Resultat för Region Midtjylland Mesterskaber 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.44 | ||||||
2 | Oliver Hallenberg | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 37.10 | ||||||
3 | Hjalte Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 38.31 | ||||||
4 | Bille Benjamin Drasbek | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.50 | ||||||
5 | Lucas Do Jespersen | 2011 | Viborg Svømme Klub | 38.71 | ||||||
6 | Santino Alexander Galacho | 2010 | Viborg Svømme Klub | 39.55 | ||||||
7 | Eddie Berg | 2010 | Brædstrup Svømmeklub | 39.57 | ||||||
8 | Benjamin Nørremark | 2010 | Viborg Svømme Klub | 39.93 | ||||||
9 | Jonathan M. Jensen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 40.31 | ||||||
10 | Frederik Vium Demant | 2011 | Viborg Svømme Klub | 40.68 | ||||||
11 | Mads Vestergaard | 2010 | Odder Svømmeklub | 41.57 | ||||||
12 | Lauge Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 42.26 | ||||||
13 | Egon Johan Dannesboe | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.15 | ||||||
14 | Jakob Munk Barfod | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.56 | ||||||
15 | Noah Emil Lund Madsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 48.39 | ||||||
16 | Jacob Kristensen | 2010 | Viborg Svømme Klub | 50.69 | ||||||
17 | Jonas Ilsøe Larsen | 2012 | Odder Svømmeklub | 51.53 | ||||||
- | Asger Herbsleb | 2010 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Milas K. Lauridsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Johansen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Bjerre | 2009 | Lyseng IF | 30.56 | ||||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 30.75 | ||||||
3 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 32.45 | ||||||
4 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 34.93 | ||||||
5 | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | 35.08 | ||||||
6 | Kristian Johnsen Andersen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 35.18 | ||||||
7 | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 35.68 | ||||||
8 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 35.91 | ||||||
9 | Oliver Odgaard | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 36.27 | ||||||
10 | August Svendsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 37.97 | ||||||
11 | Liam Thomsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 38.27 | ||||||
12 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 38.90 | ||||||
13 | William D. Lindberg | 2009 | Lyseng IF | 40.28 | ||||||
14 | Gustav Nordgaard | 2009 | Herning Svømmeklub | 43.99 | ||||||
15 | Lasse Elkjær | 2009 | Viborg Svømme Klub | 44.15 | ||||||
16 | Magnus Schmidt Andersen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.91 | ||||||
- | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Tyvsart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Horsens Svømmeklub | 28.00 | ||||||
2 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 28.65 | ||||||
2 | Viggo Rohde | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 28.65 | ||||||
4 | Adam Bisgaard | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 28.87 | ||||||
5 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 29.39 | ||||||
6 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 30.12 | ||||||
7 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 30.15 | ||||||
8 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 30.77 | ||||||
9 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 31.25 | ||||||
10 | Christian Ekander | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.32 | ||||||
11 | Casper Ibsen | 2008 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 31.69 | ||||||
12 | Gustav Falk Olesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 31.99 | ||||||
13 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 32.84 | ||||||
14 | Jakob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | 32.87 | ||||||
15 | Max-Emil Momme | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 33.02 | ||||||
16 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 33.17 | ||||||
17 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 33.38 | ||||||
18 | Alfred Hørlück | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.66 | ||||||
19 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 33.91 | ||||||
20 | Johannes Grud Olsen | 2008 | Swim Team Neptun | 34.00 | ||||||
21 | Benjamin Bijedic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 34.03 | ||||||
22 | Vitus Kirkegaard | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.60 | ||||||
23 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 34.88 | ||||||
24 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 35.05 | ||||||
25 | Julius Schumann Thrane | 2008 | Odder Svømmeklub | 35.23 | ||||||
26 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 35.58 | ||||||
27 | Rasmus Fangel Sørensen | 2008 | Swim Team Neptun | 36.04 | ||||||
28 | Magnus Lindberg | 2008 | Lyseng IF | 36.73 | ||||||
29 | Anders Kolding Mortensen | 2008 | Struer Svømmeklub | 37.43 | ||||||
30 | Daniel Kring | 2008 | H.G.F. Svømning | 38.31 | ||||||
31 | Magnus Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 40.07 | ||||||
32 | Mikkel Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 42.21 | ||||||
33 | Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.14 | ||||||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Aske Binderup Trudslev | 2008 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Gustav Nord Hansen | 2008 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Martin Nygaard | 2008 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oliver Munck Sommer | 2008 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 25.73 | ||||||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 25.81 | ||||||
3 | Jonas Therkildsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 27.45 | ||||||
4 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 28.11 | ||||||
5 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 28.23 | ||||||
6 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 28.33 | ||||||
7 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 28.73 | ||||||
8 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 28.91 | ||||||
9 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 29.75 | ||||||
10 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 29.77 | ||||||
11 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 30.21 | ||||||
12 | Mikkel Fisker Nielsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 30.23 | ||||||
13 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 30.27 | ||||||
14 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 30.46 | ||||||
15 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 30.67 | ||||||
16 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 30.84 | ||||||
17 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 33.19 | ||||||
18 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 34.05 | ||||||
19 | Andreas Birkmose | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 37.57 | ||||||
20 | Patrick Falk Juul | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.65 | ||||||
- | Andreas Kalhøj Rasmussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 25.87 | ||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 26.01 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 26.37 | ||||||
4 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 26.60 | ||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 26.68 | ||||||
6 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 26.78 | ||||||
7 | Silas Birkkjær | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 26.81 | ||||||
8 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 27.03 | ||||||
9 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 27.38 | ||||||
10 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 27.68 | ||||||
11 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 27.80 | ||||||
12 | Karl B. Jørgensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 28.08 | ||||||
13 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.10 | ||||||
14 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 28.12 | ||||||
15 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 28.15 | ||||||
16 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 28.26 | ||||||
17 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 28.29 | ||||||
18 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 28.90 | ||||||
19 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 29.06 | ||||||
20 | Bjørn van Barneveld | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 29.21 | ||||||
21 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 29.33 | ||||||
22 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.07 | ||||||
23 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 30.29 | ||||||
24 | Christoffer Lüneborg | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 30.30 | ||||||
25 | Adam Kristensen | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.79 | ||||||
26 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 32.10 | ||||||
27 | Nikolaj Pleman | 2005 | Swim Team Neptun | 35.94 | ||||||
- | Søren Winther Hald | 2005 | Vejle Svømmeklub | 26.88 | EXTRA | |||||
- | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 30.95 | ||||||
2 | Marie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 32.67 | ||||||
3 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 33.33 | ||||||
4 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 33.51 | ||||||
5 | Agnes Seneca | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 36.05 | ||||||
6 | Wilma Karlberg | 2010 | Herning Svømmeklub | 36.63 | ||||||
7 | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | 37.45 | ||||||
8 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 37.69 | ||||||
9 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 37.96 | ||||||
10 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 38.04 | ||||||
11 | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | 38.12 | ||||||
12 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 38.43 | ||||||
13 | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 38.57 | ||||||
14 | Emma Dürr Toft-Jensen | 2010 | Herning Svømmeklub | 38.76 | ||||||
15 | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | 38.88 | ||||||
16 | Signe Flarup | 2010 | Viborg Svømme Klub | 38.94 | ||||||
17 | Karoline Sommer Søndergaard | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.02 | ||||||
18 | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | Horsens Svømmeklub | 39.34 | ||||||
19 | Nina Frederikke Toft | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 40.28 | ||||||
20 | Emma Vendelbo | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.47 | ||||||
21 | Maja Carlson | 2010 | Struer Svømmeklub | 40.51 | ||||||
22 | Freja Dahl | 2010 | Viborg Svømme Klub | 41.38 | ||||||
23 | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 42.11 | ||||||
24 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 42.26 | ||||||
25 | Thea Holmegaard Caludan | 2012 | Silkeborg Svømmeklub | 42.39 | ||||||
26 | Anna Westing | 2011 | Viborg Svømme Klub | 42.44 | ||||||
27 | Naya Brendholdt | 2011 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.46 | ||||||
28 | Emma Sofie Elkjær | 2011 | Viborg Svømme Klub | 44.83 | ||||||
29 | Amalie Mejer Lehmann | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.47 | ||||||
30 | Ellen Binderup Trudslev | 2010 | Viborg Svømme Klub | 47.04 | ||||||
31 | Nicoline Condrup Mortensen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.83 | ||||||
32 | Esther Greve | 2013 | Odder Svømmeklub | 47.93 | ||||||
33 | Caroline Ishøi | 2011 | Struer Svømmeklub | 52.77 | ||||||
- | Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malou Bach Jensen | 2010 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sheila Mortensgaard | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.99 | ||||||
2 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 31.68 | ||||||
3 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 31.77 | ||||||
4 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | Odder Svømmeklub | 31.88 | ||||||
5 | Katrine Sander | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.16 | ||||||
6 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 33.46 | ||||||
7 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 33.52 | ||||||
8 | Silke Stevnhøj Sommer | 2009 | Herning Svømmeklub | 33.85 | ||||||
9 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.13 | ||||||
10 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 34.15 | ||||||
11 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 34.23 | ||||||
12 | Silje Würtz | 2009 | Viborg Svømme Klub | 34.26 | ||||||
13 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 34.27 | ||||||
14 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 34.30 | ||||||
15 | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 34.32 | ||||||
16 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 34.33 | ||||||
17 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 34.72 | ||||||
18 | Freya Tormod | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 35.69 | ||||||
19 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 35.77 | ||||||
20 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 35.91 | ||||||
21 | Ida Egelund Jespersen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 36.66 | ||||||
22 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 36.86 | ||||||
23 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 36.96 | ||||||
24 | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 37.67 | ||||||
25 | Karen Holst Jacobsen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.76 | ||||||
26 | Leonora Nielsen Mahnkopf | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.03 | ||||||
27 | Ellen Hjarsbæk Hansen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 38.16 | ||||||
28 | Julie Tarp | 2009 | Ikast Svømmeklub | 38.21 | ||||||
29 | Isabella Schøler Jönsson | 2009 | Viborg Svømme Klub | 38.25 | ||||||
30 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 38.27 | ||||||
31 | Karoline Pedersen | 2009 | Herning Svømmeklub | 38.50 | ||||||
32 | Alma Ahrendt | 2009 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | ||||||
33 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 39.24 | ||||||
34 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 39.73 | ||||||
35 | Emilie Randrup | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 40.48 | ||||||
36 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 41.33 | ||||||
37 | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.26 | ||||||
38 | Sofia Nørremark | 2009 | Struer Svømmeklub | 43.62 | ||||||
39 | SIF Klarskov Nielsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 43.76 | ||||||
40 | Asta Marie Skougaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 44.08 | ||||||
41 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 45.08 | ||||||
42 | Laura Persson | 2009 | Ikast Svømmeklub | 46.37 | ||||||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 27.75 | ||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 28.83 | ||||||
3 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 30.80 | ||||||
4 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 30.89 | ||||||
5 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 31.20 | ||||||
6 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 31.30 | ||||||
7 | Karoline Iversen | 2008 | Herning Svømmeklub | 31.56 | ||||||
8 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 31.70 | ||||||
9 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 31.97 | ||||||
10 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 32.10 | ||||||
11 | Nanna Rønnow | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.14 | ||||||
12 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 32.54 | ||||||
13 | Filippa Holst Rasmussen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.96 | ||||||
14 | Alma Kruse | 2008 | Holstebro Svømme Club | 33.02 | ||||||
15 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.43 | ||||||
15 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 33.43 | ||||||
17 | Cassandra Weibrecht | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.48 | ||||||
18 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 33.75 | ||||||
19 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 33.85 | ||||||
20 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | Horsens Svømmeklub | 34.03 | ||||||
21 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 35.01 | ||||||
22 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 35.51 | ||||||
23 | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 35.54 | ||||||
24 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 35.55 | ||||||
25 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 35.76 | ||||||
26 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 35.78 | ||||||
27 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 36.10 | ||||||
28 | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 36.16 | ||||||
29 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 36.45 | ||||||
30 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 36.97 | ||||||
31 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 37.43 | ||||||
32 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 37.72 | ||||||
33 | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | 37.73 | ||||||
34 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.92 | ||||||
35 | Frida Sand Kloster | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.52 | ||||||
36 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.80 | ||||||
- | Malou Steffensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.18 | ||||||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.84 | ||||||
3 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 30.06 | ||||||
4 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 30.10 | ||||||
5 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 30.12 | ||||||
6 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 31.18 | ||||||
7 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 31.30 | ||||||
8 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 31.96 | ||||||
9 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 32.08 | ||||||
10 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 32.37 | ||||||
11 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 32.95 | ||||||
12 | Liva Riisgaard | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.58 | ||||||
13 | Tilde Ask Hansen | 2007 | Swim Team Neptun | 35.03 | ||||||
14 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 35.36 | ||||||
15 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 35.74 | ||||||
16 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.49 | ||||||
17 | Liv Holst Andersen | 2007 | TST Svømning | 37.19 | ||||||
18 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 42.80 | ||||||
- | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Filippa Fiskaali | 2007 | TST Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 28.50 | ||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.12 | ||||||
3 | Sidney Sørensen | 2004 | Struer Svømmeklub | 29.33 | ||||||
4 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 29.43 | ||||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 29.64 | ||||||
6 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 29.88 | ||||||
7 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 29.95 | ||||||
8 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 30.19 | ||||||
9 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 30.31 | ||||||
10 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.67 | ||||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.84 | ||||||
12 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 31.07 | ||||||
13 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 31.24 | ||||||
14 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 31.26 | ||||||
15 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.79 | ||||||
16 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 31.82 | ||||||
17 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.73 | ||||||
18 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.27 | ||||||
19 | Katrine Klein Christensen | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.61 | ||||||
20 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | 43.06 | ||||||
- | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 50.55 | ||||||
2 | Oliver Hallenberg | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 50.74 | ||||||
3 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 51.31 | ||||||
4 | Eddie Berg | 2010 | Brædstrup Svømmeklub | 53.48 | ||||||
5 | Santino Alexander Galacho | 2010 | Viborg Svømme Klub | 53.76 | ||||||
6 | Mads Vestergaard | 2010 | Odder Svømmeklub | 55.81 | ||||||
7 | Bille Benjamin Drasbek | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 56.60 | ||||||
8 | Noah Emil Lund Madsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 1:01.01 | ||||||
- | Asger Herbsleb | 2010 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Milas K. Lauridsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Benjamin Nørremark | 2010 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend 25m | |||||
- | Jonas Ilsøe Larsen | 2012 | Odder Svømmeklub | DSQ | Arm til hofte 10m | |||||
- | Lauge Amtorp | 2011 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 43.59 | ||||||
2 | Kristian Johnsen Andersen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 44.45 | ||||||
3 | Albert Grove | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.09 | ||||||
4 | Liam Thomsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 48.26 | ||||||
5 | Oliver Odgaard | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 48.29 | ||||||
6 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.11 | ||||||
7 | August Svendsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 50.54 | ||||||
8 | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | 52.83 | ||||||
9 | Jeppe Blach Damm | 2009 | Lyseng IF | 59.23 | ||||||
10 | Magnus Schmidt Andersen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:06.61 | ||||||
- | Lasse Elkjær | 2009 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 37.06 | ||||||
2 | Casper Ibsen | 2008 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.88 | ||||||
3 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.38 | ||||||
4 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 39.92 | ||||||
5 | Niels Andreasen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.41 | ||||||
6 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 41.62 | ||||||
7 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 43.00 | ||||||
8 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 43.08 | ||||||
9 | Aske Binderup Trudslev | 2008 | Viborg Svømme Klub | 45.73 | ||||||
10 | Anders Kolding Mortensen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.91 | ||||||
11 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 45.96 | ||||||
12 | Julius Schumann Thrane | 2008 | Odder Svømmeklub | 47.95 | ||||||
13 | Daniel Kring | 2008 | H.G.F. Svømning | 50.29 | ||||||
14 | Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 57.51 | ||||||
- | Jacob Witte Christensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Fl. flyb. eft. start | |||||
- | Magnus Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Asynkr. ben | |||||
- | Mikkel Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 32.04 | ||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 34.16 | ||||||
3 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.20 | ||||||
4 | Emil Askov Møller Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 34.21 | ||||||
5 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 34.60 | ||||||
6 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 37.58 | ||||||
7 | Sebastian Stilling | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.58 | ||||||
8 | Mikkel Fisker Nielsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 41.13 | ||||||
9 | Otto Wind Løssing | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.61 | ||||||
10 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 42.96 | ||||||
11 | Mathias Nielsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.89 | ||||||
12 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 46.22 | ||||||
13 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.47 | ||||||
- | Andreas Kalhøj Rasmussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej adskilt hænd 25m | |||||
- | Patrick Falk Juul | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | Asynk arme | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 31.88 | ||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.64 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.24 | ||||||
4 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.10 | ||||||
5 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.33 | ||||||
6 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.16 | ||||||
7 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 36.23 | ||||||
8 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.31 | ||||||
9 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.11 | ||||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.96 | ||||||
11 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 45.21 | ||||||
- | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 42.35 | ||||||
2 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 42.54 | ||||||
3 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 44.97 | ||||||
4 | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | 45.53 | ||||||
5 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 47.90 | ||||||
6 | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 48.35 | ||||||
7 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.51 | ||||||
8 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 48.72 | ||||||
9 | Emma Vendelbo | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.61 | ||||||
10 | Freja Dahl | 2010 | Viborg Svømme Klub | 51.01 | ||||||
11 | Amalie Mejer Lehmann | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 51.30 | ||||||
12 | Karoline Sommer Søndergaard | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 52.73 | ||||||
13 | Nicoline Condrup Mortensen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 53.29 | ||||||
14 | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | 54.73 | ||||||
15 | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | 55.59 | ||||||
16 | Nina Frederikke Toft | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 56.15 | ||||||
17 | Sheila Mortensgaard | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 56.85 | ||||||
18 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 57.35 | ||||||
19 | Anna Westing | 2011 | Viborg Svømme Klub | 57.45 | ||||||
20 | Ellen Binderup Trudslev | 2010 | Viborg Svømme Klub | 58.02 | ||||||
21 | Maja Carlson | 2010 | Struer Svømmeklub | 58.07 | ||||||
22 | Caroline Ishøi | 2011 | Struer Svømmeklub | 58.55 | ||||||
23 | Emma Sofie Elkjær | 2011 | Viborg Svømme Klub | 59.04 | ||||||
24 | Thea Holmegaard Caludan | 2012 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.57 | ||||||
25 | Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.43 | ||||||
- | Emilia Bjørn Augustinussen | 2012 | Odder Svømmeklub | DSQ | Fler flyben v. start | |||||
- | Esther Greve | 2013 | Odder Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Freja Ane Nielsen | 2011 | Herning Svømmeklub | DSQ | Crwawlben v. start | |||||
- | Ida Carlson | 2012 | Struer Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben 8-12m | |||||
- | Lena Piontkowitz | 2010 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej samtid. berør 50m | |||||
- | Naya Brendholdt | 2011 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 1 hånd ved afslut. | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 40.21 | ||||||
2 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 41.47 | ||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.82 | ||||||
4 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 43.88 | ||||||
5 | Isabella Schøler Jönsson | 2009 | Viborg Svømme Klub | 43.92 | ||||||
6 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 44.05 | ||||||
7 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 44.91 | ||||||
8 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 45.15 | ||||||
9 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 45.41 | ||||||
10 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 45.46 | ||||||
11 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 45.96 | ||||||
12 | Ellen Hjarsbæk Hansen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 45.97 | ||||||
13 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.13 | ||||||
14 | Wiktoria Gawor | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 46.15 | ||||||
15 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 46.65 | ||||||
16 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 47.14 | ||||||
17 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 47.20 | ||||||
18 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 47.97 | ||||||
19 | Josephine Siggaard Kraul | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.42 | ||||||
20 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.58 | ||||||
21 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 48.66 | ||||||
22 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 49.59 | ||||||
23 | Leonora Nielsen Mahnkopf | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.63 | ||||||
24 | Ida Egelund Jespersen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 50.78 | ||||||
25 | Freya Tormod | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 51.24 | ||||||
26 | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | 51.42 | ||||||
27 | Karen Holst Jacobsen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 52.51 | ||||||
28 | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | 52.90 | ||||||
29 | Laura Persson | 2009 | Ikast Svømmeklub | 53.20 | ||||||
30 | Louisa Skovgaard Bach | 2009 | Horsens Svømmeklub | 54.55 | ||||||
31 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 55.50 | ||||||
- | Amalie Breum Nielsen | 2009 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2 armtag u.v. start | |||||
- | Asta Marie Skougaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Flere flyben v. star | |||||
- | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Ikke udadvend.fødder | |||||
- | Julie Tarp | 2009 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silke Stevnhøj Sommer | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofia Nørremark | 2009 | Struer Svømmeklub | DSQ | Fl. flyben 3-8m | |||||
- | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 37.35 | ||||||
2 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 37.45 | ||||||
3 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 38.45 | ||||||
4 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.00 | ||||||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 39.77 | ||||||
6 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 40.99 | ||||||
7 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.01 | ||||||
8 | Melanie Frank | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.59 | ||||||
9 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 43.71 | ||||||
10 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.81 | ||||||
11 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 43.86 | ||||||
12 | Alma Kruse | 2008 | Holstebro Svømme Club | 44.32 | ||||||
13 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 44.48 | ||||||
14 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.84 | ||||||
15 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.83 | ||||||
16 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 47.52 | ||||||
17 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 48.16 | ||||||
18 | Maria Dyrbye | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 49.54 | ||||||
19 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 55.28 | ||||||
- | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | DSQ | Flere armtag u. vand | |||||
- | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u/vand v.st | |||||
- | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Fod ej frem på skam. | |||||
- | Marie Mogensen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Sportstape | |||||
- | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Celia Chili Christensen | 2007 | IHF Svømning | 37.01 | ||||||
2 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.08 | ||||||
3 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 38.38 | ||||||
4 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 38.55 | ||||||
5 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.56 | ||||||
6 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.08 | ||||||
7 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 41.15 | ||||||
8 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 41.83 | ||||||
9 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.30 | ||||||
10 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 43.11 | ||||||
11 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.02 | ||||||
12 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.17 | ||||||
13 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.41 | ||||||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Ida Siegumfeldt | 2007 | Swim Team Neptun | DSQ | Ej samtid. berør 25m | |||||
- | Yasmin B. Andreasen | 2007 | Swim Team Neptun | DSQ | Asynk. arme 20m | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.02 | ||||||
2 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.44 | ||||||
3 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.92 | ||||||
4 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 37.34 | ||||||
5 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.03 | ||||||
6 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.09 | ||||||
7 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.23 | ||||||
8 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.36 | ||||||
9 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.64 | ||||||
10 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.82 | ||||||
11 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.06 | ||||||
12 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.71 | ||||||
13 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 42.35 | ||||||
14 | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 42.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Bjerre | 2009 | Lyseng IF | 1:43.30 | 3:21.74 | 5:16.38 | 6:54.03 | |||
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.01 | 2:51.26 | 4:25.85 | 5:41.71 | |||
2 | Viggo Wind Løssing | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:52.19 | 3:36.07 | 5:34.89 | 7:09.60 | |||
- | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | DSQ | Mavelig v. 105m | |||||
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.52 | 2:34.63 | 4:04.52 | 5:16.28 | |||
2 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:18.26 | 2:42.32 | 4:15.99 | 5:28.90 | |||
3 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 1:13.48 | 2:42.33 | 4:20.81 | 5:36.48 | |||
4 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:20.71 | 2:49.03 | 4:31.57 | 5:43.85 | |||
5 | Otto Wind Løssing | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:20.44 | 2:47.02 | 4:33.40 | 5:55.59 | |||
6 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:27.45 | 3:01.75 | 4:53.96 | 6:15.26 | |||
7 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:26.13 | 2:57.52 | 4:54.41 | 6:15.35 | |||
8 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:34.31 | 3:11.43 | 5:04.55 | 6:23.05 | |||
- | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | DNF | ||||||
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:04.90 | 2:21.50 | 3:57.70 | 5:08.77 | |||
2 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:10.21 | 2:34.04 | 4:05.08 | 5:19.34 | |||
3 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:13.23 | 2:39.10 | 4:09.90 | 5:24.26 | |||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej samt. berør 250m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:20.51 | 2:50.47 | 4:30.35 | 5:47.58 | |||
2 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 1:30.75 | 3:01.25 | 4:46.92 | 6:10.71 | |||
3 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:35.87 | 3:11.80 | 5:00.06 | 6:21.20 | |||
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rosa Crone | 2008 | Lyseng IF | 1:26.57 | 2:53.28 | 4:36.83 | 5:56.65 | |||
2 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:22.46 | 2:50.93 | 4:43.72 | 6:00.62 | |||
3 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.35 | 3:05.95 | 4:50.28 | 6:14.89 | |||
4 | Melanie Frank | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:29.43 | 3:03.85 | 4:51.65 | 6:18.06 | |||
5 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:29.30 | 3:03.66 | 4:53.71 | 6:22.12 | |||
6 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:32.23 | 3:05.76 | 4:56.66 | 6:25.95 | |||
7 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:38.38 | 3:21.98 | 5:12.25 | 6:36.92 | |||
8 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:29.86 | 3:10.12 | 5:01.07 | 6:37.00 | |||
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:22.47 | 2:46.22 | 4:21.91 | 5:40.18 | |||
2 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:23.70 | 2:51.32 | 4:38.70 | 6:04.03 | |||
3 | Ane Walmar | 2007 | Swim Team Neptun | 1:23.19 | 3:01.89 | 4:45.81 | 6:09.62 | |||
4 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:30.26 | 3:08.33 | 4:59.20 | 6:18.83 | |||
5 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:33.64 | 3:17.12 | 5:16.11 | 6:48.65 | |||
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:16.68 | 2:37.43 | 4:04.04 | 5:17.21 | |||
2 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:14.19 | 2:39.30 | 4:15.97 | 5:33.10 | |||
3 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.04 | 2:50.39 | 4:38.62 | 5:58.14 | |||
4 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 1:22.55 | 3:00.44 | 4:56.06 | 6:16.39 | |||
5 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:32.91 | 3:08.39 | 5:00.31 | 6:23.49 | |||
- | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.33 | ||||||
2 | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 49.87 | ||||||
- | Jonathan M. Jensen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asynkr. ben | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 35.40 | ||||||
2 | Albert Grove | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.40 | ||||||
3 | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | 39.18 | ||||||
4 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.55 | ||||||
5 | Liam Thomsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 47.29 | ||||||
- | Jeppe Blach Damm | 2009 | Lyseng IF | DSQ | Asynk. ben 45m | |||||
- | William D. Lindberg | 2009 | Lyseng IF | DSQ | Asynk. arme 35-50m | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Horsens Svømmeklub | 31.29 | ||||||
2 | Viggo Rohde | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 31.86 | ||||||
3 | Adam Bisgaard | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 32.19 | ||||||
4 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 32.28 | ||||||
5 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 32.54 | ||||||
6 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 32.58 | ||||||
7 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 33.51 | ||||||
8 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 33.98 | ||||||
9 | Gustav Falk Olesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 36.82 | ||||||
10 | Christian Ekander | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.19 | ||||||
11 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 37.25 | ||||||
12 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 37.81 | ||||||
13 | Martin Nygaard | 2008 | Holstebro Svømme Club | 37.97 | ||||||
14 | Niels Andreasen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.39 | ||||||
15 | Oliver Munck Sommer | 2008 | Swim Team Neptun | 39.46 | ||||||
16 | Jakob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.00 | ||||||
17 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 40.34 | ||||||
18 | Benjamin Bijedic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.49 | ||||||
19 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 40.60 | ||||||
20 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 44.22 | ||||||
21 | Casper Ibsen | 2008 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.27 | ||||||
22 | Daniel Kring | 2008 | H.G.F. Svømning | 45.26 | ||||||
23 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 45.71 | ||||||
24 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.79 | ||||||
25 | Julius Schumann Thrane | 2008 | Odder Svømmeklub | 46.16 | ||||||
26 | Magnus Lindberg | 2008 | Lyseng IF | 47.15 | ||||||
27 | Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.56 | ||||||
- | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 28.02 | ||||||
2 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 28.51 | ||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 29.13 | ||||||
4 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.19 | ||||||
5 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 29.20 | ||||||
6 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 29.49 | ||||||
7 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 30.50 | ||||||
8 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 31.51 | ||||||
9 | Sebastian Stilling | 2007 | Holstebro Svømme Club | 32.71 | ||||||
10 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 33.37 | ||||||
11 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 33.64 | ||||||
12 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 33.78 | ||||||
13 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.83 | ||||||
14 | Emil Askov Møller Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 33.88 | ||||||
15 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.42 | ||||||
16 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 35.23 | ||||||
17 | Mikkel Fisker Nielsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 39.98 | ||||||
18 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.55 | ||||||
- | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 27.87 | ||||||
2 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 28.32 | ||||||
3 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 28.94 | ||||||
4 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 29.40 | ||||||
5 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 29.53 | ||||||
6 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 29.89 | ||||||
7 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 29.94 | ||||||
8 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 30.15 | ||||||
9 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 30.18 | ||||||
10 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.46 | ||||||
11 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 30.50 | ||||||
12 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 31.28 | ||||||
13 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.39 | ||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.06 | ||||||
15 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.15 | ||||||
16 | Christoffer Lüneborg | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 35.43 | ||||||
16 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.43 | ||||||
18 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.73 | ||||||
19 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.86 | ||||||
20 | Bjørn van Barneveld | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.34 | ||||||
21 | Nikolaj Pleman | 2005 | Swim Team Neptun | 41.70 | ||||||
- | Søren Winther Hald | 2005 | Vejle Svømmeklub | 29.94 | EXTRA | |||||
- | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Adam Kristensen | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silas Birkkjær | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 35.58 | ||||||
2 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 40.78 | ||||||
3 | Emma Dürr Toft-Jensen | 2010 | Herning Svømmeklub | 44.89 | ||||||
4 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.82 | ||||||
5 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 47.33 | ||||||
6 | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | 47.47 | ||||||
7 | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | 47.82 | ||||||
8 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 51.89 | ||||||
9 | Ida Carlson | 2012 | Struer Svømmeklub | 1:06.67 | ||||||
- | Malou Bach Jensen | 2010 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | Odder Svømmeklub | 34.80 | ||||||
2 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 35.59 | ||||||
3 | Katrine Sander | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.25 | ||||||
4 | Silje Würtz | 2009 | Viborg Svømme Klub | 37.58 | ||||||
5 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 38.49 | ||||||
6 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 38.96 | ||||||
7 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.15 | ||||||
8 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 39.75 | ||||||
9 | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 41.12 | ||||||
10 | Leonora Nielsen Mahnkopf | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.29 | ||||||
11 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.75 | ||||||
12 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 44.23 | ||||||
13 | Louisa Skovgaard Bach | 2009 | Horsens Svømmeklub | 44.74 | ||||||
14 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 44.79 | ||||||
15 | Karen Holst Jacobsen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.02 | ||||||
16 | Josephine Siggaard Kraul | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.12 | ||||||
17 | Amalie Breum Nielsen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 50.32 | ||||||
18 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 50.88 | ||||||
19 | Emilie Randrup | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 52.56 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 30.20 | ||||||
2 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 33.73 | ||||||
3 | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | 34.09 | ||||||
4 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 34.69 | ||||||
5 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 35.10 | ||||||
6 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 35.28 | ||||||
7 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 35.29 | ||||||
8 | Nanna Rønnow | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.06 | ||||||
9 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 37.29 | ||||||
10 | Sophie Hvergel | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.81 | ||||||
11 | Filippa Holst Rasmussen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.31 | ||||||
12 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 38.86 | ||||||
13 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.35 | ||||||
14 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.44 | ||||||
15 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 39.50 | ||||||
16 | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | 39.79 | ||||||
17 | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 40.14 | ||||||
18 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.40 | ||||||
19 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 40.66 | ||||||
20 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 41.84 | ||||||
21 | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | 42.16 | ||||||
22 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 43.01 | ||||||
23 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 44.24 | ||||||
24 | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.65 | ||||||
25 | Maria Dyrbye | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 44.88 | ||||||
- | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd i vend 25m | |||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.69 | ||||||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.91 | ||||||
3 | Celia Chili Christensen | 2007 | IHF Svømning | 33.61 | ||||||
4 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.79 | ||||||
5 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 34.12 | ||||||
6 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
7 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.86 | ||||||
8 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 35.82 | ||||||
9 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 36.73 | ||||||
10 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 36.89 | ||||||
11 | Liva Riisgaard | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.10 | ||||||
12 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.20 | ||||||
13 | Ida Siegumfeldt | 2007 | Swim Team Neptun | 37.37 | ||||||
14 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 37.90 | ||||||
15 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 38.43 | ||||||
16 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 39.79 | ||||||
17 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.89 | ||||||
18 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 45.99 | ||||||
19 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.97 | ||||||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 30.11 | ||||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.89 | ||||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 31.09 | ||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.35 | ||||||
5 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 32.52 | ||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 32.95 | ||||||
7 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.52 | ||||||
8 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.64 | ||||||
9 | Sidney Sørensen | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.79 | ||||||
10 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.87 | ||||||
11 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.10 | ||||||
12 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.16 | ||||||
13 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 34.42 | ||||||
14 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.04 | ||||||
15 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.75 | ||||||
16 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.16 | ||||||
17 | Katrine Klein Christensen | 2006 | H.G.F. Svømning | 43.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.51 | ||||||
2 | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 43.73 | ||||||
3 | Victor Johansen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 43.86 | ||||||
4 | Hjalte Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 44.49 | ||||||
5 | Eddie Berg | 2010 | Brædstrup Svømmeklub | 44.88 | ||||||
6 | Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 47.18 | ||||||
7 | Bille Benjamin Drasbek | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.66 | ||||||
8 | Jakob Munk Barfod | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.59 | ||||||
9 | Egon Johan Dannesboe | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 54.97 | ||||||
10 | Noah Emil Lund Madsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 55.67 | ||||||
11 | Mads Vestergaard | 2010 | Odder Svømmeklub | 1:01.89 | ||||||
12 | Jonas Ilsøe Larsen | 2012 | Odder Svømmeklub | 1:12.05 | ||||||
- | Asger Herbsleb | 2010 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Milas K. Lauridsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Vium Demant | 2011 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Afslut. på mave | |||||
- | Jacob Kristensen | 2010 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Mavelig. v. 26m | |||||
- | Lucas Do Jespersen | 2011 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Mavelig. 27m | |||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 38.41 | ||||||
2 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 39.98 | ||||||
3 | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 40.72 | ||||||
4 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 43.42 | ||||||
5 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.43 | ||||||
6 | Kristian Johnsen Andersen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 45.32 | ||||||
7 | Oliver Odgaard | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 46.05 | ||||||
8 | Liam Thomsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 46.10 | ||||||
9 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 46.67 | ||||||
10 | Gustav Nordgaard | 2009 | Herning Svømmeklub | 52.14 | ||||||
- | August Svendsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Magnus Schmidt Andersen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 33.74 | ||||||
2 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 33.82 | ||||||
3 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 36.71 | ||||||
4 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 37.46 | ||||||
5 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 39.06 | ||||||
6 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 39.10 | ||||||
7 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.31 | ||||||
8 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 39.82 | ||||||
9 | Benjamin Bijedic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.27 | ||||||
10 | Johannes Grud Olsen | 2008 | Swim Team Neptun | 40.37 | ||||||
11 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 41.23 | ||||||
12 | Alfred Hørlück | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.42 | ||||||
13 | Vitus Kirkegaard | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.28 | ||||||
14 | Rasmus Fangel Sørensen | 2008 | Swim Team Neptun | 44.35 | ||||||
15 | Max-Emil Momme | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 44.74 | ||||||
16 | Anders Kolding Mortensen | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.57 | ||||||
17 | Magnus Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 50.68 | ||||||
18 | Mikkel Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 51.48 | ||||||
19 | Jacob Witte Christensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | 55.19 | ||||||
- | Gustav Nord Hansen | 2008 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvsttart | |||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Therkildsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 29.93 | ||||||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 30.98 | ||||||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 32.74 | ||||||
4 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 34.56 | ||||||
5 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.72 | ||||||
6 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 37.26 | ||||||
7 | Mathias Nielsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | ||||||
8 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 38.97 | ||||||
9 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 41.55 | ||||||
10 | Andreas Birkmose | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 45.63 | ||||||
11 | Patrick Falk Juul | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.70 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 28.73 | ||||||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 29.38 | ||||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 29.65 | ||||||
4 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 30.27 | ||||||
5 | Karl B. Jørgensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | ||||||
6 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.81 | ||||||
7 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 31.68 | ||||||
8 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 33.92 | ||||||
9 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.00 | ||||||
10 | Aske Ying Sandvej Møller | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.56 | ||||||
11 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.63 | ||||||
12 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.21 | ||||||
13 | Bjørn van Barneveld | 2006 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.41 | ||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 42.12 | ||||||
- | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 37.80 | ||||||
2 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 40.33 | ||||||
3 | Agnes Seneca | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 42.29 | ||||||
4 | Wilma Karlberg | 2010 | Herning Svømmeklub | 42.85 | ||||||
5 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 43.25 | ||||||
6 | Emma Vendelbo | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.30 | ||||||
7 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 44.08 | ||||||
8 | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | 44.31 | ||||||
9 | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | Horsens Svømmeklub | 44.64 | ||||||
10 | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | 45.49 | ||||||
11 | Amalie Mejer Lehmann | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.81 | ||||||
12 | Signe Flarup | 2010 | Viborg Svømme Klub | 47.04 | ||||||
13 | Karoline Sommer Søndergaard | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.13 | ||||||
14 | Nina Frederikke Toft | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 47.18 | ||||||
15 | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 48.29 | ||||||
16 | Nicoline Condrup Mortensen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.56 | ||||||
17 | Freja Ane Nielsen | 2011 | Herning Svømmeklub | 51.53 | ||||||
18 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 52.22 | ||||||
19 | Thea Holmegaard Caludan | 2012 | Silkeborg Svømmeklub | 53.60 | ||||||
20 | Anna Westing | 2011 | Viborg Svømme Klub | 54.14 | ||||||
21 | Caroline Ishøi | 2011 | Struer Svømmeklub | 55.33 | ||||||
22 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 55.99 | ||||||
23 | Esther Greve | 2013 | Odder Svømmeklub | 57.07 | ||||||
- | Emilia Bjørn Augustinussen | 2012 | Odder Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v. 24m | |||||
- | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg.25m | |||||
- | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | DSQ | Ej forsat bevæg.25m | |||||
- | Lena Piontkowitz | 2010 | Struer Svømmeklub | DSQ | Mavelig. v. 24 m | |||||
- | Maja Carlson | 2010 | Struer Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v. 24 m | |||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 34.17 | ||||||
2 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 35.29 | ||||||
3 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 35.49 | ||||||
4 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 36.92 | ||||||
5 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 37.70 | ||||||
6 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 38.25 | ||||||
7 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 39.33 | ||||||
8 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 39.59 | ||||||
9 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 40.46 | ||||||
10 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | Odder Svømmeklub | 40.65 | ||||||
11 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 40.90 | ||||||
12 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 41.48 | ||||||
13 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 41.54 | ||||||
14 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 41.81 | ||||||
15 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 42.53 | ||||||
16 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 43.26 | ||||||
17 | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 43.80 | ||||||
18 | Wiktoria Gawor | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 44.23 | ||||||
19 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.30 | ||||||
20 | Karoline Pedersen | 2009 | Herning Svømmeklub | 44.74 | ||||||
21 | Julie Tarp | 2009 | Ikast Svømmeklub | 45.84 | ||||||
22 | Laura Persson | 2009 | Ikast Svømmeklub | 46.23 | ||||||
23 | Alma Ahrendt | 2009 | Horsens Svømmeklub | 46.86 | ||||||
24 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 47.20 | ||||||
25 | Karen Holst Jacobsen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.31 | ||||||
26 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 47.91 | ||||||
27 | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | 49.40 | ||||||
28 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 50.48 | ||||||
- | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Inslag på mave v.mål | |||||
- | SIF Klarskov Nielsen | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg.24m | |||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 33.92 | ||||||
2 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 34.85 | ||||||
3 | Rosa Crone | 2008 | Lyseng IF | 35.99 | ||||||
4 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 38.23 | ||||||
5 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.33 | ||||||
6 | Karoline Iversen | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.01 | ||||||
7 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 39.14 | ||||||
8 | Sophie Hvergel | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.37 | ||||||
9 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.44 | ||||||
10 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 40.52 | ||||||
11 | Cassandra Weibrecht | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.48 | ||||||
12 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 42.37 | ||||||
13 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 43.08 | ||||||
14 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.21 | ||||||
15 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.99 | ||||||
16 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.83 | ||||||
17 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.84 | ||||||
18 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.75 | ||||||
19 | Frida Sand Kloster | 2008 | Struer Svømmeklub | 51.58 | ||||||
- | Malou Steffensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 33.31 | ||||||
2 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.44 | ||||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 33.55 | ||||||
4 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.59 | ||||||
5 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 35.72 | ||||||
6 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 35.94 | ||||||
7 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.02 | ||||||
8 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 37.89 | ||||||
9 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.02 | ||||||
10 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.08 | ||||||
11 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 38.18 | ||||||
12 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.47 | ||||||
13 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.71 | ||||||
14 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 38.72 | ||||||
15 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.89 | ||||||
16 | Liva Riisgaard | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.06 | ||||||
17 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.28 | ||||||
18 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.13 | ||||||
19 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 41.89 | ||||||
20 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 45.21 | ||||||
21 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 45.71 | ||||||
- | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.34 | ||||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.41 | ||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.64 | ||||||
4 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.64 | ||||||
5 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 33.70 | ||||||
6 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 34.66 | ||||||
7 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 34.75 | ||||||
8 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.07 | ||||||
9 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 35.39 | ||||||
10 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.71 | ||||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.25 | ||||||
12 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.27 | ||||||
13 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.02 | ||||||
14 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 39.47 | ||||||
15 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 40.57 | ||||||
16 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.62 | ||||||
17 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | 54.44 | ||||||
- | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hjalte Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 41.84 | 1:30.45 | 2:21.33 | 3:12.01 | |||
2 | Victor Johansen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 43.21 | 1:32.51 | 2:23.94 | 3:14.60 | |||
3 | Jonathan M. Jensen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 44.57 | 1:36.62 | 2:31.37 | 3:20.37 | |||
4 | Mads Vestergaard | 2010 | Odder Svømmeklub | 45.42 | 1:41.12 | 2:38.65 | 3:29.55 | |||
5 | Egon Johan Dannesboe | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.97 | 1:40.10 | 2:36.81 | 3:32.88 | |||
6 | Jakob Munk Barfod | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.47 | 1:47.62 | 2:46.48 | 3:51.83 | |||
- | Asger Herbsleb | 2010 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lauge Amtorp | 2011 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oliver Hallenberg | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Træk banetov 151m | |||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Bjerre | 2009 | Lyseng IF | 36.89 | 1:19.99 | 2:04.91 | 2:47.97 | |||
2 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 40.06 | 1:24.29 | 2:11.28 | 2:53.73 | |||
3 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 39.17 | 1:25.41 | 2:13.89 | 2:56.31 | |||
4 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.79 | 1:34.60 | 2:28.05 | 3:18.97 | |||
- | Silas Østlund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 32.34 | 1:07.84 | 1:44.13 | 2:20.93 | |||
2 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 31.92 | 1:07.82 | 1:46.42 | 2:23.14 | |||
3 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 35.80 | 1:14.73 | 1:54.79 | 2:33.69 | |||
4 | Gustav Falk Olesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 35.13 | 1:14.16 | 1:55.54 | 2:35.30 | |||
5 | Niels Andreasen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.15 | 1:17.97 | 2:00.74 | 2:41.12 | |||
6 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 36.88 | 1:18.88 | 2:02.78 | 2:44.13 | |||
7 | Aske Binderup Trudslev | 2008 | Viborg Svømme Klub | 40.74 | 1:25.62 | 2:10.71 | 2:52.99 | |||
8 | Vitus Kirkegaard | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.85 | 1:22.60 | 2:10.71 | 2:54.98 | |||
9 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 40.54 | 1:27.85 | 2:14.20 | 2:55.13 | |||
10 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 39.03 | 1:23.59 | 2:11.20 | 2:55.16 | |||
11 | Julius Schumann Thrane | 2008 | Odder Svømmeklub | 38.61 | 1:23.20 | 2:10.92 | 2:55.34 | |||
12 | Viggo Wind Løssing | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.95 | 1:27.31 | 2:13.67 | 2:55.64 | |||
13 | Max-Emil Momme | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 40.44 | 1:24.23 | 2:10.29 | 2:55.66 | |||
14 | Jacob Witte Christensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | 46.74 | 1:41.72 | 2:40.22 | 3:37.20 | |||
- | Albert Hoffmeyer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 28.33 | 1:00.09 | 1:33.76 | 2:07.22 | |||
2 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 30.64 | 1:05.35 | 1:40.68 | 2:15.66 | |||
3 | Jonas Therkildsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 30.55 | 1:04.70 | 1:40.56 | 2:15.71 | |||
4 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 30.90 | 1:06.72 | 1:44.12 | 2:21.61 | |||
5 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 32.38 | 1:08.48 | 1:45.76 | 2:22.35 | |||
6 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 32.55 | 1:08.93 | 1:46.57 | 2:23.44 | |||
7 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 33.30 | 1:10.41 | 1:49.72 | 2:25.73 | |||
8 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.46 | 1:11.24 | 1:50.00 | 2:25.94 | |||
9 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 34.72 | 1:13.41 | 1:52.44 | 2:30.47 | |||
10 | Sebastian Stilling | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.50 | 1:13.58 | 1:55.52 | 2:38.05 | |||
11 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.55 | 1:18.74 | 2:02.59 | 2:44.03 | |||
12 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 37.62 | 1:20.10 | 2:04.01 | 2:45.89 | |||
- | Andreas Kalhøj Rasmussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mathias Nielsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 28.55 | 1:00.02 | 1:33.17 | 2:05.69 | |||
2 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 29.07 | 1:00.37 | 1:33.70 | 2:07.11 | |||
3 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 29.97 | 1:03.09 | 1:37.88 | 2:12.28 | |||
4 | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.02 | 1:03.72 | 1:38.03 | 2:12.84 | |||
5 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 30.91 | 1:04.95 | 1:40.99 | 2:17.02 | |||
6 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 31.20 | 1:06.18 | 1:43.13 | 2:20.06 | |||
7 | Silas Birkkjær | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 29.72 | 1:04.02 | 1:42.34 | 2:21.00 | |||
8 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 34.26 | 1:11.90 | 1:51.18 | 2:29.10 | |||
9 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 33.33 | 1:11.07 | 1:51.28 | 2:30.85 | |||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.42 | 1:12.03 | 1:56.09 | 2:41.43 | |||
- | Søren Winther Hald | 2005 | Vejle Svømmeklub | 29.63 | 1:02.31 | 1:36.39 | 2:10.25 | EXTRA | ||
- | Lau Husted Christiansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 36.36 | 1:15.29 | 1:58.08 | 2:39.36 | |||
2 | Marie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 34.54 | 1:17.48 | 2:02.77 | 2:47.24 | |||
3 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.65 | 1:32.89 | 2:23.26 | 3:08.99 | |||
4 | Emma Vendelbo | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.78 | 1:33.82 | 2:25.91 | 3:13.50 | |||
5 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 45.56 | 1:36.70 | 2:29.59 | 3:22.03 | |||
6 | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 45.08 | 1:39.09 | 2:34.26 | 3:25.96 | |||
7 | Maja Carlson | 2010 | Struer Svømmeklub | 46.67 | 1:39.20 | 2:35.04 | 3:27.80 | |||
8 | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | 47.17 | 1:40.84 | 2:37.96 | 3:28.19 | |||
9 | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | 44.33 | 1:37.65 | 2:35.11 | 3:30.77 | |||
10 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 43.77 | 1:39.46 | 2:36.61 | 3:32.31 | |||
11 | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 42.75 | 1:37.35 | 2:38.54 | 3:33.61 | |||
12 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 52.29 | 1:53.30 | 2:59.90 | 4:07.72 | |||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 35.65 | 1:15.92 | 1:57.86 | 2:37.37 | |||
2 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:18.66 | 1:59.62 | 2:39.91 | 2:39.91 | |||
3 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 36.80 | 1:17.93 | 1:59.33 | 2:40.55 | |||
4 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.99 | 1:17.44 | 2:00.28 | 2:41.26 | |||
5 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 38.04 | 1:18.69 | 2:01.39 | 2:41.58 | |||
6 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 37.51 | 1:21.75 | 2:07.00 | 2:43.27 | |||
7 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 38.60 | 1:21.28 | 2:06.75 | 2:48.42 | |||
8 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | Horsens Svømmeklub | 36.44 | 1:21.05 | 2:07.49 | 2:49.45 | |||
9 | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 37.77 | 1:24.03 | 2:10.99 | 2:54.38 | |||
10 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 38.89 | 1:23.85 | 2:11.24 | 2:54.55 | |||
11 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 39.65 | 1:24.80 | 2:13.96 | 2:58.89 | |||
12 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 40.33 | 1:28.53 | 2:15.93 | 3:00.27 | |||
13 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.90 | 1:30.49 | 2:21.90 | 3:09.86 | |||
14 | Alma Ahrendt | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.42 | 1:32.55 | 2:25.13 | 3:12.83 | |||
15 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 44.72 | 1:35.93 | 2:28.13 | 3:18.22 | |||
16 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 45.87 | 1:39.29 | 2:32.15 | 3:18.85 | |||
17 | Emilie Randrup | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 46.34 | 1:38.94 | 2:30.02 | 3:19.35 | |||
18 | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | 44.88 | 1:36.03 | 2:31.71 | 3:22.69 | |||
19 | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.82 | 1:32.39 | 2:27.86 | 3:23.28 | |||
20 | Julie Tarp | 2009 | Ikast Svømmeklub | 42.66 | 1:35.22 | 2:31.78 | 3:24.86 | |||
21 | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | 43.04 | 1:35.06 | 2:31.32 | 3:27.73 | |||
22 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 43.60 | 1:39.04 | 2:35.47 | 3:29.28 | |||
23 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 49.15 | 1:51.87 | 2:54.14 | 3:50.39 | |||
- | Louisa Skovgaard Bach | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Wiktoria Gawor | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 36.75 | 1:17.25 | 1:57.48 | 2:37.11 | |||
2 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 35.86 | 1:17.48 | 1:59.88 | 2:39.41 | |||
3 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.40 | 1:21.63 | 2:07.09 | 2:48.63 | |||
4 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 36.71 | 1:19.25 | 2:05.04 | 2:50.03 | |||
5 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:24.28 | 2:09.74 | 2:52.34 | 2:52.34 | |||
6 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 37.97 | 1:22.52 | 2:08.79 | 2:53.91 | |||
7 | Maria Dyrbye | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 43.31 | 1:29.36 | 2:15.64 | 3:00.63 | |||
8 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.49 | 1:24.81 | 2:15.40 | 3:04.03 | |||
9 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 40.82 | 1:28.23 | 2:18.26 | 3:05.32 | |||
10 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.81 | 1:29.69 | 2:19.77 | 3:08.33 | |||
11 | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | 42.26 | 1:32.40 | 2:25.85 | 3:17.26 | |||
12 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.83 | 1:33.79 | 2:27.52 | 3:17.46 | |||
- | Malou Steffensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 33.55 | 1:08.32 | 1:42.61 | 2:16.37 | |||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.98 | 1:08.89 | 1:46.02 | 2:22.43 | |||
3 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 34.02 | 1:11.45 | 1:50.40 | 2:27.78 | |||
4 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.71 | 1:11.15 | 1:50.36 | 2:28.49 | |||
5 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 35.75 | 1:14.23 | 1:52.82 | 2:30.15 | |||
6 | Ane Walmar | 2007 | Swim Team Neptun | 34.38 | 1:12.41 | 1:52.48 | 2:30.94 | |||
7 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 35.62 | 1:15.03 | 1:55.99 | 2:34.57 | |||
8 | Celia Chili Christensen | 2007 | IHF Svømning | 35.49 | 1:15.14 | 1:56.17 | 2:35.20 | |||
9 | Rikke Andresen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.72 | 1:16.64 | 1:59.89 | 2:43.27 | |||
10 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.63 | 1:18.78 | 2:02.26 | 2:44.61 | |||
11 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:17.22 | 2:02.53 | 2:47.69 | 2:47.69 | |||
12 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 37.27 | 1:19.69 | 2:04.50 | 2:47.89 | |||
13 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 39.97 | 1:27.25 | 2:14.04 | 2:59.94 | |||
14 | Tilde Ask Hansen | 2007 | Swim Team Neptun | 36.28 | 1:20.53 | 2:10.39 | 3:01.41 | |||
15 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.72 | 1:33.57 | 2:23.10 | 3:10.34 | |||
16 | Filippa Fiskaali | 2007 | TST Svømning | 39.95 | 1:28.51 | 2:19.37 | 3:11.15 | |||
17 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 44.76 | 1:40.57 | 2:42.79 | 3:40.30 | |||
- | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvsrtart | |||||
- | Liv Holst Andersen | 2007 | TST Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.16 | 1:07.13 | 1:42.94 | 2:18.63 | |||
2 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 32.73 | 1:08.69 | 1:45.48 | 2:21.03 | |||
3 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.22 | 1:11.42 | 1:49.40 | 2:27.03 | |||
4 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.83 | 1:10.76 | 1:49.96 | 2:29.28 | |||
5 | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.20 | 1:10.91 | 1:51.03 | 2:30.24 | |||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.51 | 1:11.07 | 1:51.07 | 2:31.13 | |||
7 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.86 | 1:12.56 | 1:52.77 | 2:31.82 | |||
8 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.76 | 1:15.27 | 1:55.82 | 2:33.57 | |||
9 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 35.49 | 1:15.01 | 1:55.68 | 2:34.16 | |||
10 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.10 | 1:13.87 | 1:53.72 | 2:34.53 | |||
11 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 35.91 | 1:16.06 | 1:57.38 | 2:37.09 | |||
12 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:20.00 | 2:06.10 | 2:52.30 | 2:52.30 | |||
13 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 1:20.90 | 2:07.68 | 2:53.56 | 2:53.56 | |||
14 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.70 | 1:30.06 | 2:20.32 | 3:05.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 45.09 | 1:30.71 | |||||
2 | Awin Asso Jeppesen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.06 | 1:33.50 | |||||
3 | Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 48.85 | 1:37.44 | |||||
4 | Victor Johansen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 44.46 | 1:38.60 | |||||
5 | Benjamin Nørremark | 2010 | Viborg Svømme Klub | 51.64 | 1:47.69 | |||||
6 | Jonathan M. Jensen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 55.81 | 1:53.65 | |||||
7 | Lucas Do Jespersen | 2011 | Viborg Svømme Klub | 54.52 | 2:01.39 | |||||
8 | Mads Vestergaard | 2010 | Odder Svømmeklub | 1:02.72 | 2:04.29 | |||||
9 | Milas K. Lauridsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 1:06.83 | 2:09.34 | |||||
10 | Jacob Kristensen | 2010 | Viborg Svømme Klub | 1:04.79 | 2:13.33 | |||||
- | Asger Herbsleb | 2010 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bille Benjamin Drasbek | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Udsvøm mave 26m | |||||
- | Egon Johan Dannesboe | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Flyben i bry 50-75m | |||||
- | Frederik Vium Demant | 2011 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Armtag til hofte 75m | |||||
- | Jakob Munk Barfod | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Asynk arm. bry 5m | |||||
- | Noah Emil Lund Madsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oliver Hallenberg | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asykr. ben 52m | |||||
- | Santino Alexander Galacho | 2010 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Noah Llobel | 2009 | Grenaa Svømmeklub | 36.25 | 1:17.63 | |||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 36.11 | 1:19.02 | |||||
3 | Albert Grove | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.75 | 1:23.85 | |||||
4 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 39.58 | 1:24.09 | |||||
5 | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | 39.92 | 1:29.25 | |||||
6 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 43.60 | 1:29.27 | |||||
7 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 40.50 | 1:29.68 | |||||
8 | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 45.22 | 1:33.92 | |||||
9 | Kristian Johnsen Andersen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 45.89 | 1:34.20 | |||||
10 | August Svendsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 47.55 | 1:37.81 | |||||
11 | Oliver Odgaard | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 49.48 | 1:39.37 | |||||
12 | Gustav Nordgaard | 2009 | Herning Svømmeklub | 53.09 | 1:48.14 | |||||
13 | Gustav Karlslund | 2009 | Odder Svømmeklub | 57.75 | 1:58.43 | |||||
- | William D. Lindberg | 2009 | Lyseng IF | DNS | ||||||
- | Jeppe Blach Damm | 2009 | Lyseng IF | DSQ | Mavelig. vend 25m | |||||
- | Lasse Elkjær | 2009 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Afslut mavelig 50m | |||||
- | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg mavelig. | |||||
- | Silas Østlund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg maveligge | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viggo Rohde | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 32.37 | 1:11.43 | |||||
2 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 34.48 | 1:14.79 | |||||
3 | Adam Bisgaard | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 33.49 | 1:14.88 | |||||
4 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 34.95 | 1:15.32 | |||||
5 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 34.20 | 1:15.74 | |||||
6 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.97 | 1:15.79 | |||||
7 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 34.19 | 1:16.74 | |||||
8 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 35.57 | 1:18.28 | |||||
9 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 35.02 | 1:19.25 | |||||
10 | Christian Ekander | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.79 | 1:21.00 | |||||
11 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 37.20 | 1:21.71 | |||||
12 | Casper Ibsen | 2008 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.97 | 1:22.98 | |||||
13 | Niels Andreasen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.51 | 1:23.66 | |||||
14 | Gustav Falk Olesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 38.57 | 1:24.25 | |||||
15 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 41.55 | 1:25.04 | |||||
16 | Jakob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.59 | 1:25.41 | |||||
17 | Benjamin Bijedic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.51 | 1:26.68 | |||||
18 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 40.37 | 1:27.03 | |||||
19 | Oliver Munck Sommer | 2008 | Swim Team Neptun | 39.48 | 1:27.07 | |||||
20 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.42 | 1:28.01 | |||||
21 | Martin Nygaard | 2008 | Holstebro Svømme Club | 40.41 | 1:29.31 | |||||
22 | Alfred Hørlück | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.87 | 1:29.50 | |||||
23 | Aske Binderup Trudslev | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.54 | 1:29.63 | |||||
24 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.29 | 1:31.06 | |||||
25 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 41.50 | 1:31.43 | |||||
26 | Johannes Grud Olsen | 2008 | Swim Team Neptun | 41.53 | 1:31.58 | |||||
27 | Julius Schumann Thrane | 2008 | Odder Svømmeklub | 46.01 | 1:32.84 | |||||
28 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.62 | 1:33.23 | |||||
29 | Vitus Kirkegaard | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.84 | 1:33.39 | |||||
30 | Rasmus Fangel Sørensen | 2008 | Swim Team Neptun | 43.34 | 1:35.99 | |||||
31 | Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.41 | 1:53.25 | |||||
32 | Jacob Witte Christensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | 58.40 | 1:55.28 | |||||
33 | Magnus Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 57.00 | 2:01.21 | |||||
34 | Mikkel Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 1:02.46 | 2:05.52 | |||||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Daniel Kring | 2008 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | DSQ | Aflut ryg p mavelig. | |||||
- | Magnus Lindberg | 2008 | Lyseng IF | DSQ | Asykr. ben v 60m | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.45 | 1:05.66 | |||||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 29.77 | 1:05.67 | |||||
3 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 31.16 | 1:06.58 | |||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 31.97 | 1:07.21 | |||||
5 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 31.58 | 1:08.80 | |||||
6 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 32.74 | 1:10.59 | |||||
7 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 33.43 | 1:11.05 | |||||
8 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 31.92 | 1:12.29 | |||||
9 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 35.27 | 1:12.31 | |||||
10 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 35.89 | 1:16.76 | |||||
11 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 35.26 | 1:16.79 | |||||
12 | Otto Wind Løssing | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.44 | 1:16.84 | |||||
13 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.37 | 1:17.26 | |||||
14 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 37.20 | 1:21.21 | |||||
15 | Mikkel Fisker Nielsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 38.15 | 1:21.71 | |||||
16 | Andreas Birkmose | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 45.81 | 1:41.83 | |||||
- | Andreas Kalhøj Rasmussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 29.37 | 1:03.41 | |||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.29 | 1:05.33 | |||||
3 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 31.32 | 1:08.40 | |||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.52 | 1:08.51 | |||||
5 | Karl B. Jørgensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 31.86 | 1:09.18 | |||||
6 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 31.18 | 1:09.38 | |||||
7 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.43 | 1:10.08 | |||||
8 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 31.87 | 1:10.43 | |||||
9 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 33.47 | 1:10.72 | |||||
10 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 32.02 | 1:11.34 | |||||
11 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.76 | 1:16.06 | |||||
12 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.55 | 1:17.93 | |||||
13 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 37.80 | 1:21.33 | |||||
14 | Christoffer Lüneborg | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 36.98 | 1:21.48 | |||||
15 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.90 | 1:23.84 | |||||
16 | Nikolaj Pleman | 2005 | Swim Team Neptun | 43.34 | 1:37.97 | |||||
- | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 37.50 | 1:21.52 | |||||
2 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 40.08 | 1:21.86 | |||||
3 | Marie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 38.56 | 1:22.54 | |||||
4 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 40.72 | 1:25.78 | |||||
5 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 41.53 | 1:30.39 | |||||
6 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 42.94 | 1:31.59 | |||||
7 | Wilma Karlberg | 2010 | Herning Svømmeklub | 45.72 | 1:35.97 | |||||
8 | Emma Dürr Toft-Jensen | 2010 | Herning Svømmeklub | 42.96 | 1:38.27 | |||||
9 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 47.25 | 1:39.02 | |||||
10 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 48.64 | 1:41.06 | |||||
11 | Agnes Seneca | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 47.96 | 1:41.15 | |||||
12 | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | 50.05 | 1:42.32 | |||||
13 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.57 | 1:42.42 | |||||
14 | Signe Flarup | 2010 | Viborg Svømme Klub | 48.81 | 1:43.58 | |||||
15 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 53.29 | 1:44.63 | |||||
16 | Nina Frederikke Toft | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 50.80 | 1:47.15 | |||||
17 | Freja Dahl | 2010 | Viborg Svømme Klub | 54.45 | 1:47.41 | |||||
18 | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | 51.85 | 1:47.62 | |||||
19 | Emma Sofie Elkjær | 2011 | Viborg Svømme Klub | 48.53 | 1:52.00 | |||||
20 | Maja Carlson | 2010 | Struer Svømmeklub | 56.24 | 1:55.72 | |||||
21 | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 59.21 | 1:59.41 | |||||
- | Malou Bach Jensen | 2010 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Westing | 2011 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Mavelig. 27-28m | |||||
- | Ellen Binderup Trudslev | 2010 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Asynk. arm 57m | |||||
- | Freja Ane Nielsen | 2011 | Herning Svømmeklub | DSQ | Asynk. arm 2m | |||||
- | Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Flyben v. 55m | |||||
- | Sheila Mortensgaard | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afslut mave 50m | |||||
- | Thea Holmegaard Caludan | 2012 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg mavelig | |||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.13 | 1:12.16 | |||||
2 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 39.17 | 1:20.51 | |||||
3 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 36.32 | 1:20.54 | |||||
4 | Katrine Sander | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.39 | 1:21.88 | |||||
5 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 39.31 | 1:23.72 | |||||
6 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 38.90 | 1:24.80 | |||||
7 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | Odder Svømmeklub | 37.46 | 1:25.70 | |||||
8 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 40.46 | 1:26.40 | |||||
9 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.61 | 1:26.48 | |||||
10 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 40.15 | 1:26.64 | |||||
11 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 42.53 | 1:27.78 | |||||
12 | Silke Stevnhøj Sommer | 2009 | Herning Svømmeklub | 43.35 | 1:27.84 | |||||
13 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 41.01 | 1:28.73 | |||||
14 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 42.53 | 1:29.18 | |||||
15 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 41.21 | 1:29.39 | |||||
16 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 43.66 | 1:31.10 | |||||
17 | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 42.86 | 1:31.91 | |||||
18 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 45.64 | 1:32.07 | |||||
19 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 41.69 | 1:32.14 | |||||
20 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 42.64 | 1:32.29 | |||||
21 | Isabella Schøler Jönsson | 2009 | Viborg Svømme Klub | 42.88 | 1:32.75 | |||||
22 | Leonora Nielsen Mahnkopf | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.52 | 1:33.21 | |||||
23 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 45.83 | 1:33.60 | |||||
24 | Freja Dall Christensen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 44.31 | 1:35.30 | |||||
25 | Karen Holst Jacobsen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.78 | 1:35.80 | |||||
26 | Josephine Siggaard Kraul | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.12 | 1:36.10 | |||||
27 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 45.93 | 1:36.63 | |||||
28 | Freya Tormod | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 46.40 | 1:38.07 | |||||
29 | Ida Egelund Jespersen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 45.36 | 1:38.23 | |||||
30 | Amalie Breum Nielsen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 48.71 | 1:39.00 | |||||
31 | Karoline Pedersen | 2009 | Herning Svømmeklub | 47.60 | 1:39.40 | |||||
32 | Alma Ahrendt | 2009 | Horsens Svømmeklub | 47.94 | 1:40.80 | |||||
33 | Ellen Hjarsbæk Hansen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 52.56 | 1:42.41 | |||||
34 | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | 51.58 | 1:44.00 | |||||
35 | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 54.74 | 1:45.53 | |||||
36 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 55.03 | 1:47.27 | |||||
37 | Emilie Randrup | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 53.70 | 1:47.51 | |||||
38 | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | 52.66 | 1:47.76 | |||||
39 | Louisa Skovgaard Bach | 2009 | Horsens Svømmeklub | 53.32 | 1:52.05 | |||||
40 | Asta Marie Skougaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 53.52 | 1:54.69 | |||||
41 | Sofia Nørremark | 2009 | Struer Svømmeklub | 59.35 | 1:57.17 | |||||
- | Silje Würtz | 2009 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Ej berør i vend | |||||
- | Laura Persson | 2009 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej samtid. berør 25m | |||||
- | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg mavelig | |||||
- | SIF Klarskov Nielsen | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg mavelig | |||||
- | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | 1:10.79 | |||||
2 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 34.22 | 1:15.32 | |||||
3 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 32.77 | 1:16.02 | |||||
4 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 36.97 | 1:17.12 | |||||
5 | Rosa Crone | 2008 | Lyseng IF | 35.43 | 1:17.22 | |||||
6 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 38.43 | 1:17.69 | |||||
7 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.71 | 1:18.65 | |||||
8 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 35.80 | 1:18.67 | |||||
9 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 36.07 | 1:20.37 | |||||
10 | Nanna Rønnow | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.37 | 1:21.89 | |||||
11 | Karoline Iversen | 2008 | Herning Svømmeklub | 37.95 | 1:21.98 | |||||
12 | Melanie Frank | 2008 | Herning Svømmeklub | 38.44 | 1:22.47 | |||||
13 | Sophie Hvergel | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.80 | 1:23.50 | |||||
14 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 38.81 | 1:23.76 | |||||
15 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 41.49 | 1:25.57 | |||||
16 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.06 | 1:26.20 | |||||
17 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 40.99 | 1:26.49 | |||||
18 | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | 42.45 | 1:27.01 | |||||
19 | Filippa Holst Rasmussen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.40 | 1:27.53 | |||||
20 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.78 | 1:27.59 | |||||
21 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 41.30 | 1:28.24 | |||||
22 | Cassandra Weibrecht | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.66 | 1:28.32 | |||||
23 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.07 | 1:28.95 | |||||
24 | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 39.88 | 1:28.97 | |||||
25 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 40.29 | 1:29.31 | |||||
26 | Alma Kruse | 2008 | Holstebro Svømme Club | 42.81 | 1:30.07 | |||||
27 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.30 | 1:31.36 | |||||
28 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 41.84 | 1:31.98 | |||||
29 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 41.91 | 1:32.19 | |||||
30 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.23 | 1:32.37 | |||||
31 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 45.25 | 1:33.89 | |||||
32 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 42.94 | 1:35.19 | |||||
33 | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 45.74 | 1:35.57 | |||||
34 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 46.19 | 1:35.58 | |||||
35 | Maria Dyrbye | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 47.31 | 1:36.88 | |||||
36 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.30 | 1:45.76 | |||||
37 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 51.92 | 1:48.02 | |||||
- | Malou Steffensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.18 | 1:12.28 | |||||
2 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 36.65 | 1:18.49 | |||||
3 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 37.82 | 1:19.79 | |||||
4 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.81 | 1:21.70 | |||||
5 | Ida Siegumfeldt | 2007 | Swim Team Neptun | 38.23 | 1:21.91 | |||||
6 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 36.99 | 1:22.43 | |||||
7 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.29 | 1:22.71 | |||||
8 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.99 | 1:23.37 | |||||
9 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 36.53 | 1:24.76 | |||||
10 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.08 | 1:26.96 | |||||
11 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.79 | 1:27.12 | |||||
12 | Liva Riisgaard | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.54 | 1:27.46 | |||||
13 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.56 | 1:27.53 | |||||
14 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 46.90 | 1:41.05 | |||||
15 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 52.42 | 1:51.76 | |||||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Yasmin B. Andreasen | 2007 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
- | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afsult ryg mavelig | |||||
- | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.89 | 1:08.18 | |||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.67 | 1:10.88 | |||||
3 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.71 | 1:12.82 | |||||
4 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.88 | 1:15.29 | |||||
5 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.27 | 1:15.70 | |||||
6 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.33 | 1:15.76 | |||||
7 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 35.20 | 1:16.76 | |||||
8 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.04 | 1:16.86 | |||||
9 | Sidney Sørensen | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.48 | 1:17.29 | |||||
10 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.61 | 1:18.29 | |||||
11 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 36.54 | 1:18.67 | |||||
12 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.33 | 1:18.70 | |||||
13 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.86 | 1:19.82 | |||||
14 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.00 | 1:19.83 | |||||
15 | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 36.78 | 1:21.15 | |||||
16 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.03 | 1:22.62 | |||||
17 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.63 | 1:28.21 | |||||
18 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 43.58 | 1:34.68 | |||||
- | Katrine Klein Christensen | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 52.14 | 1:48.82 | 2:44.67 | 3:40.96 | |||
2 | Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 55.64 | 2:00.56 | 3:01.83 | 4:00.43 | |||
3 | Milas K. Lauridsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 1:00.09 | 2:10.10 | 3:19.05 | 4:26.23 | |||
4 | Lauge Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 1:02.17 | 2:10.87 | 3:22.32 | 4:31.89 | |||
- | Asger Herbsleb | 2010 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jakob Munk Barfod | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Inadvend. fod 195m | |||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 49.45 | 1:44.45 | 2:39.91 | 3:33.68 | |||
2 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.41 | 1:45.14 | 2:40.72 | 3:35.62 | |||
3 | August Svendsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 56.41 | 1:55.92 | 2:57.24 | 3:55.18 | |||
4 | Gustav Karlslund | 2009 | Odder Svømmeklub | 58.31 | 2:03.45 | 3:06.75 | 4:08.75 | |||
5 | Jeppe Blach Damm | 2009 | Lyseng IF | 1:00.60 | 2:08.57 | 3:20.57 | 4:28.77 | |||
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.64 | 1:25.32 | 2:11.89 | 2:55.98 | |||
2 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.31 | 1:28.52 | 2:16.07 | 3:04.47 | |||
3 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 43.70 | 1:32.05 | 2:21.50 | 3:08.65 | |||
4 | Casper Ibsen | 2008 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.41 | 1:33.77 | 2:24.58 | 3:16.45 | |||
5 | Benjamin Bijedic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 46.11 | 1:39.88 | 2:36.08 | 3:31.84 | |||
6 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 47.36 | 1:42.70 | 2:40.52 | 3:39.12 | |||
7 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 50.65 | 1:51.00 | 2:52.10 | 3:51.72 | |||
8 | Viggo Wind Løssing | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 54.33 | 1:54.55 | 2:55.96 | 3:52.19 | |||
- | Albert Hoffmeyer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Daniel Kring | 2008 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Asynkr. ben 151m | |||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.73 | 1:18.03 | 1:59.82 | 2:40.14 | |||
2 | Emil Askov Møller Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 37.14 | 1:20.74 | 2:04.43 | 2:46.44 | |||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 39.02 | 1:23.45 | 2:07.38 | 2:50.58 | |||
4 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 40.17 | 1:25.83 | 2:14.24 | 2:59.53 | |||
5 | Mathias Nielsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.72 | 1:37.96 | 2:32.63 | 3:26.35 | |||
- | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | Ej samtid. berør150m | |||||
- | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.23 | 1:16.62 | 1:57.99 | 2:39.32 | |||
2 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.50 | 1:20.31 | 2:03.59 | 2:46.20 | |||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.47 | 1:22.03 | 2:05.31 | 2:46.36 | |||
4 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 37.26 | 1:20.90 | 2:05.93 | 2:51.72 | |||
5 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.24 | 1:19.40 | 2:05.76 | 2:53.20 | |||
6 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.90 | 1:23.84 | 2:09.53 | 2:54.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 46.83 | 1:39.42 | 2:31.39 | 3:24.32 | |||
2 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 49.17 | 1:41.64 | 2:35.40 | 3:27.40 | |||
3 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 47.49 | 1:45.57 | 2:46.50 | 3:45.12 | |||
4 | Emma Vendelbo | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 53.76 | 1:51.51 | 2:50.34 | 3:46.77 | |||
5 | Freja Dahl | 2010 | Viborg Svømme Klub | 54.43 | 1:52.73 | 2:51.61 | 3:46.91 | |||
6 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 53.35 | 1:53.80 | 2:54.05 | 3:52.56 | |||
7 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 54.75 | 1:57.92 | 3:01.66 | 4:01.94 | |||
8 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 54.27 | 1:58.99 | 3:02.10 | 4:04.71 | |||
9 | Nina Frederikke Toft | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.26 | 2:04.41 | 3:08.82 | 4:11.50 | |||
10 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 1:04.92 | 2:16.35 | 3:30.49 | 4:39.14 | |||
- | Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Ida Carlson | 2012 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør 25m | |||||
- | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berør 150m | |||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 42.98 | 1:29.80 | 2:16.29 | 3:04.47 | |||
2 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 45.01 | 1:36.13 | 2:28.99 | 3:20.14 | |||
3 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 46.83 | 1:39.61 | 2:31.32 | 3:21.29 | |||
4 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 47.97 | 1:44.08 | 2:38.23 | 3:30.43 | |||
5 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 50.49 | 1:44.53 | 2:39.21 | 3:30.63 | |||
6 | Wiktoria Gawor | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 47.80 | 1:41.95 | 2:37.69 | 3:31.63 | |||
7 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 49.06 | 1:44.83 | 2:41.47 | 3:33.98 | |||
8 | Amalie Breum Nielsen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 49.77 | 1:46.35 | 2:42.64 | 3:38.05 | |||
9 | Isabella Schøler Jönsson | 2009 | Viborg Svømme Klub | 48.62 | 1:44.80 | 2:41.60 | 3:39.56 | |||
10 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 49.23 | 1:47.49 | 2:45.88 | 3:41.30 | |||
10 | Josephine Siggaard Kraul | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.37 | 1:49.85 | 2:45.24 | 3:41.30 | |||
12 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.51 | 1:49.01 | 2:48.21 | 3:47.43 | |||
13 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 53.55 | 1:54.34 | 2:53.09 | 3:49.57 | |||
14 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 57.75 | 2:01.64 | 3:04.73 | 4:07.21 | |||
15 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 57.32 | 2:02.76 | 3:08.70 | 4:13.88 | |||
- | Ellen Hjarsbæk Hansen | 2009 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
- | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v start | |||||
- | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | DSQ | Asynk. arm 30m | |||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 41.55 | 1:28.73 | 2:16.87 | 3:02.68 | |||
2 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 42.60 | 1:30.65 | 2:20.19 | 3:07.02 | |||
3 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 42.17 | 1:30.57 | 2:20.92 | 3:08.75 | |||
4 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.59 | 1:33.01 | 2:23.55 | 3:12.83 | |||
5 | Karoline Iversen | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.68 | 1:36.41 | 2:28.26 | 3:17.33 | |||
6 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.07 | 1:41.51 | 2:34.25 | 3:25.28 | |||
7 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.60 | 1:44.01 | 2:37.55 | 3:30.18 | |||
8 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.81 | 1:39.53 | 2:35.51 | 3:30.63 | |||
9 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.43 | 1:43.22 | 2:38.50 | 3:30.79 | |||
10 | Alma Kruse | 2008 | Holstebro Svømme Club | 48.05 | 1:42.88 | 2:39.48 | 3:35.70 | |||
11 | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | 50.29 | 1:47.19 | 2:45.91 | 3:40.01 | |||
12 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 52.18 | 1:50.36 | 2:49.68 | 3:47.22 | |||
13 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 49.02 | 1:44.84 | 2:47.41 | 3:48.39 | |||
14 | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 51.24 | 1:50.72 | 2:50.21 | 3:48.99 | |||
- | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Mogensen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNF | ||||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.14 | 1:26.03 | 2:11.56 | 2:58.49 | |||
2 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 41.28 | 1:29.17 | 2:16.30 | 3:03.64 | |||
3 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 44.45 | 1:33.68 | 2:23.68 | 3:14.16 | |||
4 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 43.77 | 1:34.49 | 2:27.34 | 3:18.43 | |||
5 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 45.16 | 1:37.48 | 2:32.39 | 3:26.95 | |||
6 | Rikke Andresen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.80 | 1:41.74 | 2:38.34 | 3:33.41 | |||
7 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 47.30 | 1:41.37 | 2:39.63 | 3:39.24 | |||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.41 | 1:20.17 | 2:01.27 | 2:41.53 | |||
2 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.09 | 1:21.90 | 2:06.16 | 2:51.35 | |||
3 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.44 | 1:24.93 | 2:09.83 | 2:54.67 | |||
4 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.97 | 1:24.42 | 2:09.79 | 2:56.74 | |||
5 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.73 | 1:27.88 | 2:16.16 | 3:03.32 | |||
6 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.53 | 1:29.53 | 2:17.71 | 3:05.20 | |||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.77 | 1:31.00 | 2:20.74 | 3:09.14 | |||
8 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 41.70 | 1:31.17 | 2:21.55 | 3:10.54 | |||
9 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 44.94 | 1:33.65 | 2:24.17 | 3:13.78 | |||
10 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 44.02 | 1:34.86 | 2:25.98 | 3:15.70 | |||
11 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.54 | 1:47.11 | 2:43.79 | 3:40.26 | |||
- | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej samtid berør | |||||
- | Katrine Klein Christensen | 2006 | H.G.F. Svømning | DSQ | Flyben helevejen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Awin Asso Jeppesen | 2010 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berør 50m | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Noah Llobel | 2009 | Grenaa Svømmeklub | 34.78 | 1:14.19 | |||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 36.77 | 1:18.65 | |||||
3 | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | 43.45 | 1:37.17 | |||||
4 | Alexander Bjerre | 2009 | Lyseng IF | 44.92 | 1:42.84 | |||||
- | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berær 25m | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Horsens Svømmeklub | 33.80 | 1:11.71 | |||||
2 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 34.62 | 1:15.22 | |||||
3 | Adam Bisgaard | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 33.31 | 1:21.96 | |||||
4 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 43.21 | 1:31.69 | |||||
5 | Christian Ekander | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.95 | 1:34.64 | |||||
6 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 42.85 | 1:34.89 | |||||
7 | Viggo Wind Løssing | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.16 | 1:50.77 | |||||
- | Alfred Hørlück | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 29.96 | 1:05.38 | |||||
2 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 29.93 | 1:05.40 | |||||
3 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 30.12 | 1:06.08 | |||||
4 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 31.29 | 1:07.31 | |||||
5 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 30.39 | 1:07.42 | |||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 32.38 | 1:07.94 | |||||
7 | Jonas Therkildsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 31.54 | 1:08.90 | |||||
8 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 36.01 | 1:15.49 | |||||
9 | Sebastian Stilling | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.82 | 1:16.02 | |||||
10 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 35.77 | 1:16.08 | |||||
11 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.79 | 1:18.82 | |||||
12 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 36.00 | 1:19.73 | |||||
13 | Otto Wind Løssing | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.75 | 1:19.80 | |||||
14 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.33 | 1:22.00 | |||||
15 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 39.83 | 1:26.00 | |||||
16 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.73 | 1:31.13 | |||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Crawlben i flyspark | |||||
- | Mikkel Fisker Nielsen | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | ||||||
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | 28.79 | 1:04.41 | |||||
2 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 29.93 | 1:05.72 | |||||
3 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.56 | 1:07.13 | |||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.61 | 1:07.69 | |||||
5 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.85 | 1:10.81 | |||||
6 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 31.47 | 1:10.98 | |||||
7 | Silas Birkkjær | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 33.96 | 1:12.43 | |||||
8 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 37.58 | 1:20.23 | |||||
9 | Adam Kristensen | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.40 | 1:23.04 | |||||
10 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 36.88 | 1:23.76 | |||||
- | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 08:33 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.65 | 1:13.82 | |||||
2 | Katrine Sander | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.19 | 1:23.20 | |||||
3 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | Odder Svømmeklub | 37.02 | 1:23.48 | |||||
4 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 42.56 | 1:33.00 | |||||
5 | Karen Holst Jacobsen | 2009 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.38 | 1:38.34 | |||||
6 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 54.96 | 2:03.09 | |||||
7 | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | 58.79 | 2:12.71 | |||||
- | SIF Klarskov Nielsen | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | Asynk ben 95m | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 37.18 | 1:19.45 | |||||
2 | Rosa Crone | 2008 | Lyseng IF | 36.71 | 1:20.92 | |||||
3 | Melanie Frank | 2008 | Herning Svømmeklub | 37.87 | 1:24.54 | |||||
4 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.70 | 1:26.73 | |||||
5 | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | 43.17 | 1:33.04 | |||||
6 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.42 | 1:35.87 | |||||
7 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 44.06 | 1:38.08 | |||||
8 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.12 | 1:38.45 | |||||
9 | Filippa Holst Rasmussen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.69 | 1:39.13 | |||||
10 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 43.79 | 1:41.60 | |||||
11 | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | 47.45 | 1:47.63 | |||||
12 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.74 | 1:50.37 | |||||
- | Cassandra Weibrecht | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.11 | 1:16.95 | |||||
2 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 35.77 | 1:17.22 | |||||
3 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 36.60 | 1:17.24 | |||||
4 | Celia Chili Christensen | 2007 | IHF Svømning | 36.83 | 1:17.46 | |||||
5 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 36.59 | 1:19.58 | |||||
- | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.00 | 1:11.00 | |||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 34.19 | 1:12.96 | |||||
3 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.67 | 1:15.25 | |||||
4 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.71 | 1:15.26 | |||||
5 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.28 | 1:15.75 | |||||
6 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 36.00 | 1:16.82 | |||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.48 | 1:18.23 | |||||
8 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.63 | 1:18.90 | |||||
9 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 35.64 | 1:21.27 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:33 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Munk Barfod | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 56.90 | 1:59.18 | 3:02.71 | 4:03.83 | |||
- | Hjalte Amtorp | 2011 | Lyseng IF | DSQ | Ej forsat bevæg 125m | |||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 42.81 | 1:28.73 | 2:14.10 | 2:58.88 | |||
2 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 42.20 | 1:28.38 | 2:15.35 | 2:59.53 | |||
3 | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 42.69 | 1:28.41 | 2:16.64 | 3:01.95 | |||
4 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.15 | 1:36.83 | 2:26.72 | 3:14.84 | |||
5 | Jeppe Blach Damm | 2009 | Lyseng IF | 48.12 | 1:41.71 | 2:36.52 | 3:29.31 | |||
- | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav Karlslund | 2009 | Odder Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Gustav Nordgaard | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej forsat beæg 25m | |||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viggo Rohde | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 35.00 | 1:13.62 | 1:53.84 | 2:32.58 | |||
2 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 37.17 | 1:17.90 | 1:57.99 | 2:38.38 | |||
3 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 39.61 | 1:21.95 | 2:04.96 | 2:45.80 | |||
4 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.37 | 1:23.57 | 2:08.69 | 2:51.86 | |||
5 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.36 | 1:32.44 | 2:18.98 | 3:05.81 | |||
6 | Max-Emil Momme | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 49.64 | 1:43.81 | 2:38.95 | 3:31.72 | |||
7 | Mikkel Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 58.31 | 2:03.55 | 3:07.68 | 4:10.34 | |||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg 50m | |||||
- | Jakob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | |||||
- | Martin Nygaard | 2008 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej forsat bevæg 75m | |||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Therkildsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 33.39 | 1:10.12 | 1:46.76 | 2:21.72 | |||
2 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 36.07 | 1:16.05 | 1:55.78 | 2:32.44 | |||
3 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.77 | 1:18.48 | 2:01.06 | 2:40.56 | |||
4 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 41.92 | 1:28.72 | 2:16.69 | 3:01.90 | |||
5 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.04 | 1:33.74 | 2:24.46 | 3:14.91 | |||
- | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej forsat bevæg 150m | |||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.15 | 1:07.06 | 1:42.95 | 2:18.21 | |||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.46 | 1:09.76 | 1:47.42 | 2:23.98 | |||
3 | Karl B. Jørgensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.09 | 1:11.83 | 1:48.69 | 2:25.05 | |||
4 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 34.80 | 1:13.00 | 1:52.47 | 2:30.72 | |||
5 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.65 | 1:18.10 | 1:59.31 | 2:40.25 | |||
6 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.38 | 1:22.31 | 2:05.32 | 2:46.36 | |||
7 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 44.79 | 1:34.55 | 2:27.38 | 3:22.21 | |||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christoffer Lüneborg | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 45.87 | 1:33.62 | 2:20.32 | 3:06.00 | |||
2 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 43.85 | 1:32.37 | 2:21.78 | 3:09.47 | |||
3 | Agnes Seneca | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 47.12 | 1:37.11 | 2:26.01 | 3:14.00 | |||
4 | Wilma Karlberg | 2010 | Herning Svømmeklub | 46.20 | 1:36.57 | 2:28.70 | 3:19.61 | |||
5 | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | Horsens Svømmeklub | 47.62 | 1:40.62 | 2:33.15 | 3:24.65 | |||
6 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 47.72 | 1:41.11 | 2:34.96 | 3:25.57 | |||
- | Freja Ane Nielsen | 2011 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malou Bach Jensen | 2010 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg 175m | |||||
- | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | DSQ | Svøm mavelig 48m | |||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 38.44 | 1:20.40 | 2:02.60 | 2:43.91 | |||
2 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 40.26 | 1:24.05 | 2:08.45 | 2:51.39 | |||
3 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 42.08 | 1:26.92 | 2:12.22 | 2:54.60 | |||
4 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 42.46 | 1:28.05 | 2:16.67 | 3:01.96 | |||
5 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 44.96 | 1:32.38 | 2:19.10 | 3:03.10 | |||
6 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 45.12 | 1:33.84 | 2:22.63 | 3:08.14 | |||
7 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | Horsens Svømmeklub | 43.98 | 1:33.50 | 2:23.45 | 3:09.42 | |||
8 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 45.62 | 1:34.20 | 2:23.69 | 3:11.72 | |||
9 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 44.38 | 1:33.66 | 2:23.82 | 3:12.95 | |||
10 | Karoline Pedersen | 2009 | Herning Svømmeklub | 45.67 | 1:36.80 | 2:30.91 | 3:20.81 | |||
11 | Freja Dall Christensen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 49.58 | 1:44.67 | 2:41.83 | 3:35.08 | |||
12 | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 54.88 | 1:53.20 | 2:55.75 | 3:55.58 | |||
- | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Silje Würtz | 2009 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silke Stevnhøj Sommer | 2009 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | |||||
- | Freya Tormod | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Svøm mavelig 175m | |||||
- | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | 1:19.32 | 2:00.61 | 2:40.77 | |||
2 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.24 | 1:21.27 | 2:02.95 | 2:43.15 | |||
3 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 37.48 | 1:20.03 | 2:02.27 | 2:43.74 | |||
4 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 38.08 | 1:20.29 | 2:03.65 | 2:45.25 | |||
5 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 41.68 | 1:26.58 | 2:11.73 | 2:54.23 | |||
6 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 41.14 | 1:26.43 | 2:12.17 | 2:57.62 | |||
7 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 41.77 | 1:28.38 | 2:15.44 | 3:00.99 | |||
8 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.25 | 1:31.02 | 2:21.55 | 3:09.80 | |||
9 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 44.47 | 1:33.05 | 2:22.80 | 3:10.60 | |||
10 | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 43.45 | 1:32.46 | 2:23.26 | 3:11.36 | |||
11 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | Horsens Svømmeklub | 44.65 | 1:33.22 | 2:24.40 | 3:11.92 | |||
12 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.09 | 1:35.38 | 2:28.34 | 3:18.54 | |||
13 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 46.63 | 1:37.58 | 2:29.40 | 3:19.27 | |||
14 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 49.76 | 1:40.42 | 2:33.38 | 3:21.70 | |||
15 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.38 | 1:39.43 | 2:34.42 | 3:28.10 | |||
16 | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 49.38 | 1:42.63 | 2:38.00 | 3:30.35 | |||
17 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.90 | 1:47.00 | 2:43.23 | 3:37.19 | |||
- | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Ej forsat bevæg. 25m | |||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.16 | 1:16.49 | 1:57.17 | 2:36.99 | |||
2 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.65 | 1:18.17 | 1:59.69 | 2:39.95 | |||
3 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 41.00 | 1:25.92 | 2:11.18 | 2:54.42 | |||
4 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.68 | 1:26.66 | 2:11.98 | 2:55.01 | |||
5 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 41.24 | 1:27.48 | 2:13.76 | 2:55.57 | |||
6 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.17 | 1:26.14 | 2:11.47 | 2:56.26 | |||
7 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 40.84 | 1:26.52 | 2:13.26 | 2:59.70 | |||
8 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.08 | 1:28.14 | 2:15.80 | 3:01.42 | |||
9 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.14 | 1:28.90 | 2:18.53 | 3:03.02 | |||
10 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 43.29 | 1:32.48 | 2:22.54 | 3:08.03 | |||
11 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 50.05 | 1:41.93 | 2:34.96 | 3:24.70 | |||
12 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 49.36 | 1:45.58 | 2:41.91 | 3:36.07 | |||
- | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg 75m | |||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.99 | 1:15.80 | 1:55.29 | 2:35.22 | |||
2 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.41 | 1:19.46 | 2:00.81 | 2:42.25 | |||
3 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.08 | 1:22.84 | 2:05.92 | 2:48.29 | |||
4 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.90 | 1:24.44 | 2:09.15 | 2:51.97 | |||
5 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.72 | 1:23.88 | 2:12.56 | 2:57.83 | |||
6 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 42.50 | 1:30.34 | 2:17.74 | 3:02.36 | |||
7 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.77 | 1:28.60 | 2:16.80 | 3:06.65 | |||
8 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 50.53 | 1:45.52 | 2:38.94 | 3:34.00 | |||
- | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Ej forsat bevæg125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 08:35 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Egon Johan Dannesboe | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:47.39 | 3:45.99 | 5:48.82 | 7:50.86 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:17.47 | 2:41.75 | 4:07.25 | 5:29.90 | |||
2 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 1:19.83 | 2:45.37 | 4:11.18 | 5:35.38 | |||
3 | Albert Grove | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.77 | 2:51.59 | 4:24.89 | 5:55.71 | |||
4 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:33.47 | 3:14.33 | 4:56.24 | 6:35.76 | |||
- | William D. Lindberg | 2009 | Lyseng IF | DNF | ||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 1:13.34 | 2:33.95 | 3:54.66 | 5:10.89 | |||
2 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.52 | 2:36.63 | 3:56.77 | 5:11.08 | |||
3 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.10 | 2:37.99 | 4:00.57 | 5:21.00 | |||
4 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:16.69 | 2:40.27 | 4:07.55 | 5:32.52 | |||
5 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:15.89 | 2:40.27 | 4:08.66 | 5:33.02 | |||
6 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 1:19.58 | 2:48.21 | 4:16.74 | 5:44.70 | |||
7 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:23.74 | 2:54.36 | 4:24.71 | 5:52.59 | |||
8 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 1:23.54 | 2:58.55 | 4:34.26 | 6:07.09 | |||
9 | Julius Schumann Thrane | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:26.04 | 3:00.68 | 4:36.19 | 6:09.29 | |||
10 | Aske Binderup Trudslev | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:29.86 | 3:09.76 | 4:46.37 | 6:16.73 | |||
11 | Magnus Lindberg | 2008 | Lyseng IF | 1:33.47 | 3:18.84 | 5:04.77 | 6:51.12 | |||
- | Gustav Falk Olesen | 2008 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.88 | 2:19.41 | 3:32.85 | 4:44.66 | |||
2 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:12.63 | 2:27.97 | 3:43.17 | 4:57.25 | |||
3 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 1:09.35 | 2:25.96 | 3:42.72 | 4:59.08 | |||
4 | Emil Askov Møller Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:14.39 | 2:32.61 | 3:50.35 | 5:05.62 | |||
5 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:13.86 | 2:35.31 | 3:56.61 | 5:12.63 | |||
6 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 1:11.77 | 2:32.18 | 3:53.76 | 5:14.51 | |||
7 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:13.89 | 2:36.35 | 4:01.06 | 5:24.91 | |||
- | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 1:02.97 | 2:11.03 | 3:19.83 | 4:28.87 | |||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:06.29 | 2:17.37 | 3:29.16 | 4:40.73 | |||
3 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:05.49 | 2:17.49 | 3:30.13 | 4:43.37 | |||
4 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.38 | 2:22.58 | 3:34.45 | 4:45.92 | |||
5 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 1:08.78 | 2:24.51 | 3:40.97 | 4:54.02 | |||
6 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:09.92 | 2:27.03 | 3:41.70 | 4:56.59 | |||
7 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:08.89 | 2:24.92 | 3:41.20 | 4:57.70 | |||
8 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 1:08.89 | 2:25.63 | 3:43.83 | 5:01.72 | |||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 1:16.51 | 2:45.12 | 4:20.94 | 5:55.54 | |||
- | Søren Winther Hald | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:02.26 | 2:09.92 | 3:19.04 | 4:27.55 | EXTRA | ||
- | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lau Husted Christiansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 08:37 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 1:21.11 | 2:48.61 | 4:16.65 | 5:41.13 | |||
2 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 5:52.45 | ||||||
3 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.41 | 2:55.88 | 4:27.45 | 5:52.60 | |||
4 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.90 | 2:58.97 | 4:30.53 | 5:56.19 | |||
5 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.96 | 3:01.41 | 4:33.20 | 6:04.49 | |||
6 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:31.73 | 3:15.09 | 4:59.20 | 6:39.11 | |||
- | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | DNF | ||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:19.81 | 2:42.24 | 4:03.47 | 5:21.25 | |||
2 | Karoline Iversen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:16.47 | 2:41.13 | 4:05.53 | 5:26.18 | |||
3 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:19.24 | 2:43.49 | 4:06.95 | 5:31.26 | |||
4 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:18.86 | 2:45.02 | 4:10.60 | 5:36.27 | |||
5 | Melanie Frank | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:21.02 | 2:48.62 | 4:16.07 | 5:39.13 | |||
6 | Sophie Hvergel | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.08 | 2:48.53 | 4:19.03 | 5:44.99 | |||
7 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:26.14 | 2:57.65 | 4:30.03 | 5:59.24 | |||
8 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:22.16 | 2:55.00 | 4:28.98 | 6:01.09 | |||
9 | Nanna Rønnow | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:21.53 | 2:52.94 | 4:23.50 | 6:01.23 | |||
10 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:32.35 | 3:15.24 | 5:00.70 | 6:37.51 | |||
11 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:31.42 | 3:13.57 | 4:57.58 | 6:41.82 | |||
12 | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | 1:33.55 | 3:19.76 | 5:08.47 | 6:50.66 | |||
- | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.60 | 2:24.75 | 3:44.55 | 5:01.78 | |||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.52 | 2:32.47 | 3:50.21 | 5:05.61 | |||
3 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 1:13.27 | 2:34.84 | 3:58.13 | 5:20.47 | |||
4 | Ane Walmar | 2007 | Swim Team Neptun | 1:16.60 | 2:39.31 | 4:04.80 | 5:26.79 | |||
5 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:23.48 | 2:56.22 | 4:31.19 | 6:03.12 | |||
- | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:09.00 | 2:22.28 | 3:35.43 | 4:46.48 | |||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:09.48 | 2:23.05 | 3:36.20 | 4:47.68 | |||
3 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.14 | 2:23.75 | 3:39.89 | 4:54.99 | |||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:09.87 | 2:25.29 | 3:41.54 | 4:55.32 | |||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.66 | 2:32.83 | 3:50.88 | 5:06.17 | |||
6 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:14.59 | 2:36.37 | 3:59.13 | 5:21.57 | |||
7 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:15.73 | 2:39.21 | 4:02.33 | 5:24.09 | |||
8 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 1:17.88 | 2:42.04 | 4:06.52 | 5:25.46 | |||
9 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:17.18 | 2:40.34 | 4:04.86 | 5:28.25 | |||
10 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:18.67 | 2:42.34 | 4:08.13 | 5:32.35 | |||
11 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:19.94 | 2:48.33 | 4:18.04 | 5:45.80 | |||
12 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:21.45 | 2:50.37 | 4:21.51 | 5:50.66 | |||
13 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:24.93 | 2:55.69 | 4:27.14 | 5:53.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:37 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 08:37 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Mix 1 | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:55.26 | ||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 28.57 | 59.76 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 27.86 | 1:27.62 | |||||||
Julie Olsen | 2008 | 27.64 | 1:55.26 | |||||||
2 | Mix Årgang 1 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 2:02.23 | ||||||
Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 32.12 | 1:02.09 | |||||||
Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 31.81 | 1:33.90 | |||||||
Noah Bie Bock | 2008 | 28.33 | 2:02.23 | |||||||
3 | Agf Mix 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:09.94 | ||||||
Marcus K. Jespersen | 2009 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | 33.60 | 1:09.44 | |||||||
Marie Schleimann | 2010 | 32.35 | 1:41.79 | |||||||
Viggo Rohde | 2008 | 28.15 | 2:09.94 | |||||||
4 | Agf Mix 2 | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 2:10.81 | ||||||
Merle Marie Pape | 2009 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 25.42 | 1:00.78 | |||||||
Isabella Fauerholdt | 2008 | 35.54 | 1:36.32 | |||||||
Viggo Rohde | 2008 | 34.49 | 2:10.81 | |||||||
5 | Horsens Mix 2 | 2009 | Horsens Svømmeklub | 2:11.73 | ||||||
Vigga Rasmussen | 2009 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 32.64 | 1:05.55 | |||||||
Jakob Wemmelund | 2008 | 33.86 | 1:39.41 | |||||||
Johannes Ravn | 2008 | 32.32 | 2:11.73 | |||||||
6 | Mix Årgang 2 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 2:12.81 | ||||||
Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Maja Juul Hansen | 2009 | 32.83 | 1:03.70 | |||||||
Anna Friis Stenholt | 2009 | 34.71 | 1:38.41 | |||||||
Malte Haun | 2010 | 34.40 | 2:12.81 | |||||||
7 | Mix 6 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:13.44 | ||||||
Silke Østrup | 2008 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Silja Bregenov | 2009 | 34.54 | 1:08.75 | |||||||
Albert Grove | 2009 | 33.79 | 1:42.54 | |||||||
Alexander Bjerre | 2009 | 30.90 | 2:13.44 | |||||||
8 | Mix 8 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:14.15 | ||||||
Katrine Sander | 2009 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Josephine Siggaard Kraul | 2009 | 38.42 | 1:11.81 | |||||||
Christian Ekander | 2008 | 31.16 | 1:42.97 | |||||||
Niels Andreasen | 2008 | 31.18 | 2:14.15 | |||||||
9 | Isk Mix 1,0 | 2009 | Ikast Svømmeklub | 2:14.72 | ||||||
Katrine Mølbak | 2009 | 1:10.56 | 1:10.56 | |||||||
Katja Birk Hansen | 2009 | 33.70 | 1:44.26 | |||||||
Albert Olesen | 2008 | 30.46 | 2:14.72 | |||||||
Zakarias L. Bjørn | 2008 | 2:14.72 | ||||||||
10 | Horsens Mix 3 | 2009 | Horsens Svømmeklub | 2:16.08 | ||||||
Hannah Truelsen Duevig | 2008 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Freya Magnussen | 2009 | 32.68 | 1:07.13 | |||||||
Benjamin Bijedic | 2008 | 35.09 | 1:42.22 | |||||||
Adrian Gjødsbøl | 2008 | 33.86 | 2:16.08 | |||||||
11 | Vs Unge Mix 2 | 2008 | Viborg Svømme Klub | 2:21.04 | ||||||
Lærke Jakobsen | 2009 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Aske Binderup Trudslev | 2008 | 34.17 | 1:08.37 | |||||||
Laura Kibsgaard | 2008 | 1:12.67 | 2:21.04 | |||||||
Marius Lynggaard | 2009 | 2:21.04 | ||||||||
12 | Mix Årgang 3 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 2:21.26 | ||||||
Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Anna Bang Jensen | 2008 | 33.58 | 1:09.96 | |||||||
Kristine Øvre | 2009 | 34.04 | 1:44.00 | |||||||
Oliver Hallenberg | 2011 | 37.26 | 2:21.26 | |||||||
13 | Mix 5 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:23.69 | ||||||
Nanna Rønnow | 2008 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Johanne Vind Sejr | 2010 | 39.84 | 1:12.44 | |||||||
Vitus Kirkegaard | 2008 | 32.57 | 1:45.01 | |||||||
Eskil Kiib Bach | 2009 | 38.68 | 2:23.69 | |||||||
14 | Mix 4 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:25.65 | ||||||
Anna Katrine Willems | 2008 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Caroline Szeles Poulsen | 2010 | 39.29 | 1:10.52 | |||||||
Oscar Persson | 2008 | 29.35 | 1:39.87 | |||||||
Jakob Munk Barfod | 2010 | 45.78 | 2:25.65 | |||||||
15 | Bhs Young Team | 2008 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:26.22 | ||||||
Awin Asso Jeppesen | 2010 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Emma Vendelbo | 2010 | 40.61 | 1:17.31 | |||||||
Casper Ibsen | 2008 | 32.28 | 1:49.59 | |||||||
Karen Holst Jacobsen | 2009 | 36.63 | 2:26.22 | |||||||
16 | Mix 3 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:28.07 | ||||||
Rosa Crone | 2008 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Olivia Winum Andersen | 2011 | 1:55.82 | 2:28.07 | |||||||
Lauge Amtorp | 2011 | |||||||||
Magnus Lindberg | 2008 | 2:28.07 | 2:28.07 | |||||||
17 | Mix 7 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:29.49 | ||||||
Sophie Hvergel | 2008 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Ditte Nissen | 2009 | 1:16.83 | 1:49.82 | |||||||
Alfred Hørlück | 2008 | 39.67 | 2:29.49 | |||||||
Jeppe Blach Damm | 2009 | 2:29.49 | ||||||||
18 | Mix 1 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:30.83 | ||||||
Cecilie Kehlet | 2009 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Cecilie Ditlev Lund | 2011 | 40.69 | 1:09.81 | |||||||
Hjalte Amtorp | 2011 | 41.00 | 1:50.81 | |||||||
William D. Lindberg | 2009 | 40.02 | 2:30.83 | |||||||
19 | Vs Unge Mix 3 | 2008 | Viborg Svømme Klub | 2:31.64 | ||||||
Freja Dahl | 2010 | 1:15.94 | 1:15.94 | |||||||
Nicolai Skivild Westing | 2008 | 33.35 | 1:49.29 | |||||||
Frida Flarup | 2008 | 42.35 | 2:31.64 | |||||||
Frederik Vium Demant | 2011 | 2:31.64 | ||||||||
20 | Mix 9 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:31.73 | ||||||
Cassandra Weibrecht | 2008 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Lærke Djernes | 2009 | 37.71 | 1:11.82 | |||||||
Jakob Rickers | 2008 | 31.89 | 1:43.71 | |||||||
Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | 48.02 | 2:31.73 | |||||||
21 | Mix 2 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:33.37 | ||||||
Laura Winum Andersen | 2009 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Katrine Wulf | 2011 | 47.70 | 1:21.04 | |||||||
Egon Johan Dannesboe | 2011 | 35.45 | 1:56.49 | |||||||
Viggo Wind Løssing | 2008 | 36.88 | 2:33.37 | |||||||
22 | Mix Årgang 4 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 2:35.41 | ||||||
Victor Johansen | 2010 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Victoria Høgh | 2009 | 37.94 | 1:17.19 | |||||||
Lærke Kidmose Hansen | 2009 | 40.71 | 1:57.90 | |||||||
Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | 37.51 | 2:35.41 | |||||||
23 | Vs Unge Mix 4 | 2008 | Viborg Svømme Klub | 2:39.35 | ||||||
Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Benjamin Nørremark | 2010 | 1:19.09 | 1:56.34 | |||||||
Isabella Schøler Jönsson | 2009 | 43.01 | 2:39.35 | |||||||
Santino Alexander Galacho | 2010 | 2:39.35 | ||||||||
24 | Vs Unge Mix 5 | 2008 | Viborg Svømme Klub | 2:41.33 | ||||||
Ida Egelund Jespersen | 2009 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Lasse Elkjær | 2009 | 48.36 | 1:24.99 | |||||||
Alberte Futtrup | 2009 | 36.44 | 2:01.43 | |||||||
Lucas Do Jespersen | 2011 | 39.90 | 2:41.33 | |||||||
- | Mix Årgang 6 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Jonathan M. Jensen | 2010 | |||||||||
Victoria Høgh | 2009 | |||||||||
Lærke Kidmose Hansen | 2009 | |||||||||
Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | DNS | ||||||||
- | Odder Smileys | 2008 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Mix Årgang 5 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Vs Unge Mix 1 | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:37 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 08:38 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 24, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vs Mix 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:00.11 | ||||||
Frederik D. Liboriussen | 2004 | 27.53 | 57.99 | 57.99 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 29.17 | 1:01.16 | 1:59.15 | ||||||
Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 27.54 | 57.52 | 2:56.67 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.16 | 1:03.44 | 4:00.11 | ||||||
2 | Mix 1 | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 4:06.21 | ||||||
Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 28.21 | 59.16 | 59.16 | ||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 30.53 | 1:05.36 | 2:04.52 | ||||||
Line Knudsen | 2005 | 30.22 | 1:04.19 | 3:08.71 | ||||||
Simon Gaarde | 2007 | 27.15 | 57.50 | 4:06.21 | ||||||
3 | Odder Smileys | 2004 | Odder Svømmeklub | 4:07.39 | ||||||
Simon Kruse Holm | 2004 | 27.70 | 58.31 | 58.31 | ||||||
Caden Halle | 2005 | 29.80 | 1:05.11 | 2:03.42 | ||||||
Nikolaj Rasmussen | 2006 | 27.96 | 58.89 | 3:02.31 | ||||||
Sarah Lyse Søe | 2007 | 31.15 | 1:05.08 | 4:07.39 | ||||||
4 | Vs Mix 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:10.10 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 30.95 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 29.02 | 1:00.64 | 2:05.48 | ||||||
Natasha Do Jespersen | 2007 | 31.89 | 1:06.84 | 3:12.32 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 27.66 | 57.78 | 4:10.10 | ||||||
5 | Mix 1 | 0 | Aarhus Swim | 4:10.49 | ||||||
Julie Norman Ramer | 2007 | 32.13 | 1:08.62 | 1:08.62 | ||||||
Frida Damm Thorsell | 2007 | 29.99 | 1:03.80 | 2:12.42 | ||||||
Mads Røddik Thøgersen | 2007 | 26.96 | 57.84 | 3:10.26 | ||||||
Simon Gallacher | 2005 | 28.09 | 1:00.23 | 4:10.49 | ||||||
6 | Agf Mix 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 4:12.85 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 31.75 | 1:08.03 | 1:08.03 | ||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 31.37 | 1:05.66 | 2:13.69 | ||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 28.74 | 1:00.72 | 3:14.41 | ||||||
Sebastian Rasmussen | 2007 | 27.70 | 58.44 | 4:12.85 | ||||||
7 | Vs Mix 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:15.56 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 33.08 | 1:36.38 | 1:36.38 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 32.23 | 1:03.93 | 2:40.31 | ||||||
Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 35.86 | 1:03.68 | 3:43.99 | ||||||
Jonas Therkildsen | 2007 | 31.57 | 31.57 | 4:15.56 | ||||||
8 | Struer Banditterne | 1993 | Struer Svømmeklub | 4:26.68 | ||||||
Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | 34.44 | 1:13.14 | 1:13.14 | ||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 27.82 | 59.23 | 2:12.37 | ||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 31.54 | 1:09.56 | 3:21.93 | ||||||
Sidney Sørensen | 2004 | 30.41 | 1:04.75 | 4:26.68 | ||||||
9 | Neptun Warriors | 2006 | Swim Team Neptun | 4:28.80 | ||||||
Andreas Laursen | 2006 | 29.56 | 1:03.58 | 1:03.58 | ||||||
Morten Holst-Jensen | 2008 | 31.13 | 1:07.95 | 2:11.53 | ||||||
Lea Skjærris Lund | 2008 | 31.53 | 1:07.60 | 3:19.13 | ||||||
Ane Walmar | 2007 | 32.98 | 1:09.67 | 4:28.80 | ||||||
10 | Agf Mix 3 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 4:29.60 | ||||||
Adam Bisgaard | 2008 | 29.85 | 1:03.24 | 1:03.24 | ||||||
Julie Schleimann | 2010 | 33.57 | 1:41.46 | 2:44.70 | ||||||
Peter Suder Lassen | 2007 | 31.63 | 1:07.04 | 3:51.74 | ||||||
Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 37.86 | 37.86 | 4:29.60 | ||||||
11 | Agf Mix 4 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 4:34.97 | ||||||
Karl B. Jørgensen | 2006 | 29.32 | 1:01.33 | 1:01.33 | ||||||
Ea Juhl Thallaug | 2008 | 35.41 | 1:14.76 | 2:16.09 | ||||||
Christian Guldbrandt | 2007 | 31.71 | 1:05.66 | 3:21.75 | ||||||
Cecilie Anna Nyborg | 2010 | 34.77 | 1:13.22 | 4:34.97 | ||||||
12 | Sksv Mix 1 | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 4:35.94 | ||||||
Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | 33.41 | 1:09.14 | 1:09.14 | ||||||
Jacob Taudorf | 2007 | 32.98 | 1:09.29 | 2:18.43 | ||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 35.09 | 1:45.33 | 4:03.76 | ||||||
Emil Askov Møller Petersen | 2007 | 32.18 | 32.18 | 4:35.94 | ||||||
13 | Kage Mix 0,2Dl | 2006 | Ikast Svømmeklub | 4:36.17 | ||||||
Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | 33.72 | 1:11.69 | 1:11.69 | ||||||
Sofie Bæk | 2007 | 35.74 | 1:16.37 | 2:28.06 | ||||||
Patrick Gadeberg | 2007 | 32.28 | 1:06.85 | 3:34.91 | ||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 29.69 | 1:01.26 | 4:36.17 | ||||||
14 | Hgf´ Flodheste | 2004 | H.G.F. Svømning | 4:47.28 | ||||||
Anders Peter Kristensen | 2007 | 31.66 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Emilie Nørskov Graversen | 2007 | 37.76 | 1:22.09 | 2:28.74 | ||||||
Karoline Starup | 2008 | 36.27 | 1:15.71 | 3:44.45 | ||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 29.48 | 1:02.83 | 4:47.28 | ||||||
15 | Neptun Upcommers | 2006 | Swim Team Neptun | 4:51.74 | ||||||
Oliver Munck Sommer | 2008 | 34.88 | 1:13.47 | 1:13.47 | ||||||
Johannes Grud Olsen | 2008 | 35.51 | 1:48.57 | 3:02.04 | ||||||
Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 36.18 | 1:11.49 | 4:13.53 | ||||||
Ida Siegumfeldt | 2007 | 38.21 | 38.21 | 4:51.74 | ||||||
16 | Hgf´ Kameler | 2006 | H.G.F. Svømning | 5:03.58 | ||||||
Mikkel Fisker Nielsen | 2007 | 31.35 | 1:07.00 | 1:07.00 | ||||||
Camilla Søjberg | 2009 | 38.67 | 2:05.61 | 3:12.61 | ||||||
Katrine Klein Christensen | 2006 | 43.09 | 1:15.71 | 4:28.32 | ||||||
Simon N. Andersen | 2006 | 35.26 | 35.26 | 5:03.58 | ||||||
17 | Bhs Saturday Night Team | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 5:07.47 | ||||||
Casper Ibsen | 2008 | 33.47 | 1:12.12 | 1:12.12 | ||||||
Karen Holst Jacobsen | 2009 | 40.54 | 1:24.46 | 2:36.58 | ||||||
Awin Asso Jeppesen | 2010 | 39.60 | 1:25.66 | 4:02.24 | ||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 31.40 | 1:05.23 | 5:07.47 | ||||||
18 | Horsens Mix 2 | 2007 | Horsens Svømmeklub | 5:09.49 | ||||||
Mathias Nielsen | 2007 | 35.53 | 1:13.99 | 1:13.99 | ||||||
Anders Yde | 2007 | 36.01 | 1:14.98 | 2:28.97 | ||||||
Alma Ahrendt | 2009 | 40.20 | 1:27.07 | 3:56.04 | ||||||
Andrea Grøndal | 2009 | 34.12 | 1:13.45 | 5:09.49 | ||||||
19 | Horsens Mix 1 | 2007 | Horsens Svømmeklub | 5:18.12 | ||||||
Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 31.48 | 1:04.94 | 1:04.94 | ||||||
Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 32.69 | 1:10.34 | 2:15.28 | ||||||
Frederikke Sanggaard | 2009 | 39.67 | 1:21.75 | 3:37.03 | ||||||
Louisa Skovgaard Bach | 2009 | 38.76 | 1:41.09 | 5:18.12 | ||||||
20 | Klorblanding 3,0 | 2007 | Ikast Svømmeklub | 5:52.50 | ||||||
Julie Tarp | 2009 | 40.58 | 2:13.61 | 2:13.61 | ||||||
Laura Persson | 2009 | 57.66 | 1:37.62 | 3:51.23 | ||||||
August Svendsen | 2009 | 46.44 | 1:22.30 | 5:13.53 | ||||||
Magnus Wurtz Jensen | 2008 | 38.97 | 38.97 | 5:52.50 | ||||||
- | Agf Mix 2 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | |||||||||
Sebastian Rasmussen | 2007 | |||||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | |||||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | DNS | ||||||||
- | Vs Mix 5 | 0 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sksv Mix 2 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Carla Vangsaae | 2007 | 38.76 | 1:22.91 | 1:22.91 | ||||||
Lærke Scheffmann | 2007 | 34.51 | 1:15.51 | 2:38.42 | ||||||
- | Vs Mix 4 | 0 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Forkert rækkefælge | |||||
Jacob Varming | 2007 | 9.49 | ||||||||
Louise Lauridsen | 2005 | |||||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | |||||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 49 | DSQ | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:38 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 36.19 | 1:15.70 | |||||
2 | Oliver Hallenberg | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 38.46 | 1:20.20 | |||||
3 | Victor Johansen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 38.14 | 1:22.24 | |||||
4 | Eddie Berg | 2010 | Brædstrup Svømmeklub | 41.44 | 1:29.21 | |||||
5 | Benjamin Nørremark | 2010 | Viborg Svømme Klub | 44.20 | 1:32.08 | |||||
6 | Mads Vestergaard | 2010 | Odder Svømmeklub | 43.36 | 1:32.98 | |||||
7 | Lucas Do Jespersen | 2011 | Viborg Svømme Klub | 43.29 | 1:33.56 | |||||
8 | Frederik Vium Demant | 2011 | Viborg Svømme Klub | 43.48 | 1:33.58 | |||||
9 | Lauge Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 44.97 | 1:39.30 | |||||
10 | Milas K. Lauridsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 47.69 | 1:43.40 | |||||
11 | Noah Emil Lund Madsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 50.83 | 1:51.42 | |||||
12 | Jacob Kristensen | 2010 | Viborg Svømme Klub | 51.26 | 1:54.70 | |||||
- | Santino Alexander Galacho | 2010 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Egon Johan Dannesboe | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Noah Llobel | 2009 | Grenaa Svømmeklub | 33.61 | 1:07.05 | |||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 33.26 | 1:07.63 | |||||
3 | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | 36.19 | 1:14.95 | |||||
4 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 37.35 | 1:20.15 | |||||
5 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.24 | 1:20.38 | |||||
6 | Oliver Odgaard | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 37.62 | 1:20.97 | |||||
7 | Kristian Johnsen Andersen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 37.95 | 1:22.52 | |||||
8 | August Svendsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 41.75 | 1:26.39 | |||||
9 | Liam Thomsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 41.04 | 1:27.26 | |||||
10 | Silas Østlund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.96 | 1:28.01 | |||||
11 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 40.77 | 1:29.42 | |||||
12 | William D. Lindberg | 2009 | Lyseng IF | 44.40 | 1:32.33 | |||||
13 | Jeppe Blach Damm | 2009 | Lyseng IF | 43.90 | 1:34.30 | |||||
14 | Gustav Nordgaard | 2009 | Herning Svømmeklub | 45.59 | 1:37.44 | |||||
15 | Gustav Karlslund | 2009 | Odder Svømmeklub | 46.85 | 1:37.97 | |||||
16 | Lasse Elkjær | 2009 | Viborg Svømme Klub | 50.83 | 1:48.62 | |||||
- | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Horsens Svømmeklub | 29.52 | 1:01.75 | |||||
2 | Adam Bisgaard | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 29.88 | 1:02.47 | |||||
3 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 30.35 | 1:03.55 | |||||
4 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 31.78 | 1:05.74 | |||||
5 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 32.10 | 1:06.65 | |||||
6 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 33.26 | 1:09.59 | |||||
7 | Gustav Falk Olesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 34.54 | 1:11.14 | |||||
8 | Oliver Munck Sommer | 2008 | Swim Team Neptun | 34.12 | 1:12.79 | |||||
9 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 34.65 | 1:12.98 | |||||
10 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 35.21 | 1:13.60 | |||||
11 | Jakob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | 35.91 | 1:15.45 | |||||
12 | Martin Nygaard | 2008 | Holstebro Svømme Club | 35.54 | 1:16.41 | |||||
13 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 37.41 | 1:17.32 | |||||
14 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 36.83 | 1:17.65 | |||||
15 | Max-Emil Momme | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 37.91 | 1:18.31 | |||||
16 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 37.84 | 1:18.54 | |||||
17 | Benjamin Bijedic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 37.24 | 1:19.34 | |||||
18 | Viggo Wind Løssing | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.33 | 1:20.03 | |||||
19 | Rasmus Fangel Sørensen | 2008 | Swim Team Neptun | 37.67 | 1:22.29 | |||||
20 | Magnus Lindberg | 2008 | Lyseng IF | 39.70 | 1:23.92 | |||||
21 | Daniel Kring | 2008 | H.G.F. Svømning | 40.03 | 1:24.22 | |||||
22 | Anders Kolding Mortensen | 2008 | Struer Svømmeklub | 41.22 | 1:28.47 | |||||
23 | Magnus Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 42.24 | 1:31.56 | |||||
24 | Jacob Witte Christensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | 45.30 | 1:36.65 | |||||
25 | Mikkel Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 48.70 | 1:45.46 | |||||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johannes Grud Olsen | 2008 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 26.36 | 55.62 | |||||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 27.10 | 56.68 | |||||
3 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.70 | 57.33 | |||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 27.85 | 58.44 | |||||
5 | Emil Askov Møller Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 29.44 | 1:01.84 | |||||
6 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 31.16 | 1:03.53 | |||||
7 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 31.45 | 1:06.48 | |||||
8 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 31.71 | 1:06.93 | |||||
9 | Otto Wind Løssing | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.66 | 1:07.72 | |||||
10 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 32.39 | 1:09.71 | |||||
11 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 32.77 | 1:09.96 | |||||
12 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 35.16 | 1:13.69 | |||||
13 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 37.44 | 1:18.48 | |||||
- | Andreas Birkmose | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Kalhøj Rasmussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Fisker Nielsen | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstrt | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 27.57 | 57.34 | |||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 27.24 | 57.62 | |||||
3 | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | 27.56 | 57.89 | |||||
4 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 27.47 | 58.20 | |||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 28.35 | 58.74 | |||||
6 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 27.98 | 59.00 | |||||
6 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 28.53 | 59.00 | |||||
8 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 28.84 | 1:00.26 | |||||
9 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 29.12 | 1:00.99 | |||||
9 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 28.90 | 1:00.99 | |||||
11 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 29.36 | 1:01.08 | |||||
12 | Silas Birkkjær | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 29.40 | 1:01.31 | |||||
13 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 30.20 | 1:01.74 | |||||
14 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 29.78 | 1:01.84 | |||||
15 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 29.81 | 1:02.79 | |||||
16 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 30.59 | 1:03.68 | |||||
17 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 29.81 | 1:03.96 | |||||
18 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 31.06 | 1:05.03 | |||||
19 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 31.17 | 1:05.48 | |||||
20 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 32.27 | 1:07.64 | |||||
21 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 32.85 | 1:07.74 | |||||
22 | Christoffer Lüneborg | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 32.88 | 1:09.42 | |||||
23 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.34 | 1:09.89 | |||||
24 | Lau Husted Christiansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 34.05 | 1:12.38 | |||||
25 | Nikolaj Pleman | 2005 | Swim Team Neptun | 38.02 | 1:19.56 | |||||
- | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 34.34 | 1:10.71 | |||||
2 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 35.17 | 1:13.57 | |||||
3 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 36.25 | 1:14.88 | |||||
4 | Agnes Seneca | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 37.15 | 1:20.10 | |||||
5 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 39.86 | 1:21.64 | |||||
6 | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | 40.21 | 1:23.72 | |||||
7 | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | 38.79 | 1:23.97 | |||||
8 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 39.91 | 1:25.86 | |||||
9 | Emma Dürr Toft-Jensen | 2010 | Herning Svømmeklub | 40.41 | 1:26.27 | |||||
10 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 40.22 | 1:27.52 | |||||
11 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 41.92 | 1:27.71 | |||||
12 | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 41.33 | 1:30.28 | |||||
13 | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | 43.25 | 1:32.35 | |||||
14 | Signe Flarup | 2010 | Viborg Svømme Klub | 42.97 | 1:32.89 | |||||
15 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 41.38 | 1:33.33 | |||||
16 | Maja Carlson | 2010 | Struer Svømmeklub | 44.73 | 1:36.50 | |||||
17 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 49.13 | 1:41.12 | |||||
18 | Freja Ane Nielsen | 2011 | Herning Svømmeklub | 50.91 | 1:47.85 | |||||
- | Ellen Binderup Trudslev | 2010 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Malou Bach Jensen | 2010 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emma Sofie Elkjær | 2011 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej berør v. vend | |||||
- | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 35.18 | 1:11.88 | |||||
2 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 34.98 | 1:11.92 | |||||
3 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 35.75 | 1:13.96 | |||||
4 | Silke Stevnhøj Sommer | 2009 | Herning Svømmeklub | 36.80 | 1:16.67 | |||||
5 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 35.57 | 1:17.24 | |||||
6 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 38.32 | 1:17.39 | |||||
7 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 36.25 | 1:17.47 | |||||
8 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 37.15 | 1:17.63 | |||||
9 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | Horsens Svømmeklub | 36.35 | 1:17.70 | |||||
10 | Silje Würtz | 2009 | Viborg Svømme Klub | 36.02 | 1:17.88 | |||||
11 | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 37.85 | 1:18.73 | |||||
12 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 37.37 | 1:19.71 | |||||
13 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 37.19 | 1:19.89 | |||||
14 | Freya Tormod | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 37.99 | 1:20.35 | |||||
15 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 40.22 | 1:21.52 | |||||
16 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 40.54 | 1:24.26 | |||||
17 | Freja Dall Christensen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 38.63 | 1:25.87 | |||||
18 | Ida Egelund Jespersen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 40.79 | 1:26.53 | |||||
19 | Amalie Breum Nielsen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 41.06 | 1:26.89 | |||||
20 | Alma Ahrendt | 2009 | Horsens Svømmeklub | 41.54 | 1:27.22 | |||||
21 | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | 41.07 | 1:28.07 | |||||
22 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 42.75 | 1:31.54 | |||||
23 | Sofia Nørremark | 2009 | Struer Svømmeklub | 46.09 | 1:37.98 | |||||
24 | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.73 | 1:41.31 | |||||
25 | SIF Klarskov Nielsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.77 | 1:42.28 | |||||
26 | Laura Persson | 2009 | Ikast Svømmeklub | 48.47 | 1:44.86 | |||||
27 | Louisa Skovgaard Bach | 2009 | Horsens Svømmeklub | 48.62 | 1:45.59 | |||||
28 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 48.11 | 1:45.98 | |||||
- | Ellen Hjarsbæk Hansen | 2009 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Asta Marie Skougaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Tarp | 2009 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Iversen | 2008 | Herning Svømmeklub | 33.12 | 1:08.97 | |||||
2 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 35.06 | 1:12.00 | |||||
3 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 34.32 | 1:12.35 | |||||
4 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 34.61 | 1:13.40 | |||||
5 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 35.79 | 1:14.69 | |||||
6 | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | 36.94 | 1:15.23 | |||||
7 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 36.18 | 1:15.33 | |||||
8 | Filippa Holst Rasmussen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.79 | 1:17.44 | |||||
9 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 36.98 | 1:17.78 | |||||
10 | Alma Kruse | 2008 | Holstebro Svømme Club | 37.38 | 1:18.96 | |||||
11 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 37.71 | 1:19.13 | |||||
12 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 37.45 | 1:20.41 | |||||
13 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 38.79 | 1:21.54 | |||||
14 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 39.33 | 1:22.04 | |||||
15 | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 39.24 | 1:23.50 | |||||
16 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.18 | 1:23.53 | |||||
17 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | 1:23.77 | |||||
18 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.86 | 1:24.40 | |||||
19 | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | 40.30 | 1:25.40 | |||||
20 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.12 | 1:31.53 | |||||
21 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.18 | 1:45.34 | |||||
- | Freja Brandt-Larsen | 2008 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Malou Steffensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frida Sand Kloster | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstar | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.30 | 1:04.04 | |||||
2 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 31.35 | 1:05.66 | |||||
3 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 32.27 | 1:06.11 | |||||
4 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 32.26 | 1:06.66 | |||||
5 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 31.95 | 1:06.94 | |||||
6 | Ane Walmar | 2007 | Swim Team Neptun | 32.24 | 1:07.44 | |||||
7 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 32.94 | 1:08.33 | |||||
8 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 32.13 | 1:09.11 | |||||
9 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.87 | 1:09.81 | |||||
10 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.00 | 1:10.03 | |||||
11 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 32.85 | 1:10.37 | |||||
12 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.03 | 1:11.06 | |||||
13 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 33.98 | 1:12.35 | |||||
14 | Ida Siegumfeldt | 2007 | Swim Team Neptun | 35.14 | 1:12.92 | |||||
15 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 34.75 | 1:12.96 | |||||
16 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 35.40 | 1:14.21 | |||||
17 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 35.31 | 1:14.46 | |||||
18 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 34.82 | 1:14.62 | |||||
19 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 35.15 | 1:14.64 | |||||
20 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 35.87 | 1:15.17 | |||||
21 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 35.56 | 1:15.53 | |||||
22 | Liva Riisgaard | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.02 | 1:15.85 | |||||
23 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 36.97 | 1:17.63 | |||||
24 | Tilde Ask Hansen | 2007 | Swim Team Neptun | 36.44 | 1:19.30 | |||||
25 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.77 | 1:22.73 | |||||
26 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 39.09 | 1:23.18 | |||||
27 | Liv Holst Andersen | 2007 | TST Svømning | 40.03 | 1:23.27 | |||||
28 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 38.80 | 1:23.40 | |||||
29 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 43.84 | 1:34.97 | |||||
- | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Filippa Fiskaali | 2007 | TST Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 30.19 | 1:01.57 | |||||
2 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 30.44 | 1:02.89 | |||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.35 | 1:03.26 | |||||
4 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.42 | 1:03.41 | |||||
5 | Sidney Sørensen | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.72 | 1:04.99 | |||||
6 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 30.91 | 1:05.26 | |||||
7 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 31.19 | 1:05.96 | |||||
8 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.57 | 1:07.84 | |||||
9 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.89 | 1:08.13 | |||||
10 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 32.40 | 1:08.26 | |||||
11 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 32.51 | 1:09.01 | |||||
12 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.36 | 1:09.87 | |||||
13 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 33.33 | 1:10.22 | |||||
14 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.89 | 1:10.29 | |||||
15 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.90 | 1:10.97 | |||||
16 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 35.34 | 1:14.24 | |||||
17 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.45 | 1:16.08 | |||||
18 | Katrine Klein Christensen | 2006 | H.G.F. Svømning | 39.09 | 1:19.13 | |||||
19 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.74 | 1:26.07 | |||||
- | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hjalte Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 1:01.65 | 1:55.29 | 3:05.34 | 3:56.30 | |||
2 | Jonathan M. Jensen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 58.90 | 2:01.22 | 3:10.38 | 3:59.12 | |||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 44.04 | 1:30.28 | 2:24.34 | 3:03.51 | |||
2 | Albert Grove | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.49 | 1:26.07 | 2:23.98 | 3:04.39 | |||
3 | Alexander Bjerre | 2009 | Lyseng IF | 43.51 | 1:29.78 | 2:25.32 | 3:04.41 | |||
4 | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | 42.99 | 1:30.93 | 2:33.48 | 3:14.64 | |||
5 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.40 | 1:32.82 | 2:30.72 | 3:17.36 | |||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viggo Rohde | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 33.45 | 1:10.98 | 1:58.06 | 2:33.53 | |||
2 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.05 | 1:18.41 | 2:05.44 | 2:43.02 | |||
3 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 33.99 | 1:16.65 | 2:06.98 | 2:44.59 | |||
4 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 35.43 | 1:20.08 | 2:07.99 | 2:47.39 | |||
5 | Adam Bisgaard | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 34.60 | 1:17.37 | 2:10.07 | 2:48.81 | |||
6 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 36.49 | 1:19.32 | 2:09.92 | 2:50.75 | |||
7 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 38.55 | 1:20.89 | 2:14.27 | 2:52.40 | |||
8 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 42.14 | 1:28.08 | 2:16.26 | 2:56.07 | |||
9 | Niels Andreasen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.01 | 1:28.26 | 2:19.17 | 2:58.81 | |||
10 | Christian Ekander | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.90 | 1:26.89 | 2:20.15 | 3:00.07 | |||
11 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.84 | 1:22.94 | 2:19.93 | 3:00.83 | |||
12 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 43.65 | 1:29.04 | 2:25.44 | 3:02.81 | |||
13 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 48.07 | 1:35.28 | 2:30.30 | 3:10.04 | |||
14 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.95 | 1:32.08 | 2:30.67 | 3:13.50 | |||
15 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 41.24 | 1:29.12 | 2:29.33 | 3:13.51 | |||
16 | Alfred Hørlück | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.79 | 1:26.61 | 2:30.61 | 3:15.24 | |||
17 | Aske Binderup Trudslev | 2008 | Viborg Svømme Klub | 49.96 | 1:40.52 | 2:36.33 | 3:16.24 | |||
18 | Julius Schumann Thrane | 2008 | Odder Svømmeklub | 46.53 | 1:38.50 | 2:34.93 | 3:18.18 | |||
19 | Viggo Wind Løssing | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.08 | 1:37.06 | 2:36.14 | 3:22.64 | |||
20 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 48.23 | 1:37.10 | 2:42.43 | 3:24.83 | |||
- | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Magnus Lindberg | 2008 | Lyseng IF | DSQ | asynk. ben i bryst | |||||
- | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej berær v 125m | |||||
- | Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | ryg lig ved 102m | |||||
- | Vitus Kirkegaard | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.73 | 1:09.71 | 1:52.35 | 2:25.57 | |||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 29.63 | 1:06.70 | 1:53.74 | 2:28.50 | |||
3 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 31.05 | 1:10.26 | 1:53.26 | 2:28.91 | |||
4 | Jonas Therkildsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 31.21 | 1:07.33 | 1:56.08 | 2:30.14 | |||
5 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 30.76 | 1:09.63 | 1:56.30 | 2:30.52 | |||
6 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 32.11 | 1:12.88 | 1:56.08 | 2:30.94 | |||
7 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 31.43 | 1:11.11 | 1:59.30 | 2:34.29 | |||
8 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 36.76 | 1:16.90 | 2:03.12 | 2:39.53 | |||
9 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.79 | 1:15.83 | 2:02.27 | 2:40.00 | |||
10 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 34.22 | 1:15.64 | 2:05.89 | 2:41.01 | |||
11 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 36.57 | 1:18.47 | 2:08.17 | 2:43.85 | |||
12 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 35.38 | 1:18.86 | 2:08.47 | 2:44.38 | |||
13 | Otto Wind Løssing | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.51 | 1:17.46 | 2:09.24 | 2:48.03 | |||
14 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 35.69 | 1:19.91 | 2:12.83 | 2:55.10 | |||
15 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.47 | 1:23.26 | 2:19.56 | 2:56.80 | |||
16 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.25 | 1:22.98 | 2:21.01 | 2:58.56 | |||
17 | Mathias Nielsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.40 | 1:28.18 | 2:21.56 | 3:02.29 | |||
18 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 42.26 | 1:28.51 | 2:20.74 | 3:02.41 | |||
19 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.29 | 1:32.34 | 2:28.73 | 3:10.68 | |||
- | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Stilling | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut på mave 100m | |||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 32.95 | 1:10.73 | 1:57.61 | 2:30.97 | |||
2 | Karl B. Jørgensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.96 | 1:12.98 | 1:59.70 | 2:36.99 | |||
3 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 32.55 | 1:16.40 | 2:02.39 | 2:39.14 | |||
- | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 43.97 | 1:31.99 | 2:23.94 | 3:08.46 | |||
2 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.73 | 1:50.00 | 2:50.56 | 3:36.82 | |||
3 | Wilma Karlberg | 2010 | Herning Svømmeklub | 56.63 | 1:49.57 | 2:48.56 | 3:38.22 | |||
- | Marie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Brystlig. 95m | |||||
- | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ind fød v 105m | |||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.53 | 1:14.26 | 2:02.93 | 2:39.60 | |||
2 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 38.85 | 1:22.07 | 2:16.13 | 2:57.32 | |||
3 | Katrine Sander | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.26 | 1:22.70 | 2:17.70 | 2:58.50 | |||
4 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 41.25 | 1:26.24 | 2:19.84 | 3:00.04 | |||
5 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 42.67 | 1:27.50 | 2:22.48 | 3:02.78 | |||
6 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.12 | 1:28.81 | 2:26.58 | 3:06.39 | |||
7 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 45.10 | 1:34.63 | 2:28.25 | 3:06.64 | |||
8 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | Odder Svømmeklub | 36.28 | 1:25.74 | 2:28.54 | 3:11.73 | |||
9 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.93 | 1:31.74 | 2:29.81 | 3:12.41 | |||
10 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 46.46 | 1:35.47 | 2:32.96 | 3:13.28 | |||
11 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 44.41 | 1:32.95 | 2:31.92 | 3:13.87 | |||
12 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 42.62 | 1:32.12 | 2:29.74 | 3:14.00 | |||
13 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 44.46 | 1:36.10 | 2:30.53 | 3:14.28 | |||
14 | Silje Würtz | 2009 | Viborg Svømme Klub | 42.55 | 1:36.66 | 2:35.85 | 3:20.68 | |||
15 | Josephine Siggaard Kraul | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.34 | 1:40.72 | 2:40.28 | 3:27.68 | |||
16 | Isabella Schøler Jönsson | 2009 | Viborg Svømme Klub | 46.36 | 1:39.34 | 2:36.51 | 3:28.97 | |||
17 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.89 | 1:47.16 | 2:44.65 | 3:29.84 | |||
18 | Freya Tormod | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 49.94 | 1:45.12 | 2:47.17 | 3:32.61 | |||
19 | Freja Dall Christensen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 45.52 | 1:44.40 | 2:44.83 | 3:34.02 | |||
20 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 55.81 | 1:49.23 | 2:51.33 | 3:37.12 | |||
21 | Emilie Randrup | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 54.08 | 1:51.23 | 2:52.42 | 3:40.68 | |||
22 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.52 | 2:00.10 | 3:05.93 | 3:58.94 | |||
- | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | DSQ | Brystb u fly v 30m | |||||
- | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | brystbn v 30m fly | |||||
- | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | DSQ | efb v75m | |||||
- | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben 35m | |||||
- | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 33.62 | 1:15.65 | 2:02.77 | 2:37.49 | |||
2 | Rosa Crone | 2008 | Lyseng IF | 37.28 | 1:18.02 | 2:09.16 | 2:48.23 | |||
3 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 37.46 | 1:24.18 | 2:12.31 | 2:49.06 | |||
4 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 37.56 | 1:22.34 | 2:11.20 | 2:49.11 | |||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 37.66 | 1:23.39 | 2:11.31 | 2:49.44 | |||
6 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 34.92 | 1:19.20 | 2:09.06 | 2:49.68 | |||
7 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.97 | 1:24.91 | 2:14.66 | 2:53.36 | |||
8 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 39.55 | 1:21.66 | 2:14.64 | 2:55.69 | |||
9 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.92 | 1:22.99 | 2:14.63 | 2:56.90 | |||
10 | Melanie Frank | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.02 | 1:25.54 | 2:17.93 | 2:58.61 | |||
11 | Nanna Rønnow | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.55 | 1:29.02 | 2:23.94 | 3:05.99 | |||
12 | Sophie Hvergel | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.14 | 1:26.39 | 2:24.53 | 3:06.13 | |||
13 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.47 | 1:29.22 | 2:23.73 | 3:06.16 | |||
14 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.46 | 1:27.25 | 2:26.17 | 3:07.46 | |||
15 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 43.30 | 1:33.49 | 2:29.85 | 3:11.87 | |||
16 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 45.98 | 1:33.72 | 2:31.08 | 3:12.45 | |||
17 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 40.00 | 1:31.30 | 2:27.03 | 3:13.49 | |||
18 | Cassandra Weibrecht | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.59 | 1:35.73 | 2:29.69 | 3:15.34 | |||
19 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 39.95 | 1:27.61 | 2:31.51 | 3:16.40 | |||
20 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 45.37 | 1:37.61 | 2:36.28 | 3:20.42 | |||
21 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.31 | 1:41.51 | 2:42.56 | 3:24.33 | |||
22 | Maria Dyrbye | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 48.43 | 1:43.23 | 2:41.88 | 3:25.77 | |||
23 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 48.58 | 1:37.69 | 2:39.90 | 3:27.51 | |||
24 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 50.78 | 1:40.82 | 2:40.62 | 3:28.42 | |||
25 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 43.73 | 1:41.29 | 2:42.59 | 3:29.62 | |||
- | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Filippa Holst Rasmussen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | svøm på mave v77m | |||||
- | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | DSQ | 2 flyb v105m | |||||
- | Katrine Jurlander Ovesen | 2008 | IHF Svømning | DSQ | brystsvm v 155m | |||||
- | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.63 | 1:16.14 | 2:03.84 | 2:42.00 | |||
2 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 35.34 | 1:17.85 | 2:09.31 | 2:47.31 | |||
3 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.09 | 1:18.05 | 2:10.75 | 2:49.72 | |||
4 | Rikke Andresen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.72 | 1:24.24 | 2:16.96 | 2:58.69 | |||
5 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 39.19 | 1:24.14 | 2:22.58 | 3:06.13 | |||
6 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.27 | 1:29.05 | 2:26.86 | 3:08.91 | |||
7 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.69 | 1:33.05 | 2:36.90 | 3:24.45 | |||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.73 | 1:11.74 | 1:53.89 | 2:29.23 | |||
2 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.12 | 1:13.54 | 2:03.27 | 2:39.52 | |||
3 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.06 | 1:18.14 | 2:10.23 | 2:47.43 | |||
4 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.39 | 1:18.82 | 2:08.10 | 2:47.47 | |||
5 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 34.24 | 1:17.53 | 2:10.29 | 2:48.23 | |||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.29 | 1:16.03 | 2:08.39 | 2:49.11 | |||
7 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 37.55 | 1:19.16 | 2:11.38 | 2:51.99 | |||
8 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.26 | 1:20.51 | 2:10.88 | 2:52.27 | |||
9 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.03 | 1:21.78 | 2:11.08 | 2:53.15 | |||
10 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.79 | 1:22.79 | 2:16.56 | 2:56.68 | |||
11 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 41.61 | 1:27.23 | 2:20.24 | 3:01.93 | |||
- | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 52.96 | 1:51.71 | |||||
2 | Mads Vestergaard | 2010 | Odder Svømmeklub | 1:01.41 | 2:03.10 | |||||
3 | Milas K. Lauridsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 58.90 | 2:04.39 | |||||
4 | Lauge Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 1:00.02 | 2:06.29 | |||||
5 | Jonathan M. Jensen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.68 | 2:08.75 | |||||
6 | Noah Emil Lund Madsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 1:01.90 | 2:13.81 | |||||
- | Benjamin Nørremark | 2010 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 2 flyben v. 55m | |||||
- | Malte Haun | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 2ramt i pullout 27m | |||||
- | Santino Alexander Galacho | 2010 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Svendsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 52.34 | 1:45.52 | |||||
2 | Oliver Odgaard | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 50.20 | 1:46.46 | |||||
3 | Gustav Karlslund | 2009 | Odder Svømmeklub | 54.95 | 1:55.73 | |||||
4 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 56.76 | 1:56.14 | |||||
- | Jeppe Blach Damm | 2009 | Lyseng IF | DSQ | 2 armtag 27m | |||||
- | Kristian Johnsen Andersen | 2009 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Asynk ben 60m | |||||
- | Liam Thomsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Silas Østlund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben 27m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.64 | 1:24.89 | |||||
2 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 41.79 | 1:27.99 | |||||
3 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.87 | 1:36.76 | |||||
4 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 45.02 | 1:37.22 | |||||
5 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 46.39 | 1:37.49 | |||||
6 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 46.01 | 1:38.45 | |||||
7 | Aske Binderup Trudslev | 2008 | Viborg Svømme Klub | 46.89 | 1:39.17 | |||||
8 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 46.81 | 1:39.65 | |||||
9 | Anders Kolding Mortensen | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.56 | 1:40.61 | |||||
10 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.38 | 1:43.29 | |||||
11 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 49.48 | 1:44.21 | |||||
12 | Martin Nygaard | 2008 | Holstebro Svømme Club | 50.51 | 1:47.66 | |||||
13 | Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 51.37 | 1:47.74 | |||||
14 | Daniel Kring | 2008 | H.G.F. Svømning | 49.89 | 1:48.50 | |||||
15 | Vitus Kirkegaard | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 53.82 | 1:52.70 | |||||
16 | Jacob Witte Christensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | 56.06 | 1:57.89 | |||||
17 | Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.15 | 2:07.28 | |||||
18 | Mikkel Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 1:04.50 | 2:16.98 | |||||
- | Max-Emil Momme | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej samtid hænd 100m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 33.80 | 1:12.13 | |||||
2 | Emil Askov Møller Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 35.27 | 1:16.03 | |||||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 36.70 | 1:18.21 | |||||
4 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.91 | 1:22.74 | |||||
5 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 39.29 | 1:25.84 | |||||
6 | Mikkel Fisker Nielsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 43.49 | 1:30.72 | |||||
7 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.09 | 1:33.36 | |||||
8 | Anders Peter Kristensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 43.79 | 1:33.66 | |||||
9 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.68 | 1:33.79 | |||||
- | Andreas Birkmose | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Kalhøj Rasmussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 32.76 | 1:09.46 | |||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.68 | 1:14.19 | |||||
3 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.26 | 1:15.55 | |||||
4 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.13 | 1:15.84 | |||||
5 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.50 | 1:16.45 | |||||
6 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.94 | 1:18.31 | |||||
7 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.27 | 1:19.94 | |||||
8 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.09 | 1:21.64 | |||||
9 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 38.44 | 1:21.70 | |||||
10 | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.27 | 1:24.86 | |||||
11 | Silas Birkkjær | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 41.64 | 1:29.51 | |||||
12 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 43.25 | 1:32.19 | |||||
13 | Christoffer Lüneborg | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 42.30 | 1:33.32 | |||||
14 | Simon N. Andersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 44.68 | 1:33.68 | |||||
- | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 45.01 | 1:35.67 | |||||
2 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 46.65 | 1:36.57 | |||||
3 | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | 47.65 | 1:39.04 | |||||
4 | Anna Nielsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 48.04 | 1:42.56 | |||||
5 | Ida Larsen | 2010 | Odder Svømmeklub | 48.72 | 1:44.90 | |||||
6 | Freja Dahl | 2010 | Viborg Svømme Klub | 49.61 | 1:46.14 | |||||
7 | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | 49.65 | 1:46.17 | |||||
8 | Johanne Vind Sejr | 2010 | Lyseng IF | 52.90 | 1:48.40 | |||||
9 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 54.40 | 1:52.23 | |||||
10 | Katrine Wulf | 2011 | Lyseng IF | 53.71 | 1:52.75 | |||||
11 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 53.15 | 1:54.09 | |||||
12 | Signe Flarup | 2010 | Viborg Svømme Klub | 54.22 | 1:54.95 | |||||
13 | Agnes Seneca | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 55.10 | 1:55.00 | |||||
14 | Sheila Mortensgaard | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 58.67 | 1:59.53 | |||||
15 | Ida Carlson | 2012 | Struer Svømmeklub | 57.50 | 1:59.99 | |||||
16 | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | 57.04 | 2:01.56 | |||||
17 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 59.76 | 2:03.81 | |||||
18 | Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.63 | 2:13.10 | |||||
- | Ellen Binderup Trudslev | 2010 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thea Holmegaard Caludan | 2012 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mille Nova Juul Niebuhr | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v vend 75m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | 1:27.90 | |||||
2 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.52 | 1:29.11 | |||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 44.11 | 1:34.90 | |||||
4 | Katrine Sander | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.14 | 1:34.98 | |||||
5 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 45.47 | 1:36.34 | |||||
6 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 46.22 | 1:36.91 | |||||
7 | Silke Stevnhøj Sommer | 2009 | Herning Svømmeklub | 47.26 | 1:37.86 | |||||
8 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.73 | 1:39.06 | |||||
9 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 49.08 | 1:39.60 | |||||
10 | Ellen Hjarsbæk Hansen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 48.97 | 1:41.60 | |||||
11 | Amalie Breum Nielsen | 2009 | Holstebro Svømme Club | 47.51 | 1:41.96 | |||||
12 | Karoline Pedersen | 2009 | Herning Svømmeklub | 49.45 | 1:42.21 | |||||
13 | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 49.86 | 1:42.61 | |||||
14 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 48.32 | 1:43.75 | |||||
15 | Frederikke Sanggaard | 2009 | Horsens Svømmeklub | 50.37 | 1:44.33 | |||||
16 | Josephine Siggaard Kraul | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.10 | 1:44.56 | |||||
17 | Camilla Søjberg | 2009 | H.G.F. Svømning | 49.94 | 1:45.01 | |||||
18 | Ida Frost Baltzer | 2009 | Struer Svømmeklub | 50.04 | 1:46.23 | |||||
19 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.98 | 1:46.50 | |||||
20 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 54.09 | 1:51.11 | |||||
21 | Laura Persson | 2009 | Ikast Svømmeklub | 54.05 | 1:54.88 | |||||
22 | Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | Horsens Svømmeklub | 53.33 | 1:55.94 | |||||
23 | Philippa Bjørn Augustinussen | 2009 | Odder Svømmeklub | 55.37 | 1:56.36 | |||||
24 | Alberte Lykke Huus | 2009 | IHF Svømning | 55.67 | 1:57.88 | |||||
- | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | asynkron ben 20m | |||||
- | Louisa Skovgaard Bach | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 flybn u ven v25m | |||||
- | Sofia Nørremark | 2009 | Struer Svømmeklub | DSQ | 3 flyb v udsvm v 10m | |||||
- | Wiktoria Gawor | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.24 | 1:22.33 | |||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 40.99 | 1:24.92 | |||||
3 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.35 | 1:25.81 | |||||
4 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 41.40 | 1:25.98 | |||||
5 | Sophie Hvergel | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.30 | 1:35.51 | |||||
6 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.12 | 1:35.91 | |||||
7 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.27 | 1:37.62 | |||||
8 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.74 | 1:38.32 | |||||
9 | Alma Kruse | 2008 | Holstebro Svømme Club | 45.85 | 1:38.41 | |||||
10 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.90 | 1:38.62 | |||||
11 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.99 | 1:39.57 | |||||
12 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 46.92 | 1:39.73 | |||||
13 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.80 | 1:40.88 | |||||
14 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | Horsens Svømmeklub | 48.96 | 1:44.07 | |||||
15 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 49.71 | 1:45.54 | |||||
16 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.65 | 1:45.76 | |||||
17 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 51.79 | 1:49.59 | |||||
18 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 58.61 | 2:04.49 | |||||
- | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Mogensen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNF | ||||||
- | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Karoline Starup | 2008 | H.G.F. Svømning | DSQ | 2 armt u vand v 27m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.61 | 1:22.77 | |||||
2 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 39.89 | 1:24.05 | |||||
3 | Celia Chili Christensen | 2007 | IHF Svømning | 39.68 | 1:24.15 | |||||
4 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 38.53 | 1:24.28 | |||||
5 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 42.58 | 1:30.69 | |||||
6 | Ida Siegumfeldt | 2007 | Swim Team Neptun | 43.72 | 1:31.63 | |||||
7 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.96 | 1:34.98 | |||||
8 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 44.99 | 1:35.26 | |||||
9 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.50 | 1:37.69 | |||||
10 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.74 | 1:38.47 | |||||
11 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.86 | 1:40.15 | |||||
12 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 47.91 | 1:40.73 | |||||
13 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 47.86 | 1:44.95 | |||||
14 | Liv Holst Andersen | 2007 | TST Svømning | 54.73 | 1:55.89 | |||||
15 | Nanna Hulgaard | 2007 | H.G.F. Svømning | 1:01.07 | 2:10.59 | |||||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Yasmin B. Andreasen | 2007 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.28 | 1:15.38 | |||||
2 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.55 | 1:20.22 | |||||
3 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 38.31 | 1:20.69 | |||||
4 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.00 | 1:25.92 | |||||
5 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.21 | 1:27.03 | |||||
6 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.44 | 1:30.46 | |||||
7 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 43.82 | 1:32.07 | |||||
8 | Katrine Klein Christensen | 2006 | H.G.F. Svømning | 50.38 | 1:44.00 | |||||
- | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:16.35 | 2:40.64 | 4:06.30 | 5:34.38 | 21:06.23 | ||
7:02.30 | 8:29.10 | 9:56.95 | 11:21.82 | |||||||
12:47.37 | 14:15.15 | 15:42.54 | 17:05.31 | |||||||
18:26.36 | 19:47.20 | |||||||||
2 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 1:21.33 | 2:49.17 | 4:18.69 | 5:48.68 | 22:00.24 | ||
7:18.89 | 8:47.16 | 10:16.73 | 11:46.33 | |||||||
13:16.94 | 14:45.80 | 16:15.24 | 17:42.94 | |||||||
19:09.75 | 20:35.64 | |||||||||
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:12.07 | 2:30.70 | 3:52.07 | 5:14.54 | 20:16.10 | ||
6:38.18 | 8:01.09 | 9:26.10 | 10:49.44 | |||||||
12:11.09 | 13:33.04 | 14:54.76 | 16:17.09 | |||||||
17:38.91 | 18:59.40 | |||||||||
2 | Julius Schumann Thrane | 2008 | Odder Svømmeklub | 1:25.49 | 2:58.44 | 4:36.05 | 6:13.19 | 24:08.81 | ||
7:50.20 | 9:26.44 | 11:03.95 | 12:42.41 | |||||||
14:20.55 | 16:00.51 | 17:39.31 | 19:18.07 | |||||||
20:56.68 | 22:36.05 | |||||||||
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Sophus Henningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 1:06.18 | 2:17.08 | 3:27.69 | 4:38.29 | 17:51.83 | ||
5:49.44 | 7:00.54 | 8:12.35 | 9:23.07 | |||||||
10:34.77 | 11:47.79 | 13:01.52 | 14:14.14 | |||||||
15:27.31 | 16:41.82 | |||||||||
2 | Magnus Karlberg | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:15.92 | 2:39.03 | 4:02.20 | 5:26.38 | 20:18.81 | ||
6:49.29 | 8:13.44 | 9:36.12 | 10:58.18 | |||||||
12:19.19 | 13:41.12 | 15:02.86 | 16:25.48 | |||||||
17:46.47 | 19:05.27 | |||||||||
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 1:06.41 | 2:16.85 | 3:27.40 | 4:38.14 | 17:35.12 | ||
5:48.86 | 6:59.96 | 8:10.92 | 9:21.57 | |||||||
10:32.54 | 11:42.96 | 12:53.68 | 14:04.59 | |||||||
15:14.89 | 16:25.39 | |||||||||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:07.22 | 2:19.75 | 3:32.87 | 4:46.64 | 18:30.17 | ||
6:00.90 | 7:15.40 | 8:29.54 | 9:43.60 | |||||||
10:58.63 | 12:14.27 | 13:30.26 | 14:45.96 | |||||||
16:01.07 | 17:15.50 | |||||||||
3 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:09.15 | 2:24.53 | 3:39.95 | 4:56.13 | 18:48.67 | ||
6:12.82 | 7:28.11 | 8:45.34 | 9:57.52 | |||||||
11:13.30 | 12:29.00 | 13:45.26 | 15:02.34 | |||||||
16:19.59 | 17:36.55 | |||||||||
4 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:10.63 | 2:25.71 | 3:41.05 | 4:55.08 | 18:52.28 | ||
6:08.09 | 7:21.26 | 8:34.62 | 9:44.82 | |||||||
11:14.74 | 12:32.77 | 13:51.02 | 15:08.60 | |||||||
16:24.13 | 17:38.78 | |||||||||
5 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:06.79 | 2:20.00 | 3:33.71 | 4:48.23 | 19:03.36 | ||
6:04.64 | 7:21.64 | 8:38.68 | 9:56.75 | |||||||
11:14.20 | 12:32.42 | 13:50.93 | 15:09.24 | |||||||
16:27.57 | 17:45.84 | |||||||||
6 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 1:12.37 | 2:32.74 | 3:55.76 | 5:19.53 | 20:47.67 | ||
6:44.31 | 8:08.61 | 9:33.12 | 10:56.75 | |||||||
12:21.62 | 13:46.05 | 15:10.19 | 16:35.45 | |||||||
17:59.62 | 19:25.07 | |||||||||
- | Søren Winther Hald | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:02.63 | 2:11.78 | 3:23.16 | 4:34.61 | 17:45.15 | EXTRA | |
5:45.45 | 6:57.78 | 8:10.28 | 9:22.07 | |||||||
10:33.91 | 11:46.73 | 12:59.26 | 14:12.52 | |||||||
15:26.24 | 16:37.50 | |||||||||
- | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:22.77 | 2:52.71 | 4:25.52 | 5:58.78 | 11:56.93 | ||
7:31.35 | 9:02.32 | 10:33.22 | ||||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:14.59 | 2:37.13 | 3:59.16 | 5:21.65 | 10:46.25 | ||
6:44.34 | 8:06.84 | 9:28.84 | ||||||||
2 | Karoline Iversen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:16.95 | 2:39.24 | 4:03.49 | 5:27.85 | 11:01.61 | ||
6:52.87 | 8:17.40 | 9:42.75 | ||||||||
3 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:21.06 | 2:48.27 | 4:15.88 | 5:44.36 | 11:31.87 | ||
7:14.38 | 8:43.70 | 10:11.32 | ||||||||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:19.36 | 2:47.06 | 4:15.33 | 5:45.32 | 11:40.85 | ||
7:13.14 | 8:42.38 | 10:12.35 | ||||||||
5 | Melanie Frank | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:19.88 | 2:48.72 | 4:17.95 | 5:47.45 | 11:42.89 | ||
7:17.98 | 8:49.32 | 10:20.67 | ||||||||
6 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:22.17 | 2:54.12 | 4:26.97 | 6:00.76 | 12:08.26 | ||
7:33.35 | 9:05.35 | 10:38.60 | ||||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ane Walmar | 2007 | Swim Team Neptun | 1:13.83 | 2:36.04 | 4:00.47 | 5:25.81 | 11:03.32 | ||
6:51.20 | 8:15.88 | 9:40.94 | ||||||||
2 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:22.38 | 2:52.87 | 4:22.59 | 5:51.14 | 11:31.70 | ||
7:20.64 | 8:47.45 | 10:14.30 | ||||||||
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:10.39 | 2:24.44 | 3:37.79 | 4:51.68 | 9:48.05 | ||
6:05.80 | 7:20.64 | 8:34.98 | ||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:12.10 | 2:29.61 | 3:47.24 | 5:05.65 | 10:17.77 | ||
6:24.51 | 7:43.33 | 9:01.87 | ||||||||
3 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.45 | 2:31.31 | 3:50.37 | 5:09.10 | 10:23.79 | ||
6:28.40 | 7:47.94 | 9:07.45 | ||||||||
4 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:20.00 | 2:44.97 | 4:10.45 | 5:35.38 | 11:10.66 | ||
6:58.29 | 8:23.41 | 9:48.43 | ||||||||
5 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 1:14.56 | 2:38.01 | 4:02.61 | 5:29.18 | 11:13.39 | ||
6:58.25 | 8:26.61 | 9:52.28 | ||||||||
6 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:19.30 | 2:44.81 | 4:11.68 | 5:37.50 | 11:16.98 | ||
7:03.97 | 8:29.72 | 9:55.75 | ||||||||
7 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:19.45 | 2:44.76 | 4:11.42 | 5:37.00 | 11:18.28 | ||
7:03.71 | 8:30.68 | 9:56.25 | ||||||||
8 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:16.90 | 2:41.52 | 4:07.36 | 5:35.33 | 11:20.85 | ||
7:03.42 | 8:31.53 | 9:58.81 | ||||||||
9 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:23.81 | 2:53.50 | 4:23.01 | 5:51.73 | 11:44.72 | ||
7:21.18 | 8:49.96 | 10:19.28 | ||||||||
10 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 1:19.29 | 2:48.03 | 4:17.18 | 5:47.13 | 11:45.00 | ||
7:19.22 | 8:50.99 | 10:22.61 | ||||||||
11 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:23.06 | 2:58.15 | 4:34.25 | 6:10.70 | 12:33.41 | ||
7:47.51 | 9:24.39 | 11:01.00 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Hallenberg | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 45.36 | 1:33.90 | |||||
2 | Hjalte Amtorp | 2011 | Lyseng IF | 45.28 | 1:34.97 | |||||
3 | Victor Johansen | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 45.11 | 1:36.01 | |||||
4 | Eddie Berg | 2010 | Brædstrup Svømmeklub | 46.10 | 1:37.43 | |||||
5 | Frederik Vium Demant | 2011 | Viborg Svømme Klub | 51.68 | 1:47.90 | |||||
6 | Egon Johan Dannesboe | 2011 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 59.09 | 2:00.47 | |||||
7 | Noah Emil Lund Madsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 58.45 | 2:03.18 | |||||
8 | Milas K. Lauridsen | 2010 | Ikast Svømmeklub | 1:02.81 | 2:11.39 | |||||
- | Mads Vestergaard | 2010 | Odder Svømmeklub | DSQ | Ej firsat bevæg. 25m | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Bjerre | 2009 | Lyseng IF | 40.25 | 1:21.47 | |||||
2 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 40.92 | 1:24.85 | |||||
3 | Albert Grove | 2009 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.90 | 1:29.53 | |||||
4 | Johannes Brixen | 2009 | Odder Svømmeklub | 43.87 | 1:30.72 | |||||
5 | Eskil Kiib Bach | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.77 | 1:31.60 | |||||
6 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 45.15 | 1:35.25 | |||||
7 | August Svendsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 46.46 | 1:35.94 | |||||
8 | Kristian Johnsen Andersen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 47.89 | 1:38.71 | |||||
9 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 47.36 | 1:40.38 | |||||
10 | Liam Thomsen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 48.54 | 1:43.63 | |||||
11 | Silas Østlund | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 51.22 | 1:48.38 | |||||
12 | Gustav Nordgaard | 2009 | Herning Svømmeklub | 52.00 | 1:50.02 | |||||
13 | William D. Lindberg | 2009 | Lyseng IF | 54.19 | 1:53.09 | |||||
14 | Lasse Elkjær | 2009 | Viborg Svømme Klub | 58.73 | 1:59.54 | |||||
15 | Gustav Karlslund | 2009 | Odder Svømmeklub | 57.88 | 2:02.78 | |||||
- | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viggo Rohde | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 35.00 | 1:10.94 | |||||
2 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 36.27 | 1:15.06 | |||||
3 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 36.15 | 1:15.31 | |||||
4 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.28 | 1:16.77 | |||||
5 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.46 | 1:19.46 | |||||
6 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 39.30 | 1:20.02 | |||||
7 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 37.51 | 1:20.60 | |||||
8 | William Hother Jensen | 2008 | Odder Svømmeklub | 41.15 | 1:23.25 | |||||
9 | Niels Andreasen | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.48 | 1:25.51 | |||||
10 | Christian Ekander | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.02 | 1:26.24 | |||||
11 | Alfred Hørlück | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.39 | 1:27.60 | |||||
12 | Magnus Wurtz Jensen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 43.21 | 1:27.74 | |||||
13 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 43.50 | 1:30.52 | |||||
14 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.02 | 1:31.37 | |||||
15 | Jakob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.05 | 1:32.35 | |||||
16 | Andreas Jeppesen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.73 | 1:33.41 | |||||
17 | Magnus Lindberg | 2008 | Lyseng IF | 1:38.34 | 1:38.34 | |||||
18 | Magnus Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 52.73 | 1:48.09 | |||||
19 | Mikkel Søjdis Svendsen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 58.31 | 1:59.42 | |||||
- | Anton Dybbøl Monberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Gustav Falk Olesen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg 75m | |||||
- | Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Væg til fr.drift 85m | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Therkildsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 31.08 | 1:03.98 | |||||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 31.83 | 1:05.93 | |||||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 33.82 | 1:10.49 | |||||
4 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 34.26 | 1:10.70 | |||||
5 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 33.12 | 1:11.24 | |||||
6 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 36.64 | 1:15.52 | |||||
7 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.40 | 1:15.95 | |||||
8 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 36.97 | 1:19.50 | |||||
9 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.73 | 1:19.79 | |||||
10 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 39.37 | 1:20.38 | |||||
11 | Mathias Nielsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.89 | 1:22.98 | |||||
12 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 41.03 | 1:24.34 | |||||
13 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.61 | 1:26.17 | |||||
14 | Lucas Sørensen | 2007 | H.G.F. Svømning | 41.88 | 1:26.28 | |||||
15 | Sebastian Stilling | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.68 | 1:27.62 | |||||
16 | Sebastian Holler Bødtker | 2007 | H.G.F. Svømning | 44.44 | 1:31.93 | |||||
- | Andreas Birkmose | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 30.29 | 1:02.57 | |||||
2 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.19 | 1:02.68 | |||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.03 | 1:05.72 | |||||
4 | Karl B. Jørgensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.09 | 1:06.45 | |||||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.82 | 1:09.50 | |||||
6 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.86 | 1:13.84 | |||||
7 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.44 | 1:14.33 | |||||
8 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.34 | 1:18.56 | |||||
9 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 39.44 | 1:19.47 | |||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 43.57 | 1:31.73 | |||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 40.13 | 1:21.73 | |||||
2 | Marie Schleimann | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 39.60 | 1:23.20 | |||||
3 | Julie Mikkelsen | 2010 | Lyseng IF | 45.17 | 1:32.32 | |||||
4 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 47.22 | 1:34.57 | |||||
5 | Sofie Frøkjær | 2010 | Silkeborg Svømmeklub | 46.14 | 1:35.27 | |||||
6 | Wilma Karlberg | 2010 | Herning Svømmeklub | 47.01 | 1:36.70 | |||||
7 | Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | Silkeborg Svømmeklub | 48.51 | 1:38.17 | |||||
8 | Olivia Winum Andersen | 2011 | Lyseng IF | 47.43 | 1:38.57 | |||||
9 | Emma Dürr Toft-Jensen | 2010 | Herning Svømmeklub | 46.86 | 1:38.81 | |||||
10 | Dorina Gyeraj | 2010 | Odder Svømmeklub | 49.17 | 1:39.83 | |||||
11 | Freja Ane Nielsen | 2011 | Herning Svømmeklub | 52.53 | 1:49.60 | |||||
12 | Marie Lausdahl | 2010 | Odder Svømmeklub | 1:03.19 | 2:04.46 | |||||
- | Malou Bach Jensen | 2010 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Rosendal Høgh | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Thea Holmegaard Caludan | 2012 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Ditlev Lund | 2011 | Lyseng IF | DSQ | Ej forsat bevæg. 50m | |||||
- | Mathilde Lisberg Devantie | 2010 | Odder Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev v 75m | |||||
- | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | Horsens Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 75m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.42 | 1:11.90 | |||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 36.29 | 1:16.01 | |||||
3 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 36.71 | 1:16.11 | |||||
4 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 38.65 | 1:20.45 | |||||
5 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 39.17 | 1:20.76 | |||||
6 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 39.48 | 1:21.22 | |||||
7 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 39.72 | 1:22.19 | |||||
8 | Freya Magnussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.31 | 1:26.54 | |||||
9 | Zenia Maria Jakobsen | 2009 | Odder Svømmeklub | 42.07 | 1:27.34 | |||||
10 | Kristine Øvre | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.90 | 1:28.47 | |||||
11 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | Horsens Svømmeklub | 43.27 | 1:28.81 | |||||
12 | Maja Juul Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 43.26 | 1:30.13 | |||||
13 | Katrine Mølbak | 2009 | Ikast Svømmeklub | 43.89 | 1:31.27 | |||||
14 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 44.84 | 1:33.24 | |||||
15 | Karoline Pedersen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.39 | 1:35.80 | |||||
16 | Liv Lade Keller | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.56 | 1:35.92 | |||||
17 | Isabella Schøler Jönsson | 2009 | Viborg Svømme Klub | 45.39 | 1:36.10 | |||||
18 | Wiktoria Gawor | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 47.31 | 1:37.14 | |||||
19 | Ea T Jensen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 49.51 | 1:37.37 | |||||
20 | Julie Tarp | 2009 | Ikast Svømmeklub | 46.05 | 1:41.79 | |||||
21 | Katja Birk Hansen | 2009 | Ikast Svømmeklub | 51.55 | 1:42.53 | |||||
22 | Emilie Randrup | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 51.00 | 1:44.13 | |||||
23 | Victoria Høgh | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 50.70 | 1:44.22 | |||||
24 | Lærke Kidmose Hansen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 52.51 | 1:48.94 | |||||
- | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | SIF Klarskov Nielsen | 2009 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sommer Maj Andersen | 2009 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alma Ahrendt | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Mavelig. 75m 2 armt | |||||
- | Ditte Nissen | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 37.30 | 1:15.62 | |||||
2 | Lea Skjærris Lund | 2008 | Swim Team Neptun | 36.45 | 1:17.76 | |||||
3 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 37.60 | 1:18.84 | |||||
4 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 39.52 | 1:20.75 | |||||
5 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 40.39 | 1:22.75 | |||||
6 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.61 | 1:24.10 | |||||
7 | Nanna Rønnow | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.49 | 1:24.88 | |||||
8 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 42.39 | 1:26.30 | |||||
9 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.68 | 1:27.52 | |||||
10 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 43.53 | 1:28.75 | |||||
11 | Cassandra Weibrecht | 2008 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.49 | 1:29.70 | |||||
12 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 43.63 | 1:29.96 | |||||
13 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.62 | 1:29.97 | |||||
14 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 44.97 | 1:34.44 | |||||
15 | Anna Skov-Hansen | 2008 | Odder Svømmeklub | 46.13 | 1:36.49 | |||||
16 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 48.61 | 1:37.61 | |||||
17 | Helene Munk Barfod | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.56 | 1:39.09 | |||||
18 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.82 | 1:46.51 | |||||
- | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malou Steffensen | 2008 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Dyrbye | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg 25m | |||||
- | Rosa Crone | 2008 | Lyseng IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Solvei Hjorth Melhedegaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 35.22 | 1:10.97 | |||||
2 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 35.29 | 1:11.13 | |||||
3 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.62 | 1:16.26 | |||||
4 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 38.34 | 1:19.62 | |||||
5 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.46 | 1:20.51 | |||||
6 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 39.87 | 1:20.62 | |||||
7 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.05 | 1:21.00 | |||||
8 | Celia Chili Christensen | 2007 | IHF Svømning | 38.78 | 1:21.13 | |||||
9 | Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.96 | 1:21.51 | |||||
10 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.64 | 1:23.09 | |||||
11 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.05 | 1:24.40 | |||||
12 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 40.41 | 1:25.14 | |||||
13 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 41.61 | 1:26.18 | |||||
14 | Sofie Bæk | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.11 | 1:26.75 | |||||
15 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.19 | 1:34.26 | |||||
16 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | H.G.F. Svømning | 45.18 | 1:35.13 | |||||
17 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 47.97 | 1:36.17 | |||||
- | Filippa Fiskaali | 2007 | TST Svømning | DNS | ||||||
- | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Liva Riisgaard | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej fort bev 75m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 35.01 | 1:10.76 | |||||
2 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.36 | 1:11.58 | |||||
3 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.84 | 1:11.73 | |||||
4 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 35.83 | 1:13.85 | |||||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.53 | 1:14.99 | |||||
6 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.66 | 1:15.42 | |||||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.99 | 1:15.98 | |||||
8 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.69 | 1:16.10 | |||||
9 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 36.51 | 1:16.44 | |||||
10 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.78 | 1:17.29 | |||||
11 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 37.73 | 1:17.57 | |||||
12 | Maia Bødtker | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.81 | 1:19.95 | |||||
13 | Louise Lauridsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.07 | 1:20.74 | |||||
14 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.46 | 1:21.10 | |||||
15 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.89 | 1:22.80 | |||||
16 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | 55.17 | 1:57.34 | |||||
- | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev v 75m | |||||
- | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej forts bev 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah Llobel | 2009 | Grenaa Svømmeklub | 37.42 | 1:20.31 | 2:05.30 | 2:46.81 | |||
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 36.92 | 1:21.53 | 2:12.25 | 3:06.60 | |||
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.65 | 1:28.74 | 2:22.52 | 3:19.71 | |||
- | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.94 | 1:04.03 | 1:39.02 | 2:12.08 | |||
2 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 31.72 | 1:09.91 | 1:50.61 | 2:32.66 | |||
3 | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.32 | 1:15.86 | 2:01.51 | 2:47.53 | |||
4 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.50 | 1:15.35 | 2:06.14 | 3:02.77 | |||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.96 | 1:36.64 | 2:33.32 | 3:31.63 | |||
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 41.02 | 1:31.03 | 2:23.34 | 3:13.76 | |||
Løb 36, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.94 | 1:20.08 | 2:02.11 | 2:42.65 | |||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.10 | 1:19.32 | 2:05.50 | 2:49.25 | |||
3 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.00 | 1:30.32 | 2:22.19 | 3:12.04 | |||
4 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 43.27 | 1:34.59 | 2:25.97 | 3:18.04 | |||
5 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.17 | 1:38.84 | 2:33.41 | 3:26.04 | |||
- | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 02 november 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 37, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2008-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Mix 1 | 2009 | Horsens Svømmeklub | 2:09.18 | ||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 35.64 | 1:11.33 | |||||||
Julie Olsen | 2008 | 30.22 | 1:41.55 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 27.63 | 2:09.18 | |||||||
2 | Mix Årgang 1 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 2:17.37 | ||||||
Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 39.39 | 1:13.25 | |||||||
Noah Bie Bock | 2008 | 31.81 | 1:45.06 | |||||||
Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 32.31 | 2:17.37 | |||||||
3 | Odder Smileys | 2008 | Odder Svømmeklub | 2:23.24 | ||||||
Astrid Dindler | 2009 | 37.71 | 37.71 | |||||||
William Hother Jensen | 2008 | 39.56 | 1:17.27 | |||||||
Zenia Maria Jakobsen | 2009 | 34.58 | 1:51.85 | |||||||
Marcus Halle | 2009 | 31.39 | 2:23.24 | |||||||
4 | Horsens Mix 2 | 2009 | Horsens Svømmeklub | 2:25.19 | ||||||
Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Andrea Grøndal | 2009 | 40.72 | 1:17.58 | |||||||
Johannes Ravn | 2008 | 35.41 | 1:52.99 | |||||||
Jakob Wemmelund | 2008 | 32.20 | 2:25.19 | |||||||
5 | Agf Mix 1 | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 2:25.41 | ||||||
Marcus K. Jespersen | 2009 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Cecilie Anna Nyborg | 2010 | 42.04 | 1:22.47 | |||||||
Marie Schleimann | 2010 | 35.43 | 1:57.90 | |||||||
Adam Bisgaard | 2008 | 27.51 | 2:25.41 | |||||||
6 | Vs Unge Mix 1 | 2008 | Viborg Svømme Klub | 2:34.57 | ||||||
Andreas Jeppesen | 2008 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Lærke Svenstrup | 2008 | 39.34 | 1:22.67 | |||||||
Simon Vennekilde | 2008 | 51.32 | 2:13.99 | |||||||
Maja Sloth | 2008 | 20.58 | 2:34.57 | |||||||
7 | Isk Mix 1,0 | 2009 | Ikast Svømmeklub | 2:39.88 | ||||||
Katrine Mølbak | 2009 | 41.02 | 41.02 | |||||||
Katja Birk Hansen | 2009 | 49.98 | 1:31.00 | |||||||
Albert Olesen | 2008 | 38.14 | 2:09.14 | |||||||
Zakarias L. Bjørn | 2008 | 30.74 | 2:39.88 | |||||||
8 | Mix 7 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:40.54 | ||||||
Liv Lade Keller | 2009 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Oscar Persson | 2008 | 38.21 | 1:22.35 | |||||||
Filippa Holst Rasmussen | 2008 | 39.02 | 2:01.37 | |||||||
Hjalte Amtorp | 2011 | 39.17 | 2:40.54 | |||||||
9 | Mix 1 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:46.11 | ||||||
Viggo Wind Løssing | 2008 | 43.62 | 43.62 | |||||||
Cecilie Kehlet | 2009 | 37.47 | 1:21.09 | |||||||
Sophie Hvergel | 2008 | 38.45 | 1:59.54 | |||||||
Toke Stagaard Jørgensen | 2008 | 46.57 | 2:46.11 | |||||||
10 | Vs Unge Mix 2 | 2008 | Viborg Svømme Klub | 2:46.82 | ||||||
Marie T. Lauridsen | 2008 | 43.15 | 43.15 | |||||||
Isabella Schøler Jönsson | 2009 | 46.53 | 1:29.68 | |||||||
Nicolai Skivild Westing | 2008 | 1:17.14 | 2:46.82 | |||||||
Aske Binderup Trudslev | 2008 | 2:46.82 | ||||||||
11 | Mix 2 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:46.89 | ||||||
Katrine Wulf | 2011 | 1:30.67 | 1:30.67 | |||||||
Albert Grove | 2009 | 37.09 | 2:07.76 | |||||||
Laura Winum Andersen | 2009 | 39.13 | 2:46.89 | |||||||
William D. Lindberg | 2009 | 2:46.89 | ||||||||
12 | Horsens Mix 3 | 2009 | Horsens Svømmeklub | 2:49.18 | ||||||
Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Marius Møldrup Hansen | 2009 | 49.22 | 1:29.65 | |||||||
Lærke Damgaard | 2008 | 40.10 | 2:09.75 | |||||||
Kristian Pors Rasmussen | 2009 | 39.43 | 2:49.18 | |||||||
13 | Mix 6 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:49.96 | ||||||
Julie Mikkelsen | 2010 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Niels Andreasen | 2008 | 40.47 | 1:23.44 | |||||||
Cassandra Weibrecht | 2008 | 1:26.52 | 2:49.96 | |||||||
Lauge Amtorp | 2011 | 2:49.96 | ||||||||
14 | Mix Årgang 2 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 2:50.96 | ||||||
Victor Johansen | 2010 | 43.86 | 43.86 | |||||||
Malte Haun | 2010 | 47.26 | 1:31.12 | |||||||
Anna Friis Stenholt | 2009 | 1:19.84 | 2:50.96 | |||||||
Sofie Frøkjær | 2010 | 2:50.96 | ||||||||
15 | Mix Årgang 4 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 2:53.25 | ||||||
Jonatan Vestfalen Laursen | 2008 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Emilie Randrup | 2009 | 56.71 | 1:37.22 | |||||||
Anna Bang Jensen | 2008 | 39.56 | 2:16.78 | |||||||
Oliver Hallenberg | 2011 | 36.47 | 2:53.25 | |||||||
16 | Mix 8 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | 2:58.27 | ||||||
Alberte Lykke Huus | 2009 | 48.18 | 48.18 | |||||||
Vitus Kirkegaard | 2008 | 48.48 | 1:36.66 | |||||||
Nanna Rønnow | 2008 | 37.51 | 2:14.17 | |||||||
Egon Johan Dannesboe | 2011 | 44.10 | 2:58.27 | |||||||
17 | Vs Unge Mix 4 | 2008 | Viborg Svømme Klub | 3:03.98 | ||||||
Lucas Do Jespersen | 2011 | 46.11 | 46.11 | |||||||
Santino Alexander Galacho | 2010 | 54.03 | 1:40.14 | |||||||
Laura Kibsgaard | 2008 | 43.52 | 2:23.66 | |||||||
Signe Flarup | 2010 | 40.32 | 3:03.98 | |||||||
18 | Mix Årgang 3 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 3:06.12 | ||||||
Silas Østlund | 2009 | 1:42.26 | 1:42.26 | |||||||
Silas Sejr Elgaard Jørgensen | 2011 | 38.62 | 2:20.88 | |||||||
Maja Juul Hansen | 2009 | 45.24 | 3:06.12 | |||||||
Klara Vibeke Hald Gjedde | 2011 | 3:06.12 | ||||||||
19 | Vs Unge Mix 5 | 2008 | Viborg Svømme Klub | 3:19.32 | ||||||
Frederik Vium Demant | 2011 | 49.87 | 49.87 | |||||||
Benjamin Nørremark | 2010 | 54.08 | 1:43.95 | |||||||
Emma Sofie Elkjær | 2011 | 51.10 | 2:35.05 | |||||||
Asta Marie Skougaard | 2009 | 44.27 | 3:19.32 | |||||||
- | Horsens Mix 4 | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Mix 5 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Johanne Vind Sejr | 2010 | |||||||||
Jakob Rickers | 2008 | |||||||||
Katrine Sander | 2009 | |||||||||
Eskil Kiib Bach | 2009 | DNS | ||||||||
- | Vs Unge Mix 3 | 2008 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Mix 3 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
- | Mix 4 Årgang | 2008 | Aarhus Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Caroline Szeles Poulsen | 2010 | 45.35 | 45.35 | |||||||
- | Mix Årgang 5 | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oliver Odgaard | 2009 | 44.36 | 44.36 | |||||||
Sheila Mortensgaard | 2011 | 1:42.51 | 2:26.87 | |||||||
Ea T Jensen | 2009 | 37.13 | 3:04.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 38, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vs Mix 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:22.73 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 31.26 | 1:04.89 | 1:04.89 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 35.84 | 1:14.01 | 2:18.90 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 32.84 | 1:11.14 | 3:30.04 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 25.27 | 52.69 | 4:22.73 | ||||||
2 | Odder Smileys | 2004 | Odder Svømmeklub | 4:36.60 | ||||||
Simon Kruse Holm | 2004 | 30.17 | 1:02.28 | 1:02.28 | ||||||
Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 38.20 | 1:23.68 | 2:25.96 | ||||||
Nikolaj Rasmussen | 2006 | 29.53 | 1:05.19 | 3:31.15 | ||||||
Caden Halle | 2005 | 29.93 | 1:05.45 | 4:36.60 | ||||||
3 | Mix 1 | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 4:40.39 | ||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 36.43 | 1:14.15 | 1:14.15 | ||||||
Simon Gaarde | 2007 | 33.76 | 1:12.92 | 2:27.07 | ||||||
Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 31.86 | 1:09.57 | 3:36.64 | ||||||
Line Knudsen | 2005 | 30.07 | 1:03.75 | 4:40.39 | ||||||
4 | Mix 1 | 0 | Aarhus Swim | 4:44.79 | ||||||
Frida Damm Thorsell | 2007 | 35.67 | 1:14.77 | 1:14.77 | ||||||
Julie Norman Ramer | 2007 | 37.76 | 1:23.92 | 2:38.69 | ||||||
Mads Røddik Thøgersen | 2007 | 29.47 | 1:05.45 | 3:44.14 | ||||||
Simon Gallacher | 2005 | 28.75 | 1:00.65 | 4:44.79 | ||||||
5 | Agf Mix 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 4:46.52 | ||||||
Karl B. Jørgensen | 2006 | 31.92 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 38.46 | 1:24.85 | 2:31.59 | ||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 30.59 | 1:07.68 | 3:39.27 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 31.89 | 1:07.25 | 4:46.52 | ||||||
6 | Vs Mix 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:52.79 | ||||||
Jonas Therkildsen | 2007 | 31.97 | 1:05.14 | 1:05.14 | ||||||
Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | 40.57 | 1:24.78 | 2:29.92 | ||||||
Lærke Jakobsen | 2009 | 34.86 | 1:48.52 | 4:18.44 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.35 | 34.35 | 4:52.79 | ||||||
7 | Neptun Warriors | 2006 | Swim Team Neptun | 5:03.31 | ||||||
Lea Skjærris Lund | 2008 | 37.06 | 1:18.15 | 1:18.15 | ||||||
Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 39.41 | 1:23.96 | 2:42.11 | ||||||
Morten Holst-Jensen | 2008 | 35.76 | 1:17.45 | 3:59.56 | ||||||
Andreas Laursen | 2006 | 29.53 | 1:03.75 | 5:03.31 | ||||||
8 | Agf Mix 3 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 5:05.20 | ||||||
Peter Suder Lassen | 2007 | 33.23 | 1:10.20 | 1:10.20 | ||||||
Sebastian Rasmussen | 2007 | 34.99 | 1:14.46 | 2:24.66 | ||||||
Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | 42.76 | 1:31.24 | 3:55.90 | ||||||
Julie Schleimann | 2010 | 32.81 | 1:09.30 | 5:05.20 | ||||||
9 | Sksv Mix 1 | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 5:08.63 | ||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 40.54 | 1:25.22 | 1:25.22 | ||||||
Emil Askov Møller Petersen | 2007 | 36.40 | 1:18.81 | 2:44.03 | ||||||
Marius Lund Bendixen | 2007 | 35.99 | 1:17.88 | 4:01.91 | ||||||
Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | 31.45 | 1:06.72 | 5:08.63 | ||||||
10 | Kage Mix 0,2Dl | 2006 | Ikast Svømmeklub | 5:09.80 | ||||||
Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | 39.35 | 1:21.79 | 1:21.79 | ||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 35.99 | 1:18.51 | 2:40.30 | ||||||
Patrick Gadeberg | 2007 | 34.16 | 1:15.05 | 3:55.35 | ||||||
Sofie Bæk | 2007 | 34.42 | 1:14.45 | 5:09.80 | ||||||
11 | Vs Mix 4 | 0 | Viborg Svømme Klub | 5:17.61 | ||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 37.36 | 1:59.63 | 1:59.63 | ||||||
Mille E. S. Jensen | 2005 | 48.49 | 1:21.57 | 3:21.20 | ||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 45.36 | 1:18.07 | 4:39.27 | ||||||
Lau Husted Christiansen | 2006 | 38.34 | 38.34 | 5:17.61 | ||||||
12 | Agf Mix 4 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 5:20.80 | ||||||
Christian Guldbrandt | 2007 | 37.21 | 1:17.47 | 1:17.47 | ||||||
Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 47.23 | 1:37.54 | 2:55.01 | ||||||
Viggo Rohde | 2008 | 32.97 | 1:10.90 | 4:05.91 | ||||||
Ea Juhl Thallaug | 2008 | 35.50 | 1:14.89 | 5:20.80 | ||||||
13 | Hgf´ Elefanter | 2006 | H.G.F. Svømning | 5:26.66 | ||||||
Karoline Starup | 2008 | 43.68 | 1:28.90 | 1:28.90 | ||||||
Camilla Søjberg | 2009 | 45.65 | 1:39.62 | 3:08.52 | ||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 34.21 | 1:13.75 | 4:22.27 | ||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 30.39 | 1:04.39 | 5:26.66 | ||||||
14 | Neptun Upcommers | 2006 | Swim Team Neptun | 5:46.14 | ||||||
Maja Brøndum | 2006 | 39.34 | 1:20.36 | 1:20.36 | ||||||
Ida Siegumfeldt | 2007 | 42.78 | 1:31.53 | 2:51.89 | ||||||
Oliver Munck Sommer | 2008 | 39.96 | 1:38.14 | 4:30.03 | ||||||
Johannes Grud Olsen | 2008 | 36.04 | 1:16.11 | 5:46.14 | ||||||
15 | Horsens Mix 2 | 2007 | Horsens Svømmeklub | 5:49.57 | ||||||
Signe Madsen | 2009 | 43.91 | 1:31.84 | 1:31.84 | ||||||
Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | 45.41 | 1:39.70 | 3:11.54 | ||||||
Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 38.34 | 1:24.09 | 4:35.63 | ||||||
Anders Yde | 2007 | 35.67 | 1:13.94 | 5:49.57 | ||||||
16 | Horsens Mix 1 | 2007 | Horsens Svømmeklub | 5:56.21 | ||||||
Naja Marie Dam Lisby | 2010 | 47.31 | 1:37.16 | 1:37.16 | ||||||
Mathias Nielsen | 2007 | 44.05 | 1:34.10 | 3:11.26 | ||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 33.80 | 1:13.45 | 4:24.71 | ||||||
Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | 43.13 | 1:31.50 | 5:56.21 | ||||||
- | Agf Mix 2 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Karl B. Jørgensen | 2006 | |||||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | |||||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | |||||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | DNS | ||||||||
- | Sksv Mix 2 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Zenia Lüneborg | 2008 | |||||||||
Max-Emil Momme | 2008 | |||||||||
Maise Kristensen | 2008 | |||||||||
Christoffer Lüneborg | 2005 | DNS | ||||||||
- | Vs Mix 5 | 0 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Vs Mix 6 | 0 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hgf´ Antiloper | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Maia Bødtker | 2005 | 37.25 | 1:18.18 | 1:18.18 | ||||||
Esben Frimand | 2006 | 35.89 | 1:18.33 | 2:36.51 | ||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 34.18 | 1:14.54 | 3:51.05 | ||||||
- | Struer Banditterne | 1993 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Emilie Christensen | 2007 | 45.54 | 1:33.13 | 1:33.13 | ||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 34.45 | 1:15.64 | 2:48.77 | ||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 33.40 | 1:20.04 | 4:08.81 | ||||||
- | Vs Mix 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Asyn ben i fly | |||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 32.73 | 1:08.11 | 1:08.11 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 38.01 | 1:49.56 | 2:57.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |