Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
213 |
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.88 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
207 |
1:33.92 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.41 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
106 |
1:57.21 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
104 |
1:58.10 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
87 |
2:05.40 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
73 |
2:12.96 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.58 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
69 |
2:15.27 |
+42.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+15.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
60 |
2:21.67 |
+48.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+21.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Rasmussen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
2 flybenspark v. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Flere flyspark efter udspring i start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
338 |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
323 |
1:20.99 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.98 |
(-22.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
277 |
1:25.27 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
241 |
1:29.25 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.96 |
(-14.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:33.40 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.40 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
210 |
1:33.47 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(-53.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
210 |
1:33.50 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.77 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
1:36.53 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.78 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
182 |
1:37.98 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.51 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
165 |
1:41.22 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.85 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
1:43.33 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.43 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
137 |
1:47.63 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.90 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
130 |
1:49.59 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
127 |
1:50.52 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.83 |
(-11.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
84 |
2:06.49 |
+46.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.82 |
(-14.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Armtag forbi hofte under hele svømning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
402 |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
364 |
1:17.82 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
360 |
1:18.15 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
338 |
1:19.77 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.76 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
329 |
1:20.48 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
314 |
1:21.74 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
311 |
1:22.00 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.07 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
310 |
1:22.11 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.95 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
298 |
1:23.25 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
275 |
1:25.46 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.48 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
262 |
1:26.86 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.51 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
260 |
1:27.05 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.66 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
244 |
1:28.98 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
221 |
1:31.91 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.68 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
212 |
1:33.12 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.66 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
205 |
1:34.19 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.72 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
|
168 |
1:40.77 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.21 |
(-10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
151 |
1:44.39 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
494 |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
484 |
1:10.82 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
479 |
1:11.04 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
346 |
1:19.19 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 12:46.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|