Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Rosenlundsbadet |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2021 till den 5 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Lettström-Raynaud |
1944 |
Simklubben Neptun |
|
323 |
2:08.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.87 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
|
557 |
1:38.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.70 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
|
452 |
1:45.61 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.46 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Rhodin |
1955 |
Luleå Simsällskap |
|
540 |
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna-Lena Bryngelsson |
1954 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
456 |
1:38.27 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.91 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
269 |
1:57.16 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.05 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
Skuru Idrottsklubb |
|
495 |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.89 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Lorenzen |
1958 |
Täby Sim |
|
473 |
1:32.60 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.97 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
|
873 |
1:12.27 |
|
|
NR |
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Norberg |
1963 |
Kristianstads SLS |
|
645 |
1:19.92 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.65 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helen Smith |
1964 |
Göteborg Sim |
|
618 |
1:21.10 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Möller |
1965 |
Skuru Idrottsklubb |
|
437 |
1:30.98 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.89 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birgitta Gustafsson |
1963 |
Örebro Simallians |
|
413 |
1:32.69 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hammar |
1968 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
870 |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna-Lena Vilhelmsson |
1970 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
775 |
1:13.85 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cari Holmquist |
1968 |
Jönköpings Simsällskap |
|
655 |
1:18.12 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
644 |
1:18.54 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marit Liljedahl Isakson |
1970 |
Jönköpings Simsällskap |
|
544 |
1:23.10 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christine Elingfors |
1967 |
Växjö Simsällskap |
|
486 |
1:26.28 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anita Bergström |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
|
343 |
1:36.90 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.35 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ildikó Simon |
1974 |
Törökbálint Senior Úszó Club |
|
675 |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Bertilsdotter |
1976 |
Göteborg Sim |
|
589 |
1:18.26 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
|
537 |
1:20.71 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.28 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karin Lobenius |
1972 |
Örebro Simallians |
|
513 |
1:21.95 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
|
493 |
1:23.05 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Dahlälv |
1972 |
Södertörns Simsällskap |
|
471 |
1:24.32 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriella Ficze |
1981 |
Törökbálint Senior Úszó Club |
|
685 |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Ane |
1978 |
Gävle Simsällskap |
|
604 |
1:15.93 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.12 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefin Qvarnström |
1979 |
Vansbro AIK Simklubb |
|
502 |
1:20.75 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Uddhammar |
1977 |
Täby Sim |
|
473 |
1:22.33 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.10 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Hjalmarsson |
1979 |
Örebro Simallians |
|
353 |
1:30.82 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.98 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Tegenstam |
1984 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
735 |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Wengrud |
1984 |
Västerås Simsällskap |
|
706 |
1:10.92 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nathalie Ramsbjer |
1985 |
SK Triton |
|
603 |
1:14.74 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.44 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
|
514 |
1:18.82 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Winell Evertsson |
1986 |
Kristianstads SLS |
|
510 |
1:19.06 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenny Rostedt |
1986 |
Jönköpings Simsällskap |
|
495 |
1:19.82 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.90 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
|
479 |
1:20.73 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jessie Claar |
1984 |
Väsby Simsällskap |
|
461 |
1:21.73 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
426 |
1:23.90 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.16 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linda Wörndle |
1982 |
Växjö Simsällskap |
|
421 |
1:24.28 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Lundberg |
1984 |
Jönköpings Simsällskap |
|
418 |
1:24.43 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.66 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Persson |
1983 |
Göteborg Sim |
|
401 |
1:25.60 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.30 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Palm |
1991 |
Växjö Simsällskap |
|
823 |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
Ystads Simsällskap |
|
756 |
1:08.61 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson |
1989 |
Simklubben Neptun |
|
582 |
1:14.87 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carolina Porras-Lehto |
1991 |
Växjö Simsällskap |
|
527 |
1:17.38 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kim Pettersson-Bohlin |
1988 |
Hellas Simklubb |
|
341 |
1:29.48 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.36 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Persson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
632 |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
|
490 |
1:18.36 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolina Ebers |
1993 |
Växjö Simsällskap |
|
383 |
1:25.03 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.17 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Ahlm |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
213 |
1:43.39 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.97 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Andersson |
2000 |
Ljungby Simsällskap |
|
|
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.27 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Sjödahl |
2000 |
Ljungby Simsällskap |
|
|
1:17.63 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Örebro Simallians |
|
|
1:21.86 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Trollsfjord |
2001 |
Örebro Simallians |
|
|
1:22.00 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.55 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malin Kaldrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
|
1:22.17 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:00:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:01:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|