Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 1-12 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
1:21.02 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.51 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
198 |
1:26.17 |
+5.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
157 |
1:33.06 |
+12.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.83 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Varny Sørebø |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
149 |
1:34.79 |
+13.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
115 |
1:43.06 |
+22.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
108 |
1:45.29 |
+24.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
107 |
1:45.86 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.07 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
99 |
1:48.46 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.73 |
(+8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
86 |
1:53.84 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.52 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
69 |
2:01.98 |
+40.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.69 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
46 |
2:19.73 |
+58.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.51 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
En hånd v vendning v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Asynkrone arme v fly hele 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej berøring v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Crawl ben v fly |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 13-14 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
399 |
1:08.27 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
382 |
1:09.25 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
339 |
1:12.03 |
+3.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
321 |
1:13.34 |
+5.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
299 |
1:15.14 |
+6.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
286 |
1:16.24 |
+7.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
273 |
1:17.40 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
254 |
1:19.29 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
239 |
1:20.95 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.45 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
231 |
1:21.90 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
227 |
1:22.38 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:24.38 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
208 |
1:24.81 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.22 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
|
202 |
1:25.61 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
190 |
1:27.38 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
179 |
1:29.14 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.07 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
171 |
1:30.42 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
169 |
1:30.80 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
165 |
1:31.50 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.19 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
164 |
1:31.76 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.48 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
79 |
1:57.03 |
+48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
En hånd v afslutning af bryst |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 15-16 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
451 |
1:05.53 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
415 |
1:07.33 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
411 |
1:07.55 |
+2.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
390 |
1:08.79 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
362 |
1:10.47 |
+4.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
362 |
1:10.51 |
+4.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
360 |
1:10.65 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
351 |
1:11.19 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
349 |
1:11.38 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
333 |
1:12.48 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
323 |
1:13.19 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding SK |
|
314 |
1:13.92 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
295 |
1:15.47 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.50 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
288 |
1:16.05 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
288 |
1:16.07 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
287 |
1:16.17 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
282 |
1:16.61 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
281 |
1:16.71 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
275 |
1:17.27 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
262 |
1:18.53 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
255 |
1:19.16 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
252 |
1:19.53 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
252 |
1:19.54 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
219 |
1:23.33 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
211 |
1:24.41 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
200 |
1:25.91 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
166 |
1:31.39 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
146 |
1:35.43 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.43 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring v 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 17 and older - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
529 |
1:02.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
445 |
1:05.82 |
+3.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.49 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
|
363 |
1:10.45 |
+8.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
315 |
1:13.84 |
+11.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
282 |
1:16.62 |
+14.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
271 |
1:17.61 |
+15.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.58 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 19:18.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|