Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Herlev & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.36 | 1:28.74 | 2:15.97 | 3:03.42 | |||
2 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 44.46 | 1:33.16 | 2:21.40 | 3:08.09 | |||
3 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 42.98 | 1:30.96 | 2:21.02 | 3:10.57 | |||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.63 | 1:31.64 | 2:22.30 | 3:12.44 | |||
5 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.52 | 1:33.12 | 2:23.82 | 3:13.67 | |||
6 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 45.12 | 1:34.67 | 2:25.64 | 3:15.34 | |||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.23 | 1:36.76 | 2:28.09 | 3:18.81 | |||
- | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.61 | 1:27.80 | 2:16.23 | 3:02.18 | |||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 44.88 | 1:37.36 | 2:29.17 | 3:17.82 | |||
3 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.70 | 1:39.11 | 2:33.43 | 3:24.90 | |||
4 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.12 | 1:41.73 | 2:35.49 | 3:27.24 | |||
5 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 47.04 | 1:40.40 | 2:35.55 | 3:28.61 | |||
6 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.94 | 1:44.41 | 2:40.17 | 3:34.13 | |||
7 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 47.34 | 1:42.50 | 2:39.99 | 3:34.74 | |||
8 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 49.13 | 1:45.51 | 2:40.69 | 3:34.79 | |||
9 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 50.16 | 1:48.17 | 2:45.85 | 3:41.54 | |||
10 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 49.41 | 1:46.61 | 2:44.84 | 3:42.91 | |||
- | Marina Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Herlev IF Svømmeafdelingen | Udskriftstidspunkt | 14:42 |