Results for Sigma Allerød Open 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.44 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
56.83 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
46.27 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.45 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.28 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.93 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.31 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.36 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
48.76 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
51.93 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.58 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
59.51 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
45.77 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
49.16 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
49.26 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.74 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Fiala Kohl |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
41.58 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.90 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosamarie Grevelund |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
48.09 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:38.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|