Resultater for Tonttu-uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 18, 2021 to Dec 18, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.68 |
386 |
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.60 |
284 |
38.93 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
+0.77 |
275 |
39.33 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
270 |
39.56 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
266 |
39.80 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
229 |
41.79 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
221 |
42.29 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fan Wu |
2009 |
HTU Stadi |
+0.99 |
198 |
43.89 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Agbroko |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
197 |
43.95 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Diana Selehov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
197 |
43.95 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pikka Rissanen |
2009 |
HTU Stadi |
+0.72 |
184 |
45.00 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
182 |
45.14 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
182 |
45.14 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Davis |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
176 |
45.66 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.81 |
172 |
46.03 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
170 |
46.15 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
147 |
48.50 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.00 |
142 |
49.05 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Seri Repo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
137 |
49.58 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niina Nurkkanen |
2011 |
HTU Stadi |
+0.82 |
129 |
50.56 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
+0.74 |
121 |
51.75 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emmi Palmola |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+1.06 |
107 |
53.88 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elle Soukka |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
104 |
54.33 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.68 |
101 |
54.87 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
93 |
56.41 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kiira Elisa Kautto |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.73 |
91 |
56.84 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.66 |
67 |
1:02.91 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elma Huttunen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
55 |
1:07.03 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
+1.03 |
52 |
1:08.32 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Juuli Jäntti |
2014 |
Cetus Espoo |
+1.07 |
32 |
1:20.24 |
+45.09 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Vilja Nyberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
17 |
1:38.21 |
+1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+1.06 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Sten |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Sten |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 13.20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Selkäuinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
+1.08 |
412 |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anjelica Sood |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
372 |
35.57 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
+0.70 |
230 |
41.76 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Tavast |
2008 |
HTU Stadi |
+0.84 |
196 |
44.05 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Tynkkynen |
2007 |
HTU Stadi |
+0.86 |
152 |
47.95 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Liina Niinisalo |
2008 |
HTU Stadi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 13.20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Selkäuinti Naiset 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Seppälä |
2003 |
Helsingin Uimarit |
+0.75 |
396 |
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
378 |
35.38 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanni Hynninen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.70 |
336 |
36.81 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kiti Konttinen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
312 |
37.72 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Paavola |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.69 |
297 |
38.33 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.12.2021 13.20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-18 13.22.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|