Results for Nääs-Uinnit 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 9, 2021 to loka 9, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
454 |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
444 |
1:11.55 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
351 |
1:17.35 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
342 |
1:18.04 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.29 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
|
302 |
1:21.32 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.17 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.97 |
279 |
1:23.54 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(-9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.82 |
257 |
1:25.86 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.60 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.48 |
252 |
1:26.38 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.73 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
252 |
1:26.45 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
240 |
1:27.77 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.45 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
235 |
1:28.37 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.24 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Sorsa |
2010 |
Nokian Pyry |
|
232 |
1:28.86 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.35 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.70 |
225 |
1:29.71 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
215 |
1:31.07 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.85 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
199 |
1:33.53 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.92 |
(-9.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.56 |
172 |
1:38.14 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
166 |
1:39.27 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.93 |
(-10.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
123 |
1:49.56 |
+38.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.43 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 13.27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
697 |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.48 |
589 |
1:05.14 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.51 |
577 |
1:05.58 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
540 |
1:07.05 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
531 |
1:07.40 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Töyrylä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.50 |
530 |
1:07.47 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
523 |
1:07.78 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
513 |
1:08.20 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.53 |
499 |
1:08.84 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanni Koski |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
466 |
1:10.39 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tinka Tamminen |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.85 |
443 |
1:11.59 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tytti Rantanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
438 |
1:11.86 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kiona Amelia Inkilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
366 |
1:16.31 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
364 |
1:16.43 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henni Halme |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
352 |
1:17.30 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
344 |
1:17.87 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viivi Kiiveri |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
342 |
1:18.09 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.03 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.75 |
329 |
1:19.08 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
|
326 |
1:19.27 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.53 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noora Pätiälä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
313 |
1:20.39 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.70 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saana Keskinen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
275 |
1:23.92 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gitta Pekonen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
204 |
1:32.74 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lila Reiman |
2007 |
TaTu Tampere |
|
118 |
1:51.10 |
+49.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.52 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 13.27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 13.27.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|