2024-07-23   23:46:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Document
Resultat
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
Plats: Ystad Arena Arrangör: YSTADS SIMSÄLLSKAP
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022
Gren 2, 400m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 735 4:20.08
50m: 27.12
100m: 58.22
(31.10)
150m: 1:32.64
(34.42)
200m: 2:06.09
(33.45)
250m: 2:41.49
(35.40)
300m: 3:17.44
(35.95)
350m: 3:48.97
(31.53)
400m: 4:20.08
(31.11)
2 Jesper Lietzén 2002 Turun Urheiluliitto +0.76 720 4:21.89 +1.81
50m: 28.13
100m: 1:00.36
(32.23)
150m: 1:33.97
(33.61)
200m: 2:07.45
(33.48)
250m: 2:45.01
(37.56)
300m: 3:22.78
(37.77)
350m: 3:52.91
(30.13)
400m: 4:21.89
(28.98)
3 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.63 663 4:29.20 +9.12
50m: 29.13
100m: 1:02.44
(33.31)
150m: 1:37.71
(35.27)
200m: 2:12.57
(34.86)
250m: 2:50.43
(37.86)
300m: 3:27.90
(37.47)
350m: 3:58.95
(31.05)
400m: 4:29.20
(30.25)
4 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS +0.67 646 4:31.53 +11.45
50m: 28.47
100m: 1:00.65
(32.18)
150m: 1:36.66
(36.01)
200m: 2:11.85
(35.19)
250m: 2:52.63
(40.78)
300m: 3:33.71
(41.08)
350m: 4:03.42
(29.71)
400m: 4:31.53
(28.11)
5 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.69 646 4:31.55 +11.47
50m: 29.28
100m: 1:03.42
(34.14)
150m: 1:38.13
(34.71)
200m: 2:12.41
(34.28)
250m: 2:49.80
(37.39)
300m: 3:27.50
(37.70)
350m: 4:00.79
(33.29)
400m: 4:31.55
(30.76)
6 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 639 4:32.58 +12.50
50m: 28.64
100m: 1:01.22
(32.58)
150m: 1:36.72
(35.50)
200m: 2:10.24
(33.52)
250m: 2:51.00
(40.76)
300m: 3:31.62
(40.62)
350m: 4:02.32
(30.70)
400m: 4:32.58
(30.26)
7 Dante Vollmer 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.66 619 4:35.48 +15.40
50m: 27.65
100m: 1:00.28
(32.63)
150m: 1:36.12
(35.84)
200m: 2:11.59
(35.47)
250m: 2:49.74
(38.15)
300m: 3:29.26
(39.52)
350m: 4:02.74
(33.48)
400m: 4:35.48
(32.74)
8 Tobias Gammelvind 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 614 4:36.24 +16.16
50m: 28.65
100m: 1:00.34
(31.69)
150m: 1:37.69
(37.35)
200m: 2:15.02
(37.33)
250m: 2:54.09
(39.07)
300m: 3:34.88
(40.79)
350m: 4:06.04
(31.16)
400m: 4:36.24
(30.20)
9 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 609 4:36.89 +16.81
50m: 29.15
100m: 1:03.22
(34.07)
150m: 1:40.49
(37.27)
200m: 2:16.45
(35.96)
250m: 2:54.60
(38.15)
300m: 3:33.27
(38.67)
350m: 4:05.91
(32.64)
400m: 4:36.89
(30.98)
10 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap +0.67 609 4:37.00 +16.92
50m: 29.52
100m: 1:04.21
(34.69)
150m: 1:39.26
(35.05)
200m: 2:14.31
(35.05)
250m: 2:52.60
(38.29)
300m: 3:31.42
(38.82)
350m: 4:04.28
(32.86)
400m: 4:37.00
(32.72)
11 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.64 599 4:38.47 +18.39
50m: 29.01
100m: 1:02.67
(33.66)
150m: 1:40.03
(37.36)
200m: 2:16.07
(36.04)
250m: 2:54.79
(38.72)
300m: 3:34.18
(39.39)
350m: 4:06.65
(32.47)
400m: 4:38.47
(31.82)
12 Andreas Rasmussen 2000 Swim Team Odense +0.75 595 4:39.15 +19.07
50m: 29.07
100m: 1:01.95
(32.88)
150m: 1:38.30
(36.35)
200m: 2:14.28
(35.98)
250m: 2:55.00
(40.72)
300m: 3:36.77
(41.77)
350m: 4:08.27
(31.50)
400m: 4:39.15
(30.88)
13 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.73 587 4:40.28 +20.20
50m: 29.51
100m: 1:03.36
(33.85)
150m: 1:38.94
(35.58)
200m: 2:14.19
(35.25)
250m: 2:54.78
(40.59)
300m: 3:36.22
(41.44)
350m: 4:08.81
(32.59)
400m: 4:40.28
(31.47)
14 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen +0.69 587 4:40.33 +20.25
50m: 29.12
100m: 1:02.31
(33.19)
150m: 1:41.90
(39.59)
200m: 2:20.61
(38.71)
250m: 3:00.25
(39.64)
300m: 3:40.26
(40.01)
350m: 4:12.14
(31.88)
400m: 4:40.33
(28.19)
15 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.75 582 4:41.09 +21.01
50m: 30.02
100m: 1:04.71
(34.69)
150m: 1:42.52
(37.81)
200m: 2:19.84
(37.32)
250m: 2:56.58
(36.74)
300m: 3:33.57
(36.99)
350m: 4:08.17
(34.60)
400m: 4:41.09
(32.92)
16 Tobias Lindberg 2005 Simklubben Neptun +0.60 578 4:41.88 +21.80
50m: 29.18
100m: 1:03.61
(34.43)
150m: 1:38.40
(34.79)
200m: 2:13.33
(34.93)
250m: 2:53.83
(40.50)
300m: 3:35.72
(41.89)
350m: 4:09.16
(33.44)
400m: 4:41.88
(32.72)
17 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.70 576 4:42.07 +21.99
50m: 28.76
100m: 1:02.07
(33.31)
150m: 1:38.30
(36.23)
200m: 2:14.54
(36.24)
250m: 2:53.69
(39.15)
300m: 3:33.66
(39.97)
350m: 4:07.75
(34.09)
400m: 4:42.07
(34.32)
18 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap +0.68 572 4:42.81 +22.73
50m: 28.78
100m: 1:03.16
(34.38)
150m: 1:40.08
(36.92)
200m: 2:17.44
(37.36)
250m: 2:56.58
(39.14)
300m: 3:37.17
(40.59)
350m: 4:10.52
(33.35)
400m: 4:42.81
(32.29)
19 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 555 4:45.60 +25.52
50m: 29.71
100m: 1:04.49
(34.78)
150m: 1:42.76
(38.27)
200m: 2:20.30
(37.54)
250m: 2:59.31
(39.01)
300m: 3:38.78
(39.47)
350m: 4:13.21
(34.43)
400m: 4:45.60
(32.39)
20 Tudor Iordache Euro Swimming +0.69 533 4:49.58 +29.50
50m: 29.58
100m: 1:05.43
(35.85)
150m: 1:41.31
(35.88)
200m: 2:17.07
(35.76)
250m: 2:59.65
(42.58)
300m: 3:42.91
(43.26)
350m: 4:16.40
(33.49)
400m: 4:49.58
(33.18)
21 Levente Nagy 2005 Simklubben Poseidon +0.66 531 4:49.83 +29.75
50m: 29.12
100m: 1:02.98
(33.86)
150m: 1:40.54
(37.56)
200m: 2:17.27
(36.73)
250m: 2:58.16
(40.89)
300m: 3:40.83
(42.67)
350m: 4:15.36
(34.53)
400m: 4:49.83
(34.47)
22 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 525 4:50.98 +30.90
50m: 30.20
100m: 1:04.39
(34.19)
150m: 1:42.59
(38.20)
200m: 2:20.61
(38.02)
250m: 3:03.65
(43.04)
300m: 3:46.74
(43.09)
350m: 4:19.50
(32.76)
400m: 4:50.98
(31.48)
23 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 520 4:51.83 +31.75
50m: 29.12
100m: 1:03.25
(34.13)
150m: 1:40.22
(36.97)
200m: 2:16.62
(36.40)
250m: 3:00.18
(43.56)
300m: 3:44.28
(44.10)
350m: 4:19.62
(35.34)
400m: 4:51.83
(32.21)
24 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.64 510 4:53.83 +33.75
50m: 29.98
100m: 1:05.92
(35.94)
150m: 1:43.57
(37.65)
200m: 2:20.64
(37.07)
250m: 3:02.12
(41.48)
300m: 3:44.68
(42.56)
350m: 4:19.72
(35.04)
400m: 4:53.83
(34.11)
25 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.73 495 4:56.64 +36.56
50m: 30.50
100m: 1:07.31
(36.81)
150m: 1:48.67
(41.36)
200m: 2:27.27
(38.60)
250m: 3:06.05
(38.78)
300m: 3:46.10
(40.05)
350m: 4:22.54
(36.44)
400m: 4:56.64
(34.10)
26 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.64 474 5:01.01 +40.93
50m: 30.24
100m: 1:05.79
(35.55)
150m: 1:44.23
(38.44)
200m: 2:22.34
(38.11)
250m: 3:06.50
(44.16)
300m: 3:51.13
(44.63)
350m: 4:26.87
(35.74)
400m: 5:01.01
(34.14)
Grenen officiell:  2022-10-28 19:17:24
2022-10-28 19:18:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner