Resultat för STT Klubmesterskab
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Del 1 28-09-2021
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:33.06 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.21 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:37.13 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.81 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:41.46 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.13 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:42.69 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.87 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:43.20 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.86 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:47.19 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.25 |
(+7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:49.17 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.84 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:51.33 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.36 |
(-21.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:54.83 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(+8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:57.23 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.18 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:58.97 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.52 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:00.10 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.25 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:17.51 |
+52.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+17.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:30.76 |
+1:06.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+30.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:41:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:41.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|