Resultater for DM kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
1:55.04 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
15-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.75 |
801 |
1:58.89 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.48 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
776 |
2:00.16 |
+1.27 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.51 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
766 |
2:00.69 |
+1.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.55 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
756 |
2:01.20 |
+2.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.24 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
748 |
2:01.63 |
+2.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.48 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
742 |
2:01.94 |
+3.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.38 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
741 |
2:02.03 |
+3.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.12 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
734 |
2:02.37 |
+3.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.83 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
721 |
2:03.13 |
+4.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.81 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
719 |
2:03.21 |
+4.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.22 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
708 |
2:03.89 |
+5.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.27 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.71 |
702 |
2:04.24 |
+5.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.38 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
695 |
2:04.64 |
+5.75 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.52 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
691 |
2:04.85 |
+5.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.07 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
691 |
2:04.89 |
+6.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.81 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
688 |
2:05.03 |
+6.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.32 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
683 |
2:05.34 |
+6.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.86 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
672 |
2:06.03 |
+7.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.30 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
669 |
2:06.25 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.25 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
666 |
2:06.42 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.15 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
656 |
2:07.05 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.88 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
656 |
2:07.08 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.27 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
651 |
2:07.39 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.58 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
649 |
2:07.50 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.45 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
637 |
2:08.29 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.47 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
636 |
2:08.37 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.48 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.66 |
635 |
2:08.47 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.99 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
634 |
2:08.53 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.24 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Renate Knutsen |
1997 |
Bergens SC |
+0.69 |
633 |
2:08.61 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.18 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
624 |
2:09.16 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.34 |
(-14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
616 |
2:09.72 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
597 |
2:11.12 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.55 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
596 |
2:11.21 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.14 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
569 |
2:13.23 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.03 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
556 |
2:14.25 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.46 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
350 |
2:36.58 |
+37.69 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 2:38.77 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2021 11:24:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2021 11:28.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|