Tulokset Syyskisat
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon Uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 2, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Vapaauinti T10, Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Kivelä |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
35.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minni Saalop |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
41.51 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Vainio |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
42.54 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.20 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
45.54 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
52.19 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nella Lehmusoja |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
53.76 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
54.58 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Kovács-Balogh |
2013 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saara Lowell |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19.10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Vapaauinti T10, Naiset 11 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.30 |
|
27.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
+0.52 |
|
27.92 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
28.14 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
+0.58 |
|
28.69 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Kivistö |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
29.09 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
29.13 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Taponen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
29.47 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
29.62 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
29.65 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fiia Pyykkö |
2001 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
29.78 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
30.13 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Suonio |
2006 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
30.13 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Turpeinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
30.15 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.54 |
|
30.18 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Vilska |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
30.53 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
30.60 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Laine |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.46 |
|
30.66 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
31.20 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
31.56 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
32.95 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Enni Kallio |
2007 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
33.33 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
33.57 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Vilhelma Kiukkonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
34.66 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liia Kivi |
2007 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
34.94 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
35.01 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Laaksonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
|
35.45 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
35.54 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lulu Luukkaa |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
35.74 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
35.88 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
36.37 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
36.73 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lilli Toivonen |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
37.09 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eevi Klaara Orenshtein |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
37.29 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
37.55 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
37.67 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.82 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
37.75 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
37.80 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
37.92 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
37.99 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jetta Kosonen |
2008 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
38.00 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nella Nylund |
2008 |
Åbo Simklubb |
-.-- |
|
38.11 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
38.80 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
-.-- |
|
39.73 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ria Kiuru |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
40.48 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Senni Helskyalho |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
41.74 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.55 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
43.46 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
-.-- |
|
44.72 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.79 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ellinor Söderström |
2010 |
Kimito Sportförening |
-.-- |
|
1:00.35 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.84 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Manninen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Laura Lilja |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Jaakkola |
2009 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 19.10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 20.31.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|