Tulokset Tonttu-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 18, 2021 to Dec 18, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
20.00 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miska Leutonen |
2013 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
21.12 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
21.15 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Kervinen |
2013 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
23.90 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Paulamäki |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
26.98 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 11.21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
-.-- |
|
14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
14.84 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
14.87 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
-.-- |
|
15.65 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
15.98 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
16.41 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oiva Mandelin |
2009 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
16.72 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Holmberg |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
17.03 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
17.07 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
17.36 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
18.01 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
19.14 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Togneri |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
20.15 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joona Lanki |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
21.92 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Klingberg |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 11.21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
13.43 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otso Jalli |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
13.55 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Renaldo Rosental |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
13.92 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
13.95 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Cario |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
14.75 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konsta Järvinen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
15.23 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arttu Kaskimies |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
16.56 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
|
17.18 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 11.21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 25m Vapaauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tino Kaukonen |
2004 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Walther |
2003 |
HTU Stadi |
-.-- |
|
12.24 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Kauppinen |
2005 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
12.78 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vladislav Shavyrin |
2005 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
12.86 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
13.07 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
13.12 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
13.26 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
13.88 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Alakiikonen |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
|
13.95 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 11.21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-18 11.22.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|