Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:43.97 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:45.22 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:53.10 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rita Blinkenberg Federspiel |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:57.84 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:02.90 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:04.38 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Morville |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:12.83 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arina Fomenko |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:13.62 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Møllebro Uttrup |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:18.07 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Asta Clausen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:44.96 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:45.28 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:45.30 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:45.45 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.36 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:49.38 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:52.06 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Dalsgaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:59.73 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:05.14 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.92 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.51 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.93 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.66 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.07 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.65 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.68 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.75 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:36.19 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.03 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.34 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:49.04 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:49.80 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:50.60 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.29 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.55 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:11.30 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.68 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.34 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.86 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.16 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.00 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.05 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.32 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.69 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.26 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.34 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.41 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:16.68 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.12 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.20 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.33 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.26 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.44 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.14 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.34 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.57 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.59 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.16 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.59 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.61 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.74 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.45 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.45 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.47 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.18 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elise Vedel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.47 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.77 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:28.36 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:28.62 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:29.44 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:31.53 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.88 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.53 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:34.33 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:36.98 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:40.02 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:47.29 |
+37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Orlich |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.68 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:13.92 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:14.54 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.39 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.43 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:15.53 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:15.66 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:15.71 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.90 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.78 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Weng Lind-Christensen |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.19 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.42 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.07 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:21.98 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:26.41 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Patricia Christensen |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:28.87 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 11:27.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|