Results for Madwave Challenge Ringsted Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Ringsted Cup | Udskriftsdato | 19 september 2021 | |||
Stvne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangr | Ringsted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 18 september 2021 |
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1923-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup | 27.32 | 56.67 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 28.82 | 1:00.84 | |||||
3 | Maya Krogh Brnnicke | 2005 | Swim Team Taastrup | 29.66 | 1:02.21 | |||||
4 | Hannah Rrbech | 2006 | Swim Team Taastrup | 30.38 | 1:03.29 | |||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | Nstved Svmmeklub | 30.64 | 1:03.47 | |||||
6 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Nstved Svmmeklub | 30.76 | 1:03.74 | |||||
7 | Andrea Holm Srensen | 2005 | Nstved Svmmeklub | 30.31 | 1:03.88 | |||||
8 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Nstved Svmmeklub | 30.16 | 1:04.13 | |||||
9 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 30.75 | 1:04.92 | |||||
10 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 31.23 | 1:04.97 | |||||
11 | Beatrice Buhr Mller | 2006 | Kalundborg SK | 31.01 | 1:05.13 | |||||
12 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svmmeklub | 30.77 | 1:05.86 | |||||
13 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svmme Klub | 31.78 | 1:05.93 | |||||
14 | Silke Krakau Tnnesen | 2006 | Svm Slagelse Korsr | 32.54 | 1:06.24 | |||||
15 | Mille Bergmann | 2004 | Rnne Svmme Klub | 32.18 | 1:06.75 | |||||
16 | Caroline Se Jepsen | 2007 | Svm Slagelse Korsr | 32.66 | 1:06.97 | |||||
17 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svmme Klub | 32.80 | 1:07.15 | |||||
18 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup | 32.78 | 1:08.08 | |||||
19 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svmme Klub | 32.62 | 1:08.42 | |||||
20 | Amalie Mller | 2007 | Swim Team Taastrup | 32.97 | 1:08.51 | |||||
21 | Laura Kristensen | 2004 | Swim Team Taastrup | 32.68 | 1:08.53 | |||||
22 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Nstved Svmmeklub | 32.76 | 1:08.72 | |||||
23 | Alberte Bendix Raunkjr | 2007 | Svm Slagelse Korsr | 33.76 | 1:09.29 | |||||
24 | Alberte Rosenstand | 2007 | Svm Slagelse Korsr | 33.87 | 1:09.59 | |||||
25 | Anna Baad Clausen | 2007 | Haslev Svmmeklub | 32.68 | 1:09.92 | |||||
26 | Astamaja Rought | 2006 | Svm Slagelse Korsr | 34.36 | 1:10.20 | |||||
27 | Rosa Cornelia Barrise | 2006 | Swim Team Taastrup | 33.51 | 1:10.29 | |||||
28 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Nstved Svmmeklub | 33.96 | 1:10.30 | |||||
29 | Leonora Franck | 2006 | Nstved Svmmeklub | 32.68 | 1:10.65 | |||||
30 | Sara Rygaard Kaiser | 2007 | Nstved Svmmeklub | 34.15 | 1:10.76 | |||||
31 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 33.74 | 1:10.83 | |||||
32 | Dicte Maar | 2006 | Nstved Svmmeklub | 34.64 | 1:10.86 | |||||
33 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup | 32.60 | 1:10.94 | |||||
34 | Ellen-Sofie Jespersen | 2007 | Nstved Svmmeklub | 34.19 | 1:11.04 | |||||
35 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svmme Klub | 33.89 | 1:11.44 | |||||
36 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup | 34.56 | 1:12.40 | |||||
37 | Emma Skjold Srensen | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 34.91 | 1:12.70 | |||||
38 | Jasmin Freja Hansen nal | 2007 | Swim Team Taastrup | 35.49 | 1:13.57 | |||||
39 | Emilia Hffer | 2001 | Swim Team Taastrup | 34.94 | 1:14.28 | |||||
40 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Nstved Svmmeklub | 36.37 | 1:16.09 | |||||
41 | Chili Fle Jensen | 2006 | Ringsted Svmme Klub | 36.26 | 1:17.13 | |||||
42 | Lrke Andersen Haurslev | 2007 | Kalundborg SK | 36.97 | 1:18.64 | |||||
43 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svmmeklub | 36.38 | 1:19.02 | |||||
44 | Emma Friis Laursen | 2007 | Kalundborg SK | 37.19 | 1:19.56 | |||||
45 | Maja Bur Redke | 2007 | Ringsted Svmme Klub | 37.16 | 1:20.93 | |||||
46 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svmmeklub | 38.28 | 1:21.98 | |||||
47 | Nina Caroline Nielsen | 2007 | Kalundborg SK | 43.26 | 1:28.79 | |||||
- | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Karla Bergmann | 2007 | Rnne Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svmme Klub | DNS | ||||||
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Olivia Mllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup | 31.33 | 1:05.47 | |||||
2 | Ida Sohn | 2008 | Rnne Svmme Klub | 31.20 | 1:06.41 | |||||
3 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Nstved Svmmeklub | 31.99 | 1:06.71 | |||||
4 | Augusta Johansen | 2008 | Nstved Svmmeklub | 31.66 | 1:06.79 | |||||
4 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup | 31.98 | 1:06.79 | |||||
6 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Svm Slagelse Korsr | 32.74 | 1:08.00 | |||||
7 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Nstved Svmmeklub | 32.61 | 1:08.38 | |||||
8 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svmme Klub | 33.65 | 1:10.23 | |||||
9 | Kristine Porsborg Blach | 2009 | Kalundborg SK | 32.85 | 1:10.36 | |||||
10 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 35.32 | 1:15.43 | |||||
11 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 1:16.41 | 1:16.41 | |||||
12 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup | 1:16.82 | 1:16.82 | |||||
13 | Victoria Andersen | 2009 | Svmmeklubben Syd | 37.58 | 1:17.52 | |||||
14 | Adrianna Pedersen | 2009 | Svm Slagelse Korsr | 37.69 | 1:18.06 | |||||
15 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Ringsted Svmme Klub | 37.40 | 1:18.17 | |||||
16 | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svmmeklub | 36.02 | 1:18.75 | |||||
17 | Julie Holm Srensen | 2008 | Nstved Svmmeklub | 37.14 | 1:20.60 | |||||
18 | Rosa Sofie Wismarch Mrch | 2009 | Svm Slagelse Korsr | 38.73 | 1:21.47 | |||||
19 | Jhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svmme Klub | 37.98 | 1:21.60 | |||||
20 | Olivia Kltoft | 2009 | Svmmeklubben Syd | 38.84 | 1:22.58 | |||||
21 | Anna Mller | 2008 | Svmmeklubben Syd | 39.42 | 1:22.61 | |||||
22 | Mathilde Lykke Butzbacker | 2008 | Haslev Svmmeklub | 38.30 | 1:23.70 | |||||
23 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup | 39.50 | 1:25.18 | |||||
24 | Klara Christiansen | 2009 | Kalundborg SK | 39.75 | 1:26.88 | |||||
25 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup | 40.90 | 1:27.80 | |||||
26 | Freja Schou Rybka | 2008 | Vordingborg Svmme Klub | 42.74 | 1:28.10 | |||||
27 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svmmeklub | 39.87 | 1:28.21 | |||||
28 | Ellen Huus Mller | 2008 | Svmmeklubben Syd | 41.75 | 1:28.84 | |||||
29 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 40.99 | 1:29.39 | |||||
30 | Anja Munkebjerg | 2009 | Nstved Svmmeklub | 41.22 | 1:29.87 | |||||
31 | Mejse Nielsen | 2008 | Ringsted Svmme Klub | 41.13 | 1:29.98 | |||||
32 | Agnes Thfner | 2009 | Haslev Svmmeklub | 41.27 | 1:30.91 | |||||
33 | Amalie Badens | 2009 | Haslev Svmmeklub | 44.47 | 1:31.32 | |||||
34 | Karla Hemming Schaarup | 2009 | Ringsted Svmme Klub | 43.57 | 1:32.24 | |||||
35 | Gine Juul Martins | 2009 | Vordingborg Svmme Klub | 43.83 | 1:33.18 | |||||
36 | Emma Valeur Ladegaard | 2009 | Haslev Svmmeklub | 45.19 | 1:37.61 | |||||
37 | Ida Hartz Johnsen | 2008 | Haslev Svmmeklub | 45.99 | 1:38.10 | |||||
38 | Agnete Thyme | 2009 | Kalundborg SK | 44.31 | 1:40.08 | |||||
39 | Anna Bch | 2009 | Ringsted Svmme Klub | 46.04 | 1:40.16 | |||||
40 | Karen Marie Vrnskjold Hedegaard | 2009 | Haslev Svmmeklub | 51.11 | 1:48.15 | |||||
- | Alesia Gabriela Taraboi | 2008 | Ringsted Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Bianca Uhl | 2009 | Svm Slagelse Korsr | DNS | ||||||
- | Emilia Vivian Guldbk Granno | 2009 | Ringsted Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Lrke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Sophia Srensen | 2009 | Nstved Svmmeklub | DSQ | sw 4.4. | |||||
Lb 17, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svmme Klub | 37.52 | 1:19.86 | |||||
2 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Svm Slagelse Korsr | 38.10 | 1:20.50 | |||||
3 | Aura-Xenia Korsgaard Fenger | 2010 | Kalundborg SK | 40.49 | 1:23.31 | |||||
4 | Nikoline Nielsen | 2011 | Svm Slagelse Korsr | 41.05 | 1:26.88 | |||||
5 | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | Kalundborg SK | 40.03 | 1:29.25 | |||||
6 | Emma Dejlw Sonne | 2011 | Ringsted Svmme Klub | 42.79 | 1:30.53 | |||||
7 | Filippa Stolholm Wrfel | 2010 | Nstved Svmmeklub | 43.28 | 1:30.60 | |||||
8 | Emeli Eggertsen | 2010 | Nakskov Svmme Klub | 41.88 | 1:30.78 | |||||
9 | Alberte Hjarbk | 2010 | Svm Slagelse Korsr | 40.42 | 1:32.03 | |||||
10 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Svm Slagelse Korsr | 44.50 | 1:33.27 | |||||
11 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Nstved Svmmeklub | 43.03 | 1:33.86 | |||||
12 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | Haslev Svmmeklub | 44.87 | 1:35.18 | |||||
13 | Adele Svendsen | 2011 | Swim Team Taastrup | 45.51 | 1:37.02 | |||||
14 | Janesse Dickow | 2010 | Nstved Svmmeklub | 47.14 | 1:38.02 | |||||
15 | Alicia Dupont Larsen | 2010 | Swim Team Taastrup | 46.15 | 1:39.78 | |||||
16 | Selma Linde Petersen | 2010 | Kalundborg SK | 44.97 | 1:40.36 | |||||
17 | Alma C. Thaysen | 2011 | Ringsted Svmme Klub | 46.33 | 1:43.53 | |||||
18 | Sofia Lind Petersen | 2011 | Haslev Svmmeklub | 49.39 | 1:46.47 | |||||
19 | Asanka Tissera | 2010 | Ringsted Svmme Klub | 49.04 | 1:48.09 | |||||
- | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Gry Ballin | 2010 | Haslev Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Wesselhoff | 2010 | Vordingborg Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Maja Victoria Collatz | 2011 | Haslev Svmmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2021 |
Licens til Ringsted Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |