Resultater for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
25. sep 2021 to 25. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 13:49:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2006 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskild Noah Johannsen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Møller Rieck |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:03.53 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 13:49:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.09 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:05.81 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:05.88 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:05.91 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:06.15 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:06.38 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Sierszecki |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:06.51 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:06.87 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesper Grosse-Schütte |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:07.27 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:07.37 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.88 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.71 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fredrik Lykke Hoffgaard |
2007 |
Blåvandshuk Svømmeklub |
|
|
1:10.46 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:10.77 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:12.03 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.41 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:13.67 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:14.04 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.57 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.89 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Borup |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:17.72 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:18.25 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:20.12 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.89 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lasse Veiler |
2007 |
Kolding SK |
|
|
1:26.16 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:37.70 |
+38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:44.40 |
+45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:51.66 |
+52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 13:49:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:26.94 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:32.94 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:39.91 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:45.06 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:45.42 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
|
|
1:45.67 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:47.38 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:58.52 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 13:49:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2012-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:43.31 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Patterson |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 13:49:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 13:54.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|