Tulokset Syyskisat
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon Uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 2, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti P14, Miehet 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.58 |
|
1:14.14 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.54 |
|
1:17.46 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:19.03 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:23.15 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.03 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
|
1:25.53 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.95 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:25.90 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.68 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:26.74 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.54 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:28.76 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.06 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:29.24 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.48 |
(-16.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Anttila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:29.60 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.34 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arttu Carne |
2007 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
1:31.79 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.34 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.75 |
|
1:33.56 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Santeri Alanto |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:36.46 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.55 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Robert Pukki |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:38.13 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.80 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:39.98 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.02 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:44.74 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.67 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:45.19 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.05 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:45.28 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:45.72 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.73 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
1:46.13 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.00 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
1:47.86 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Miro Järvinen |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:48.01 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.13 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Werneri Toivanen |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
-.-- |
|
1:48.68 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Santtu Lähdeniitty |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:59.17 |
+45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aukusti Lempiäinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
2:03.34 |
+49.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.47 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:08.54 |
+55.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.56 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Carne |
2009 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juuso Käär |
2009 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miro Kuosmanen |
2008 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veikka Suvitie |
2010 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 21.10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti P14, Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.56 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.32 |
|
1:13.27 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
1:15.71 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.74 |
|
1:16.99 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Einari Palmu |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.56 |
|
1:17.57 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Kettunen |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.55 |
|
1:18.63 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.59 |
|
1:19.62 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robert Cranston |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.88 |
|
1:23.09 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.49 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
1:26.68 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.59 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Korin |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
1:28.14 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.95 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 21.10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 21.41.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|