Resultat för Sigma Allerød Open 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.43 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.82 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.52 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.78 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.18 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.27 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.01 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.91 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.03 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.88 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
51.63 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.99 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
43.90 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
44.27 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Bolvig Maarbjerg |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.68 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.89 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.90 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:50.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|