Resultater for Regionsstævne Sjælland Nord
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.31 | 1:16.31 | |||||
2 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.39 | 1:16.39 | |||||
3 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:19.36 | 1:19.36 | |||||
4 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.33 | 1:20.33 | |||||
5 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.39 | 1:20.39 | |||||
6 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:20.99 | 1:20.99 | |||||
7 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.59 | 1:22.59 | |||||
8 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:22.91 | 1:22.91 | |||||
9 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.05 | 1:23.05 | |||||
10 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:25.04 | 1:25.04 | |||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.94 | 1:19.94 | |||||
2 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.62 | 1:20.62 | |||||
3 | William Henry Hartvigsen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.97 | 1:20.97 | |||||
4 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.89 | 1:21.89 | |||||
5 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.17 | 1:24.17 | |||||
6 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.93 | 1:27.93 | |||||
7 | Daniel Raahauge Jensen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.55 | 1:29.55 | |||||
8 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.78 | 1:29.78 | |||||
9 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.50 | 1:30.50 | |||||
10 | Ming Qi | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.24 | 1:31.24 | |||||
11 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.46 | 1:31.46 | |||||
12 | Christoph Lykke Piil Andersen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.61 | 1:33.61 | |||||
13 | Noah Dietrichsen | 2010 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:38.00 | ||||||
14 | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.67 | 1:38.67 | |||||
15 | Felix Cordova Schultz | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.99 | ||||||
16 | Wille Ask Bargmann | 2010 | Herlev Svømning | 1:39.60 | ||||||
- | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:43 |