Resultater for DM kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor, Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
789 |
1:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.94 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
765 |
1:48.61 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.47 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
757 |
1:49.00 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.54 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
749 |
1:49.38 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
718 |
1:50.94 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
670 |
1:53.53 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.06 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 17:33:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor, Canada |
07-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
-.-- |
838 |
1:45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.91 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
+0.69 |
833 |
1:45.57 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.88 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
831 |
1:45.67 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.86 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
806 |
1:46.76 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.48 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
789 |
1:47.53 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.94 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
786 |
1:47.66 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.67 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
765 |
1:48.61 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.47 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
722 |
1:50.75 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.92 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
760 |
1:48.88 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.44 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
757 |
1:49.00 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.54 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
749 |
1:49.38 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
718 |
1:50.94 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
707 |
1:51.53 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.72 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
705 |
1:51.62 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.27 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
696 |
1:52.12 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.46 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
670 |
1:53.53 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.06 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 17:33:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 17:34.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|