Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
51.11 |
|
|
|
Daniel Steen Andersen |
|
Horsens (DEN) |
|
|
|
|
|
|
Gr2 |
51.41 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr3 |
53.58 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr4 |
57.64 |
|
|
|
Mads Peter Hansen |
|
Viborg |
|
|
|
|
|
|
Gr5 |
1:07.33 |
|
|
|
Jonas Kjær |
|
Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.18 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.24 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.99 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.17 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
53.51 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
53.90 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.19 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
54.24 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
55.25 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.48 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
55.63 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
56.31 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicklas B. Christensen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
57.92 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 17:22:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
51.11 |
|
|
|
Daniel Steen Andersen |
|
Horsens (DEN) |
|
|
|
|
|
|
Gr2 |
51.41 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr3 |
53.58 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr4 |
57.64 |
|
|
|
Mads Peter Hansen |
|
Viborg |
|
|
|
|
|
|
Gr5 |
1:07.33 |
|
|
|
Jonas Kjær |
|
Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
55.13 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
55.33 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
56.48 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
57.02 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
57.55 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
57.72 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
58.52 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
58.89 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:00.78 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:00.88 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:01.17 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:03.35 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:03.35 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:06.98 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:07.09 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 17:22:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
51.11 |
|
|
|
Daniel Steen Andersen |
|
Horsens (DEN) |
|
|
|
|
|
|
Gr2 |
51.41 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr3 |
53.58 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr4 |
57.64 |
|
|
|
Mads Peter Hansen |
|
Viborg |
|
|
|
|
|
|
Gr5 |
1:07.33 |
|
|
|
Jonas Kjær |
|
Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
56.88 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
58.59 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.27 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:00.72 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.15 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:02.37 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:02.65 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:02.72 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:02.96 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:03.04 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:03.09 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Laursen |
2006 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:03.49 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:03.80 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:03.84 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:03.92 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:04.58 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:05.85 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.86 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.93 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt |
|
|
1:08.15 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:09.10 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:09.75 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:10.82 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:14.06 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.47 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anders Yde |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:15.70 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:16.00 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:23.11 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.69 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:30.38 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 17:22:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
51.11 |
|
|
|
Daniel Steen Andersen |
|
Horsens (DEN) |
|
|
|
|
|
|
Gr2 |
51.41 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr3 |
53.58 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr4 |
57.64 |
|
|
|
Mads Peter Hansen |
|
Viborg |
|
|
|
|
|
|
Gr5 |
1:07.33 |
|
|
|
Jonas Kjær |
|
Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:05.67 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:06.00 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:06.40 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:07.62 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:08.60 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:09.05 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Ravn |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:11.00 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.70 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
1:13.67 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.82 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gisli Magnusson |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:15.71 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:15.75 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:16.40 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.78 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.14 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:19.34 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:19.51 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:20.66 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:20.86 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Benjamin Bijedic |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:20.97 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:23.12 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:23.60 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:23.74 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristian Knudsen |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:24.01 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:25.50 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:27.85 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:29.55 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.18 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:33.15 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Borgen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:38.79 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jabob Christian Hørby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 17:22:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer 2010 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
51.11 |
|
|
|
Daniel Steen Andersen |
|
Horsens (DEN) |
|
|
|
|
|
|
Gr2 |
51.41 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr3 |
53.58 |
|
|
|
Rasmus Udbye |
|
Horsens |
|
|
|
|
|
|
Gr4 |
57.64 |
|
|
|
Mads Peter Hansen |
|
Viborg |
|
|
|
|
|
|
Gr5 |
1:07.33 |
|
|
|
Jonas Kjær |
|
Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:23.49 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:25.98 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:27.11 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:27.24 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:33.52 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:34.72 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:36.10 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:36.62 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:39.88 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Deon Veliu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:47.04 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Magnusson |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:47.85 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Thodsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:00.03 |
+41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:20.85 |
+1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 17:22:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 17:23.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.55 |
|
|
Gr1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
58.26 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:00.04 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:00.32 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:00.93 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.13 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:01.87 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:02.60 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:04.48 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:06.48 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.49 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Pave Ottesen |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:00:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.50 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
59.53 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:01.22 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:02.33 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:04.19 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:04.89 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:04.99 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:05.20 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:05.45 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:05.73 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:05.83 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:06.43 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:06.66 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:06.77 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:06.81 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.39 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:07.60 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:08.01 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:08.06 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Brøndum |
2006 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:08.10 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
|
1:08.17 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:08.84 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:09.21 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:09.45 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:10.10 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:10.94 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:10.96 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:11.35 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.74 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:12.80 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:13.06 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:14.07 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:14.27 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:14.33 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.22 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:17.13 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:30.77 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:00:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:02.81 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:04.43 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:06.31 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:06.94 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:07.12 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.28 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:07.30 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:07.35 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.37 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:07.57 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:08.40 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:08.77 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:08.91 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:09.53 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:09.57 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.02 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:11.23 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.45 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:11.50 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.75 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:12.99 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:13.34 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:13.89 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:14.59 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.05 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:15.58 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.36 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:16.69 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:17.06 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:17.30 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:17.51 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:18.35 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:18.71 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:18.74 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:19.15 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:19.71 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:20.42 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.40 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:21.51 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:22.98 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:23.64 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:26.07 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nicoline H. Ridings |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:26.18 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:27.51 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.39 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:31.14 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:34.85 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Frederikke Bækkelund |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:37.60 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anaya Kjær Schausen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:00:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:11.99 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:13.14 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:13.26 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.43 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.38 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.08 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:19.89 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:23.12 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:24.10 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:24.94 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:25.18 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:25.56 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:25.89 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:27.37 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:28.42 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:29.53 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:32.34 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:32.49 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:32.52 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:33.50 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:34.19 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.63 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:37.11 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Broholm Dypping |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:37.29 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:38.19 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:38.35 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:38.69 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:39.81 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:41.28 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:46.72 |
+35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Liva Bentzen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:54.03 |
+43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:00:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Damer 2011 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:41.59 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:47.57 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:02.16 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:07.04 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:12.40 |
+37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:22.54 |
+47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:00:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 18:02.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2003 og ældre - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
24.52 |
|
|
GR1 |
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
25.47 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
25.65 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.24 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.34 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
26.41 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.58 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
26.64 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.83 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
26.85 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
26.94 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
27.00 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.28 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.59 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.31 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.65 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:04:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.16 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.36 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.60 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.87 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.06 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.74 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.79 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.89 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.97 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.48 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.64 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.69 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
31.34 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
31.41 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:04:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.47 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.47 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
29.47 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
31.65 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.10 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
32.60 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.14 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.31 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt |
|
|
35.41 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.73 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
36.93 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
40.96 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:04:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.71 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.78 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
32.79 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.35 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
33.54 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
33.60 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.10 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
35.45 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.69 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Ravn |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
36.72 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
39.02 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.06 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gisli Magnusson |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
39.92 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian Knudsen |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
43.29 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
47.65 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:04:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2010 og yngre - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
53.79 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:10.31 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:04:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 18:05.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.12 |
|
|
Gr1 |
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Nielsen |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.70 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.89 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.45 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.46 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.98 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.49 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.51 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
30.88 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
31.09 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.03 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.06 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.08 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.87 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.33 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
|
35.34 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
35.86 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.15 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.16 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
37.35 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
38.00 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
38.69 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.76 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helena Mary Riber |
2005 |
Stidsholt |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.38 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.91 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
34.04 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.67 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.90 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.90 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
36.03 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.46 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
40.92 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
42.84 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
44.81 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
51.37 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
54.42 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.42 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.47 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.87 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.55 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.46 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.57 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.87 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.13 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
43.41 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
53.57 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 18:10.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:06.56 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:07.78 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.49 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.87 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:09.81 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:10.87 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:13.35 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:15.12 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:04.83 |
|
|
Gr2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.99 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.32 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:09.28 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:09.56 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:12.08 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:14.32 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:14.43 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:19.62 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:24.00 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:18.88 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:20.29 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:20.41 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:20.48 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:24.18 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:33.64 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:36.49 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:26.82 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.53 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.97 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:33.23 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:34.30 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:34.91 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:35.67 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Bijedic |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:36.05 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Ravn |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:36.13 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:36.87 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:40.40 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:40.65 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:41.47 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
1:41.59 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:41.98 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:45.25 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:45.97 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:46.52 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:50.18 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:50.26 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:52.72 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:54.79 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:59.61 |
+35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:21.97 |
+58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer 2010 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:07.55 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 18:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 18:37.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:10.87 |
|
|
Gr1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:13.87 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.30 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.91 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.79 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.25 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:20.38 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.34 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:23.08 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:23.39 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:25.53 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:26.96 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:29.56 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.79 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:31.31 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:31.96 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.04 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:35.73 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:37.90 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:25.17 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:25.31 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:25.99 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:28.31 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.03 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.71 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.02 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:33.76 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:34.07 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:36.20 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:38.06 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.05 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:39.40 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.06 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:43.93 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:49.60 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:03.71 |
+42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:34.32 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:35.56 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:36.52 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:37.63 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.35 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:40.47 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:41.71 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:42.03 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.60 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.94 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:43.01 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:43.53 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:46.70 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:48.14 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:49.60 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:49.61 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:49.86 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:50.40 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:50.43 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:52.62 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:53.14 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:54.40 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:58.30 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Broholm Dypping |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:58.97 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:00.95 |
+34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:04.02 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:04.75 |
+38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Rose Christensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:05.31 |
+38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:09.97 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 2011 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 19:07.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
26.55 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
26.75 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.68 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
27.79 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
28.27 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
28.31 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
28.32 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
28.78 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.39 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
29.66 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.70 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicklas B. Christensen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
|
30.31 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.91 |
|
31.36 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:41:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.64 |
|
26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
|
27.47 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.76 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
|
29.77 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
30.02 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
30.74 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.97 |
|
30.88 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.63 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
34.11 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:41:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.05 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
31.73 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
|
32.14 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
|
32.64 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.17 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
|
39.52 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
39.82 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Yde |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
41.08 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.79 |
|
46.55 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
|
46.59 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:41:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
34.85 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.94 |
|
35.06 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
|
35.44 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
35.71 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
|
35.97 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
|
36.35 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
40.71 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
40.79 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
|
41.36 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.96 |
|
41.64 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
41.78 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
43.75 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
44.10 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
45.71 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
48.72 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
51.09 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Mogensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:03.33 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Borgen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jabob Christian Hørby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:41:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 2010 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
46.22 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.57 |
|
46.61 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
46.73 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
47.15 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
47.32 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
50.90 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Magnusson |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.57 |
|
52.88 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
|
53.34 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Deon Veliu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
54.80 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
56.62 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
57.87 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
57.87 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
|
59.22 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sirius Ingerslev |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:01.31 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:14.06 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bendiks Gjødsbøl |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Thodsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.99 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Bang |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 19:41:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 19:41.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.52 |
|
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
|
29.77 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
|
30.28 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
|
31.03 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
|
31.42 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
|
31.74 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
|
32.24 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
|
32.70 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
|
33.98 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
34.24 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
45.65 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Pave Ottesen |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 20:05:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.57 |
|
29.71 |
|
|
Gr2 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
|
30.47 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
31.31 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
|
31.83 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
32.48 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
32.61 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
|
32.82 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
|
33.08 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
|
33.20 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
|
33.45 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
|
33.48 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.92 |
|
33.99 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
|
34.59 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
34.79 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.82 |
|
34.89 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
35.14 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
35.17 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
35.41 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
|
35.71 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
|
37.39 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
|
38.53 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.89 |
|
39.00 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
39.28 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
39.61 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
|
39.90 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
40.25 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
+0.69 |
|
40.83 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helena Mary Riber |
2005 |
Stidsholt |
+0.69 |
|
43.92 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 20:05:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
|
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
|
34.36 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
|
35.44 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
35.63 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.20 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
|
36.49 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
|
36.52 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
37.34 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
37.62 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
38.19 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
|
38.49 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
38.91 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
|
39.14 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.96 |
|
39.23 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
39.27 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
+0.89 |
|
39.27 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
39.81 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
40.00 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.92 |
|
40.27 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
41.08 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
41.67 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
|
41.96 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
42.15 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.89 |
|
42.20 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicoline H. Ridings |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
|
43.19 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
43.35 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
+0.64 |
|
43.68 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.80 |
|
44.10 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.89 |
|
44.15 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.88 |
|
48.22 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederikke Bækkelund |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.61 |
|
54.49 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
|
54.75 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dahl |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anaya Kjær Schausen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 20:05:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
39.25 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
|
39.33 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
39.51 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
40.42 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
41.36 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
42.36 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
|
43.19 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
43.23 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
43.31 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
|
43.60 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
43.87 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
|
44.25 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
45.05 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
|
45.79 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
46.04 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
46.11 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
47.36 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Rose Christensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.92 |
|
48.06 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
49.86 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
49.98 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.93 |
|
50.19 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
53.55 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
|
54.04 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
54.59 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:00.51 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:04.65 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Bentzen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Kjær Sørensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.91 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 20:05:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2011 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
52.32 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
53.21 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.97 |
|
56.29 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
56.34 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:01.05 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:03.18 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:10.61 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:12.10 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pixie Wohlert |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17-09-2021 20:05:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2021 20:05.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.18 |
|
|
GR1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
58.34 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:00.42 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:00.89 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:00.99 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.07 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.12 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:01.24 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.26 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.47 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:01.57 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:01.63 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.82 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:02.41 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:02.65 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:03.87 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:04.75 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.45 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.88 |
|
|
Gr2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:00.55 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:01.28 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.22 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.84 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:04.74 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:06.73 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:07.32 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:07.81 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.78 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:12.74 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:15.65 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:16.74 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.06 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.28 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:09.06 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:10.64 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:11.53 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:13.68 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.14 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:15.51 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.86 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:15.88 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:16.47 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:16.98 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.46 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.92 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt |
|
|
1:18.00 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.40 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:18.55 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:20.00 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:20.12 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:21.00 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:23.77 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:24.64 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:26.64 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anders Yde |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:26.75 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:27.72 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:39.43 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Laursen |
2006 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
DSQ |
|
|
Crawlben eft vend 50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:15.81 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:16.61 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:16.97 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.99 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:17.18 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:17.21 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:18.27 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:18.31 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:18.56 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.57 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:19.61 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Ravn |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:23.24 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:23.49 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:25.14 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.65 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:25.67 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:28.46 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:28.77 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:28.93 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Benjamin Bijedic |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:29.82 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gisli Magnusson |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:30.37 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:30.66 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:32.70 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristian Knudsen |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:35.00 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:35.22 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:36.64 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:41.33 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:51.07 |
+37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:54.24 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:55.06 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Brystben i fly hele vejen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Herrer 2010 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:40.66 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:43.37 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:44.19 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:58.41 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Magnusson |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:02.31 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Maveliggende v afslut ry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 10:13.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.67 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Nielsen |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:08.33 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:10.41 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:10.64 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Pave Ottesen |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:15.17 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:15.95 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:24.98 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:33:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.80 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.53 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:09.42 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.81 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.63 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:12.66 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.89 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.03 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:13.27 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:13.49 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:13.84 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:14.88 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.26 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:15.96 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:16.25 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:17.00 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.50 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:17.62 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:17.70 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:17.73 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
|
1:19.12 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:20.40 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:21.34 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:22.00 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:24.41 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.04 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:26.95 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sara Holst Gregersen |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:28.22 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:28.44 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:29.76 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:31.41 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Kvejborg |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:33:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:12.43 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:14.07 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:16.98 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:17.01 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.11 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:17.43 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:17.82 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:18.19 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:18.58 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.31 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.86 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:20.26 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:20.32 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:20.43 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:20.53 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:20.90 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.39 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:21.90 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:22.00 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:23.58 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:25.22 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.77 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:26.38 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:26.62 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:26.84 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:27.02 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:27.09 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:27.27 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:27.69 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:27.96 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:29.03 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:29.42 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:29.70 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:33.75 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:36.48 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:36.86 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:37.01 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
1:38.89 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:41.59 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:45.53 |
+33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frederikke Bækkelund |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:49.80 |
+37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:55.05 |
+43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Crawlben ind. vend. |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej samtidig berør. |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anaya Kjær Schausen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:33:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.39 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:22.32 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:22.59 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:23.12 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:23.25 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:23.95 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:24.20 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:27.06 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:27.70 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:28.14 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.43 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.89 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:29.31 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:29.80 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.15 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.91 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:33.92 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:34.16 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.30 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:35.23 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:36.07 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:37.07 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:37.86 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:38.63 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:39.95 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:42.02 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:44.19 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:46.53 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Broholm Dypping |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:48.41 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:48.44 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:48.48 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:51.89 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:53.06 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:53.13 |
+33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:54.74 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Clara Rose Christensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:56.17 |
+36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
Crawl v udsvøm Fly |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:33:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 2011 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:02.42 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:09.51 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:33:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 10:59.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer 2003 og ældre - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.54 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.68 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.10 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.45 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.69 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.79 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.08 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.21 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.21 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.45 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.63 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.19 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
33.64 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
37.03 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:47:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.61 |
|
|
Gr2 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.72 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.31 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.10 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.15 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.33 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.34 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.85 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
34.02 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
34.45 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
35.98 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:47:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.37 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
36.54 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.97 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
37.10 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.08 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
43.38 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:47:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
41.39 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.92 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Ravn |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
42.17 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
42.34 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
43.67 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.55 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
49.09 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
49.70 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.50 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
52.74 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.10 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Borgen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
55.62 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:03.77 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Mogensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:21.31 |
+42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Bijedic |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:47:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer 2010 og yngre - Direkte finale |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.64 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
58.13 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
58.46 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
58.46 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
59.27 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
59.60 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd i afslut |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Crawlben v udsvøm |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Indadvendte fødder |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Crawl ben v. start |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Flyben 30-50m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Thodsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd i vend 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
indadvendte fødder hele |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 10:47:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 10:48.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.18 |
|
|
Gr1 |
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.60 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
35.17 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.68 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
54.55 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.13 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.75 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.35 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.84 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
37.96 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.20 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
39.73 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.81 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
40.13 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
40.93 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
41.75 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
42.16 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
43.54 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
49.85 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej synkron armtag v start |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
39.10 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.46 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.26 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
41.34 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
41.94 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
42.26 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
42.86 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.37 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
43.63 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
45.14 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
45.40 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
47.98 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
48.55 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
54.27 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.63 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
59.02 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
41.27 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.14 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.76 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
46.65 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.07 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.38 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
47.68 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
47.81 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
48.71 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.93 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50.51 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Broholm Dypping |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
52.55 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
55.60 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
56.90 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
57.01 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Kjær Sørensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
57.28 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:01.13 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:02.31 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:02.69 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Flach Højgaard-Bülow |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:10.91 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:28.63 |
+49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej start fra skammel |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej samtidig berør 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Flere flyben v start |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd i vending |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
3 Flyben eft vend v 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Brysttag ført bag hofte |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd i aflut i bryst 50m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 2011 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:01.67 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:08.06 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:08.62 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:09.42 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:16.38 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:46.04 |
+55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Indadvendte fødder |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 11:29.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas B. Christensen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:18.68 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:21.70 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:20:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:17.57 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:18.36 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:20:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:29.23 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:32.10 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:32.84 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
|
2:41.34 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:20:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
3:02.74 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:06.20 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:20:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 2010 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:20:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 11:20.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.53 |
|
2:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:21.31 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:23.54 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:30:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:44.04 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.93 |
|
3:03.47 |
+41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:30:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
|
2:45.80 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
|
2:48.31 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:48.68 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:49.53 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:54.71 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
3:03.22 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
+0.83 |
|
3:08.64 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
3:12.00 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:30:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:05.01 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
3:14.48 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
3:25.38 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej fortsat bev 150m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:30:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 11:35.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
23.86 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
23.86 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
24.24 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
24.49 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
24.81 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
24.82 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
24.95 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.06 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
25.35 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
25.47 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
26.04 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
26.19 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
26.82 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
26.34 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.42 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.61 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
26.69 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.72 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.73 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
26.82 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
27.16 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.21 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
27.51 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.01 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
28.19 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.57 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
29.02 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.04 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Lenoire Nielsen |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
29.90 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
30.17 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.40 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.54 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.72 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
28.37 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Laursen |
2006 |
Swim Team Neptun |
|
|
28.42 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.43 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
28.63 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.98 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.09 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.14 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.18 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
29.24 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.40 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt |
|
|
29.65 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.89 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
31.00 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
31.09 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.91 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.48 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anders Yde |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
33.64 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
33.76 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.34 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
35.83 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
37.06 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
29.54 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.81 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
30.12 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
30.52 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.59 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
30.59 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.61 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
30.84 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.48 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.49 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.53 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.84 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
34.45 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
34.58 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.78 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
35.16 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristian Knudsen |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
35.45 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
36.22 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
36.86 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.10 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.40 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
38.06 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.21 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.51 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
41.05 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.06 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emil Borgen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
42.67 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
44.33 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Mogensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
54.22 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jabob Christian Hørby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer 2010 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.85 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
38.08 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.59 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.03 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
40.23 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
41.24 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.27 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.79 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.79 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.70 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
44.20 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Deon Veliu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
44.27 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theis Aaskoven |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
45.93 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
47.12 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Magnusson |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
47.90 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
48.82 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sirius Ingerslev |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
53.19 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noah Thodsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
57.00 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.29 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Bang |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 11:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 11:57.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.11 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.15 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.23 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.33 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
27.84 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.52 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
|
|
28.77 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.80 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.24 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Pave Ottesen |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
29.61 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.73 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.78 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
43.10 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:31:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
27.99 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
28.43 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
29.17 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.22 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.42 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.45 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
29.49 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.68 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.80 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
29.90 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.99 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.08 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.22 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.25 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.68 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.75 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
30.78 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
31.09 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
31.16 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.18 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
|
31.20 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.42 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.44 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
31.57 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.19 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Thea Kvejborg |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
32.55 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.59 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
32.75 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.82 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.91 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
32.99 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
33.13 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.31 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
33.41 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.42 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.06 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
34.26 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.33 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sara Holst Gregersen |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
34.40 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Helena Mary Riber |
2005 |
Stidsholt |
|
|
36.61 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
39.49 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Brøndum |
2006 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:31:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.40 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.02 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
29.10 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
29.84 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.14 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.23 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.30 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.33 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.21 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
31.44 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
31.63 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
31.91 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.92 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.00 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
32.19 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.35 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.66 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.88 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.93 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoline Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
33.05 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.27 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
33.60 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
33.74 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
33.81 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
34.52 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.58 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
34.68 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.81 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.99 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
35.62 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.94 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
36.14 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
36.32 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
37.14 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
38.24 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nicoline H. Ridings |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
38.30 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
38.32 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.73 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.32 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anaya Kjær Schausen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
39.50 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
41.59 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Frederikke Bækkelund |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
41.60 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Freja Kjer |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.85 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Ledager Lauritsen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:31:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.23 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.24 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.37 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.43 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.85 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
33.74 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.10 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.30 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.16 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.16 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
35.39 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.95 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.18 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.21 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
36.43 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
36.60 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
37.11 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
38.30 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.85 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.19 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.21 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.66 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.99 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
40.13 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.23 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.08 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.36 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.36 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
42.25 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.71 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.91 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
43.53 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Clara Rose Christensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
45.26 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liva Bentzen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
48.39 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
48.82 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alberte Skjelmose |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50.85 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Caroline Flach Højgaard-Bülow |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
56.71 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julie Kjær Sørensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
56.94 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Start fra kant |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:31:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Frisvømning Damer 2011 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.78 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pixie Wohlert |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
42.85 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.80 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.11 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
52.21 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
57.65 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
58.06 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:03.63 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:06.91 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afsæt fra bunden v. ven |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej berør v vend |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:31:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 12:31.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
57.70 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
58.32 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
58.59 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
59.21 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
59.36 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:00.14 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:01.58 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:02.19 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:02.49 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicklas B. Christensen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:06.09 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:54:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.82 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:00.77 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:00.83 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.18 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:01.43 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:02.13 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:02.97 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Hansen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:04.58 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:06.60 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:07.39 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:07.80 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:14.75 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej samtid berør 75m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:54:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:07.97 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:08.43 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:10.08 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
1:10.90 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:11.61 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:13.89 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.31 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
1:18.32 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.29 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:20.08 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:24.75 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:26.30 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:54:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.36 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.08 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.06 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:17.13 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten Holst-Jensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:18.85 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:19.03 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.95 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gisli Magnusson |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:35.23 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 12:54:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 12:54.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:06.61 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Nielsen |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 13:11:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:10.11 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:10.34 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:11.04 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:14.17 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:14.21 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:16.60 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:18.21 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.66 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:24.76 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:25.12 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Kokholm |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:26.04 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd i vending |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 13:11:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.92 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:19.51 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:20.33 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:21.45 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:22.26 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:24.97 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:29.49 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:32.25 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:36.09 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:37.34 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:42.36 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 13:11:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:29.09 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.16 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:54.75 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 13:11:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 13:11.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Final |
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
1:34.18 |
|
|
Vejle herrer 1 |
2001 |
Vejle Svømmeklub (DEN) |
Aqua Forum Horsens (DEN) |
18-09-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle herrer 1 |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
1:34.18 |
|
|
|
|
GR1 |
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
|
23.77 |
|
|
|
|
23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
|
22.24 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
|
24.11 |
|
|
|
|
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
|
24.06 |
|
|
|
|
1:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Horsens drenge 1 |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
1:35.51 |
+1.33 |
GR1 |
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
|
24.17 |
|
|
|
|
24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
24.53 |
|
|
|
|
48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
|
24.10 |
|
|
|
|
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
|
22.71 |
|
|
|
|
1:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg Herrer |
29 |
|
|
|
|
|
|
|
1:35.67 |
+1.49 |
|
|
|
|
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
|
24.14 |
|
|
|
|
24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
|
23.48 |
|
|
|
|
47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
|
23.85 |
|
|
|
|
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
|
24.20 |
|
|
|
|
1:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle herrer 2 |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
1:39.44 |
+5.26 |
|
|
|
|
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
|
25.42 |
|
|
|
|
25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
|
24.00 |
|
|
|
|
49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
|
24.99 |
|
|
|
|
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
|
25.03 |
|
|
|
|
1:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejle drenge 1 |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
1:39.66 |
+5.48 |
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
|
24.09 |
|
|
|
|
24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
|
23.67 |
|
|
|
|
47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
|
26.64 |
|
|
|
|
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
|
25.26 |
|
|
|
|
1:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esbjerg Herrer 2 |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
1:41.47 |
+7.29 |
|
|
|
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
0609AM |
|
25.84 |
|
|
|
|
25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
|
24.64 |
|
|
|
|
50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
|
25.27 |
|
|
|
|
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
|
25.72 |
|
|
|
|
1:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Horsens drenge 2 |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
1:41.83 |
+7.65 |
|
|
|
|
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
0583AA |
|
26.53 |
|
|
|
|
26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
|
24.77 |
|
|
|
|
51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
|
24.70 |
|
|
|
|
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas B. Christensen |
2002 |
0205AR |
|
25.83 |
|
|
|
|
1:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SSK1 Herrer senior |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
1:41.92 |
+7.74 |
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
25.74 |
|
|
|
|
25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
25.46 |
|
|
|
|
51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
24.42 |
|
|
|
|
1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Hansen |
2004 |
0433AG |
|
26.30 |
|
|
|
|
1:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HSK1 |
23 |
|
|
|
|
|
|
|
1:44.79 |
+10.61 |
|
|
|
|
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
|
25.97 |
|
|
|
|
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
|
24.39 |
|
|
|
|
50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
|
27.28 |
|
|
|
|
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
|
27.15 |
|
|
|
|
1:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esbjerg Herrer 3 |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
1:44.81 |
+10.63 |
|
|
|
|
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
|
26.59 |
|
|
|
|
26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
0595AC |
|
25.79 |
|
|
|
|
52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
|
26.53 |
|
|
|
|
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
|
25.90 |
|
|
|
|
1:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esbjerg Herrer 4 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
1:49.43 |
+15.25 |
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
|
29.34 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Clausen |
2005 |
0533AH |
|
26.04 |
|
|
|
|
55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Heeb |
2005 |
0581AM |
|
28.01 |
|
|
|
|
1:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
|
26.04 |
|
|
|
|
1:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
FREDERICA Drenge |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
1:49.67 |
+15.49 |
|
|
|
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
|
24.54 |
|
|
|
|
24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
|
30.20 |
|
|
|
|
54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
|
30.60 |
|
|
|
|
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
|
24.33 |
|
|
|
|
1:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stidsholt drenge 1 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
1:52.62 |
+18.44 |
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
|
27.61 |
|
|
|
|
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Shalmi |
2006 |
|
|
29.89 |
|
|
|
|
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2005 |
0543AI |
|
27.45 |
|
|
|
|
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Mogensen |
2005 |
0511AM |
|
27.67 |
|
|
|
|
1:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Odder SMILEYS |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
1:55.02 |
+20.84 |
|
|
|
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
|
26.31 |
|
|
|
|
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
0675AL |
|
28.16 |
|
|
|
|
54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
|
27.50 |
|
|
|
|
1:55.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SKSV Herrer 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
2:15.05 |
+40.87 |
|
|
|
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
0797AP |
|
30.54 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
0609AT |
|
35.48 |
|
|
|
|
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Taudorf |
2007 |
0785AL |
|
31.88 |
|
|
|
|
1:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Kirchert |
2008 |
0887AO |
|
37.15 |
|
|
|
|
2:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Horsens drenge 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
1:57.36 |
+23.18 |
|
|
|
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
|
28.07 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
0781AK |
|
28.06 |
|
|
|
|
56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
|
29.59 |
|
|
|
|
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
|
31.64 |
|
|
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Horsens drenge 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:12.64 |
+38.46 |
|
|
|
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
0755AD |
|
32.77 |
|
|
|
|
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Ravn |
2008 |
0855AI |
|
32.24 |
|
|
|
|
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
|
33.72 |
|
|
|
|
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
0865AI |
|
33.91 |
|
|
|
|
2:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGFerne 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:14.40 |
+40.22 |
|
|
|
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
0757AP |
|
29.60 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
|
35.94 |
|
|
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
0969AE |
|
34.52 |
|
|
|
|
1:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
0829AH |
|
34.34 |
|
|
|
|
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 16:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 2007 og yngre - Final |
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
1:34.18 |
|
|
Vejle herrer 1 |
2001 |
Vejle Svømmeklub (DEN) |
Aqua Forum Horsens (DEN) |
18-09-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle Drenge 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
1:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
|
27.74 |
|
|
|
|
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Hartmann |
2007 |
0763AA |
|
26.38 |
|
|
|
|
54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
2007 |
0737AL |
|
29.18 |
|
|
|
|
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
0705AB |
|
28.94 |
|
|
|
|
1:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Horsens drenge 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
1:57.36 |
+5.12 |
|
|
|
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
|
28.07 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
0781AK |
|
28.06 |
|
|
|
|
56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
|
29.59 |
|
|
|
|
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
|
31.64 |
|
|
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle Drenge 2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
2:08.08 |
+15.84 |
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
30.28 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
|
31.28 |
|
|
|
|
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
31.67 |
|
|
|
|
1:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
|
34.85 |
|
|
|
|
2:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK1 drenge årgang |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
2:11.64 |
+19.40 |
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
35.61 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
|
36.65 |
|
|
|
|
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
|
30.60 |
|
|
|
|
1:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
|
28.78 |
|
|
|
|
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Horsens drenge 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:12.64 |
+20.40 |
|
|
|
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
0755AD |
|
32.77 |
|
|
|
|
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Ravn |
2008 |
0855AI |
|
32.24 |
|
|
|
|
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
|
33.72 |
|
|
|
|
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
0865AI |
|
33.91 |
|
|
|
|
2:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AGFerne 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:14.40 |
+22.16 |
|
|
|
|
Christian Guldbrandt |
2007 |
0757AP |
|
29.60 |
|
|
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
|
35.94 |
|
|
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
0969AE |
|
34.52 |
|
|
|
|
1:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
0829AH |
|
34.34 |
|
|
|
|
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Horsens drenge 5 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
2:35.34 |
+43.10 |
|
|
|
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
0953BC |
|
40.92 |
|
|
|
|
40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
|
38.61 |
|
|
|
|
1:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
|
39.34 |
|
|
|
|
1:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
|
36.47 |
|
|
|
|
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odder Sharks |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
2:35.64 |
+43.40 |
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
|
33.97 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
35.62 |
|
|
|
|
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
1037AH |
|
43.62 |
|
|
|
|
1:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Herbsleb |
2010 |
1035AH |
|
42.43 |
|
|
|
|
2:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SSK2 drenge årgang |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
2:37.89 |
+45.65 |
|
|
|
|
Victor Johansen |
2010 |
1037AK |
|
38.35 |
|
|
|
|
38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
|
41.35 |
|
|
|
|
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
40.03 |
|
|
|
|
1:59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
38.16 |
|
|
|
|
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Horsens drenge 6 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
3:12.78 |
+1:20.5 |
|
|
|
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
1295AE |
|
49.00 |
|
|
|
|
49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Aaskoven |
2011 |
1149AF |
|
46.72 |
|
|
|
|
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
1125AH |
|
52.70 |
|
|
|
|
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bendiks Gjødsbøl |
2010 |
1049AM |
|
44.36 |
|
|
|
|
3:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 16:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 17:02.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Final |
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Horsens piger 1 |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
27.33 |
|
|
|
|
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
|
27.78 |
|
|
|
|
55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
|
26.35 |
|
|
|
|
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
|
25.99 |
|
|
|
|
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esbjerg Damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
1:47.98 |
+0.53 |
|
|
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
|
27.35 |
|
|
|
|
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
|
26.29 |
|
|
|
|
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
|
27.18 |
|
|
|
|
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiana Mescher |
2004 |
0458BE |
|
27.16 |
|
|
|
|
1:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg Damer 2 |
19 |
|
|
|
|
|
|
1:48.90 |
+1.45 |
|
|
|
|
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
|
28.07 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
0686AF |
|
26.28 |
|
|
|
|
54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
|
26.56 |
|
|
|
|
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
0638AH |
|
27.99 |
|
|
|
|
1:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
1:49.96 |
+2.51 |
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
|
27.00 |
|
|
|
|
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
|
27.21 |
|
|
|
|
54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
|
27.72 |
|
|
|
|
1:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
|
28.03 |
|
|
|
|
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejle piger |
16 |
|
|
|
|
|
|
1:53.52 |
+6.07 |
|
|
|
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
|
28.72 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
|
28.28 |
|
|
|
|
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
|
27.50 |
|
|
|
|
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Jensen |
2005 |
0596AI |
|
29.02 |
|
|
|
|
1:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens piger 2 |
18 |
|
|
|
|
|
|
1:55.82 |
+8.37 |
|
|
|
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
0754AV |
|
28.60 |
|
|
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
|
28.59 |
|
|
|
|
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Obert |
2006 |
0622AT |
|
29.03 |
|
|
|
|
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
|
29.60 |
|
|
|
|
1:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SSK1 piger junior |
16 |
|
|
|
|
|
|
1:57.27 |
+9.82 |
|
|
|
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
|
29.75 |
|
|
|
|
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
|
30.47 |
|
|
|
|
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
|
28.04 |
|
|
|
|
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
|
29.01 |
|
|
|
|
1:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neptun Powergirls |
17 |
|
|
|
|
|
|
1:57.36 |
+9.91 |
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
|
28.54 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
|
28.42 |
|
|
|
|
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Brøndum |
2006 |
0634AS |
|
29.73 |
|
|
|
|
1:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
|
30.67 |
|
|
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stidsholt piger 1 |
16 |
|
|
|
|
|
|
1:58.06 |
+10.61 |
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
|
29.02 |
|
|
|
|
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
|
29.94 |
|
|
|
|
58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
|
29.24 |
|
|
|
|
1:28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
|
29.86 |
|
|
|
|
1:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Horsens piger 3 |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:59.25 |
+11.80 |
|
|
|
|
Stella Harpøth |
2006 |
0656AH |
|
29.09 |
|
|
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
0764AC |
|
29.83 |
|
|
|
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
0728AJ |
|
29.65 |
|
|
|
|
1:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
0718AJ |
|
30.68 |
|
|
|
|
1:59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stidsholt piger 2 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:03.22 |
+15.77 |
|
|
|
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
0522BB |
|
31.40 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
0538AB |
|
31.01 |
|
|
|
|
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
|
30.33 |
|
|
|
|
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
0502AS |
|
30.48 |
|
|
|
|
2:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Odder SMILEYS |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:03.37 |
+15.92 |
|
|
|
|
Caden Halle |
2005 |
0596AS |
|
29.72 |
|
|
|
|
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
|
30.78 |
|
|
|
|
1:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
|
29.55 |
|
|
|
|
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
0718AS |
|
33.32 |
|
|
|
|
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vejle piger 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:03.44 |
+15.99 |
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
|
29.56 |
|
|
|
|
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
|
31.28 |
|
|
|
|
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
|
32.88 |
|
|
|
|
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
0782AI |
|
29.72 |
|
|
|
|
2:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esbjerg Damer 3 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:04.03 |
+16.58 |
|
|
|
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
0582AS |
|
29.97 |
|
|
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
0652AC |
|
32.34 |
|
|
|
|
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
0522AS |
|
30.64 |
|
|
|
|
1:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Schlander |
2007 |
0764AP |
|
31.08 |
|
|
|
|
2:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esbjerg Damer 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:06.28 |
+18.83 |
|
|
|
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
0882AH |
|
32.01 |
|
|
|
|
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia MacArtney |
2008 |
0892AH |
|
31.73 |
|
|
|
|
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
0724AP |
|
30.83 |
|
|
|
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
0876AN |
|
31.71 |
|
|
|
|
2:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
SKSV Damer 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:07.60 |
+20.15 |
|
|
|
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
|
28.53 |
|
|
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
|
33.97 |
|
|
|
|
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
0740AY |
|
31.19 |
|
|
|
|
1:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
0892AN |
|
33.91 |
|
|
|
|
2:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stidsholt piger 3 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:08.50 |
+21.05 |
|
|
|
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
0534AR |
|
30.66 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Kokholm |
2005 |
0574AS |
|
30.93 |
|
|
|
|
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Wallén |
2005 |
0556AP |
|
33.97 |
|
|
|
|
1:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Markussen |
2005 |
0538AW |
|
32.94 |
|
|
|
|
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
SSK2 piger junior |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:09.00 |
+21.55 |
|
|
|
|
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
|
32.22 |
|
|
|
|
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
|
31.23 |
|
|
|
|
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wittenhagen |
2006 |
0612AM |
|
30.84 |
|
|
|
|
1:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
0718AI |
|
34.71 |
|
|
|
|
2:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
FREDERICA Piger |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:10.81 |
+23.36 |
|
|
|
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
0938BA |
|
37.37 |
|
|
|
|
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
0684AV |
|
32.78 |
|
|
|
|
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
|
31.32 |
|
|
|
|
1:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
|
29.34 |
|
|
|
|
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esbjerg Damer 5 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:12.62 |
+25.17 |
|
|
|
|
Marie Thorup |
2006 |
0692AR |
|
32.22 |
|
|
|
|
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Timmermand |
2008 |
0826AE |
|
34.04 |
|
|
|
|
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
0652AV |
|
33.15 |
|
|
|
|
1:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
0836AE |
|
33.21 |
|
|
|
|
2:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
SKSV Damer 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:31.25 |
+43.80 |
|
|
|
|
Katrine Krath |
2008 |
0856AV |
|
36.87 |
|
|
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
0618BA |
|
39.83 |
|
|
|
|
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vedel |
2008 |
0848AV |
|
37.83 |
|
|
|
|
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maise Kristensen |
2008 |
0878AR |
|
36.72 |
|
|
|
|
2:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Horsens piger 4 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:03.86 |
+16.41 |
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
28.62 |
|
|
|
|
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
|
32.03 |
|
|
|
|
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
|
31.05 |
|
|
|
|
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
|
32.16 |
|
|
|
|
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGFerne 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:17.61 |
+30.16 |
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
31.79 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
0984BC |
|
37.77 |
|
|
|
|
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
|
33.90 |
|
|
|
|
1:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
|
34.15 |
|
|
|
|
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Damer 2008 og yngre - Final |
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Horsens piger 4 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
28.62 |
|
|
|
|
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
|
32.03 |
|
|
|
|
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
|
31.05 |
|
|
|
|
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
|
32.16 |
|
|
|
|
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle piger 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:12.26 |
+8.40 |
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
|
31.58 |
|
|
|
|
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
|
32.44 |
|
|
|
|
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
|
34.36 |
|
|
|
|
1:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
|
33.88 |
|
|
|
|
2:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens piger 5 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:14.13 |
+10.27 |
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
|
32.69 |
|
|
|
|
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
|
32.71 |
|
|
|
|
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
0908BC |
|
35.88 |
|
|
|
|
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
|
32.85 |
|
|
|
|
2:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGFerne 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:17.61 |
+13.75 |
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
31.79 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
0984BC |
|
37.77 |
|
|
|
|
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
|
33.90 |
|
|
|
|
1:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
|
34.15 |
|
|
|
|
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Odder Mermaids |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:18.81 |
+14.95 |
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
34.08 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
1092AJ |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
35.90 |
|
|
|
|
1:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
|
34.84 |
|
|
|
|
2:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK1 piger årgang |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:21.22 |
+17.36 |
|
|
|
|
Kristine Øvre |
2009 |
0904AH |
|
34.84 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
0926AH |
|
35.83 |
|
|
|
|
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
|
37.57 |
|
|
|
|
1:48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
|
32.98 |
|
|
|
|
2:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Horsens piger 6 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:31.97 |
+28.11 |
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
|
35.65 |
|
|
|
|
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
0814AR |
|
34.93 |
|
|
|
|
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Broholm Dypping |
2010 |
1058AL |
|
43.30 |
|
|
|
|
1:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
0926AJ |
|
38.09 |
|
|
|
|
2:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SSK2 piger årgang |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:42.96 |
+39.10 |
|
|
|
|
Maria Dyrbye |
2008 |
0836AK |
|
40.22 |
|
|
|
|
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
1012AK |
|
40.49 |
|
|
|
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
|
40.52 |
|
|
|
|
2:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
0966BB |
|
41.73 |
|
|
|
|
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SSK3 piger årgang |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:48.22 |
+44.36 |
|
|
|
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
1168AD |
|
42.32 |
|
|
|
|
42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
|
45.64 |
|
|
|
|
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Randrup |
2009 |
0904BD |
|
42.31 |
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Høgh |
2009 |
0906BE |
|
37.95 |
|
|
|
|
2:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Odder Mermaids 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:51.06 |
+47.20 |
|
|
|
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
0914BH |
|
42.51 |
|
|
|
|
42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
|
43.30 |
|
|
|
|
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
0918BH |
|
44.13 |
|
|
|
|
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2010 |
1096AJ |
|
41.12 |
|
|
|
|
2:51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Horsens piger 7 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:56.38 |
+52.52 |
|
|
|
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
1066AN |
|
50.45 |
|
|
|
|
50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pedersen |
2009 |
0992BA |
|
39.41 |
|
|
|
|
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
1140AG |
|
39.84 |
|
|
|
|
2:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
1074AP |
|
46.68 |
|
|
|
|
2:56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-09-2021 16:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-09-2021 17:17.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:06.84 |
|
|
|
GR1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:08.33 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:09.69 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:09.85 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:13.28 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:13.64 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:15.77 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:15.96 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:16.45 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:17.48 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:17.95 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:17.98 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:17.98 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:20.36 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ryg ej afsluttet korrekt v |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
crawlben efter vend 100 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ryg ej afsluttet korrekt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 09:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:05.83 |
|
|
|
Gr2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:12.58 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:18.73 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:19.88 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:20.66 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:24.10 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:30.11 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:35.22 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:38.77 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:39.11 |
+33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:40.13 |
+34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
2 flyben vending 100m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 09:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:28.77 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:31.89 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:34.25 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:34.49 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:35.96 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:42.86 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:44.57 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:45.82 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
2:46.95 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:47.69 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:47.80 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:48.02 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:58.85 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd i vending 150m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 09:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:46.87 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:47.83 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:48.19 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:54.90 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
2:59.56 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:02.31 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:08.47 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:14.08 |
+31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:16.08 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gisli Magnusson |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
3:16.47 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:23.13 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:25.07 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:28.38 |
+45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 09:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 11:11.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:32.20 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:45.04 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:01.80 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:30.71 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:32.52 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:35.88 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:37.94 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:38.73 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:40.78 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:41.16 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:42.54 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:45.89 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:46.36 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
3:05.07 |
+39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
3:05.66 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej fortsat bev. v75m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslutning af ryg på mav |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:48.58 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:49.37 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:50.84 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:53.07 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:53.13 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:58.14 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:00.32 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:03.44 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:07.69 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
3:09.64 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
3:10.61 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:20.86 |
+35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:21.53 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
3:23.74 |
+38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Udsvøm på mave v 75m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samt berøring v 150m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dahl |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:00.15 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:03.49 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:06.45 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:08.75 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:11.06 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:15.41 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:20.52 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:34.70 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:34.74 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Rygliggende v udsvøm v |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd i vending v 125m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Broholm Dypping |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Flere armtag under vand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 10:30.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:00.15 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.97 |
|
1:02.20 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas B. Christensen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:04.38 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:03.29 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
|
1:03.99 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:06.71 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:13.06 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:15.01 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:18.50 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:04.57 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:04.61 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:09.18 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:10.28 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:18.35 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:18.53 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:20.50 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:21.03 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.57 |
|
1:22.77 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:23.66 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Yde |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:25.25 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.92 |
|
1:25.30 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:29.10 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:17.13 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:17.50 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:17.73 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:18.95 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.84 |
|
1:19.38 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:20.09 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:23.91 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
1:25.39 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:28.92 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:32.63 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Bijedic |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:32.82 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:34.00 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:35.83 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:43.03 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:43.52 |
+28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Borgen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:43.58 |
+28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bastian Christoffersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:53.65 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer 2010 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Magnusson |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
Maveliggende v. indsvø |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bev. 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
Brystarmtag v vend 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
Brystlig. eft vend 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Deon Veliu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 10:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 10:38.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:02.80 |
|
|
Gr1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:05.45 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:06.63 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:06.79 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:08.24 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
|
1:09.96 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:12.93 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:13.66 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotte Damgaard Mortensen |
2001 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.92 |
|
1:38.00 |
+35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:06.14 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:08.00 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:09.70 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:09.78 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Jensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:09.83 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:11.41 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:11.42 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:11.77 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:13.60 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:13.99 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:14.55 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Brøndum |
2006 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
|
1:15.25 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.82 |
|
1:15.76 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:16.71 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:17.18 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:19.88 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:21.90 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.91 |
|
1:24.34 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:24.85 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:28.13 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.99 |
|
1:28.75 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:01.90 |
+55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helena Mary Riber |
2005 |
Stidsholt |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Kvejborg |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:14.12 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:14.91 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:15.37 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:15.71 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:16.02 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:16.53 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:17.37 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:18.66 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:18.76 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:20.21 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:20.59 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:21.90 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:22.54 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:23.41 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.97 |
|
1:23.47 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:23.69 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:23.73 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:23.75 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:24.94 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:25.03 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:25.38 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:26.05 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:26.32 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
+0.96 |
|
1:26.59 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:27.46 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:28.75 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:29.91 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:30.80 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:34.15 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:36.92 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nicoline H. Ridings |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:37.03 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anaya Kjær Schausen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:42.44 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:44.94 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bev v25 + 75m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bev v50m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Bækkelund |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.95 |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bev 75m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
Maveliggende v udsvøm |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:21.23 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:23.76 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
1:26.37 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:27.33 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:29.26 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:30.07 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
1:33.88 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:36.92 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:45.17 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:48.04 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Rose Christensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:48.35 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.99 |
|
1:54.61 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:56.28 |
+36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:57.44 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.94 |
|
2:02.96 |
+42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:14.42 |
+54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bev 25m |
|
|
|
|
- |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bev v75m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer 2011 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:06.73 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:15.58 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Emma Dam Lisby |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
|
2:40.91 |
+47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 11:10.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Kragh |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:30.29 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:30.32 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:36.54 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:40.63 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:43.93 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samt berøring v100m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samt berøring v100m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:30:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:32.26 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:34.41 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:37.46 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:41.78 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:43.79 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:47.41 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Landbo |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:49.43 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:30:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:52.11 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Diego Bach |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:54.32 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:57.23 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:00.07 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:03.57 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:04.99 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:21.33 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:26.15 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:30:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:13.55 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Ravn |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:17.46 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:20.62 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:32.29 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
3:33.62 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
4:03.04 |
+49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:30:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 11:30.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:44:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:47.65 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:56.66 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Thorsgaard |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
3:03.00 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:23.66 |
+38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
3:34.33 |
+48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:44:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:14.03 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:16.37 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:25.94 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:33.86 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:34.31 |
+36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Truelsen Duevig |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:43.72 |
+45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:49.14 |
+51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Dahl |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
3:51.22 |
+53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej berøring ved vending |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille-Marie Dalby Sternbe |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:44:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
3:30.63 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
3:42.90 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
4:02.95 |
+38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:23.88 |
+59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannah Mlijevska Boe |
2009 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 11:44:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 11:44.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer 2003 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:53.92 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:54.06 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:58.15 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:58.70 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:58.90 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:59.56 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:00.28 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Kronborg |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:00.47 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:01.01 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:01.29 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:01.43 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:01.44 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:04.32 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:04.51 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:06.62 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicklas B. Christensen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:08.49 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:13.06 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 12:27:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:01.12 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:02.97 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:03.65 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:07.66 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:08.20 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:11.13 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:13.89 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:15.47 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:16.38 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:20.84 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
2:22.54 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
2:29.93 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 12:27:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:11.35 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:14.38 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:15.06 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:20.18 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Laursen |
2006 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:21.24 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:23.31 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt |
|
|
2:26.84 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:27.30 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
2:29.54 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
2:29.68 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:37.19 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:39.84 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Yde |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:39.94 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:41.77 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:45.67 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 12:27:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:26.28 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:27.48 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:28.28 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:28.32 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:28.65 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:29.49 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:30.25 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:31.55 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:34.58 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
2:38.38 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:40.99 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gisli Magnusson |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:43.44 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:44.72 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:48.25 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:49.88 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:54.79 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:56.34 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:58.03 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Bijedic |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:06.60 |
+43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:16.34 |
+53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:22.22 |
+59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 12:27:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer 2010 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:39.97 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 12:27:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 12:27.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:10.48 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:10.59 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:10.87 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:10.96 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:10.99 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:13.49 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:14.27 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:15.91 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:21.23 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:29.43 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:39.50 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 13:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:14.18 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:22.60 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:23.20 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:23.95 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:24.07 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:26.16 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:27.29 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Kristensen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:27.33 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:28.96 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:29.41 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:30.71 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:31.74 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:32.68 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:34.80 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lea Wallén |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
2:37.84 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:38.67 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:42.89 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:43.55 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:44.00 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:46.66 |
+37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:46.78 |
+37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Holst Gregersen |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
2:48.25 |
+38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Kvejborg |
2006 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 13:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:19.71 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:25.48 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:28.33 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:28.41 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:29.02 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:29.15 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:29.30 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:29.65 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:31.35 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:33.81 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:34.61 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:34.74 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:35.09 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:36.73 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:36.74 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:37.60 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:37.97 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:39.08 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:42.04 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:42.18 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:43.48 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:43.81 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:44.10 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:45.80 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Krogager Jensen |
2008 |
Svendborg Svømme Klub |
|
|
2:47.51 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:47.89 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Trine Pors Rasmussen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
2:47.92 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:49.04 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:52.58 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rebecca Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
2:52.69 |
+33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:08.77 |
+49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:12.63 |
+53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederikke Bækkelund |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
3:33.76 |
+1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Krath |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 13:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:39.53 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:41.62 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:41.92 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:42.70 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:46.03 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:46.18 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:49.35 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:51.05 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:57.98 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:58.02 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:07.01 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
3:07.76 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
3:08.82 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:14.48 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:22.97 |
+44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:25.21 |
+46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:27.43 |
+48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Broholm Dypping |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:29.34 |
+50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:29.99 |
+51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:30.63 |
+52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:37.46 |
+58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:40.82 |
+1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Clara Rose Christensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:42.58 |
+1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:44.87 |
+1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:46.13 |
+1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:47.07 |
+1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:47.97 |
+1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 13:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Frisvømning Damer 2011 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elona Asllanaj |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
3:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 13:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 13:11.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4x50m Medley Herrer 2006 og ældre - Final |
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
1:44.10 |
|
|
Esbjerg Herrer |
1992 |
|
Aqua Forum Horsens (DEN) |
19-09-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Esbjerg Herrer |
29 |
|
|
|
|
|
|
|
1:44.10 |
|
|
|
|
GR1 |
|
|
|
Carl Clausen |
2005 |
0533AH |
+0.69 |
27.85 |
|
|
|
|
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
|
29.05 |
|
|
|
|
56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
|
24.14 |
|
|
|
|
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
|
23.06 |
|
|
|
|
1:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Horsens drenge 1 |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
1:45.37 |
+1.27 |
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.56 |
25.88 |
|
|
|
|
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
|
30.61 |
|
|
|
|
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
|
24.94 |
|
|
|
|
1:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
|
23.94 |
|
|
|
|
1:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle drenge 1 |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
1:46.84 |
+2.74 |
|
|
|
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
+0.62 |
27.20 |
|
|
|
|
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
|
29.88 |
|
|
|
|
57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
|
25.01 |
|
|
|
|
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
|
24.75 |
|
|
|
|
1:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK1 Herrer senior |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
1:50.38 |
+6.28 |
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
+0.61 |
28.08 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
|
30.19 |
|
|
|
|
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
26.91 |
|
|
|
|
1:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
|
25.20 |
|
|
|
|
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejle herrer 2 |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
1:50.94 |
+6.84 |
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
+0.73 |
28.44 |
|
|
|
|
28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
|
30.18 |
|
|
|
|
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
|
27.40 |
|
|
|
|
1:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Damsbo |
2003 |
0397AH |
|
24.92 |
|
|
|
|
1:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esbjerg Herrer 2 |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
1:52.19 |
+8.09 |
|
|
|
|
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
+0.65 |
29.79 |
|
|
|
|
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
|
30.97 |
|
|
|
|
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
|
25.96 |
|
|
|
|
1:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
0609AM |
|
25.47 |
|
|
|
|
1:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Horsens drenge 2 |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
1:54.05 |
+9.95 |
|
|
|
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
0679AO |
+0.57 |
29.55 |
|
|
|
|
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
|
32.09 |
|
|
|
|
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
|
26.39 |
|
|
|
|
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas B. Christensen |
2002 |
0205AR |
|
26.02 |
|
|
|
|
1:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK1 |
23 |
|
|
|
|
|
|
|
1:55.38 |
+11.28 |
|
|
|
|
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
+0.67 |
30.66 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
|
31.57 |
|
|
|
|
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
|
25.76 |
|
|
|
|
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
|
27.39 |
|
|
|
|
1:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esbjerg Herrer 3 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
1:58.87 |
+14.77 |
|
|
|
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
0595AC |
+0.69 |
30.63 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
|
34.34 |
|
|
|
|
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
|
27.45 |
|
|
|
|
1:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
|
26.45 |
|
|
|
|
1:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
FREDERICA Drenge |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
2:04.48 |
+20.38 |
|
|
|
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
+0.64 |
26.90 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
0337AR |
|
32.67 |
|
|
|
|
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
|
34.12 |
|
|
|
|
1:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
|
30.79 |
|
|
|
|
2:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Odder SMILEYS |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
2:09.36 |
+25.26 |
|
|
|
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
+0.64 |
29.41 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
42.31 |
|
|
|
|
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
|
29.59 |
|
|
|
|
1:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
0675AL |
|
28.05 |
|
|
|
|
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stidsholt drenge 1 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
2:13.19 |
+29.09 |
|
|
|
|
Alexander Mogensen |
2005 |
0511AM |
+0.70 |
34.30 |
|
|
|
|
34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2005 |
0543AI |
|
37.27 |
|
|
|
|
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
|
31.42 |
|
|
|
|
1:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Shalmi |
2006 |
|
|
30.20 |
|
|
|
|
2:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Horsens drenge 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:11.54 |
+27.44 |
|
|
|
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
+0.65 |
32.11 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
|
37.50 |
|
|
|
|
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Ravn |
2008 |
0855AI |
|
34.26 |
|
|
|
|
1:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
0781AK |
|
27.67 |
|
|
|
|
2:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esbjerg Herrer 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:20.98 |
+36.88 |
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
+0.78 |
32.98 |
|
|
|
|
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
|
44.50 |
|
|
|
|
1:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
|
33.72 |
|
|
|
|
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
|
29.78 |
|
|
|
|
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGFerne 1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
2:32.55 |
+48.45 |
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.65 |
40.69 |
|
|
|
|
40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
0829AH |
|
43.75 |
|
|
|
|
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
|
32.65 |
|
|
|
|
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
0819AH |
|
35.46 |
|
|
|
|
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Horsens drenge 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:37.92 |
+53.82 |
|
|
|
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
0865AI |
+0.97 |
44.00 |
|
|
|
|
44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
0755AD |
|
43.20 |
|
|
|
|
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
|
38.90 |
|
|
|
|
2:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
|
31.82 |
|
|
|
|
2:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vejle herrer 1 |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej sam |
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
+0.61 |
26.94 |
|
|
|
|
26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
|
31.09 |
|
|
|
|
58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SKSV Herrer 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Crawl |
|
|
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
0797AP |
+0.67 |
37.77 |
|
|
|
|
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Staun Poulsen |
2006 |
0609AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Taudorf |
2007 |
0785AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Borgen |
2009 |
0945BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 16:20:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4x50m Medley Herrer 2007 og yngre - Final |
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
|
GR1 |
1:44.10 |
|
|
Esbjerg Herrer |
1992 |
|
Aqua Forum Horsens (DEN) |
19-09-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Horsens drenge 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
+0.65 |
32.11 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
|
37.50 |
|
|
|
|
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Ravn |
2008 |
0855AI |
|
34.26 |
|
|
|
|
1:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
0781AK |
|
27.67 |
|
|
|
|
2:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle Drenge 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:11.85 |
+0.31 |
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
+0.68 |
30.16 |
|
|
|
|
30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
2007 |
0737AL |
|
41.94 |
|
|
|
|
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
0749AG |
|
32.94 |
|
|
|
|
1:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Hartmann |
2007 |
0763AA |
|
26.81 |
|
|
|
|
2:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle Drenge 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:17.94 |
+6.40 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
+0.77 |
36.79 |
|
|
|
|
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
38.63 |
|
|
|
|
1:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
31.84 |
|
|
|
|
1:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
0705AB |
|
30.68 |
|
|
|
|
2:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esbjerg Herrer 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:20.98 |
+9.44 |
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
+0.78 |
32.98 |
|
|
|
|
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
|
44.50 |
|
|
|
|
1:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
|
33.72 |
|
|
|
|
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
|
29.78 |
|
|
|
|
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AGFerne 1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
2:32.55 |
+21.01 |
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.65 |
40.69 |
|
|
|
|
40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
0829AH |
|
43.75 |
|
|
|
|
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
|
32.65 |
|
|
|
|
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
0819AH |
|
35.46 |
|
|
|
|
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens drenge 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
2:37.92 |
+26.38 |
|
|
|
|
Adrian Gjødsbøl |
2008 |
0865AI |
+0.97 |
44.00 |
|
|
|
|
44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
0755AD |
|
43.20 |
|
|
|
|
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
|
38.90 |
|
|
|
|
2:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
|
31.82 |
|
|
|
|
2:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Horsens drenge 5 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
2:58.29 |
+46.75 |
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
+0.73 |
45.27 |
|
|
|
|
45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Juul Jensen |
2009 |
0985BF |
|
50.43 |
|
|
|
|
1:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Pors Rasmussen |
2009 |
0953BC |
|
46.35 |
|
|
|
|
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
|
36.24 |
|
|
|
|
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 16:20:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 16:20.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aqua Forum Horsens |
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2021 to 19. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x50m Medley Damer 2007 og ældre - Final |
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Esbjerg Damer |
19 |
|
|
|
|
|
|
1:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Jacobsen |
2005 |
0516AM |
+0.57 |
29.62 |
|
|
|
|
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
|
31.84 |
|
|
|
|
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
0686AF |
|
28.00 |
|
|
|
|
1:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
|
25.64 |
|
|
|
|
1:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Horsens piger 1 |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:58.45 |
+3.35 |
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
+0.59 |
29.23 |
|
|
|
|
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Harpøth |
2006 |
0656AH |
|
34.33 |
|
|
|
|
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
|
28.48 |
|
|
|
|
1:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
|
26.41 |
|
|
|
|
1:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg Damer 2 |
19 |
|
|
|
|
|
|
2:04.43 |
+9.33 |
|
|
|
|
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
+0.67 |
31.50 |
|
|
|
|
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
0638AH |
|
36.30 |
|
|
|
|
1:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
0582AS |
|
29.94 |
|
|
|
|
1:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiana Mescher |
2004 |
0458BE |
|
26.69 |
|
|
|
|
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle piger |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:04.50 |
+9.40 |
|
|
|
|
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
+0.65 |
31.77 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
0598AO |
|
36.03 |
|
|
|
|
1:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
|
28.68 |
|
|
|
|
1:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
|
28.02 |
|
|
|
|
2:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Horsens piger 2 |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:07.42 |
+12.32 |
|
|
|
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
0674AC |
+0.74 |
32.55 |
|
|
|
|
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
0728AJ |
|
37.29 |
|
|
|
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Obert |
2006 |
0622AT |
|
30.25 |
|
|
|
|
1:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
|
27.33 |
|
|
|
|
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stidsholt piger 1 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:09.72 |
+14.62 |
|
|
|
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
+0.74 |
34.99 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
|
35.96 |
|
|
|
|
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
|
30.51 |
|
|
|
|
1:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
|
28.26 |
|
|
|
|
2:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neptun Powergirls |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:11.23 |
+16.13 |
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
+0.75 |
32.55 |
|
|
|
|
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
|
38.78 |
|
|
|
|
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Brøndum |
2006 |
0634AS |
|
32.33 |
|
|
|
|
1:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
|
27.57 |
|
|
|
|
2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Horsens piger 3 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:14.42 |
+19.32 |
|
|
|
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
0764AC |
+0.61 |
34.63 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
0718AJ |
|
38.47 |
|
|
|
|
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
0754AV |
|
31.18 |
|
|
|
|
1:44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
|
30.14 |
|
|
|
|
2:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SSK1 piger junior |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:15.30 |
+20.20 |
|
|
|
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
+0.73 |
36.12 |
|
|
|
|
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
|
37.50 |
|
|
|
|
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ledager Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
|
30.87 |
|
|
|
|
1:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
|
30.81 |
|
|
|
|
2:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
FREDERICA Piger |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:18.77 |
+23.67 |
|
|
|
|
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
+0.78 |
34.48 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Ør Knudsen |
2006 |
0684AV |
|
43.16 |
|
|
|
|
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
0536BA |
|
30.18 |
|
|
|
|
1:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
|
30.95 |
|
|
|
|
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esbjerg Damer 3 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:19.56 |
+24.46 |
|
|
|
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
0522AS |
+0.77 |
33.97 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
0652AC |
|
38.90 |
|
|
|
|
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Thorup |
2006 |
0692AR |
|
35.12 |
|
|
|
|
1:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Schlander |
2007 |
0764AP |
|
31.57 |
|
|
|
|
2:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Odder SMILEYS |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:23.56 |
+28.46 |
|
|
|
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
+0.56 |
34.47 |
|
|
|
|
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
|
42.45 |
|
|
|
|
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caden Halle |
2005 |
0596AS |
|
33.29 |
|
|
|
|
1:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
0718AS |
|
33.35 |
|
|
|
|
2:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stidsholt piger 2 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:24.43 |
+29.33 |
|
|
|
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
0534AR |
+0.80 |
39.40 |
|
|
|
|
39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
0538AB |
|
39.04 |
|
|
|
|
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
|
34.73 |
|
|
|
|
1:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
0522BB |
|
31.26 |
|
|
|
|
2:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stidsholt piger 3 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:25.75 |
+30.65 |
|
|
|
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
0502AS |
+0.85 |
37.78 |
|
|
|
|
37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olga Cermak |
2006 |
0682AE |
|
39.67 |
|
|
|
|
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Kokholm |
2005 |
0574AS |
|
34.81 |
|
|
|
|
1:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Christina Markussen |
2005 |
0538AW |
|
33.49 |
|
|
|
|
2:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SKSV Damer 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:43.03 |
+47.93 |
|
|
|
|
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
+0.89 |
39.70 |
|
|
|
|
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
0740AY |
|
43.02 |
|
|
|
|
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maise Kristensen |
2008 |
0878AR |
|
46.03 |
|
|
|
|
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
0892AN |
|
34.28 |
|
|
|
|
2:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Horsens piger 4 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:22.48 |
+27.38 |
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.75 |
37.17 |
|
|
|
|
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
|
41.51 |
|
|
|
|
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
30.74 |
|
|
|
|
1:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
|
33.06 |
|
|
|
|
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vejle piger 2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:26.51 |
+31.41 |
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
+0.71 |
35.24 |
|
|
|
|
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
|
40.56 |
|
|
|
|
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
0886AE |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
|
33.03 |
|
|
|
|
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esbjerg Damer 4 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:28.24 |
+33.14 |
|
|
|
|
Olivia MacArtney |
2008 |
0892AH |
+0.94 |
38.41 |
|
|
|
|
38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
0882AH |
|
40.85 |
|
|
|
|
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
0876AN |
|
35.27 |
|
|
|
|
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Timmermand |
2008 |
0826AE |
|
33.71 |
|
|
|
|
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGFerne 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:35.40 |
+40.30 |
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
+0.61 |
39.65 |
|
|
|
|
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
|
44.74 |
|
|
|
|
1:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
34.79 |
|
|
|
|
1:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
0984BC |
|
36.22 |
|
|
|
|
2:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vejle damer |
20 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts |
|
|
|
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SKSV Damer 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Flere fl |
|
|
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
0618BA |
|
52.97 |
|
|
|
|
52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vedel |
2008 |
0848AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Falgren |
2008 |
0854AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Høiberg Jensen |
2009 |
0960BE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 16:33:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x50m Medley Damer 2008 og yngre - Final |
|
Sponsor |
REMA1000 |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Horsens piger 4 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.75 |
37.17 |
|
|
|
|
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
|
41.51 |
|
|
|
|
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
30.74 |
|
|
|
|
1:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
|
33.06 |
|
|
|
|
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle piger 2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:26.51 |
+4.03 |
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
+0.71 |
35.24 |
|
|
|
|
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Stæhr |
2008 |
0862AK |
|
40.56 |
|
|
|
|
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
0886AE |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
|
33.03 |
|
|
|
|
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg Damer 4 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:28.24 |
+5.76 |
|
|
|
|
Olivia MacArtney |
2008 |
0892AH |
+0.94 |
38.41 |
|
|
|
|
38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
0882AH |
|
40.85 |
|
|
|
|
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
0876AN |
|
35.27 |
|
|
|
|
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Timmermand |
2008 |
0826AE |
|
33.71 |
|
|
|
|
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle piger 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:31.32 |
+8.84 |
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
+0.80 |
36.67 |
|
|
|
|
36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
|
45.99 |
|
|
|
|
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
0924AB |
|
35.27 |
|
|
|
|
1:57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Knudsen |
2009 |
0944AB |
|
33.39 |
|
|
|
|
2:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Odder Mermaids |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:31.90 |
+9.42 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
+0.72 |
39.46 |
|
|
|
|
39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
43.51 |
|
|
|
|
1:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
35.24 |
|
|
|
|
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
1092AJ |
|
33.69 |
|
|
|
|
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens piger 5 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:33.32 |
+10.84 |
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
+0.74 |
35.33 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
|
48.23 |
|
|
|
|
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
|
34.96 |
|
|
|
|
1:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
0908BC |
|
34.80 |
|
|
|
|
2:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AGFerne 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:35.40 |
+12.92 |
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
+0.61 |
39.65 |
|
|
|
|
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
|
44.74 |
|
|
|
|
1:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
34.79 |
|
|
|
|
1:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
0984BC |
|
36.22 |
|
|
|
|
2:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Horsens piger 6 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:45.98 |
+23.50 |
|
|
|
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
0926AJ |
+0.69 |
43.51 |
|
|
|
|
43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
0894AT |
|
45.23 |
|
|
|
|
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Damgaard |
2008 |
0814AS |
|
39.73 |
|
|
|
|
2:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
|
37.51 |
|
|
|
|
2:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Horsens piger 7 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:12.71 |
+50.23 |
|
|
|
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
1098AH |
+0.68 |
45.70 |
|
|
|
|
45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
1070AI |
|
51.23 |
|
|
|
|
1:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Louisa Skovgaard Bach |
2009 |
0998BF |
|
51.45 |
|
|
|
|
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
1046AJ |
|
44.33 |
|
|
|
|
3:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-09-2021 16:33:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-09-2021 16:33.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|