2024-07-15   05:15:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
Plats: Ystad Arena Arrangör: YSTADS SIMSÄLLSKAP
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022
Gren 1, 400m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.72 795 4:39.48
50m: 28.72
100m: 1:01.32
(32.60)
150m: 1:39.39
(38.07)
200m: 2:16.83
(37.44)
250m: 2:55.34
(38.51)
300m: 3:33.67
(38.33)
350m: 4:06.74
(33.07)
400m: 4:39.48
(32.74)
2 Lisa Nystrand 2006 Simklubben Neptun +0.81 765 4:43.01 +3.53
50m: 30.10
100m: 1:04.76
(34.66)
150m: 1:42.36
(37.60)
200m: 2:18.52
(36.16)
250m: 2:57.45
(38.93)
300m: 3:37.34
(39.89)
350m: 4:10.96
(33.62)
400m: 4:43.01
(32.05)
3 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 737 4:46.60 +7.12
50m: 30.45
100m: 1:05.30
(34.85)
150m: 1:42.80
(37.50)
200m: 2:20.16
(37.36)
250m: 2:58.32
(38.16)
300m: 3:39.05
(40.73)
350m: 4:13.64
(34.59)
400m: 4:46.60
(32.96)
4 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon +0.77 737 4:46.62 +7.14
50m: 29.50
100m: 1:03.38
(33.88)
150m: 1:41.60
(38.22)
200m: 2:18.90
(37.30)
250m: 2:57.88
(38.98)
300m: 3:38.41
(40.53)
350m: 4:12.94
(34.53)
400m: 4:46.62
(33.68)
5 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.66 731 4:47.33 +7.85
50m: 30.82
100m: 1:06.00
(35.18)
150m: 1:44.12
(38.12)
200m: 2:21.50
(37.38)
250m: 3:02.44
(40.94)
300m: 3:44.69
(42.25)
350m: 4:16.16
(31.47)
400m: 4:47.33
(31.17)
6 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 701 4:51.49 +12.01
50m: 30.57
100m: 1:05.67
(35.10)
150m: 1:42.67
(37.00)
200m: 2:19.24
(36.57)
250m: 3:01.14
(41.90)
300m: 3:43.27
(42.13)
350m: 4:17.82
(34.55)
400m: 4:51.49
(33.67)
7 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.75 674 4:55.30 +15.82
50m: 32.06
100m: 1:08.88
(36.82)
150m: 1:47.59
(38.71)
200m: 2:25.48
(37.89)
250m: 3:06.53
(41.05)
300m: 3:48.35
(41.82)
350m: 4:22.73
(34.38)
400m: 4:55.30
(32.57)
8 Fabienne Pavlik 2004 Austria +0.79 673 4:55.45 +15.97
50m: 30.89
100m: 1:06.18
(35.29)
150m: 1:42.77
(36.59)
200m: 2:19.21
(36.44)
250m: 3:01.91
(42.70)
300m: 3:45.64
(43.73)
350m: 4:20.70
(35.06)
400m: 4:55.45
(34.75)
9 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.70 670 4:55.88 +16.40
50m: 31.32
100m: 1:07.17
(35.85)
150m: 1:45.14
(37.97)
200m: 2:22.81
(37.67)
250m: 3:04.32
(41.51)
300m: 3:46.44
(42.12)
350m: 4:21.57
(35.13)
400m: 4:55.88
(34.31)
10 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 668 4:56.10 +16.62
50m: 32.04
100m: 1:08.28
(36.24)
150m: 1:45.92
(37.64)
200m: 2:24.19
(38.27)
250m: 3:03.76
(39.57)
300m: 3:45.36
(41.60)
350m: 4:20.92
(35.56)
400m: 4:56.10
(35.18)
11 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.63 668 4:56.14 +16.66
50m: 31.07
100m: 1:06.38
(35.31)
150m: 1:44.29
(37.91)
200m: 2:21.62
(37.33)
250m: 3:03.40
(41.78)
300m: 3:46.12
(42.72)
350m: 4:22.01
(35.89)
400m: 4:56.14
(34.13)
12 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 657 4:57.79 +18.31
50m: 31.66
100m: 1:08.08
(36.42)
150m: 1:48.04
(39.96)
200m: 2:27.02
(38.98)
250m: 3:09.00
(41.98)
300m: 3:51.61
(42.61)
350m: 4:25.11
(33.50)
400m: 4:57.79
(32.68)
13 Linnea Gipperth 2003 Spårvägen Simförening +0.75 649 4:59.04 +19.56
50m: 30.96
100m: 1:06.55
(35.59)
150m: 1:44.32
(37.77)
200m: 2:20.77
(36.45)
250m: 3:04.98
(44.21)
300m: 3:49.18
(44.20)
350m: 4:24.92
(35.74)
400m: 4:59.04
(34.12)
14 Ebba Holgersson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.74 632 5:01.66 +22.18
50m: 31.77
100m: 1:08.21
(36.44)
150m: 1:47.32
(39.11)
200m: 2:25.84
(38.52)
250m: 3:07.17
(41.33)
300m: 3:49.17
(42.00)
350m: 4:26.12
(36.95)
400m: 5:01.66
(35.54)
15 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS +0.71 629 5:02.17 +22.69
50m: 32.15
100m: 1:09.59
(37.44)
150m: 1:48.43
(38.84)
200m: 2:26.85
(38.42)
250m: 3:09.08
(42.23)
300m: 3:51.41
(42.33)
350m: 4:28.02
(36.61)
400m: 5:02.17
(34.15)
16 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 618 5:03.87 +24.39
50m: 32.64
100m: 1:10.41
(37.77)
150m: 1:49.59
(39.18)
200m: 2:27.06
(37.47)
250m: 3:09.27
(42.21)
300m: 3:53.59
(44.32)
350m: 4:30.60
(37.01)
400m: 5:03.87
(33.27)
17 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.72 606 5:05.96 +26.48
50m: 32.02
100m: 1:09.60
(37.58)
150m: 1:48.99
(39.39)
200m: 2:27.21
(38.22)
250m: 3:10.87
(43.66)
300m: 3:54.63
(43.76)
350m: 4:30.98
(36.35)
400m: 5:05.96
(34.98)
18 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.73 595 5:07.83 +28.35
50m: 32.25
100m: 1:09.24
(36.99)
150m: 1:49.70
(40.46)
200m: 2:29.47
(39.77)
250m: 3:13.35
(43.88)
300m: 3:57.65
(44.30)
350m: 4:33.28
(35.63)
400m: 5:07.83
(34.55)
19 Valeriia Khatsarevych 2006 Simklubben Laxen +0.71 558 5:14.43 +34.95
50m: 31.61
100m: 1:08.61
(37.00)
150m: 1:49.99
(41.38)
200m: 2:30.59
(40.60)
250m: 3:14.61
(44.02)
300m: 4:00.19
(45.58)
350m: 4:37.37
(37.18)
400m: 5:14.43
(37.06)
20 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.69 526 5:20.71 +41.23
50m: 34.45
100m: 1:15.05
(40.60)
150m: 1:56.83
(41.78)
200m: 2:37.37
(40.54)
250m: 3:21.68
(44.31)
300m: 4:06.24
(44.56)
350m: 4:43.96
(37.72)
400m: 5:20.71
(36.75)
21 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.67 525 5:20.91 +41.43
50m: 32.84
100m: 1:09.15
(36.31)
150m: 1:50.68
(41.53)
200m: 2:31.96
(41.28)
250m: 3:17.05
(45.09)
300m: 4:03.94
(46.89)
350m: 4:43.03
(39.09)
400m: 5:20.91
(37.88)
22 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.70 511 5:23.75 +44.27
50m: 32.84
100m: 1:12.48
(39.64)
150m: 1:56.16
(43.68)
200m: 2:38.66
(42.50)
250m: 3:22.48
(43.82)
300m: 4:06.88
(44.40)
350m: 4:46.00
(39.12)
400m: 5:23.75
(37.75)
23 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.67 476 5:31.51 +52.03
50m: 34.19
100m: 1:15.26
(41.07)
150m: 1:59.13
(43.87)
200m: 2:42.02
(42.89)
250m: 3:26.35
(44.33)
300m: 4:11.94
(45.59)
350m: 4:52.11
(40.17)
400m: 5:31.51
(39.40)
24 Olivia Malmborg 2006 Ystads Simsällskap +0.74 456 5:36.32 +56.84
50m: 34.47
100m: 1:13.97
(39.50)
150m: 1:56.79
(42.82)
200m: 2:39.12
(42.33)
250m: 3:30.36
(51.24)
300m: 4:20.81
(50.45)
350m: 4:59.15
(38.34)
400m: 5:36.32
(37.17)
Grenen officiell:  2022-10-28 18:54:34
2022-10-28 18:54:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Resultat
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
Plats: Ystad Arena Arrangör: YSTADS SIMSÄLLSKAP
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022
Gren 2, 400m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Christensen 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.66 735 4:20.08
50m: 27.12
100m: 58.22
(31.10)
150m: 1:32.64
(34.42)
200m: 2:06.09
(33.45)
250m: 2:41.49
(35.40)
300m: 3:17.44
(35.95)
350m: 3:48.97
(31.53)
400m: 4:20.08
(31.11)
2 Jesper Lietzén 2002 Turun Urheiluliitto +0.76 720 4:21.89 +1.81
50m: 28.13
100m: 1:00.36
(32.23)
150m: 1:33.97
(33.61)
200m: 2:07.45
(33.48)
250m: 2:45.01
(37.56)
300m: 3:22.78
(37.77)
350m: 3:52.91
(30.13)
400m: 4:21.89
(28.98)
3 Oscar Kroos 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.63 663 4:29.20 +9.12
50m: 29.13
100m: 1:02.44
(33.31)
150m: 1:37.71
(35.27)
200m: 2:12.57
(34.86)
250m: 2:50.43
(37.86)
300m: 3:27.90
(37.47)
350m: 3:58.95
(31.05)
400m: 4:29.20
(30.25)
4 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS +0.67 646 4:31.53 +11.45
50m: 28.47
100m: 1:00.65
(32.18)
150m: 1:36.66
(36.01)
200m: 2:11.85
(35.19)
250m: 2:52.63
(40.78)
300m: 3:33.71
(41.08)
350m: 4:03.42
(29.71)
400m: 4:31.53
(28.11)
5 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.69 646 4:31.55 +11.47
50m: 29.28
100m: 1:03.42
(34.14)
150m: 1:38.13
(34.71)
200m: 2:12.41
(34.28)
250m: 2:49.80
(37.39)
300m: 3:27.50
(37.70)
350m: 4:00.79
(33.29)
400m: 4:31.55
(30.76)
6 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 639 4:32.58 +12.50
50m: 28.64
100m: 1:01.22
(32.58)
150m: 1:36.72
(35.50)
200m: 2:10.24
(33.52)
250m: 2:51.00
(40.76)
300m: 3:31.62
(40.62)
350m: 4:02.32
(30.70)
400m: 4:32.58
(30.26)
7 Dante Vollmer 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.66 619 4:35.48 +15.40
50m: 27.65
100m: 1:00.28
(32.63)
150m: 1:36.12
(35.84)
200m: 2:11.59
(35.47)
250m: 2:49.74
(38.15)
300m: 3:29.26
(39.52)
350m: 4:02.74
(33.48)
400m: 4:35.48
(32.74)
8 Tobias Gammelvind 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 614 4:36.24 +16.16
50m: 28.65
100m: 1:00.34
(31.69)
150m: 1:37.69
(37.35)
200m: 2:15.02
(37.33)
250m: 2:54.09
(39.07)
300m: 3:34.88
(40.79)
350m: 4:06.04
(31.16)
400m: 4:36.24
(30.20)
9 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 609 4:36.89 +16.81
50m: 29.15
100m: 1:03.22
(34.07)
150m: 1:40.49
(37.27)
200m: 2:16.45
(35.96)
250m: 2:54.60
(38.15)
300m: 3:33.27
(38.67)
350m: 4:05.91
(32.64)
400m: 4:36.89
(30.98)
10 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap +0.67 609 4:37.00 +16.92
50m: 29.52
100m: 1:04.21
(34.69)
150m: 1:39.26
(35.05)
200m: 2:14.31
(35.05)
250m: 2:52.60
(38.29)
300m: 3:31.42
(38.82)
350m: 4:04.28
(32.86)
400m: 4:37.00
(32.72)
11 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.64 599 4:38.47 +18.39
50m: 29.01
100m: 1:02.67
(33.66)
150m: 1:40.03
(37.36)
200m: 2:16.07
(36.04)
250m: 2:54.79
(38.72)
300m: 3:34.18
(39.39)
350m: 4:06.65
(32.47)
400m: 4:38.47
(31.82)
12 Andreas Rasmussen 2000 Swim Team Odense +0.75 595 4:39.15 +19.07
50m: 29.07
100m: 1:01.95
(32.88)
150m: 1:38.30
(36.35)
200m: 2:14.28
(35.98)
250m: 2:55.00
(40.72)
300m: 3:36.77
(41.77)
350m: 4:08.27
(31.50)
400m: 4:39.15
(30.88)
13 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.73 587 4:40.28 +20.20
50m: 29.51
100m: 1:03.36
(33.85)
150m: 1:38.94
(35.58)
200m: 2:14.19
(35.25)
250m: 2:54.78
(40.59)
300m: 3:36.22
(41.44)
350m: 4:08.81
(32.59)
400m: 4:40.28
(31.47)
14 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen +0.69 587 4:40.33 +20.25
50m: 29.12
100m: 1:02.31
(33.19)
150m: 1:41.90
(39.59)
200m: 2:20.61
(38.71)
250m: 3:00.25
(39.64)
300m: 3:40.26
(40.01)
350m: 4:12.14
(31.88)
400m: 4:40.33
(28.19)
15 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.75 582 4:41.09 +21.01
50m: 30.02
100m: 1:04.71
(34.69)
150m: 1:42.52
(37.81)
200m: 2:19.84
(37.32)
250m: 2:56.58
(36.74)
300m: 3:33.57
(36.99)
350m: 4:08.17
(34.60)
400m: 4:41.09
(32.92)
16 Tobias Lindberg 2005 Simklubben Neptun +0.60 578 4:41.88 +21.80
50m: 29.18
100m: 1:03.61
(34.43)
150m: 1:38.40
(34.79)
200m: 2:13.33
(34.93)
250m: 2:53.83
(40.50)
300m: 3:35.72
(41.89)
350m: 4:09.16
(33.44)
400m: 4:41.88
(32.72)
17 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.70 576 4:42.07 +21.99
50m: 28.76
100m: 1:02.07
(33.31)
150m: 1:38.30
(36.23)
200m: 2:14.54
(36.24)
250m: 2:53.69
(39.15)
300m: 3:33.66
(39.97)
350m: 4:07.75
(34.09)
400m: 4:42.07
(34.32)
18 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap +0.68 572 4:42.81 +22.73
50m: 28.78
100m: 1:03.16
(34.38)
150m: 1:40.08
(36.92)
200m: 2:17.44
(37.36)
250m: 2:56.58
(39.14)
300m: 3:37.17
(40.59)
350m: 4:10.52
(33.35)
400m: 4:42.81
(32.29)
19 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 555 4:45.60 +25.52
50m: 29.71
100m: 1:04.49
(34.78)
150m: 1:42.76
(38.27)
200m: 2:20.30
(37.54)
250m: 2:59.31
(39.01)
300m: 3:38.78
(39.47)
350m: 4:13.21
(34.43)
400m: 4:45.60
(32.39)
20 Tudor Iordache Euro Swimming +0.69 533 4:49.58 +29.50
50m: 29.58
100m: 1:05.43
(35.85)
150m: 1:41.31
(35.88)
200m: 2:17.07
(35.76)
250m: 2:59.65
(42.58)
300m: 3:42.91
(43.26)
350m: 4:16.40
(33.49)
400m: 4:49.58
(33.18)
21 Levente Nagy 2005 Simklubben Poseidon +0.66 531 4:49.83 +29.75
50m: 29.12
100m: 1:02.98
(33.86)
150m: 1:40.54
(37.56)
200m: 2:17.27
(36.73)
250m: 2:58.16
(40.89)
300m: 3:40.83
(42.67)
350m: 4:15.36
(34.53)
400m: 4:49.83
(34.47)
22 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 525 4:50.98 +30.90
50m: 30.20
100m: 1:04.39
(34.19)
150m: 1:42.59
(38.20)
200m: 2:20.61
(38.02)
250m: 3:03.65
(43.04)
300m: 3:46.74
(43.09)
350m: 4:19.50
(32.76)
400m: 4:50.98
(31.48)
23 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 520 4:51.83 +31.75
50m: 29.12
100m: 1:03.25
(34.13)
150m: 1:40.22
(36.97)
200m: 2:16.62
(36.40)
250m: 3:00.18
(43.56)
300m: 3:44.28
(44.10)
350m: 4:19.62
(35.34)
400m: 4:51.83
(32.21)
24 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.64 510 4:53.83 +33.75
50m: 29.98
100m: 1:05.92
(35.94)
150m: 1:43.57
(37.65)
200m: 2:20.64
(37.07)
250m: 3:02.12
(41.48)
300m: 3:44.68
(42.56)
350m: 4:19.72
(35.04)
400m: 4:53.83
(34.11)
25 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.73 495 4:56.64 +36.56
50m: 30.50
100m: 1:07.31
(36.81)
150m: 1:48.67
(41.36)
200m: 2:27.27
(38.60)
250m: 3:06.05
(38.78)
300m: 3:46.10
(40.05)
350m: 4:22.54
(36.44)
400m: 4:56.64
(34.10)
26 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.64 474 5:01.01 +40.93
50m: 30.24
100m: 1:05.79
(35.55)
150m: 1:44.23
(38.44)
200m: 2:22.34
(38.11)
250m: 3:06.50
(44.16)
300m: 3:51.13
(44.63)
350m: 4:26.87
(35.74)
400m: 5:01.01
(34.14)
Grenen officiell:  2022-10-28 19:17:24
2022-10-28 19:18:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Resultat
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
Plats: Ystad Arena Arrangör: YSTADS SIMSÄLLSKAP
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022
Gren 3, 1500m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lena Opatril 1999 Austria +0.74 768 16:42.09
50m: 31.04
100m: 1:04.32
(33.28)
150m: 1:37.89
(33.57)
200m: 2:11.76
(33.87)
250m: 2:45.63
(33.87)
300m: 3:19.31
(33.68)
350m: 3:52.68
(33.37)
400m: 4:26.07
(33.39)
450m: 4:59.66
(33.59)
500m: 5:33.21
(33.55)
550m: 6:06.56
(33.35)
600m: 6:39.84
(33.28)
650m: 7:13.36
(33.52)
700m: 7:47.04
(33.68)
750m: 8:20.73
(33.69)
800m: 8:54.29
(33.56)
850m: 9:27.65
(33.36)
900m: 10:01.21
(33.56)
950m: 10:34.91
(33.70)
1000m: 11:08.52
(33.61)
1050m: 11:41.54
(33.02)
1100m: 12:14.66
(33.12)
1150m: 12:48.15
(33.49)
1200m: 13:21.93
(33.78)
1250m: 13:55.28
(33.35)
1300m: 14:29.04
(33.76)
1350m: 15:02.64
(33.60)
1400m: 15:36.48
(33.84)
1450m: 16:09.63
(33.15)
1500m: 16:42.09
(32.46)
2 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun +0.83 745 16:52.26 +10.17
50m: 30.51
100m: 1:03.93
(33.42)
150m: 1:37.82
(33.89)
200m: 2:11.90
(34.08)
250m: 2:45.75
(33.85)
300m: 3:19.58
(33.83)
350m: 3:53.23
(33.65)
400m: 4:26.83
(33.60)
450m: 5:00.70
(33.87)
500m: 5:34.65
(33.95)
550m: 6:08.60
(33.95)
600m: 6:42.76
(34.16)
650m: 7:16.66
(33.90)
700m: 7:50.94
(34.28)
750m: 8:24.96
(34.02)
800m: 8:59.50
(34.54)
850m: 9:33.23
(33.73)
900m: 10:07.12
(33.89)
950m: 10:41.07
(33.95)
1000m: 11:15.10
(34.03)
1050m: 11:49.04
(33.94)
1100m: 12:23.32
(34.28)
1150m: 12:57.28
(33.96)
1200m: 13:31.26
(33.98)
1250m: 14:05.25
(33.99)
1300m: 14:38.92
(33.67)
1350m: 15:12.67
(33.75)
1400m: 15:46.69
(34.02)
1450m: 16:20.67
(33.98)
1500m: 16:52.26
(31.59)
3 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap +0.72 724 17:02.34 +20.25
50m: 31.36
100m: 1:04.82
(33.46)
150m: 1:38.79
(33.97)
200m: 2:12.78
(33.99)
250m: 2:46.93
(34.15)
300m: 3:21.46
(34.53)
350m: 3:55.73
(34.27)
400m: 4:30.29
(34.56)
450m: 5:04.40
(34.11)
500m: 5:38.80
(34.40)
550m: 6:13.11
(34.31)
600m: 6:47.45
(34.34)
650m: 7:21.91
(34.46)
700m: 7:56.38
(34.47)
750m: 8:30.99
(34.61)
800m: 9:05.40
(34.41)
850m: 9:39.93
(34.53)
900m: 10:14.36
(34.43)
950m: 10:48.54
(34.18)
1000m: 11:22.81
(34.27)
1050m: 11:57.17
(34.36)
1100m: 12:31.06
(33.89)
1150m: 13:05.06
(34.00)
1200m: 13:39.15
(34.09)
1250m: 14:13.07
(33.92)
1300m: 14:47.15
(34.08)
1350m: 15:21.54
(34.39)
1400m: 15:55.89
(34.35)
1450m: 16:29.27
(33.38)
1500m: 17:02.34
(33.07)
4 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.77 639 17:45.42 +1:03.33
50m: 31.93
100m: 1:06.82
(34.89)
150m: 1:42.16
(35.34)
200m: 2:17.74
(35.58)
250m: 2:53.53
(35.79)
300m: 3:29.41
(35.88)
350m: 4:05.15
(35.74)
400m: 4:41.10
(35.95)
450m: 5:16.99
(35.89)
500m: 5:52.75
(35.76)
550m: 6:28.26
(35.51)
600m: 7:03.78
(35.52)
650m: 7:39.27
(35.49)
700m: 8:14.90
(35.63)
750m: 8:50.44
(35.54)
800m: 9:26.10
(35.66)
850m: 10:01.92
(35.82)
900m: 10:37.78
(35.86)
950m: 11:13.45
(35.67)
1000m: 11:49.50
(36.05)
1050m: 12:25.16
(35.66)
1100m: 13:00.76
(35.60)
1150m: 13:36.20
(35.44)
1200m: 14:12.07
(35.87)
1250m: 14:48.06
(35.99)
1300m: 15:24.06
(36.00)
1350m: 16:00.10
(36.04)
1400m: 16:36.12
(36.02)
1450m: 17:11.87
(35.75)
1500m: 17:45.42
(33.55)
5 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 623 17:54.78 +1:12.69
50m: 31.91
100m: 1:06.31
(34.40)
150m: 1:41.60
(35.29)
200m: 2:17.66
(36.06)
250m: 2:53.32
(35.66)
300m: 3:29.19
(35.87)
350m: 4:04.87
(35.68)
400m: 4:40.55
(35.68)
450m: 5:16.33
(35.78)
500m: 5:51.67
(35.34)
550m: 6:27.50
(35.83)
600m: 7:03.33
(35.83)
650m: 7:39.28
(35.95)
700m: 8:16.22
(36.94)
750m: 8:52.40
(36.18)
800m: 9:28.47
(36.07)
850m: 10:04.83
(36.36)
900m: 10:41.14
(36.31)
950m: 11:17.31
(36.17)
1000m: 11:53.89
(36.58)
1050m: 12:30.58
(36.69)
1100m: 13:06.73
(36.15)
1150m: 13:42.61
(35.88)
1200m: 14:18.43
(35.82)
1250m: 14:55.44
(37.01)
1300m: 15:31.28
(35.84)
1350m: 16:07.17
(35.89)
1400m: 16:43.26
(36.09)
1450m: 17:19.39
(36.13)
1500m: 17:54.78
(35.39)
6 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.79 608 18:03.20 +1:21.11
50m: 32.44
100m: 1:06.69
(34.25)
150m: 1:41.95
(35.26)
200m: 2:17.25
(35.30)
250m: 2:52.37
(35.12)
300m: 3:28.27
(35.90)
350m: 4:04.04
(35.77)
400m: 4:40.28
(36.24)
450m: 5:16.49
(36.21)
500m: 5:52.51
(36.02)
550m: 6:28.50
(35.99)
600m: 7:04.52
(36.02)
650m: 7:40.38
(35.86)
700m: 8:16.80
(36.42)
750m: 8:53.23
(36.43)
800m: 9:29.61
(36.38)
850m: 10:05.85
(36.24)
900m: 10:42.24
(36.39)
950m: 11:18.66
(36.42)
1000m: 11:55.24
(36.58)
1050m: 12:31.97
(36.73)
1100m: 13:08.80
(36.83)
1150m: 13:45.74
(36.94)
1200m: 14:22.71
(36.97)
1250m: 14:59.46
(36.75)
1300m: 15:36.34
(36.88)
1350m: 16:13.19
(36.85)
1400m: 16:50.25
(37.06)
1450m: 17:27.24
(36.99)
1500m: 18:03.20
(35.96)
7 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap +0.71 576 18:22.80 +1:40.71
50m: 30.91
100m: 1:06.33
(35.42)
150m: 1:42.16
(35.83)
200m: 2:17.94
(35.78)
250m: 2:53.65
(35.71)
300m: 3:29.92
(36.27)
350m: 4:05.70
(35.78)
400m: 4:41.53
(35.83)
450m: 5:17.73
(36.20)
500m: 5:53.92
(36.19)
550m: 6:30.09
(36.17)
600m: 7:06.77
(36.68)
650m: 7:43.68
(36.91)
700m: 8:20.73
(37.05)
750m: 8:58.10
(37.37)
800m: 9:34.95
(36.85)
850m: 10:12.33
(37.38)
900m: 10:49.93
(37.60)
950m: 11:27.41
(37.48)
1000m: 12:05.02
(37.61)
1050m: 12:42.88
(37.86)
1100m: 13:20.63
(37.75)
1150m: 13:58.42
(37.79)
1200m: 14:36.52
(38.10)
1250m: 15:14.98
(38.46)
1300m: 15:52.43
(37.45)
1350m: 16:30.52
(38.09)
1400m: 17:08.50
(37.98)
1450m: 17:46.11
(37.61)
1500m: 18:22.80
(36.69)
Grenen officiell:  2022-10-28 19:40:40
2022-10-28 19:40:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ystads Simsällskap
Document
Resultat
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
Plats: Ystad Arena Arrangör: YSTADS SIMSÄLLSKAP
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 okt 2022 till den 30 okt 2022
Gren 4, 1500m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Aslak Nørgaard 2000 Sigma Swim Birkerød +0.68 782 15:20.41
50m: 27.29
100m: 57.01
(29.72)
150m: 1:26.74
(29.73)
200m: 1:56.67
(29.93)
250m: 2:26.68
(30.01)
300m: 2:56.80
(30.12)
350m: 3:26.97
(30.17)
400m: 3:57.22
(30.25)
450m: 4:27.69
(30.47)
500m: 4:57.90
(30.21)
550m: 5:28.21
(30.31)
600m: 5:58.40
(30.19)
650m: 6:28.96
(30.56)
700m: 6:59.43
(30.47)
750m: 7:30.18
(30.75)
800m: 8:00.78
(30.60)
850m: 8:31.47
(30.69)
900m: 9:02.11
(30.64)
950m: 9:32.54
(30.43)
1000m: 10:03.22
(30.68)
1050m: 10:33.86
(30.64)
1100m: 11:04.62
(30.76)
1150m: 11:35.67
(31.05)
1200m: 12:07.19
(31.52)
1250m: 12:39.11
(31.92)
1300m: 13:11.84
(32.73)
1350m: 13:44.63
(32.79)
1400m: 14:17.18
(32.55)
1450m: 14:48.94
(31.76)
1500m: 15:20.41
(31.47)
2 Maximillian Prax 2006 Austria +0.74 688 16:00.27 +39.86
50m: 28.96
100m: 1:00.90
(31.94)
150m: 1:33.10
(32.20)
200m: 2:05.05
(31.95)
250m: 2:36.84
(31.79)
300m: 3:08.53
(31.69)
350m: 3:40.36
(31.83)
400m: 4:12.11
(31.75)
450m: 4:44.03
(31.92)
500m: 5:16.28
(32.25)
550m: 5:48.61
(32.33)
600m: 6:20.89
(32.28)
650m: 6:53.11
(32.22)
700m: 7:25.33
(32.22)
750m: 7:57.87
(32.54)
800m: 8:30.05
(32.18)
850m: 9:02.75
(32.70)
900m: 9:35.11
(32.36)
950m: 10:07.65
(32.54)
1000m: 10:40.09
(32.44)
1050m: 11:12.45
(32.36)
1100m: 11:44.69
(32.24)
1150m: 12:17.24
(32.55)
1200m: 12:49.52
(32.28)
1250m: 13:21.94
(32.42)
1300m: 13:54.41
(32.47)
1350m: 14:26.57
(32.16)
1400m: 14:58.75
(32.18)
1450m: 15:30.48
(31.73)
1500m: 16:00.27
(29.79)
3 Ted Wiker 2004 Jönköpings Simsällskap +0.73 687 16:01.00 +40.59
50m: 29.04
100m: 1:01.05
(32.01)
150m: 1:33.29
(32.24)
200m: 2:05.62
(32.33)
250m: 2:37.69
(32.07)
300m: 3:09.75
(32.06)
350m: 3:41.75
(32.00)
400m: 4:14.03
(32.28)
450m: 4:46.33
(32.30)
500m: 5:18.78
(32.45)
550m: 5:51.30
(32.52)
600m: 6:23.80
(32.50)
650m: 6:56.44
(32.64)
700m: 7:28.94
(32.50)
750m: 8:01.20
(32.26)
800m: 8:33.45
(32.25)
850m: 9:05.80
(32.35)
900m: 9:37.90
(32.10)
950m: 10:09.96
(32.06)
1000m: 10:42.06
(32.10)
1050m: 11:14.15
(32.09)
1100m: 11:46.41
(32.26)
1150m: 12:18.36
(31.95)
1200m: 12:50.52
(32.16)
1250m: 13:22.52
(32.00)
1300m: 13:54.68
(32.16)
1350m: 14:26.69
(32.01)
1400m: 14:58.82
(32.13)
1450m: 15:30.88
(32.06)
1500m: 16:01.00
(30.12)
4 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.63 643 16:22.33 +1:01.92
50m: 28.54
100m: 1:00.87
(32.33)
150m: 1:33.92
(33.05)
200m: 2:06.85
(32.93)
250m: 2:39.68
(32.83)
300m: 3:12.53
(32.85)
350m: 3:45.39
(32.86)
400m: 4:18.30
(32.91)
450m: 4:51.24
(32.94)
500m: 5:24.09
(32.85)
550m: 5:56.66
(32.57)
600m: 6:29.57
(32.91)
650m: 7:02.37
(32.80)
700m: 7:35.38
(33.01)
750m: 8:08.51
(33.13)
800m: 8:41.57
(33.06)
850m: 9:14.40
(32.83)
900m: 9:47.61
(33.21)
950m: 10:20.56
(32.95)
1000m: 10:53.61
(33.05)
1050m: 11:26.74
(33.13)
1100m: 12:00.09
(33.35)
1150m: 12:33.20
(33.11)
1200m: 13:06.18
(32.98)
1250m: 13:38.99
(32.81)
1300m: 14:12.15
(33.16)
1350m: 14:45.04
(32.89)
1400m: 15:17.93
(32.89)
1450m: 15:51.10
(33.17)
1500m: 16:22.33
(31.23)
5 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.63 640 16:23.92 +1:03.51
50m: 28.49
100m: 59.96
(31.47)
150m: 1:32.34
(32.38)
200m: 2:04.37
(32.03)
250m: 2:36.64
(32.27)
300m: 3:09.02
(32.38)
350m: 3:41.19
(32.17)
400m: 4:13.34
(32.15)
450m: 4:45.67
(32.33)
500m: 5:18.13
(32.46)
550m: 5:50.78
(32.65)
600m: 6:23.52
(32.74)
650m: 6:56.55
(33.03)
700m: 7:29.55
(33.00)
750m: 8:02.63
(33.08)
800m: 8:35.84
(33.21)
850m: 9:09.13
(33.29)
900m: 9:42.92
(33.79)
950m: 10:16.72
(33.80)
1000m: 10:50.64
(33.92)
1050m: 11:24.72
(34.08)
1100m: 11:58.59
(33.87)
1150m: 12:32.27
(33.68)
1200m: 13:05.81
(33.54)
1250m: 13:39.41
(33.60)
1300m: 14:12.70
(33.29)
1350m: 14:46.70
(34.00)
1400m: 15:20.48
(33.78)
1450m: 15:53.15
(32.67)
1500m: 16:23.92
(30.77)
6 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.65 628 16:30.03 +1:09.62
50m: 29.35
100m: 1:00.61
(31.26)
150m: 1:32.69
(32.08)
200m: 2:05.08
(32.39)
250m: 2:37.42
(32.34)
300m: 3:10.25
(32.83)
350m: 3:43.43
(33.18)
400m: 4:16.39
(32.96)
450m: 4:49.32
(32.93)
500m: 5:22.33
(33.01)
550m: 5:55.22
(32.89)
600m: 6:28.31
(33.09)
650m: 7:01.03
(32.72)
700m: 7:34.10
(33.07)
750m: 8:07.56
(33.46)
800m: 8:41.13
(33.57)
850m: 9:14.66
(33.53)
900m: 9:48.03
(33.37)
950m: 10:21.66
(33.63)
1000m: 10:55.64
(33.98)
1050m: 11:29.26
(33.62)
1100m: 12:03.06
(33.80)
1150m: 12:36.64
(33.58)
1200m: 13:09.81
(33.17)
1250m: 13:43.14
(33.33)
1300m: 14:16.51
(33.37)
1350m: 14:50.12
(33.61)
1400m: 15:23.82
(33.70)
1450m: 15:57.06
(33.24)
1500m: 16:30.03
(32.97)
7 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.65 627 16:30.35 +1:09.94
50m: 29.26
100m: 1:01.57
(32.31)
150m: 1:34.32
(32.75)
200m: 2:07.29
(32.97)
250m: 2:40.28
(32.99)
300m: 3:13.44
(33.16)
350m: 3:46.35
(32.91)
400m: 4:19.37
(33.02)
450m: 4:52.41
(33.04)
500m: 5:25.49
(33.08)
550m: 5:58.51
(33.02)
600m: 6:31.37
(32.86)
650m: 7:04.52
(33.15)
700m: 7:37.86
(33.34)
750m: 8:11.16
(33.30)
800m: 8:44.48
(33.32)
850m: 9:17.96
(33.48)
900m: 9:51.58
(33.62)
950m: 10:25.09
(33.51)
1000m: 10:58.73
(33.64)
1050m: 11:31.88
(33.15)
1100m: 12:05.46
(33.58)
1150m: 12:38.80
(33.34)
1200m: 13:12.67
(33.87)
1250m: 13:46.28
(33.61)
1300m: 14:20.06
(33.78)
1350m: 14:53.34
(33.28)
1400m: 15:26.58
(33.24)
1450m: 15:59.38
(32.80)
1500m: 16:30.35
(30.97)
8 Leon Rössger 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.70 624 16:32.20 +1:11.79
50m: 29.50
100m: 1:01.94
(32.44)
150m: 1:35.03
(33.09)
200m: 2:08.56
(33.53)
250m: 2:42.00
(33.44)
300m: 3:15.39
(33.39)
350m: 3:48.72
(33.33)
400m: 4:22.20
(33.48)
450m: 4:55.35
(33.15)
500m: 5:28.47
(33.12)
550m: 6:01.42
(32.95)
600m: 6:34.67
(33.25)
650m: 7:07.84
(33.17)
700m: 7:40.86
(33.02)
750m: 8:14.10
(33.24)
800m: 8:47.37
(33.27)
850m: 9:20.39
(33.02)
900m: 9:53.71
(33.32)
950m: 10:26.94
(33.23)
1000m: 11:00.31
(33.37)
1050m: 11:33.80
(33.49)
1100m: 12:07.43
(33.63)
1150m: 12:40.92
(33.49)
1200m: 13:14.58
(33.66)
1250m: 13:48.25
(33.67)
1300m: 14:21.99
(33.74)
1350m: 14:55.31
(33.32)
1400m: 15:28.80
(33.49)
1450m: 16:01.67
(32.87)
1500m: 16:32.20
(30.53)
9 Petru Apostol 2008 Euro Swimming +0.71 623 16:32.51 +1:12.10
50m: 30.03
100m: 1:02.61
(32.58)
150m: 1:34.86
(32.25)
200m: 2:07.87
(33.01)
250m: 2:40.67
(32.80)
300m: 3:13.69
(33.02)
350m: 3:46.47
(32.78)
400m: 4:19.45
(32.98)
450m: 4:52.66
(33.21)
500m: 5:26.00
(33.34)
550m: 5:59.10
(33.10)
600m: 6:32.44
(33.34)
650m: 7:05.58
(33.14)
700m: 7:38.93
(33.35)
750m: 8:12.27
(33.34)
800m: 8:45.64
(33.37)
850m: 9:19.57
(33.93)
900m: 9:53.13
(33.56)
950m: 10:26.79
(33.66)
1000m: 11:00.23
(33.44)
1050m: 11:33.78
(33.55)
1100m: 12:07.34
(33.56)
1150m: 12:40.92
(33.58)
1200m: 13:14.85
(33.93)
1250m: 13:48.66
(33.81)
1300m: 14:21.79
(33.13)
1350m: 14:55.51
(33.72)
1400m: 15:28.78
(33.27)
1450m: 16:01.91
(33.13)
1500m: 16:32.51
(30.60)
10 Andrei Iaschiu Euro Swimming +0.65 622 16:33.11 +1:12.70
50m: 28.27
100m: 59.40
(31.13)
150m: 1:31.40
(32.00)
200m: 2:03.31
(31.91)
250m: 2:35.28
(31.97)
300m: 3:07.21
(31.93)
350m: 3:39.58
(32.37)
400m: 4:12.22
(32.64)
450m: 4:45.29
(33.07)
500m: 5:18.29
(33.00)
550m: 5:51.35
(33.06)
600m: 6:24.23
(32.88)
650m: 6:57.77
(33.54)
700m: 7:31.31
(33.54)
750m: 8:05.22
(33.91)
800m: 8:39.22
(34.00)
850m: 9:12.98
(33.76)
900m: 9:47.11
(34.13)
950m: 10:21.11
(34.00)
1000m: 10:55.32
(34.21)
1050m: 11:29.11
(33.79)
1100m: 12:03.02
(33.91)
1150m: 12:37.00
(33.98)
1200m: 13:11.31
(34.31)
1250m: 13:45.30
(33.99)
1300m: 14:19.47
(34.17)
1350m: 14:53.27
(33.80)
1400m: 15:27.36
(34.09)
1450m: 16:00.75
(33.39)
1500m: 16:33.11
(32.36)
11 Rasmus Skyving 2003 Väsby Simsällskap +0.64 618 16:35.14 +1:14.73
50m: 28.88
100m: 1:00.56
(31.68)
150m: 1:32.71
(32.15)
200m: 2:05.20
(32.49)
250m: 2:37.98
(32.78)
300m: 3:10.89
(32.91)
350m: 3:44.07
(33.18)
400m: 4:17.57
(33.50)
450m: 4:50.86
(33.29)
500m: 5:24.63
(33.77)
550m: 5:58.00
(33.37)
600m: 6:31.48
(33.48)
650m: 7:05.06
(33.58)
700m: 7:39.29
(34.23)
750m: 8:12.75
(33.46)
800m: 8:46.42
(33.67)
850m: 9:20.40
(33.98)
900m: 9:53.94
(33.54)
950m: 10:27.17
(33.23)
1000m: 11:00.50
(33.33)
1050m: 11:33.85
(33.35)
1100m: 12:07.32
(33.47)
1150m: 12:40.53
(33.21)
1200m: 13:14.20
(33.67)
1250m: 13:47.89
(33.69)
1300m: 14:21.41
(33.52)
1350m: 14:55.31
(33.90)
1400m: 15:28.67
(33.36)
1450m: 16:02.64
(33.97)
1500m: 16:35.14
(32.50)
12 Hilding Hallberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.69 614 16:37.49 +1:17.08
50m: 29.45
100m: 1:02.53
(33.08)
150m: 1:36.09
(33.56)
200m: 2:09.81
(33.72)
250m: 2:43.65
(33.84)
300m: 3:17.39
(33.74)
350m: 3:51.37
(33.98)
400m: 4:25.12
(33.75)
450m: 4:58.89
(33.77)
500m: 5:32.47
(33.58)
550m: 6:06.19
(33.72)
600m: 6:39.27
(33.08)
650m: 7:13.07
(33.80)
700m: 7:46.85
(33.78)
750m: 8:20.26
(33.41)
800m: 8:53.28
(33.02)
850m: 9:26.51
(33.23)
900m: 9:59.97
(33.46)
950m: 10:33.53
(33.56)
1000m: 11:06.86
(33.33)
1050m: 11:40.18
(33.32)
1100m: 12:13.46
(33.28)
1150m: 12:46.80
(33.34)
1200m: 13:20.26
(33.46)
1250m: 13:53.57
(33.31)
1300m: 14:26.91
(33.34)
1350m: 15:00.14
(33.23)
1400m: 15:33.21
(33.07)
1450m: 16:06.13
(32.92)
1500m: 16:37.49
(31.36)
13 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap +0.74 602 16:44.12 +1:23.71
50m: 29.81
100m: 1:02.44
(32.63)
150m: 1:34.96
(32.52)
200m: 2:07.99
(33.03)
250m: 2:40.69
(32.70)
300m: 3:13.51
(32.82)
350m: 3:46.40
(32.89)
400m: 4:19.73
(33.33)
450m: 4:52.95
(33.22)
500m: 5:26.52
(33.57)
550m: 6:00.17
(33.65)
600m: 6:33.67
(33.50)
650m: 7:07.07
(33.40)
700m: 7:40.77
(33.70)
750m: 8:14.39
(33.62)
800m: 8:48.21
(33.82)
850m: 9:22.13
(33.92)
900m: 9:55.97
(33.84)
950m: 10:29.88
(33.91)
1000m: 11:04.05
(34.17)
1050m: 11:37.60
(33.55)
1100m: 12:11.74
(34.14)
1150m: 12:45.93
(34.19)
1200m: 13:20.16
(34.23)
1250m: 13:54.09
(33.93)
1300m: 14:28.37
(34.28)
1350m: 15:02.60
(34.23)
1400m: 15:37.03
(34.43)
1450m: 16:11.33
(34.30)
1500m: 16:44.12
(32.79)
14 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.75 592 16:49.64 +1:29.23
50m: 30.57
100m: 1:03.37
(32.80)
150m: 1:36.49
(33.12)
200m: 2:09.70
(33.21)
250m: 2:43.08
(33.38)
300m: 3:16.04
(32.96)
350m: 3:49.47
(33.43)
400m: 4:22.90
(33.43)
450m: 4:56.39
(33.49)
500m: 5:30.00
(33.61)
550m: 6:03.32
(33.32)
600m: 6:36.72
(33.40)
650m: 7:10.42
(33.70)
700m: 7:44.25
(33.83)
750m: 8:18.15
(33.90)
800m: 8:52.09
(33.94)
850m: 9:26.20
(34.11)
900m: 10:00.09
(33.89)
950m: 10:34.09
(34.00)
1000m: 11:08.27
(34.18)
1050m: 11:42.31
(34.04)
1100m: 12:16.57
(34.26)
1150m: 12:50.39
(33.82)
1200m: 13:24.38
(33.99)
1250m: 13:58.46
(34.08)
1300m: 14:33.19
(34.73)
1350m: 15:07.42
(34.23)
1400m: 15:42.04
(34.62)
1450m: 16:16.26
(34.22)
1500m: 16:49.64
(33.38)
15 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon +0.67 592 16:49.86 +1:29.45
50m: 28.65
100m: 1:00.56
(31.91)
150m: 1:33.02
(32.46)
200m: 2:05.03
(32.01)
250m: 2:37.46
(32.43)
300m: 3:09.75
(32.29)
350m: 3:42.51
(32.76)
400m: 4:15.22
(32.71)
450m: 4:48.61
(33.39)
500m: 5:22.15
(33.54)
550m: 5:54.88
(32.73)
600m: 6:28.50
(33.62)
650m: 7:01.86
(33.36)
700m: 7:35.26
(33.40)
750m: 8:09.20
(33.94)
800m: 8:43.51
(34.31)
850m: 9:17.91
(34.40)
900m: 9:52.93
(35.02)
950m: 10:27.68
(34.75)
1000m: 11:02.29
(34.61)
1050m: 11:35.84
(33.55)
1100m: 12:11.02
(35.18)
1150m: 12:46.26
(35.24)
1200m: 13:21.26
(35.00)
1250m: 13:55.59
(34.33)
1300m: 14:31.29
(35.70)
1350m: 15:07.19
(35.90)
1400m: 15:42.36
(35.17)
1450m: 16:16.80
(34.44)
1500m: 16:49.86
(33.06)
16 William Fagerstedt 2005 Helsingfors Simsällskap +0.72 585 16:53.59 +1:33.18