Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Rosenlundsbadet |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2021 till den 5 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bitte Axling |
1946 |
Danderyd Simklubb |
|
828 |
46.62 |
|
|
NR |
|
|
|
Entry time: 44.20 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
|
640 |
49.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.93 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Magnusson |
1956 |
Täby Sim |
|
919 |
41.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.52 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna-Lena Bryngelsson |
1954 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
697 |
45.85 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
Gävle Simsällskap |
|
633 |
47.35 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.10 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Berglund-Lindbäck |
1955 |
Danderyd Simklubb |
|
587 |
48.54 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
404 |
54.97 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
Skuru Idrottsklubb |
|
492 |
46.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
|
603 |
41.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.19 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
Täby Sim |
|
538 |
43.20 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hammar |
1968 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
874 |
35.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna-Lena Vilhelmsson |
1970 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
798 |
36.60 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Koponen |
1968 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
708 |
38.10 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cari Holmquist |
1968 |
Jönköpings Simsällskap |
|
679 |
38.63 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Gustafsson |
1967 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
651 |
39.17 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Borglin |
1971 |
SK Triton |
|
647 |
39.26 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.96 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
593 |
40.40 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anita Bergström |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
|
477 |
43.45 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.29 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
|
218 |
56.37 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Jensen |
1974 |
Göteborg Sim |
|
652 |
38.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
|
575 |
39.69 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ildikó Simon |
1974 |
Törökbálint Senior Úszó Club |
|
543 |
40.46 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Gullberg |
1972 |
Simklubben Neptun |
|
543 |
40.46 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.13 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Hertzman |
1974 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
535 |
40.64 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karin Lobenius |
1972 |
Örebro Simallians |
|
526 |
40.88 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Sohlberg |
1974 |
Göteborg Sim |
|
184 |
58.03 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.58 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Tegenstam |
1984 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
716 |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Winell Evertsson |
1986 |
Kristianstads SLS |
|
584 |
37.87 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Persson |
1983 |
Göteborg Sim |
|
523 |
39.29 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
470 |
40.72 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
|
458 |
41.06 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
|
455 |
41.15 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linda Wörndle |
1982 |
Växjö Simsällskap |
|
419 |
42.28 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.26 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Åström-Malm |
1984 |
Jönköpings Simsällskap |
|
412 |
42.54 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Rydberg |
1983 |
Göteborg Sim |
|
368 |
44.17 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.92 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Södergren |
1985 |
Väsby Simsällskap |
|
352 |
44.83 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Palm |
1991 |
Växjö Simsällskap |
|
777 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carolina Porras-Lehto |
1991 |
Växjö Simsällskap |
|
547 |
38.31 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Nyysti |
1987 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
476 |
40.15 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Börnfors |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
645 |
35.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
|
416 |
40.85 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolina Ebers |
1993 |
Växjö Simsällskap |
|
321 |
44.50 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Ahlm |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
225 |
50.14 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.11 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Birte Gülk |
1994 |
Göteborg Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
My Rydgren |
1999 |
Klippans Simsällskap |
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malin Kaldrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
|
41.39 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 11:21:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 11:22:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|