2024-06-15   18:39:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM aluekilpailut 2021 Varsinais-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
IKM 2021 Varsinais-Suomi
Paikka: Järjestäjä: AUi
Allas: 25m Päivämäärä: 29 10 2021 - 31 10 2001
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Sponsori: Viking Line
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Thomas Salonen 2009 Raision Urheilijat +0.85 1:26.39
Entry time: 1:30.03 (-3.64)
50m: 40.93
100m: 1:26.39
(45.46)
2 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.76 1:27.87 +1.48
Entry time: 1:37.93 (-10.06)
50m: 42.07
100m: 1:27.87
(45.80)
3 Matti Nurminen 2009 Salon Uimarit +0.73 1:27.95 +1.56
Entry time: 1:31.19 (-3.24)
50m: 40.38
100m: 1:27.95
(47.57)
4 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit +0.74 1:32.55 +6.16
Entry time: 1:36.00 (-3.45)
50m: 43.34
100m: 1:32.55
(49.21)
5 Alex Mäkelä 2009 Raision Urheilijat +0.79 1:34.66 +8.27
Entry time: 1:36.84 (-2.18)
50m: 44.55
100m: 1:34.66
(50.11)
6 Alex Ailio 2009 Åbo Simklubb +0.74 1:35.82 +9.43
Entry time: 1:39.34 (-3.52)
50m: 45.69
100m: 1:35.82
(50.13)
7 Eero Carne 2009 Raision Urheilijat +0.72 1:40.23 +13.84
Entry time: 1:50.31 (-10.08)
50m: 47.16
100m: 1:40.23
(53.07)
8 Juuso Käär 2009 Raision Urheilijat 1:40.34 +13.95
Entry time: 1:44.60 (-4.26)
50m: 49.14
100m: 1:40.34
(51.20)
9 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina +0.54 1:43.53 +17.14
Entry time: 1:46.57 (-3.04)
50m: 49.43
100m: 1:43.53
(54.10)
10 Niilo Lehtinen 2009 Åbo Simklubb +0.79 1:43.73 +17.34
Entry time: 1:47.21 (-3.48)
50m: 48.67
100m: 1:43.73
(55.06)
11 Veikka Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.72 1:50.98 +24.59
Entry time: 1:59.25 (-8.27)
50m: 52.06
100m: 1:50.98
(58.92)
12 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb 1:51.04 +24.65
Entry time: 1:51.33 (-0.29)
50m: 53.03
100m: 1:51.04
(58.01)
13 Verneri Mäkinen 2009 Åbo Simklubb +0.81 1:51.31 +24.92
Entry time: 1:52.53 (-1.22)
50m: 50.85
100m: 1:51.31
(1:00.46)
14 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb +0.71 1:55.24 +28.85
Entry time: 1:56.16 (-0.92)
50m: 54.50
100m: 1:55.24
(1:00.74)
15 Elian Sainio 2009 Raision Urheilijat +0.81 2:03.03 +36.64
Entry time: 2:19.84 (-16.81)
50m: 57.38
100m: 2:03.03
(1:05.65)
- Aukusti Lempiäinen 2009 Raision Urheilijat +0.82 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.58.23
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Sponsori: Viking Line
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.66 1:10.88
Entry time: 1:14.14 (-3.26)
50m: 34.07
100m: 1:10.88
(36.81)
2 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:18.90 +8.02
Entry time: 1:22.55 (-3.65)
50m: 36.88
100m: 1:18.90
(42.02)
3 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 1:22.13 +11.25
Entry time: 1:22.82 (-0.69)
50m: 38.58
100m: 1:22.13
(43.55)
4 Mikael Kynkäänniemi 2008 Raision Urheilijat +0.77 1:22.20 +11.32
Entry time: 1:22.60 (-0.40)
50m: 38.99
100m: 1:22.20
(43.21)
5 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:22.36 +11.48
Entry time: 1:24.57 (-2.21)
50m: 39.04
100m: 1:22.36
(43.32)
6 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit 1:23.04 +12.16
Entry time: 1:25.88 (-2.84)
50m: 38.95
100m: 1:23.04
(44.09)
7 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.70 1:23.14 +12.26
Entry time: 1:26.74 (-3.60)
50m: 39.19
100m: 1:23.14
(43.95)
8 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 1:26.65 +15.77
Entry time: 1:28.31 (-1.66)
50m: 41.07
100m: 1:26.65
(45.58)
9 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb +0.72 1:26.97 +16.09
Entry time: 1:26.21 (+0.76)
50m: 40.56
100m: 1:26.97
(46.41)
10 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:29.98 +19.10
Entry time: 1:31.84 (-1.86)
50m: 42.17
100m: 1:29.98
(47.81)
11 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:32.05 +21.17
Entry time: 1:37.26 (-5.21)
50m: 43.58
100m: 1:32.05
(48.47)
12 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb +0.73 1:33.32 +22.44
Entry time: 1:29.24 (+4.08)
50m: 43.18
100m: 1:33.32
(50.14)
13 Eloi Norrman 2008 Åbo Simklubb +0.71 1:38.90 +28.02
Entry time: 1:44.22 (-5.32)
50m: 45.23
100m: 1:38.90
(53.67)
14 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.67 1:38.94 +28.06
Entry time: 1:37.75 (+1.19)
50m: 47.43
100m: 1:38.94
(51.51)
15 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.78 1:40.46 +29.58
Entry time: 1:38.78 (+1.68)
50m: 48.06
100m: 1:40.46
(52.40)
16 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit +0.80 1:42.16 +31.28
Entry time: 1:45.13 (-2.97)
50m: 47.69
100m: 1:42.16
(54.47)
17 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.76 1:44.37 +33.49
Entry time: 1:43.61 (+0.76)
50m: 49.14
100m: 1:44.37
(55.23)
18 Eliel Käkönen 2008 Raision Urheilijat +0.89 1:50.74 +39.86
Entry time: 1:48.11 (+2.63)
50m: 51.61
100m: 1:50.74
(59.13)
19 Kasper Snickars 2008 Åbo Simklubb +0.90 1:54.01 +43.13
Entry time: 2:01.39 (-7.38)
50m: 52.97
100m: 1:54.01
(1:01.04)
20 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb +0.69 1:56.66 +45.78
Entry time: 2:03.44 (-6.78)
50m: 54.07
100m: 1:56.66
(1:02.59)
21 Miro Kuosmanen 2008 Raision Urheilijat +0.84 1:57.91 +47.03
50m: 56.49
100m: 1:57.91
(1:01.42)
- Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.76 DSQ
- Frans Sagulin 2008 Raision Urheilijat DSQ
- Juska Nousiainen 2008 Åbo Simklubb +0.93 DSQ
- Elmeri Hauninen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.31 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.58.23
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Sponsori: Viking Line
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.78 1:15.80
Entry time: 1:17.31 (-1.51)
50m: 36.44
100m: 1:15.80
(39.36)
2 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.65 1:16.83 +1.03
Entry time: 1:15.40 (+1.43)
50m: 36.01
100m: 1:16.83
(40.82)
3 Elias Salo 2007 Vesihelmen Uimaseura +0.75 1:19.99 +4.19
Entry time: 1:20.67 (-0.68)
50m: 36.71
100m: 1:19.99
(43.28)
4 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb +0.67 1:22.63 +6.83
Entry time: 1:24.57 (-1.94)
50m: 38.83
100m: 1:22.63
(43.80)
5 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.91 1:28.36 +12.56
Entry time: 1:28.06 (+0.30)
50m: 40.38
100m: 1:28.36
(47.98)
6 Arttu Carne 2007 Raision Urheilijat +0.60 1:28.44 +12.64
Entry time: 1:31.79 (-3.35)
50m: 41.52
100m: 1:28.44
(46.92)
7 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 1:32.32 +16.52
Entry time: 1:31.70 (+0.62)
50m: 41.94
100m: 1:32.32
(50.38)
- Sergey Tsygankov 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 DSQ
Laji virallinen: 29.10.2021 18.58.23
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Sponsori: Viking Line
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.67 1:16.21
Entry time: 1:18.13 (-1.92)
50m: 35.11
100m: 1:16.21
(41.10)
2 Linus Korin 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 1:24.64 +8.43
Entry time: 1:28.14 (-3.50)
50m: 39.86
100m: 1:24.64
(44.78)
3 Henri Porma 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.75 1:25.25 +9.04
Entry time: 1:26.27 (-1.02)
50m: 38.60
100m: 1:25.25
(46.65)
4 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb +0.82 1:25.55 +9.34
Entry time: 1:26.04 (-0.49)
50m: 40.08
100m: 1:25.55
(45.47)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.58.23
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Sponsori: Viking Line
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:08.08
Entry time: 1:09.32 (-1.24)
50m: 32.44
100m: 1:08.08
(35.64)
2 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.67 1:09.53 +1.45
Entry time: 1:10.07 (-0.54)
50m: 33.23
100m: 1:09.53
(36.30)
3 Jasper Oikarainen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.70 1:11.26 +3.18
Entry time: 1:12.72 (-1.46)
50m: 33.91
100m: 1:11.26
(37.35)
4 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.70 1:12.79 +4.71
Entry time: 1:16.82 (-4.03)
50m: 33.76
100m: 1:12.79
(39.03)
5 Luka Laaksonen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.69 1:14.44 +6.36
Entry time: 1:14.81 (-0.37)
50m: 33.94
100m: 1:14.44
(40.50)
6 Max Allén 2005 Åbo Simklubb +0.74 1:16.48 +8.40
Entry time: 1:16.93 (-0.45)
50m: 35.23
100m: 1:16.48
(41.25)
7 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb +0.54 1:26.80 +18.72
Entry time: 1:26.16 (+0.64)
50m: 40.70
100m: 1:26.80
(46.10)
Laji virallinen: 29.10.2021 18.58.23
29-10-2021 18.59.01 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner