Results for DM kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rijeka, Kroatien |
14-12-2008 |
|
|
|
|
DR |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
692 |
2:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.70 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:40:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rijeka, Kroatien |
14-12-2008 |
|
|
|
|
DR |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
807 |
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.82 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
757 |
2:10.46 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.19 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
736 |
2:11.69 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.86 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
732 |
2:11.96 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.82 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
726 |
2:12.32 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.79 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
692 |
2:14.46 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.15 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
672 |
2:15.73 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.44 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
633 |
2:18.48 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.65 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
692 |
2:14.46 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.70 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.70 |
685 |
2:14.92 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.61 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
634 |
2:18.41 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.04 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
631 |
2:18.66 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.40 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
631 |
2:18.66 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.96 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
627 |
2:18.96 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.09 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
582 |
2:22.42 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.47 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
582 |
2:22.44 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.22 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-12-2021 17:40:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-12-2021 17:40.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|