Results for Lakeusuinnit 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Seinäjoen |
Järjestäjä: |
Seinäjoen Uimarit -58 |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 16, 2021 to loka 16, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paavo Elliot Eronen |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Pääjärvi |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:48.91 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaakko Porkkala |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:49.34 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Juntti |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:50.31 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Salmenkangas |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:51.76 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erkka Lähetkangas |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:55.80 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:57.47 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jaakko Ylinen |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:02.49 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eikka Laukkala |
2012 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 13:21:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 11-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Wik |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:20.58 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Lintilä |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:25.33 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:28.15 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:34.01 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Topias Myllykoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:34.72 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Nikko |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:36.66 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patu Kärki |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:42.42 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paavo Jokiranta |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:44.50 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hermanni Laihorinne |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:51.07 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Hällfors |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:53.46 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilmer Otto Oskari Sjöstrand |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:56.17 |
+38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pyry Harjamäki |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:03.90 |
+45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Eremenkov |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:04.23 |
+46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Perttu Lepola |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 13:21:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:13.39 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Sieppi |
2007 |
Keuruun Toverit |
|
|
DSQ |
|
|
75m |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 13:21:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Kekola |
2000 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:05.41 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eeli Hanka |
2003 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:15.63 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 13:21:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2021 13:22:41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
|
|
|
|