Resultater for Danish Open 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
15. apr 2022 to 19. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus (DEN) |
07-07-2007 |
|
|
|
|
ER |
47.11 |
|
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
(RUS) |
Tokyo (JPN) |
28-07-2021 |
|
|
|
|
NR |
47.12 |
|
|
|
Stefan Nystrand |
1981 |
(SWE) |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan (POL) |
11-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diogo Matos Ribeiro |
2004 |
Team Portugal |
+0.63 |
868 |
49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.02 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miguel Duarte Nascimento |
2005 |
Team Portugal |
+0.61 |
848 |
49.55 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.92 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.63 |
842 |
49.67 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.53 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
830 |
49.91 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.56 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
818 |
50.15 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.48 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
798 |
50.57 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
788 |
50.78 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.04 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
778 |
50.99 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.94 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-04-2022 17:12:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus (DEN) |
07-07-2007 |
|
|
|
|
ER |
47.11 |
|
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
(RUS) |
Tokyo (JPN) |
28-07-2021 |
|
|
|
|
NR |
47.12 |
|
|
|
Stefan Nystrand |
1981 |
(SWE) |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan (POL) |
11-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
788 |
50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
784 |
50.87 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.36 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
780 |
50.96 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.33 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
755 |
51.51 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
754 |
51.53 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.59 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
+0.60 |
744 |
51.75 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.12 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tanish George Mathew |
2003 |
Team India |
+0.63 |
742 |
51.80 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.84 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
724 |
52.24 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-04-2022 17:12:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer - C Finale |
|
|
DR |
49.06 |
|
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus (DEN) |
07-07-2007 |
|
|
|
|
ER |
47.11 |
|
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
(RUS) |
Tokyo (JPN) |
28-07-2021 |
|
|
|
|
NR |
47.12 |
|
|
|
Stefan Nystrand |
1981 |
(SWE) |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
50.19 |
|
|
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan (POL) |
11-07-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
724 |
52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.59 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.57 |
719 |
52.34 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.93 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
715 |
52.45 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.75 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
712 |
52.51 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.44 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
704 |
52.71 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.09 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
702 |
52.76 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
692 |
53.02 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
683 |
53.25 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.05 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-04-2022 17:12:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2022 17:13.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|