Resultat för Malmsten Swim Open Stockholm 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunday 10 April 2022 18:00 A Finals
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmsten Swim Open Stockholm 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Eriksdalsbadet |
Organizer: |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 9, 2022 to Apr 12, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Backstroke Men - A Final |
|
|
WR |
23.80 |
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
Russia (RUS) |
Budapest (HUN) |
2021-05-18 |
|
|
|
|
ER |
23.80 |
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
Russia (RUS) |
Budapest (HUN) |
2021-05-18 |
|
|
|
|
NR |
24.84 |
|
|
Lavrans Solli |
1992 |
Norway (NOR) |
Kazan (rus) |
2015-08-09 |
|
|
|
|
SR |
25.23 |
|
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
SK Neptun (SWE) |
Rome (ITA) |
2019-06-21 |
|
|
|
|
SJ |
25.45 |
|
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje SS (SWE) |
Helsinki (FIN) |
2018-07-07 |
|
|
|
|
MR |
24.49 |
|
|
Robert-Andrei Glinta |
1997 |
Romainia (ROU) |
Stockholm (SWE) |
2022-04-10 |
|
|
|
|
FINA |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert-Andrei Glinta |
1997 |
Romainia |
+0.61 |
917 |
24.49 |
|
|
|
MR |
|
|
|
|
2 |
|
Apostolos Christou |
1996 |
Greece |
+0.58 |
864 |
24.98 |
+0.49 |
|
FINA |
|
|
|
|
3 |
|
David Gerchik |
2001 |
Israel |
+0.61 |
811 |
25.52 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anastasios Kougkoulos |
2003 |
Greece |
+0.62 |
802 |
25.61 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yakov Toumarkin |
1992 |
Israel |
+0.57 |
797 |
25.66 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Moe |
2001 |
Bærumsvømmerne |
+0.63 |
775 |
25.91 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Maraana |
2003 |
Israel |
+0.59 |
753 |
26.15 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
747 |
26.22 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2022-04-10 19:11:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Backstroke Men - B Final |
|
|
WR |
23.80 |
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
Russia (RUS) |
Budapest (HUN) |
2021-05-18 |
|
|
|
|
ER |
23.80 |
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
Russia (RUS) |
Budapest (HUN) |
2021-05-18 |
|
|
|
|
NR |
24.84 |
|
|
Lavrans Solli |
1992 |
Norway (NOR) |
Kazan (rus) |
2015-08-09 |
|
|
|
|
SR |
25.23 |
|
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
SK Neptun (SWE) |
Rome (ITA) |
2019-06-21 |
|
|
|
|
SJ |
25.45 |
|
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje SS (SWE) |
Helsinki (FIN) |
2018-07-07 |
|
|
|
|
MR |
24.49 |
|
|
Robert-Andrei Glinta |
1997 |
Romainia (ROU) |
Stockholm (SWE) |
2022-04-10 |
|
|
|
|
FINA |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Metin Aydin |
1995 |
Turkey |
+0.59 |
765 |
26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meiron Cheruti |
1997 |
Israel |
+0.63 |
751 |
26.18 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcel Wagrowski |
1999 |
AZS Lodz |
+0.63 |
746 |
26.24 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Milian Hestad Solberg |
2003 |
Bærumsvømmerne |
+0.60 |
736 |
26.36 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Espen Elias Nordeng Refstie |
2002 |
Bærumsvømmerne |
+0.54 |
736 |
26.36 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
728 |
26.45 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Finland |
+0.60 |
725 |
26.49 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jérôme Emo |
2000 |
Belgium |
+0.65 |
713 |
26.63 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2022-04-10 19:11:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Backstroke Men - C Final |
|
|
WR |
23.80 |
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
Russia (RUS) |
Budapest (HUN) |
2021-05-18 |
|
|
|
|
ER |
23.80 |
|
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
Russia (RUS) |
Budapest (HUN) |
2021-05-18 |
|
|
|
|
NR |
24.84 |
|
|
Lavrans Solli |
1992 |
Norway (NOR) |
Kazan (rus) |
2015-08-09 |
|
|
|
|
SR |
25.23 |
|
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
SK Neptun (SWE) |
Rome (ITA) |
2019-06-21 |
|
|
|
|
SJ |
25.45 |
|
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje SS (SWE) |
Helsinki (FIN) |
2018-07-07 |
|
|
|
|
MR |
24.49 |
|
|
Robert-Andrei Glinta |
1997 |
Romainia (ROU) |
Stockholm (SWE) |
2022-04-10 |
|
|
|
|
FINA |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alan Smok |
2005 |
Spordiklubi Garant |
+0.55 |
695 |
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helje Stadaas |
2004 |
Bergens SC |
+0.55 |
675 |
27.13 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Mathias Rike Holmann |
2004 |
Bærumsvømmerne |
+0.57 |
665 |
27.26 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
665 |
27.26 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
662 |
27.30 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jason Walterstad |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.61 |
622 |
27.88 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
+0.59 |
620 |
27.91 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Austevoll Harlem |
2005 |
Bergens SC |
+0.65 |
610 |
28.05 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2022-04-10 19:11:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 19:12:17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|