 9 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:04.92 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 11:03.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:02.32 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:02.55 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:03.46 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:03.92 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.56 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:07.65 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:08.54 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.50 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:10.16 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.45 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 16:08.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.19 |
|
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.04 |
+1.85 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.31 |
+2.12 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.55 |
+2.36 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
58.90 |
+3.71 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
59.50 |
+4.31 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:00.01 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:00.27 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:00.70 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:03.88 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:03.96 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:04.37 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.97 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.04 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:07.17 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.85 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:08.91 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Beier |
2007 |
H2Odense |
|
|
1:09.97 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.68 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
58.77 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:00.35 |
+1.58 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.56 |
+2.79 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:03.26 |
+4.49 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:03.45 |
+4.68 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:03.69 |
+4.92 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:05.14 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.64 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:06.11 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:06.25 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:06.99 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:07.22 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:07.59 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:08.62 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.04 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:09.54 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:09.77 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:10.41 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.23 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:12.54 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.16 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.04 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.47 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
H2Odense |
|
|
1:21.55 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.04 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:10.28 |
+2.24 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:11.18 |
+3.14 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.25 |
+4.21 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:15.22 |
+7.18 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.06 |
+10.02 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:18.29 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.55 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.69 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:30.70 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:37.43 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:06.07 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:08.51 |
+2.44 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.58 |
+3.51 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:19.99 |
+13.92 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.03 |
+15.96 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.38 |
+16.31 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.08 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:26.25 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:27.93 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
|
|
1:28.51 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.51 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ejnar Viggo Laubuch |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:06.14 |
+1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Konrad Bie-Ludwig |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:19.07 |
+1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:18.26 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:18.32 |
+0.06 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:32.01 |
+13.75 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:33.70 |
+15.44 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:43.61 |
+25.35 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
H2Odense |
|
|
1:51.34 |
+33.08 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:51.81 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:36.81 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:45.79 |
+8.98 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:12.93 |
+36.12 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:21:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 11:21.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.26 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
56.67 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
58.08 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:00.25 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:00.33 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:14:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
H2Odense |
|
|
57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
58.17 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
59.68 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:01.70 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:02.17 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:03.04 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:14:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 16:15.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:54.34 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:58.61 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:03.25 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:43.83 |
+51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:37:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
3:12.21 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:14.60 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:18.59 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:20.38 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:25.28 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:26.97 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:31.73 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:47.23 |
+37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Johannsen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:25.89 |
+1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:37:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:48.57 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:37:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
4:11.75 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:37:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 11:37.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:42.12 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:53.38 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
H2Odense |
|
|
2:57.56 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:52:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
H2Odense |
|
|
3:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:32.90 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:52:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
3:21.85 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:25.64 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:52:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:53.04 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:01.04 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:04.34 |
+43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Dahl Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:39.33 |
+1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:52:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
4:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 11:52:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 11:52.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
32.85 |
|
|
QF |
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.89 |
+1.04 |
|
QF |
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
35.10 |
+2.25 |
|
QF |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
37.73 |
+4.88 |
|
QF |
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.84 |
+5.99 |
|
QF |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.86 |
+7.01 |
|
QF |
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.91 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Christiansen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.67 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.07 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.09 |
+1.02 |
|
QE |
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.50 |
+1.43 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.45 |
+2.38 |
|
QE |
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.41 |
+5.34 |
|
QE |
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
43.59 |
+6.52 |
|
QE |
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
44.98 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.49 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.56 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.14 |
+0.58 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
42.33 |
+0.77 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.38 |
+0.82 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.95 |
+1.39 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.51 |
+2.95 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
45.96 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aya Dall Hansen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
46.22 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
46.56 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
46.93 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.82 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Truc Mai Vu |
2010 |
H2Odense |
|
|
50.07 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
50.27 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
51.99 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
54.09 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
57.24 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
41.75 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.87 |
+0.12 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
43.37 |
+1.62 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.99 |
+3.24 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.67 |
+3.92 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
46.18 |
+4.43 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.43 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
49.14 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
52.00 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
H2Odense |
|
|
54.98 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
56.12 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
H2Odense |
|
|
57.02 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
54.24 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
57.50 |
+3.26 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.56 |
+34.32 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:02.36 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 12:12.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.75 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.10 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
41.91 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.26 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
43.61 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:30:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.63 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
42.64 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
42.71 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
45.27 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
46.78 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:30:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
H2Odense |
|
|
54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
H2Odense |
|
|
54.67 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.70 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:30:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:30:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 16:31.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.18 |
|
|
QF |
|
|
|
|
|
2 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.55 |
+1.37 |
|
QF |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.90 |
+1.72 |
|
QF |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
31.28 |
+4.10 |
|
QF |
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.54 |
+4.36 |
|
QF |
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.24 |
+6.06 |
|
QF |
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.37 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.58 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.50 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.66 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.43 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.37 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
32.52 |
+1.15 |
|
QE |
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.38 |
+2.01 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.73 |
+2.36 |
|
QE |
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
34.21 |
+2.84 |
|
QE |
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.26 |
+3.89 |
|
QE |
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.51 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.82 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.94 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
36.01 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.18 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.78 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
41.83 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
H2Odense |
|
|
43.00 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.32 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
39.05 |
+1.73 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.11 |
+2.79 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.70 |
+5.38 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
42.71 |
+5.39 |
|
QD |
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.87 |
+5.55 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Stadnicki |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
43.18 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
44.37 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
49.04 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
36.51 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.40 |
+3.89 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
43.30 |
+6.79 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
45.54 |
+9.03 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.43 |
+10.92 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
49.12 |
+12.61 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
51.50 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.58 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ejnar Viggo Laubuch |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
58.72 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konrad Bie-Ludwig |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.66 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
41.20 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
44.91 |
+3.71 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
49.24 |
+8.04 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
H2Odense |
|
|
50.16 |
+8.96 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
51.97 |
+10.77 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
52.60 |
+11.40 |
|
QB |
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
41.71 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
52.80 |
+11.09 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.54 |
+19.83 |
|
QA |
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 12:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 12:41.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.58 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
H2Odense |
|
|
41.22 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.26 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.47 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:44:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
H2Odense |
|
|
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.68 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
42.17 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.41 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
45.63 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.16 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:44:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
|
|
40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
|
|
46.67 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
H2Odense |
|
|
50.92 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
51.64 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
H2Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:44:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
|
|
41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
58.57 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 16:44:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 16:49.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Familien Sild |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
|
28.43 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
|
29.90 |
|
|
|
|
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
|
30.08 |
|
|
|
|
1:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
|
28.22 |
|
|
|
|
1:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Piger |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.70 |
+2.07 |
|
|
|
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
|
30.57 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
|
29.28 |
|
|
|
|
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
|
29.35 |
|
|
|
|
1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
|
29.50 |
|
|
|
|
1:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 Piger 1 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:58.88 |
+2.25 |
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
|
28.99 |
|
|
|
|
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
|
29.38 |
|
|
|
|
58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
|
30.60 |
|
|
|
|
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
|
29.91 |
|
|
|
|
1:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esbjerg Vikings Årgang Piger |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.23 |
+7.60 |
|
|
|
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
0882AH |
|
30.79 |
|
|
|
|
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
|
31.61 |
|
|
|
|
1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Timmermand |
2008 |
0826AE |
|
32.79 |
|
|
|
|
1:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
0856AE |
|
29.04 |
|
|
|
|
2:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nyborg |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.36 |
+13.73 |
|
|
|
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
0938AA |
|
31.90 |
|
|
|
|
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
0852AT |
|
32.64 |
|
|
|
|
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Krogshede |
2009 |
0920AJ |
|
33.10 |
|
|
|
|
1:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
1040AF |
|
32.72 |
|
|
|
|
2:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esbjerg kb1 piger 1 |
13 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.81 |
+16.18 |
|
|
|
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
|
32.89 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Riddersholm |
2009 |
0918BC |
|
32.54 |
|
|
|
|
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
0904AG |
|
33.92 |
|
|
|
|
1:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
1098AE |
|
33.46 |
|
|
|
|
2:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esbjerg kb1 piger 2 |
13 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.90 |
+19.27 |
|
|
|
|
Alberte Lagoni |
2009 |
0906AI |
|
34.21 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
0916AE |
|
34.02 |
|
|
|
|
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Weber |
2009 |
0966AI |
|
33.92 |
|
|
|
|
1:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
|
33.75 |
|
|
|
|
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
A6 piger 2 |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:17.64 |
+21.01 |
|
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
|
31.77 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dyveke Larsen |
2009 |
0956AE |
|
34.64 |
|
|
|
|
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
34.76 |
|
|
|
|
1:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
0936AE |
|
36.47 |
|
|
|
|
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GSC Piger 2 |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:21.21 |
+24.58 |
|
|
|
|
Sigrid Mygind |
2008 |
0878AG |
|
31.34 |
|
|
|
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Hermansen |
2008 |
0838AG |
|
39.13 |
|
|
|
|
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
0986AA |
|
36.46 |
|
|
|
|
1:46.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
0968AA |
|
34.28 |
|
|
|
|
2:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
RSK Piger 2 |
14 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:22.12 |
+25.49 |
|
|
|
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
0818AB |
|
32.39 |
|
|
|
|
32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
1068AL |
|
38.76 |
|
|
|
|
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Justine Keinicke |
2008 |
0862AW |
|
37.86 |
|
|
|
|
1:49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
0834AV |
|
33.11 |
|
|
|
|
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nyborg 1 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.03 |
+32.40 |
|
|
|
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
0928AA |
|
35.37 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
|
33.64 |
|
|
|
|
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lindstedt |
2010 |
1092AG |
|
39.70 |
|
|
|
|
1:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Johannsen |
2009 |
0964BH |
|
40.32 |
|
|
|
|
2:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
RSK Piger 3 |
12 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:33.39 |
+36.76 |
|
|
|
|
Mille Lundgreen |
2010 |
1076AE |
|
37.19 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
1008AE |
|
38.10 |
|
|
|
|
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
1186AB |
|
37.82 |
|
|
|
|
1:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Mona Borg Kristensen |
2010 |
1010AM |
|
40.28 |
|
|
|
|
2:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
STO |
0 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
2:35.04 |
+38.41 |
|
|
|
|
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
|
29.30 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
0942BE |
|
35.55 |
|
|
|
|
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
1244AF |
|
45.95 |
|
|
|
|
1:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Truc Mai Vu |
2010 |
1054AN |
|
44.24 |
|
|
|
|
2:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nyborg 2 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:40.43 |
+43.80 |
|
|
|
|
Karla Krog |
2011 |
1172AC |
|
39.55 |
|
|
|
|
39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
1128AC |
|
39.96 |
|
|
|
|
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
1002AC |
|
39.90 |
|
|
|
|
1:59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
|
41.02 |
|
|
|
|
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nyborg 3 |
11 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:06.33 |
+1:09.7 |
|
|
|
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
1198AH |
|
45.41 |
|
|
|
|
45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
47.04 |
|
|
|
|
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Hangaard |
2011 |
1102AI |
|
41.71 |
|
|
|
|
2:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Pedersen |
2012 |
1288AE |
|
52.17 |
|
|
|
|
3:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nyborg 4 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:44.14 |
+1:47.5 |
|
|
|
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
1212AL |
|
1:15.59 |
|
|
|
|
1:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
1182AM |
|
52.92 |
|
|
|
|
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Petersen |
2010 |
1022AT |
|
40.94 |
|
|
|
|
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Gaia Paaske |
2013 |
1320AF |
|
54.69 |
|
|
|
|
3:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 17:24:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 17:39.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4x50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
0751AB |
|
24.85 |
|
|
|
|
24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
|
25.23 |
|
|
|
|
50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
0723AB |
|
25.72 |
|
|
|
|
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Peacock |
2007 |
0751AG |
|
25.21 |
|
|
|
|
1:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esbjerg Vikings Årgang Drenge |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:46.91 |
+5.90 |
|
|
|
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
0751AD |
|
27.72 |
|
|
|
|
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Neuber |
2007 |
0765AF |
|
27.08 |
|
|
|
|
54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
|
26.94 |
|
|
|
|
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
|
25.17 |
|
|
|
|
1:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nyborg |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:49.87 |
+8.86 |
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
24.96 |
|
|
|
|
24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
0799AB |
|
27.67 |
|
|
|
|
52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Vaarning |
2007 |
0781AB |
|
28.86 |
|
|
|
|
1:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
0709AM |
|
28.38 |
|
|
|
|
1:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 drenge 1 |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:51.47 |
+10.46 |
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
|
27.50 |
|
|
|
|
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
0781AA |
|
26.39 |
|
|
|
|
53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
|
27.74 |
|
|
|
|
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
29.84 |
|
|
|
|
1:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Drenge 2 |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:53.68 |
+12.67 |
|
|
|
|
William Bendixen |
2007 |
0719AK |
|
27.18 |
|
|
|
|
27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
|
27.41 |
|
|
|
|
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Moefelt |
2008 |
0825AB |
|
29.08 |
|
|
|
|
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
|
30.01 |
|
|
|
|
1:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rsk Drenge 1 |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:53.95 |
+12.94 |
|
|
|
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
|
30.29 |
|
|
|
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
|
29.27 |
|
|
|
|
59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
|
27.73 |
|
|
|
|
1:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
0881AE |
|
26.66 |
|
|
|
|
1:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STO - A |
15 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
1:54.62 |
+13.61 |
|
|
|
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
0705AO |
|
28.87 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
0851AK |
|
30.43 |
|
|
|
|
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
|
29.23 |
|
|
|
|
1:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
0849AI |
|
26.09 |
|
|
|
|
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nyborg 1 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.46 |
+16.45 |
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
|
28.93 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
|
29.57 |
|
|
|
|
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
1015AA |
|
30.55 |
|
|
|
|
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
28.41 |
|
|
|
|
1:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nyborg 2 |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.82 |
+20.81 |
|
|
|
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
0849AM |
|
31.35 |
|
|
|
|
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
|
30.58 |
|
|
|
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
|
29.89 |
|
|
|
|
1:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Stokholm |
2007 |
0719AM |
|
30.00 |
|
|
|
|
2:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
RSK Drenge 2 |
15 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:06.78 |
+25.77 |
|
|
|
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
0893AK |
|
31.47 |
|
|
|
|
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
0801AD |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Mygind |
2009 |
0933AD |
|
32.99 |
|
|
|
|
1:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
0765AH |
|
30.62 |
|
|
|
|
2:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esbjerg kb1 drenge 1 |
13 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:07.69 |
+26.68 |
|
|
|
|
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
|
31.12 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
1079AF |
|
34.26 |
|
|
|
|
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
|
31.81 |
|
|
|
|
1:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
1011AD |
|
30.50 |
|
|
|
|
2:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
A6 drenge 2 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:11.13 |
+30.12 |
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
|
32.21 |
|
|
|
|
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
|
32.18 |
|
|
|
|
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
0923BA |
|
34.81 |
|
|
|
|
1:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
|
31.93 |
|
|
|
|
2:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
STO - B |
15 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
2:11.85 |
+30.84 |
|
|
|
|
Anders Beier |
2007 |
0703AO |
|
31.27 |
|
|
|
|
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
1031AB |
|
31.07 |
|
|
|
|
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
0801AR |
|
33.94 |
|
|
|
|
1:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Quistgaard |
2008 |
0827AS |
|
35.57 |
|
|
|
|
2:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nyborg 3 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.42 |
+34.41 |
|
|
|
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
0915AA |
|
32.23 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
0889AD |
|
34.40 |
|
|
|
|
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Nielsen |
2008 |
0847AM |
|
34.03 |
|
|
|
|
1:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Stadnicki |
2009 |
0947AC |
|
34.76 |
|
|
|
|
2:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
STO - C |
12 |
H2Odense |
|
|
|
|
|
2:29.53 |
+48.52 |
|
|
|
|
Carl Trebbien |
2011 |
1173AD |
|
39.57 |
|
|
|
|
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
1163AH |
|
34.87 |
|
|
|
|
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Torarenni Brøndum |
2010 |
1003AJ |
|
41.01 |
|
|
|
|
1:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
1185AA |
|
34.08 |
|
|
|
|
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nyborg 4 |
13 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:35.17 |
+54.16 |
|
|
|
|
Jakob Kristensen |
2009 |
0961BA |
|
36.41 |
|
|
|
|
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Thuelund |
2010 |
1045AB |
|
39.03 |
|
|
|
|
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Nielsen |
2010 |
1025AE |
|
39.43 |
|
|
|
|
1:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Andersen |
2009 |
0953AB |
|
40.30 |
|
|
|
|
2:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nyborg 5 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:18.99 |
+1:37.9 |
|
|
|
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
1013AD |
|
39.07 |
|
|
|
|
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
1229AG |
|
41.58 |
|
|
|
|
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ejnar Viggo Laubuch |
2010 |
1067AO |
|
53.11 |
|
|
|
|
2:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
1265AF |
|
1:05.23 |
|
|
|
|
3:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 drenge 3 |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Team event swum in incorrect order to that previously nominated |
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Christensen |
2012 |
1243AG |
|
45.45 |
|
|
|
|
1:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
1129AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
0923BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-03-2022 17:38:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-03-2022 17:39.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|