Results for Regions syd turnering 2. staevne
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag afsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kløvermarkhallen |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2022 to 8. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
561 |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.83 |
372 |
31.87 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
528 |
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.76 |
505 |
28.79 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.73 |
481 |
29.25 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
471 |
29.47 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.71 |
469 |
29.50 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
458 |
29.73 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.88 |
435 |
30.26 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
425 |
30.49 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
401 |
31.09 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Skibelund |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.79 |
396 |
31.21 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
396 |
31.22 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.77 |
389 |
31.41 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
+0.69 |
379 |
31.67 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.88 |
373 |
31.83 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
368 |
31.99 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
364 |
32.09 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.77 |
353 |
32.43 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
348 |
32.58 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
314 |
33.71 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
299 |
34.28 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
296 |
34.39 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adda Henriksen |
2006 |
Vejen Svømmeklub |
+0.87 |
294 |
34.45 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
289 |
34.66 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.96 |
231 |
37.34 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freya Kofoed Lökkegaard |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
+0.92 |
167 |
41.57 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
H2Odense |
+0.80 |
485 |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
386 |
31.47 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.83 |
356 |
32.34 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
346 |
32.65 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
337 |
32.93 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
333 |
33.07 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
330 |
33.15 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
322 |
33.44 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+0.81 |
320 |
33.50 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
319 |
33.54 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
318 |
33.58 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
315 |
33.68 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
+0.84 |
315 |
33.70 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
310 |
33.87 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.78 |
295 |
34.43 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
293 |
34.49 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
+0.89 |
290 |
34.61 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.98 |
288 |
34.69 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rena Rose Dyberg-Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
+1.14 |
286 |
34.78 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
284 |
34.87 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Maria Schack |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
+0.94 |
282 |
34.96 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
273 |
35.34 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.89 |
272 |
35.35 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
267 |
35.60 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fie Nørregaard |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
+0.74 |
266 |
35.61 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Claramilla Kirstan |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
261 |
35.87 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristine Hansen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
256 |
36.08 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.88 |
254 |
36.20 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
248 |
36.48 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
245 |
36.61 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
244 |
36.67 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Smilla Lerche |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
+0.91 |
242 |
36.76 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
241 |
36.80 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marie Licht |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
+0.89 |
237 |
37.04 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Signe Hestbech |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.10 |
236 |
37.10 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
+0.77 |
235 |
37.14 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.82 |
234 |
37.20 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anne Vesterskov Hansen |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
+0.88 |
216 |
38.17 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
216 |
38.21 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
209 |
38.63 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.85 |
180 |
40.54 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kajsa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
178 |
40.75 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding Svømmeklub |
+1.06 |
172 |
41.17 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.91 |
164 |
41.85 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+1.08 |
151 |
43.06 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
+0.91 |
120 |
46.40 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Johanne Patuel Andersen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
114 |
47.23 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
+0.74 |
96 |
50.03 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Liv Veisberg Christensen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
+0.91 |
88 |
51.54 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Karen Dyg Nielsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+1.02 |
68 |
56.17 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Christiansen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hartmann |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonila Ramadani |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Kargo |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
238 |
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.96 |
203 |
39.01 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
+0.85 |
201 |
39.11 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
197 |
39.38 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
186 |
40.16 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.95 |
161 |
42.09 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
153 |
42.84 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jemima Patterson |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
151 |
43.00 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding Svømmeklub |
|
134 |
44.77 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
106 |
48.35 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Malou Sølvhviid Larsen |
2011 |
Kolding Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
afsæt fra bund 30 m |
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.41 |
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
132 |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
100 |
49.31 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.43 |
78 |
53.46 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 12:32:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2022 12:32.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|