Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. mar 2022 to 6. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
2:52.06 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
|
|
2:54.30 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:55.10 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:56.02 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:57.93 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:00.13 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:06.75 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Bay |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
2:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:54.24 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
2:59.19 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:02.17 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:02.96 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:08.55 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:09.37 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:13.41 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:13.89 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
3:18.92 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidig armtag |
|
|
|
|
- |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
H2Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:10.03 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:19.36 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:22.18 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:25.45 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Gramstrup Madsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:27.34 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:27.83 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:37.17 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:38.03 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidig arme |
|
|
|
|
- |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Crawlben v. 15 m |
|
|
|
|
- |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Ej samtidig berørring v. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:42.23 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:56.64 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:06.02 |
+45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:08.55 |
+47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Pedersen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Asynkrone armtag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-03-2022 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-03-2022 19:31.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|