Resultat för Joulukuunkisat
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
06 12 2021 - 06 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Breaststroke Women 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:05.83 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.70 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:08.30 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.78 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:11.30 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.70 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:20.73 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.29 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:22.82 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.46 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:26.83 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.66 |
(-23.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:29.01 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.55 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Niemi |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
3:34.17 |
+37.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.04 |
(-7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:51.09 |
+54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Udelius |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
4:13.33 |
+1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.12.2021 16.48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Breaststroke Women 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Yliopisto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.62 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:47.66 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.94 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:07.31 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.12.2021 16.48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-12-2021 16.48.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|