Resultater for Tonttu-uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 18, 2021 to Dec 18, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Perhosuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Holmberg |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
134 |
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
122 |
43.78 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
102 |
46.45 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
96 |
47.35 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
93 |
47.87 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
89 |
48.62 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
89 |
48.62 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
89 |
48.66 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
84 |
49.56 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
69 |
52.94 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
63 |
54.61 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
57 |
56.25 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Ärling |
2011 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
51 |
58.34 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 16.10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
474 |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
367 |
30.37 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
323 |
31.69 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
307 |
32.21 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikko Moilanen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
306 |
32.26 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
286 |
32.98 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Kervinen |
2008 |
HTU Stadi |
-.-- |
259 |
34.12 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
256 |
34.24 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
246 |
34.70 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
244 |
34.79 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
244 |
34.80 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Renaldo Rosental |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
240 |
34.98 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artur Kavtaskin |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
178 |
38.64 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
168 |
39.34 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
161 |
39.94 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Cario |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
128 |
43.07 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Konsta Järvinen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
123 |
43.64 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stepan Steblevskiy |
2007 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
108 |
45.62 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arttu Kaskimies |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
106 |
45.95 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 16.10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 50m Perhosuinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
413 |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Muranen |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
396 |
29.61 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henri Erlund |
2003 |
HTU Stadi |
-.-- |
358 |
30.61 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Aronen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
309 |
32.14 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aatto Korhonen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
234 |
35.27 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
206 |
36.78 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
189 |
37.87 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otso Koskela |
2005 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
154 |
40.52 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 16.10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-18 16.11.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|