Resultater for Øst junior/senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
Junior |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør, Danmark |
20-12-2020 |
|
|
|
|
DEN |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul, Tyrkiet |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
|
642 |
23.36 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.77 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
629 |
23.52 |
+0.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.75 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Isberg |
2004 |
GTI - Tune I.F. |
|
629 |
23.52 |
+0.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.46 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
621 |
23.62 |
+0.26 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 23.21 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
610 |
23.77 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.33 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
609 |
23.78 |
+0.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.96 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
|
605 |
23.83 |
+0.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.26 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
603 |
23.86 |
+0.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.17 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
597 |
23.93 |
+0.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.01 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
596 |
23.95 |
+0.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 22.99 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
|
589 |
24.04 |
+0.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.07 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
587 |
24.07 |
+0.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.17 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
584 |
24.11 |
+0.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.42 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
583 |
24.12 |
+0.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.49 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
|
581 |
24.16 |
+0.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
578 |
24.20 |
+0.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
576 |
24.22 |
+0.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.94 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
575 |
24.23 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.18 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
575 |
24.23 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.59 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
574 |
24.25 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.70 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
567 |
24.35 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.97 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
562 |
24.42 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.58 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
559 |
24.47 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.17 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
555 |
24.52 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.83 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
|
553 |
24.56 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.80 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
551 |
24.58 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.08 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
547 |
24.64 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.90 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
546 |
24.66 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.16 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
543 |
24.70 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.42 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
538 |
24.78 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.27 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
|
536 |
24.81 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.49 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
GTI - Greve |
|
534 |
24.84 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
530 |
24.91 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
528 |
24.93 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.04 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
528 |
24.93 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.99 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
528 |
24.94 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.78 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
528 |
24.94 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.06 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
|
525 |
24.98 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.78 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lucas Burmester |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
524 |
25.00 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.02 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
516 |
25.12 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.88 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
515 |
25.15 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
514 |
25.16 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.62 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
513 |
25.18 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
512 |
25.19 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.83 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
510 |
25.22 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.24 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
510 |
25.23 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.42 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
510 |
25.23 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.40 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Konrad Clausen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
507 |
25.27 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.41 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
506 |
25.29 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
William Bogø Andersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
504 |
25.33 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.96 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
502 |
25.35 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.29 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
501 |
25.38 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
500 |
25.40 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.17 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
493 |
25.51 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.41 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
492 |
25.53 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
489 |
25.58 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
488 |
25.59 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.79 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
488 |
25.60 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.80 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Viktor Nysøe Rehling |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
485 |
25.65 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.05 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
484 |
25.67 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
483 |
25.69 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
477 |
25.80 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
472 |
25.88 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.14 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
471 |
25.90 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
468 |
25.96 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.68 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
|
468 |
25.96 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.01 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
467 |
25.97 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.83 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
|
467 |
25.98 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.95 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
455 |
26.20 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
450 |
26.30 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
Vest-Brøndby |
|
431 |
26.67 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.98 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
427 |
26.76 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.54 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
422 |
26.86 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
419 |
26.94 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.56 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Lucas T. Mortensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
|
416 |
26.99 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Hannibal Wamberg |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
414 |
27.04 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.15 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
404 |
27.25 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.67 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Morten Hemmingsen |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
352 |
28.54 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Holm Clausen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 08-10-2021 17:05:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2021 23:06.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|