Results for Vestkyst Cup 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
269 |
2:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.92 |
(-23.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
186 |
3:09.54 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-20.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
127 |
3:35.29 |
+47.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Crawl ben flere steder i løbet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
488 |
2:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.20 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
385 |
2:28.71 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding SK |
|
326 |
2:37.17 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.48 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Crawlben v/ 150m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 20:57.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|